Украйна - Русия какво ви е мнението

В хардуера вчера даваха предложения как най-добре да се разпарчетоса Русия след завземането й от Украйна и съюзниците.
Коя държава от победителките коя територия да земе и т.н.
Днес смятаха сила на вятъра, съпротивление на въздуха и разстоянието което е нужно снайперист да гръмне Путин на Лужники вчера. Брояха руските убити генерали как точно са засечени и убити.
 

Русия манипулирала GPS на полети, включително и над България

Доста интересно. Ако е вярно и възможно това означава, че разузнавателната информация на НАТО получавана от сателите в тази част на света е силно компроментирана. Знам, че е малко в стил хардуербг ама някак си ми стана интересно.
 

Русия манипулирала GPS на полети, включително и над България

Доста интересно. Ако е вярно и възможно това означава, че разузнавателната информация на НАТО получавана от сателите в тази част на света е силно компроментирана. Знам, че е малко в стил хардуербг ама някак си ми стана интересно.
От БТВ:
“Български самолет е кацнал аварийно в Ница тази събота. Това става ясно от информация на сайта „ФлайтРадар24“.

Самолетът „Ембраер“ на „България Ер“ е излетял в 13:27 ч. от София в посока Мадрид, но вместо да кацне в испанската столица в 18:10 ч. по разписание, към 15:15 ч. машината се отклонява от маршрута си и намалява височината, на която се намира.

По информация на кореспондента на bTV в Париж екипажът на самолета е подал сигнал за тревога заради разхерметизиране на самолетната кабина.”
 
Последно редактирано:
Гонзало оплаква т.нар. Reddit Warriors дето са били в бомбардираната натовска база в Л'вив.
Имало около 1000 доброволеца там; по последни данни над 200 са убитите от руските ракети.
Останалите напуснали Украйна веднага след това.

 


И аз мисля, че Путин няма да се спре само на Украйна, въпрос на време е, ако запада се държи страхливо да срине НАТО и да се опита да си възстанови старото влияние на бившия СССР.
 
Последно редактирано:


И аз мисля, че Путин няма да се спре само на Украйна, въпрос на време е, ако запада се държи страхливо да срине НАТО и да се опита да си възстанови старото влияние на бившия СССР.

Имаш Западно-Центрична гледна точка, която някое лефти може да каже че е това явно е в следствие на наличието на системен колониализъм в хората от Запада...


Смятането на останалите 6.6 милиарда хора за все едно че ги няма може и за нещо по-тежко да мине :)


Путин искал да превземе някакви мини републики на ръба на ЕС да възстанови СССР ? За какво са му ?

Вместо да прави ей такива неща който са много по важни и поставят Русия на полагащато и се място на Супер Сила и директно натискат петро-долара и хегемонията на САЩ





jurno-rub-inr-oil.png
 


И аз мисля, че Путин няма да се спре само на Украйна, въпрос на време е, ако запада се държи страхливо да срине НАТО и да се опита да си възстанови старото влияние на бившия СССР.
Русия нападне ли страна от НАТО става голяма война. По-добре е да сте в Африка някъде
 
Последно редактирано:
Русия нападне ли страна от НАТО става голяма война. По-добре е да сте в Африка някъде
Даде ми още една гледна точка защо влязоха в Украйна сега.
 
Не знам що, открай време ме притеснява една точка от устава на НАТО, която гласи, че при възникнал военен конфликт между държави членки на НАТО, НАТО не се намесва.
 
Не, бе. В Украйна не е имало и няма фашизъм. Денацификация не е нужна

Ето какво казва въргала за страната в интервю, засягащо основно една лична тема:

''Украйна изглеждаше като една постсоциалистическа държава, в която обикновеният човек нямаше понятие какво се случва. Хората бяха тревожни, напрегнати, нямаше никаква промяна в стандарта на живот преди Майдана и след Майдана въпреки тези стотици милиарди долари, които се наляха, ужким държавата да се стабилизира. Това с неофашизма беше в огромни мащаби, като напоследък е затихващо, не е толкова агресивно. Но това, което бяха мутрите навремето в България, там са в много по-анархичен, но и узаконен вариант на техните националистически групировки.


Поведението на националистическите им партии копира едно към едно поведението на техните националисти. Да влизаш да се разправяш с хората по институциите, да държиш сметка, да размахваш пръст, да не говоря и за оръжие – това там си беше нещо нормално. Там униформен полицай не смееше да застане, ако има някакво напрежение, в което участват някои от техните националисти.''

 
Чух някакви бъзици, че украинките щели да "оправят" Ергенът. :)
 
И аз обърках темата.
Нанди не успя да ме цитира.
Между другото това за украинките наистина го чух като майтап. Обаче има нещо зад този майтап.

70 години след ВСВ в Украйна все още жените са мнозинство.
Сега предимно жени напускат Украйна.
 
Искам да знам какво е ставало на истинската среща на министъра от САЩ. Много искам, нали?
 
Недей те мъ би.
Просто препечатвам новина. Не знам дали е истина.
 
Накипял съм от "майтапи".
Илон Мъск разработва двигател с външно горене. Не е съвместим с руските горива.
 
Дефи, що не почнеш направо по дума на пост да ги делиш нещата?
 
Току що по битивито чух за любовна история между куче с неуточнена народност и канадска гъска.
Приматите най накрая родили деца. Но щяло да им бъде студено.
 
Дефи, що не почнеш направо по дума на пост да ги делиш нещата?
Няма да ти отговоря? Отговорих ти?
 

Горе