Украйна - Русия какво ви е мнението

Чакам дали ще качат видео с превод от брифинга на Лавров в Анталия за да ми кажете, че и той е побъркан.
 
САЩ праща 14 милиарда $ помощи на Украйна (и на НАТО). Тия пак почнаха принтират като за последно..
Ами да де, не искат войната да свърши. В ЕС марионетки. Ние сме на уя.
 
Четеш ли изобщо какво се пише по постовете на хората или само скролваш?

Пускал съм и друг път това, но за теб ще повторя. Качествените източници на информация не са безплатни. Никога не са били.

Две от най-уважаваните медии в света, които според мен са задължителни за всеки млад човек и поне аз съм се абонирал за тях са:
- https://www.economist.com/ за макро новини от цял свят като цяло. €275 на година. Техните журналисти са и независими.
- https://www.ft.com/ за финанси и икономика. €345 на година.

Имам и тези. С тях започнах преди години, защото са супер евтини и няма причина човек да не ги чете.
- https://www.wsj.com/ за дневни новини ако човек инвестира.
- https://www.nytimes.com/ пак за дневни ама понякога изпростяват с левите си наклонности.

Хора от бизнес среди ми препоръчват и https://www.capital.bg/ за България, но не следя български новини и не мога да дам мнение там.

Или викаш не стават и имаш по-добри източници? Може би руски медии, youtube канали, фейсбук, незнайни сайтчета или БТВ/Канал1? ;)
Написаха ли колко вече е спечелил Бъфет от войната.
 
@nandibandi Наистина по-добре спри да пишеш, защото съвсем се обърка от това че няма какво да отговориш. Сега ми вадиш някакви думи от контекста и дори не разбираш, че говоря за "данните" които ти даваше през ден. (не случайно са в кавички) Какъв исторически факт, аз ти оборих тезата с няколко логични въпроса и ти няма какво да кажеш, повтаряш като папагал едно и също.

Да обобщим. Украйна са нацистки народ, населението им е нацистко, обаче нацизма им се простира само в Донецк и Луганск, където по някаква пълна случайност са руските сепаратисти, другото рускоговорящо население не го пипат, няма данни за геноцид, избиване и тн. Същите не се присъединяват към "освободителите си", не бягат към Русия. Бягат от собствените си "освободители". Това и Оруел трудно ще го измисли.
Говориш пълни глупости, мен. И честно казано не разбирам какво искаш от мен.

Ето малко да се образоваш. Можеш да ползваш гугъл-преводача



п.с. нацизмът на близките до зеленски военни групировки не се простира само до региона на Донбас. Луганск и Донецк обаче са подложени на по-масиран геноцид, защото искат независимост - още от 2014г., когато става ясно, че назначената от сащ пионка е фашист.
 
Не искам да ви притеснявам, но Симпсън са винаги прави :eek:

275145835_10216170800621877_8296846733350941998_n.jpg



Украинците вместо да се спасяват ограбват молове

 
На европейски-ориентираните и американофилизирани българи още не им е светнало, че западнякът (Англия, Франция, Германия) никога няма да приеме източноевропеец/славянин за равен ("партньор").

За тях България е колонизирана територия и населението й е обслужващ персонал.
Също като Индия, Конго и прочие.

Ето това вдясно е ролята на днешния българин-любител на западните ценности:

1646916289812.jpeg
 
Написаха ли колко вече е спечелил Бъфет от войната.

И точно заради това мислене ти нямаш пари да заредиш колата, а аз не се притеснявам от цените на гориво, газ и др. или следващата криза. :hankey: Като цяло липса на финансова култура и доста завист.

На европейски-ориентираните и американофилизирани българи още не им е светнало, че западнякът (Англия, Франция, Германия) никога няма да приеме източноевропеец/славянин за равен ("партньор").

За тях България е колонизирана територия и населението й е обслужващ персонал.
Също като Индия, Конго и прочие.

Ето това вдясно е ролята на днешния българин-любител на западните ценности:

Виж файлът 23018

Пътувал съм в доста държави нямам такива наблюдения. Факт, работната ръка тук е без пари.
 
  • Haha
Реакции: OSH
Не искам да ви притеснявам, но Симпсън са винаги прави :eek:

275145835_10216170800621877_8296846733350941998_n.jpg



Украинците вместо да се спасяват ограбват молове

Таквиз неща не ги качвай в ютуб. Ето че явно е изтрито.
 
Разходка до Турция за нищо

 
Първата работа на НАТО беше да ни разоръжат.
До голо.

Ужким съюзник, незнамсикво, обаче "ше махнете 90% от съветското си въоръжение!... Американски пушки и самолети? Ама за какво са ви, ползвайте си там старото от братушките, демек каквото ви разрешихме да оставите".

Демек ни "демитализираха" - същото каквото руснаците правят сега с украинците... с разликата че нас немаше нужда да ни бият, наште евроатлантици охотно събуха гащите :hankey:
 
Разходка до Турция за нищо

Не е за нищо. Ако има кой да чуе какво говори Лавров.
 
Абе @nandibandi я кажи копирайтърите надуха ли цените? Или е наопаки, що ми се струва, че ще е второто?
 
Говориш пълни глупости, мен. И честно казано не разбирам какво искаш от мен.

Ето малко да се образоваш. Можеш да ползваш гугъл-преводача



п.с. нацизмът на близките до зеленски военни групировки не се простира само до региона на Донбас. Луганск и Донецк обаче са подложени на по-масиран геноцид, защото искат независимост - още от 2014г., когато става ясно, че назначената от сащ пионка е фашист.

Уикипедия.ру ? Наистина ли ? Аз ти говоря да защитиш тезата си, че рускоговорящото население е подложено на геноцид през годините, ти ми изпращаш уикипедия.
п.с. нацизмът на близките до зеленски военни групировки не се простира само до региона на Донбас. Луганск и Донецк обаче са подложени на по-масиран геноцид, защото искат независимост - още от 2014г., когато става ясно, че назначената от сащ пионка е фашист.
Първо, допреди да влезнат руските зелени човечета тези области дори не са си и помисляли за неща като ДНР и ЛНР. "Искат независимост" чак когато сепаратистите превзеха административните сгради в градовете Донецк и Луганск, които са и областни центрове. Същото като с референдума в Крим, влезнаха с танковете и проведоха референдум, браво. И колко интересно, двете събития се случват почти едновременно. Какво съвпадение! Но да кажем, че всичко това е измислица и си права, защо останалото рускоговорящо население не бяга към Русия и не се включва на помощ на Русия. Руските части в момента са точно в такива райони.

Интересен факт за който се сетих сега. През 2012г. дори имаше Европейско първенство и един от стадионите беше в Донецк - "Донбас Арена". Отбора там се казва Шахтьор Донецк, след започването на военните действия отбора се мести да играе къде..... в Лвов, най-нацисткия и прозападен район.
 
Последно редактирано:
Уикипедия.ру ? Наистина ли ? Аз ти говоря да защитиш тезата си, че рускоговорящото население е подложено на геноцид през годините, ти ми изпращаш уикипедия.

Първо, допреди да влезнат руските зелени човечета тези области дори не са си и помисляли за неща като ДНР и ЛНР. "Искат независимост" когато сепаратистите превзеха административните сгради в градовете Донецк и Луганск, които са и областни центрове. Същото като с референдума в Крим, влезнаха с танковете и проведоха референдум, браво. И колко интересно, двете събития се случват почти едновременно. Какво съвпадение. Но да кажем, че всичко това е измислица и си права, защо останалото рускоговорящо население не бяга към Русия и не се включва на помощ на Русия. Руските части в момента са точно в такива райони.

Интересен факт за който се сетих сега. През 2012г. дори имаше Европейско първенство и един от стадионите беше в Донецк - "Донбас Арена". Отбора там се казва Шахтьор Донецк, след започването на военните действия отбора се мести да играе къде..... в Лвов, най-нацисткия и прозападен район.
Това се знае от толкова време...
 
Аз пък чувам, че в някои страни вече взеха да се оплакват от украинските гости.
 
Таквиз неща не ги качвай в ютуб. Ето че явно е изтрито.
Браво, Шерлок. Просто цъкаш на линка "Watch on YouTube" и ти го отваря в Ютуб, защото този който го е качил, не е сложил опция да се гледа в други платформи. Тея конспирации тотално са ви побъркали.
 
Уикипедия.ру ? Наистина ли ? Аз ти говоря да защитиш тезата си, че рускоговорящото население е подложено на геноцид през годините, ти ми изпращаш уикипедия.

Първо, допреди да влезнат руските зелени човечета тези области дори не са си и помисляли за неща като ДНР и ЛНР. "Искат независимост" чак когато сепаратистите превзеха административните сгради в градовете Донецк и Луганск, които са и областни центрове. Същото като с референдума в Крим, влезнаха с танковете и проведоха референдум, браво. И колко интересно, двете събития се случват почти едновременно. Какво съвпадение! Но да кажем, че всичко това е измислица и си права, защо останалото рускоговорящо население не бяга към Русия и не се включва на помощ на Русия. Руските части в момента са точно в такива райони.

Интересен факт за който се сетих сега. През 2012г. дори имаше Европейско първенство и един от стадионите беше в Донецк - "Донбас Арена". Отбора там се казва Шахтьор Донецк, след започването на военните действия отбора се мести да играе къде..... в Лвов, най-нацисткия и прозападен район.

Има маса материали само в тая тема, имаш и един цял интернет да си направиш проучване... сега да искаш някой специално на тебе да ти обясни на ушенце е малко неадекватно и антипродуктивно (ако трябва да сме меки в изказванията).

На повечето очевидно тия теми досега са ви били много далечни, обаче охотно скачате и се пишете първи борци за свобода и справедливост при първата подадена команда от телевизора.

... Като геймърчетата от редит или hardwarebg - до 30-годишна възраст основно цъкало ДОТА и лъскало на Порнхъба до несвяст, обаче днес е водещ военен стратег и акредитиран историк!
 
Последно редактирано:
Абе @nandibandi я кажи копирайтърите надуха ли цените? Или е наопаки, що ми се струва, че ще е второто?
Нямам идея. Аз не съм на свободна практика и не си определям цените. Доволна съм от заплащането. :D
 
Уикипедия.ру ? Наистина ли ? Аз ти говоря да защитиш тезата си, че рускоговорящото население е подложено на геноцид през годините, ти ми изпращаш уикипедия.

Първо, допреди да влезнат руските зелени човечета тези области дори не са си и помисляли за неща като ДНР и ЛНР. "Искат независимост" чак когато сепаратистите превзеха административните сгради в градовете Донецк и Луганск, които са и областни центрове. Същото като с референдума в Крим, влезнаха с танковете и проведоха референдум, браво. И колко интересно, двете събития се случват почти едновременно. Какво съвпадение! Но да кажем, че всичко това е измислица и си права, защо останалото рускоговорящо население не бяга към Русия и не се включва на помощ на Русия. Руските части в момента са точно в такива райони.

Интересен факт за който се сетих сега. През 2012г. дори имаше Европейско първенство и един от стадионите беше в Донецк - "Донбас Арена". Отбора там се казва Шахтьор Донецк, след започването на военните действия отбора се мести да играе къде..... в Лвов, най-нацисткия и прозападен район.
Поредното мнение с което съм съгласен.
 
Нямам идея. Аз не съм на свободна практика и не си определям цените. Доволна съм от заплащането. :D
Ами понеже така работи пазарната икономика. Когато цените в магазина растат заплащането намалява.
 

Горе