Украйна - Русия какво ви е мнението

:):):)
Остави ма сега, контра, че са карам с нандиня. Знайш как ма ядоса, пустосва ме от зарана..:(

Може, да. Добре. Ок.:) Както ти харесва да го виждаш.
Много дълъг и отегчителен стана тоя отговор, викам да го спестя сега и си говорете за войната.

(Само ша кажа, че интересно да се помисли дали идеологията за задължително намиране на решение, води до избор на виждане на реалност, която ни изнася, която предлага възможно решение. Като вземеш решение в реалната реалност, взето на база нереалното виждане за реалността (щото да има вътре решение)...не ми звучи добре.

"Знаем и кво от тва, кво е решението" - ама тръцки. НИТО ЕДНО СПОМЕНАВАНЕ на тва, дето уж се знаело. Цялата двустранно призната за реална картина тука ЛИПСВА от тва. Но го знаем, ясно е, то се подразбира. Но не се споменава никога и никъде и от никого тук. Иначе то се знае... Ако го отбележа, щот съм тук и чета, а не щот да натрапвам нещо - фръцкам се, че не мислят като мен.:) Ами - успех с решенията.)

Ми фръцльо съм си по принцип, ай де! Що да не, не може ли? Даже ще си сменя ника като контрата (само да ги намеря тия настройки), ще се кръстя @фръцЛьо. Се едно няма и по-лоши примери от мене тука. Айде!:D

Айде чао и приятен разговор, маам са сега.
Един голЕм ала-бализъм плесна тука и нищо повече. Нещо кат WhatAbout-изъм, ма не баш.

Ясно, и ти не знаеш какво е решението на проблема. Ще питаме някой друг. :)
 
Един голЕм ала-бализъм плесна тука и нищо повече. Нещо кат WhatAbout-изъм, ма не баш.

Ясно, и ти не знаеш какво е решението на проблема. Ще питаме някой друг. :)
А ти кво плесна? Пак за решението, решението, решението.... Питай Путин, "довери се на Плана" ли, как беше алт-Тръмп слогана:)
Ей ти, алабалистке на кило, тогаа дългия спам със 100 пъти повторен WhatAbout-изъма:


И какъв е конкретния въпрос, нандибани? Че не го разбрах, тия ли:

"Добре, знаем го - какво можем да направим? Ти лично за себе си какво си решил?"

Аз пак съм скучен и само ще повторя за хиляден път едно и същото ми (и ще го повторя 100 пъти само в тоя пост). Нямам какво друго да кажа по въпроса..

Тоест: ако действителността е някаква, в която няма какво да направиш, но ти се предлагат други 2-3 версии на действителността, в които някой нещо прави за теб и ти можеш да го последваш... Избираш версия на реалност според това, което тя ти предлага за бъщето ти? Нещо такова ли се пита? Не знам дали това се пита, но това е реалността по принцип.

Не разбирам от тая работа аз, но всеки е свободен и с акъла си. Аз съвети не съм давал (но съм попсуял малко сега, както мнозина други, то не може инак:D)

За кое какво съм решил, за: как да се справя с идващото? (А ако няма как - избирам някой, който казва, че ще спре идващото, докато...прави почти същото като тези, които искал да спре.)

Нямам идея за тия сложни и философски, пък и да имам - дефа ще ме застреля със Совольов;):)

Какво можем да направим...за да? Спрем идващото? Или пък за да се справим лично с него, като го избегнем? Нещо такова? Не знам, гурута има за тая работа, специалисти по справяне и оцеляване - те да кажат:)

Но примерно, ако вярно подразбирам: ако няма кво да се направи с/у нещо неизбежно идващо, то по-добре за него да не се говори, а да се говори за нещо алтернативно, по-орозовено, с/у което има кво или кой нещо да направи? Нищо не мога да кажа за тая работа, липсва ми опит с нея.

Та: като се отхвърлят основни съставни на реалната картина и се гледа така окълцаната картина, за какъв отговор говорим? На окълцаната, или на реалната? Точно въпроса "а какво да се направи" предварително орязва от картината това, което не ни изнася. Или бъркам нещо? Точно тва е въпроса ти всъщност: каква полза да ги знаем и нищим тия работи, като няма кво да направим с/у тях? Това се пита с "Добре, знаем го - какво можем да направим?" Ми - нищо не можем. И? Следователно: що да го нищим и караме по него, като е задънена улица. И не го вярваме, а избираме някоя незадънена...

Няма край тая. Тва е логиката гъз глава затрива. Главата се интересува от реалността, каквато е, а гъза търси ползата. Ако гъза командва главата - ше изберем нещо с възможна полза. И вечно пита: а каква полза? Ползата, ползата, решението... Ми няма полза бе, и нещата са такива. Е да, но каква полза като са такива, пита гъза (моя, твоя, всеки гъз). Тогава, казва гъза, що да не са такива? Що да не са други, в които има възможност за полза...
Ползата от тая работа с тва мислене аз не я знам каква е.

А мен ползи и решения за успокоения на гъза не ме интересуват, не ми пука и нищо от тва новото, за което поствам, няма да приема. Но на мен верно не ми пука и мога да си го позволя.

Ако няма полза от нещата такива, каквито са - да не ги говорим такива, каквито са, тъй ли? Кво значи тва "Добре, знаем го - какво можем да направим?"? И кво "знаем", като хиляда пъти пускам едни и същи и нито веднъж това не се отразява в разговор, извън разговор с мен, особено пък от теб; кое "знаеш"? Покажи ми къде са тия дето ги "знаеш", от тва, което пиша (както ти казваш), в постовете ти? Покажи ми ги в други постове, освен моите. Няма ги никъде.

Ок, казал ли съм: пишете ги тия неща? Не, казвам си и си меля, че не се пишат, не се отчитат и сметките са сбъркани. Щот съм тука, чета, имам си гл.т. и като участник си я казвам. Или нямам право? Ти нали им казваш на "другия отбор", когато си говорят техните неща, нали им възразяваш? И кво: твойто фръцкане ли е? Аз пък по същата логика имам възражения, но към "двата лагера". Мойто вече фръцкане ли е?

Затва казвам: пиша си както го мисля, също както всеки друг. Какви решения, какви 5лв. Вярвайте си в Путин и в който друг си изберете, ако смятате, че той представлява "другия мироглед" и дава решение, аз да не се обаждам ли, като чета написаното? Не съм ли пълноправен четящ и пишещ? Или и аз трябва да вярвам? А ако не вярвам - се фръцкам, минавам за неконструктивен и дефакто "от вражеския лагер"?

Нали тук всеки като пише нещо, 100% вярва, че е реално? Аз не съм видял много "вероятно" и "може би"-та - всеки казва, вярвайки че е истина. И аз така, като в мойта схема това, което обикновено се казва тук (не само тук - навсякъде; никви лични нямам към никой), е пълно със съществени за цялостната картина липси. И съответно това и казвам, отбелязвам. Като 100 пъти съм казал, даже 1000, че за мен тва е главния улеснител на планчетата - масовата неяснота. Ей ги нещата - свободнодостъпни от много места, не са моя приумица. Но те масово не се отчитат, като се правят криви сметки и се вземат и приемат подготвените криви решения.

Така стоят нещата в мойта схема, както аз си ги мисля. И това говоря. Това ли ми е фръцкането? Значи да се съглася с някоя страна, да говоря в тон и тогава няма да се фръцкам.


Виж ся, аз съм по-прост човечец и не знам как мнозинството са разбрали изконните истини, че времето и пространството имат край, че бог/източник не съществува/измислица е, и такива. Мъча се да вдяна и аз тая работа с великата логика за точката, която била в нищото, първичната супа, и тия работи. И като вдяна - да се фиксирам в интелектуалните всевъзприети реалности, че да взема насериозно нещата, да взема страна, да мисля в правилен контекст, и тия работи. Мъча се, но съм малко по-изостанал. И тия работи.:D

Толко за "мисленето на ползотворните натури".:) Кажете за войната сега, стига офффтопици:)
 
А ти кво плесна? Пак за решението, решението, решението.... Питай Путин, "довери се на Плана" ли, как беше алт-Тръмп слогана:)
Ей ти, алабалистке на кило, тогаа дългия спам със 100 пъти повторен WhatAbout-изъма:


И какъв е конкретния въпрос, нандибани? Че не го разбрах, тия ли:

"Добре, знаем го - какво можем да направим? Ти лично за себе си какво си решил?"

Аз пак съм скучен и само ще повторя за хиляден път едно и същото ми (и ще го повторя 100 пъти само в тоя пост). Нямам какво друго да кажа по въпроса..

Тоест: ако действителността е някаква, в която няма какво да направиш, но ти се предлагат други 2-3 версии на действителността, в които някой нещо прави за теб и ти можеш да го последваш... Избираш версия на реалност според това, което тя ти предлага за бъщето ти? Нещо такова ли се пита? Не знам дали това се пита, но това е реалността по принцип.

Не разбирам от тая работа аз, но всеки е свободен и с акъла си. Аз съвети не съм давал (но съм попсуял малко сега, както мнозина други, то не може инак:D)

За кое какво съм решил, за: как да се справя с идващото? (А ако няма как - избирам някой, който казва, че ще спре идващото, докато...прави почти същото като тези, които искал да спре.)

Нямам идея за тия сложни и философски, пък и да имам - дефа ще ме застреля със Совольов;):)

Какво можем да направим...за да? Спрем идващото? Или пък за да се справим лично с него, като го избегнем? Нещо такова? Не знам, гурута има за тая работа, специалисти по справяне и оцеляване - те да кажат:)

Но примерно, ако вярно подразбирам: ако няма кво да се направи с/у нещо неизбежно идващо, то по-добре за него да не се говори, а да се говори за нещо алтернативно, по-орозовено, с/у което има кво или кой нещо да направи? Нищо не мога да кажа за тая работа, липсва ми опит с нея.

Та: като се отхвърлят основни съставни на реалната картина и се гледа така окълцаната картина, за какъв отговор говорим? На окълцаната, или на реалната? Точно въпроса "а какво да се направи" предварително орязва от картината това, което не ни изнася. Или бъркам нещо? Точно тва е въпроса ти всъщност: каква полза да ги знаем и нищим тия работи, като няма кво да направим с/у тях? Това се пита с "Добре, знаем го - какво можем да направим?" Ми - нищо не можем. И? Следователно: що да го нищим и караме по него, като е задънена улица. И не го вярваме, а избираме някоя незадънена...

Няма край тая. Тва е логиката гъз глава затрива. Главата се интересува от реалността, каквато е, а гъза търси ползата. Ако гъза командва главата - ше изберем нещо с възможна полза. И вечно пита: а каква полза? Ползата, ползата, решението... Ми няма полза бе, и нещата са такива. Е да, но каква полза като са такива, пита гъза (моя, твоя, всеки гъз). Тогава, казва гъза, що да не са такива? Що да не са други, в които има възможност за полза...
Ползата от тая работа с тва мислене аз не я знам каква е.

А мен ползи и решения за успокоения на гъза не ме интересуват, не ми пука и нищо от тва новото, за което поствам, няма да приема. Но на мен верно не ми пука и мога да си го позволя.

Ако няма полза от нещата такива, каквито са - да не ги говорим такива, каквито са, тъй ли? Кво значи тва "Добре, знаем го - какво можем да направим?"? И кво "знаем", като хиляда пъти пускам едни и същи и нито веднъж това не се отразява в разговор, извън разговор с мен, особено пък от теб; кое "знаеш"? Покажи ми къде са тия дето ги "знаеш", от тва, което пиша (както ти казваш), в постовете ти? Покажи ми ги в други постове, освен моите. Няма ги никъде.

Ок, казал ли съм: пишете ги тия неща? Не, казвам си и си меля, че не се пишат, не се отчитат и сметките са сбъркани. Щот съм тука, чета, имам си гл.т. и като участник си я казвам. Или нямам право? Ти нали им казваш на "другия отбор", когато си говорят техните неща, нали им възразяваш? И кво: твойто фръцкане ли е? Аз пък по същата логика имам възражения, но към "двата лагера". Мойто вече фръцкане ли е?

Затва казвам: пиша си както го мисля, също както всеки друг. Какви решения, какви 5лв. Вярвайте си в Путин и в който друг си изберете, ако смятате, че той представлява "другия мироглед" и дава решение, аз да не се обаждам ли, като чета написаното? Не съм ли пълноправен четящ и пишещ? Или и аз трябва да вярвам? А ако не вярвам - се фръцкам, минавам за неконструктивен и дефакто "от вражеския лагер"?

Нали тук всеки като пише нещо, 100% вярва, че е реално? Аз не съм видял много "вероятно" и "може би"-та - всеки казва, вярвайки че е истина. И аз така, като в мойта схема това, което обикновено се казва тук (не само тук - навсякъде; никви лични нямам към никой), е пълно със съществени за цялостната картина липси. И съответно това и казвам, отбелязвам. Като 100 пъти съм казал, даже 1000, че за мен тва е главния улеснител на планчетата - масовата неяснота. Ей ги нещата - свободнодостъпни от много места, не са моя приумица. Но те масово не се отчитат, като се правят криви сметки и се вземат и приемат подготвените криви решения.

Така стоят нещата в мойта схема, както аз си ги мисля. И това говоря. Това ли ми е фръцкането? Значи да се съглася с някоя страна, да говоря в тон и тогава няма да се фръцкам.


Виж ся, аз съм по-прост човечец и не знам как мнозинството са разбрали изконните истини, че времето и пространството имат край, че бог/източник не съществува/измислица е, и такива. Мъча се да вдяна и аз тая работа с великата логика за точката, която била в нищото, първичната супа, и тия работи. И като вдяна - да се фиксирам в интелектуалните всевъзприети реалности, че да взема насериозно нещата, да взема страна, да мисля в правилен контекст, и тия работи. Мъча се, но съм малко по-изостанал. И тия работи.:D

Толко за "мисленето на ползотворните натури".:) Кажете за войната сега, стига офффтопици:)
Ти ме разбра погрешно, но важното е, че ме разбра...

Явно си в ретрограден Меркурий, а Венера ти е в 5-ти дом. Ще чакаме друго разположение на звездите...

п.с. Малко намали мнителността. Не помага на диалога.. ;)
 
Ти ме разбра погрешно, но важното е, че ме разбра...

Явно си в ретрограден Меркурий, а Венера ти е в 5-ти дом. Ще чакаме друго разположение на звездите...

п.с. Малко намали мнителността. Не помага на диалога.. ;)
Сърди се.
 
Сърди се.
Не се сърдя, вината за днешния ден е изцяло твоя. И на нандибанди. Всички видяхме какво направихте, а можеше да стане хубав, лежерен неделен диалог, ако не беше вашия отблъскващ мегаспам. Нека ви тежи.
 
Не се сърдя, вината за днешния ден е изцяло твоя. И на нандибанди. Всички видяхме какво направихте, а можеше да стане хубав, лежерен неделен диалог, ако не беше вашия отблъскващ мегаспам. Нека ви тежи.
Не само ти си разочарован.
 
Две гледни точки, две идеологии са в сблъсък. Директен мегаватов сблъсък. С отстъпки и от двете страни. Но едната трябва да спечели.
 
Ако смяташ да ме тролиш...
Нямам такива намерения. Даже продължавам да не разбирам какво точно е "тролене". Нали ти казах, че допреди около 2г. бях прекъснал взаимоотношенията си с интерньето за около 12-13г. (не помня вече колко точно), ползвах го по около 5 пъти в годината. Така че не съм много наясно с термините и тенденциите.

Тва което смятам е да направя 2 доста дълги серии от постове тая нощ - една за Уркайна, и една за Русия/Путин (разбира се: пълни конспирации и детинщини), след което да прекратя участието си във форума. Много се раздадох, казах квото имам, драми, спамове и т.н - предостатъчно дойде. Всичко което съм напрайл само с една идея: да добавя квото не е казано (според мен), та да има повече информираност по съответните въпроси за да има възможност за по-ясна преценка. С най-добросъвестни намерения (пък квото е излязло - такова).
 
Супер мърлява работа ще стане спрямо тва, което искам, но тва е - желанията и възможностите са различни работи. Как да е:

Фантастична теория за събитията в Уркайна
-
Първо: още малко за възстановяването:

Експертите вече разработват амбициозна стратегия за обновяването на Украйна. Събран от Беатрис Ведер ди Мауро от Центъра за изследване на икономическата политика в Лондон, екип от икономисти наскоро издаде „План за възстановяване на Украйна“, предложение, основано на исторически уроци от минали гигантски усилия за възстановяване, включително плана Маршал. (Един от нас, Саймън Джонсън, допринесе.) Стратегията предвижда три етапа на реконструкция: първо, спешна реакция; второ, кампания за бързо възстановяване на критичната инфраструктура и услуги за съживяване на основните функции на икономиката и правителството; и накрая, поставяне на страната на бърза, устойчива траектория за растеж и модернизация.
--
Министърът на инфраструктурата на Украйна Александър Кубраков изчисли, че инвестициите, необходими за възстановяване на разрушената инфраструктура на Украйна, вече са достигнали 100 милиарда долара. Председателят на подкомисията по климата на украинската Рада, Леся Василенко, вижда унищожаването като възможност за пресъздаване на Украйна като фар на „Устойчиво развитие“ и за подпомагане на ангажимента на Европейския съюз за постигане на „нетни нулеви“ въглеродни емисии до 2050 г.:

По същество ще започнем от нулата с количеството унищожени индустриални обекти, енергийни обекти. Ние можем да бъдем развъдник на нови технологии за пилотни проекти, за проекти за възобновяема енергия[.]

Пишейки за глобалистки външнополитически мозъчен тръст на САЩ, Съвета по външни отношения (CFR), Филип Зеликов, бивш изпълнителен директор на Комисията за 11 септември, и Саймън Джонсън, бивш главен икономист на Международния валутен фонд, съавторстваха "Как Украйна може да се изгради по-добре".
Двамата казаха:

[...]Поради това Г-7 и Европейският съюз трябва да изготвят стратегия за противодействие. В центъра на това трябва да бъде смел план за възстановяване на Украйна, по-добър от преди. Разходите ще бъдат значителни: освен военна помощ, подобно усилие ще струва най-малко 500 милиарда долара. [. . .] Както Световната банка, така и Международният валутен фонд могат да предоставят техническа помощ, но такъв план бързо ще надмине съществуващите им възможности. Съюзниците на Украйна ще се нуждаят от нови механизми.

Предполагайки, че всичко това може да бъде финансирано от активи, иззети от руското правителство (повече за това по-късно), Зеликов и Джонсън се позовават на украинския план за реконструкция, изготвен от Центъра за изследване на икономическата политика (CEPR).
Наричайки себе си „thinknet“, CEPR е трансатлантически мозъчен тръст от икономисти, които предлагат:

Реконструкцията предлага уникална възможност за радикално подобряване на производствения капацитет на Украйна, за да я доближи до технологичните граници (включително зелени технологии), да положи основите за дългосрочен растеж и да интегрира Украйна още по-плътно в глобалната икономика. [. . .] Използвайки международна помощ за създаване на благоприятни условия (включително перспективата за присъединяване към ЕС), Украйна може да се превърне в привлекателна дестинация за преки чуждестранни инвестиции.
---

-от 20-ти Март-

2019 г. Селенски беше само няколко месеца на поста и основа "Министерство за цифрова трансформация". Най-важната му задача беше да създаде платформа за „състоянието на смартфона“, приложението DiiA най-накрая стартира през февруари 2020 г. Оттогава всичко върви бързо: повече от 50 приложения, доказателства и официални канали вече работят чрез приложението : шофьорска книжка, карта за ваксинация с/у кьовид, студентска карта, започване на бизнес, застраховка, социални помощи. Френски технологичен портал пише: „Модел , който познавахме само от Китай с неговата система за социални кредити“.

Системата за социални кредити също трябва да се приема доста буквално: миналата година Селенски обеща на всеки гражданин, който може да предостави доказателство за пълен сертификат за ваксинация чрез DiiA, награда от 1000 гривни (около 30 евро) - около една десета от типичната местна месечна заплата. Властите вече не могат да настояват за хартиената форма на документите - а наблюдателите предполагат, че двойният вариант е само временно решение. Моментът едва ли е съвпадение: две седмици преди излизането, Селенски беше почетен гост на срещата на върха на Световния икономически форум (WEF).

В речта на Селенски в WEF от 22-ри Януари вече се споменава крилатата фраза за „нова нормалност“.
Сегашните глобални институции нямало да работят ефективно, човек ще трябвало да преосмисли международната сигурност. Визията му по това време: Украйна трябва да заеме водеща позиция в Централна и Източна Европа. Той открито представи инвестиционните възможности на страната си и припомни как някои „големи технологични“ компании стартирали в гаражи. (-пълен смех, и фейк-поп-жмел за шаранчита, нищо подобно няма - даже не толко задълбочена проверка показва, че зад сички са я DARPA, я различни служби, я и двете-). Заявената му мечта е да отвори нещо като източноевропейска Силиконова долина и да превърне страната си в „инвестиционна Мека“. Или както се изрази Селенски:„Украйна е мястото, където чудесата се сбъдват […] има значителна възможност за разширяване на нови индустрии“.

Шваб беше впечатлен и щастлив от "реформите" в страната . Самият WEF инициира някои от тях с подчинените си мозъчни тръстове за Украйна
Не че не е имало подобни съображения преди. Глобалистическият „ Атлантически съвет” разпозна потенциала за „иновация” малко след встъпването в длъжност на Селенски. В него се споменава приложение, в което можете да управлявате интеркома на вратата чрез мобилния си телефон.
Блокчейн компанията Bitfury също го спомена положително, както и редица други ИТ компании в Украйна. На среща за работа в мрежа "младите световни лидери" на Шваб обсъждаха Джъстин Трюдо и Селенски, как подобни „иновации“ биха могли да се задълбочат допълнително. Давос също има своя собствена „Украинска къща“ , която редовно е достъпна за „работа в мрежа“ като част от срещите на WEF.

След обжалването на WEF нещата тръгнаха бързо. Бързо беше сключена сделка с Apple за съвместно провеждане на цифрово преброяване през 2023 г.
Това също трябва да работи отново в приложението DiiA и американската компания трябва да помогне за подобряването му. По-специално той трябва да „ определи приоритетни проекти , които насърчават прехода на Украйна към безхартиен режим “. Сътрудничеството отново тече с "Министерство за цифрова трансформация" - и не е единичен случай.

Защото и през 2020 г. отделът сключи подобна сделка с Microsoft , която се очакваше да добави стойност от 500 милиона щатски долара.
Твърди се, че сътрудничеството е широкообхватно: става дума за създаване на „високо сигурна облачна платформа екосистема“. Те трябва да засегнат „различни индустрии и да насърчават енергийния преход, цифровата трансформация на селското стопанство и устойчивостта“. Освен това на работните места на украинското правителство и власти трябва да бъде предоставена напълно свързана среда.

С цел привличане на допълнителни инвестиции през 2020 г. беше обявен и т. нар. „DiiA City“.
Това е дигитален модел за икономическа зона с данъчни облекчения за технологични компании. Сред малкото данъци в „DiiA City“ е военен данък в подкрепа на украинските военни. Там трябва да има и високи заплати - около пет пъти средната заплата. Това трябва да създаде 450 000 подходящи работни места. Това трябва да бъде "икономически модел за опростени икономически правила", който "ще бъде в основата на икономическата трансформация на цялата страна" по който тя трябва да се преобразува. Селенски подкрепи изцяло проекта . Той повтори казаното в Давос: „Искаме да направим Украйна глобален ИТ център, водеща страна в иновациите и технологиите“.

Трябва да бъдат привлечени украински и международни ИТ компании, високотехнологични компании, инвестиционни фондове, стартиращи компании и образователни групи . Областите, които човек искаше да обработва, варираха от селскостопански технологии до изкуствен интелект, строителство на дронове, самолетни и космически технологии, финансови технологии, медицински невронни мрежи и биотехнологии, рекламна индустрия, платформи за търговия, Интернет на нещата, издателска дейност, блокчейн компании, дигитални аутсорсинг, графична индустрия и компании за електронни спортове. С други думи: огромен привилегирован технологичен парк за „Четвъртата индустриална революция“, в който се сливат човек и машина. В края на това, разбира се, има „Интернет на телата“ , в който, според плана на WEF, ние събираме „данни за тялото чрез серия от устройства, които могат да бъдат имплантирани, погълнати или носени “.

Плановете са съвсем очевидни: Украйна трябва да се превърне в тестово стартиране на напълно свързания Great Reset World. Известното списание Forbes също потвърди, че страната е лидер на „революцията на цифровата валута“.

Съвсем наскоро NFT на флаг на Украйна беше продаден за 6,75 милиона щатски долара.

Базираната в Киев стартираща компания MultiNFT пусна преди няколко дни своя собствена криптовалута, базирана на токени. Досега компанията е управлявала дигитални нощни клубове в Metaversum.

При такива обстоятелства похвалата на WEF за „Целите за климата на Централната банка на Украйна“ звучи почти като по-безобидната част от радикалното преструктуриране...
--
 
Последно редактирано:
(Междувременно
:D:D:D
Отдолу има и две видейца с лоши прогнози за местните жители: Украинската икономика ще се свие почти наполовина през 2022 г., прогнозира Световната банка и Милиони украинци имат ограничен достъп до чиста питейна вода.

Ставало лошо малко, май по-добре да се изнасят от там...

А това са резултатите от търсене на "Русия", пак там:
(Само да допълня, че банера осъждащ "руската инвазия" и подкрепящ Уркайна, който стоеше най-горе месец-два, е изчезнал.)

Тва м/у др., продължавам си за уркаинската фантастика....
 
Последно редактирано:
Всъщност като се замисля - ще стане още по-зле от злето дето си представях (пък и време няма, хората ще се събудят вече, ще дойдат..), жив ташак. 100 неща допълнително трябва/може да се кажат, а няма и стана едно нищо. Така че ще го нафарфальоцам още повече, белким заприлича на нещо:)

И така: украинская фантастика
---
--
-
Из разни коментари под разни видеа (правени по различно време - от 2017 до днес):

Да, той се шегува! Тънка закачка, се нарича.
-
Хора!!! Отпуснете се!!! Беркут е тролинг от 80 ниво!!!
-
Чаплин също разсмиваше хората, пародирайки Хитлер.
-
Спешно трябва да променим нещо в образованието, да ограничим телевизиите и интернета, законно да принудим хората да четат повече, предимно класика. Ако двама до седем души от сто не разбират, че Беркут говори със сарказъм, това не е проблем, това е нормално, за промяна. Но когато образованите и развити хора приемат подобно (и доста тлъсто) тролване на чиста стойност, дори не знам как да реагирам. За да не се разбере, че Игор Виталиевич троли Хохлов, човек изобщо не трябва да може да анализира текста.
-
За около 3 минути си мислех, че още един болтлив, осветен с идея, докато не разбрах, че си прави гъргара, особено с песнички и картички, вече ясно се чува подигравка... Но той го казва толкова сериозно, че ти няма веднага да разбере, че това е шега
.
-
Беркут е първокласен актьор и това е неговият маниер - да говори за важното в стила на най-финия тролинг (закачки). Защото не достига до много хора по сериозен начин и трябва да бъдат тролвани в такъв образ, грубо и безмилостно.
-
Бих се засмял, но след като живях в Днепропетровск 12 години, разбирам, че това не е шега
-
Шокиран съм. Те дори не се колебаят да говорят открито за плановете си. Ясно е защо тази война сега е между славяните. За да изчистите района

-
Игор трябва да слуша "между редовете", тогава не е смешно, а доста сериозен анализатор. Всичко, което казва Игор Беркут, винаги се сбъдва. Прегледайте видеото му, че на територията на Украйна са достатъчни 5 милиона жители. Тогава те го слушаха и писаха, че това е пълна глупост. И сега, когато от 43 милиона останаха половината и процесът продължава, думите на Игор Беркут вече не изглеждат толкова фантастични. Той има и други прогнози, които се сбъднаха. Той просто има аналитични способности. Надявам се, че и сега всичко ще се сбъдне и целият този театър на абсурда в Украйна ще престане един ден като с вълна от вълшебна пръчица. Благодаря за видеото.
------------------------------

Оттук-ттам, абе голямо мазало...
-
kievgid.org, 2017-ta (бяха си позволили и няколко безумни библейски препратки тук-таме, но ги изрязах за да не се подразнят уважаемите сериозни атеисти тук:))
-
Епохално събитие в началото на 2017 г., което украинските медии дори не споменаха мимоходом, беше десантирането в пристанището на Одеса на първата група имигранти от Израел, водена от бившия офицер от съветското военно разузнаване Игор Беркут, който твърди, че сега много евреи по света го почитат като „Машиах Бен Йосеф".

За справка. Кратка биография на Игор Беркут.

Игор Виталиевич Беркут (истинско име - Геко) е роден през 1964 г. в Северодонецк, Луганска област, където прекарва детството си. След като завършва училище No 10, той постъпва в Московското висше общовойсково командно училище, което успешно завършва. Получавайки военно образование, през 1986-1987 г. служи като командир на разузнавателен взвод в Централната група на силите в 45-и отделен десантно-щурмов батальон. През 1988 г. по негова молба е изпратен в Афганистан, където е командир на разузнавателен взвод, след което е назначен за началник на разузнавателния батальон. През 1989 г., във връзка с реформата на 40-та армия, Игор Геко е прехвърлен в Централноазиатския военен окръг, където служи до 1991 г. След разпадането на Съветския съюз той (на 27 години) се пенсионира. Благодарение на гранта, получен по програмата за бивши съветски военни, Игор Геко получава финансовото си образование в Русия и САЩ през 1991-1992 г. Вероятно през годините на обучение в чужбина той е бил вербуван от израелските специални служби (в противен случай по-нататъшните събития в съдбата му просто не могат да бъдат логично обяснени). След това работи в банковия и финансовия сектор, където прави много успешна кариера. Организира и ръководи партия „Велика Украйна”. Той написва книгата „Истинската история на Украйна”, където излага своя версия за събитията, случили се на територията на страната ни, започвайки от 142 000 г. пр.н.е.


През януари 2017 г. група от 183 еврейски пионери пристигнаха в Украйна от Хайфа (Израел) на кораб, за да положат първия камък в основата на така наречения Небесен Йерусалим върху плодородната южна украинска земя. Това събитие постави началото на практическата реализация на грандиозния еврейски цивилизационен проект „Небесен Йерусалим“ (наричан още „Нов Йерусалим“), който според организаторите му ще се реализира на територията на 5 региона, разположени в Южна Украйна: Одеса , Днепропетровск, Запорожие, Херсон и Николаевская.

karta-novogo-ierysalima-v-ykraine-3.jpg


Предполага се, че следващият обект може да бъде Крим. Известно е, че болшевиките евреите вече са имали намерение да създадат еврейска република в Крим, като проектът се разглежда от 1924 до 1944 г. Сега те, след като се засилиха в периода на "демократичните реформи" и привлякоха подкрепата на редица еврейски фигури в ръководството на Руската федерация, очевидно възнамеряват да доведат въпроса до края.

От речта на самия Игор Беркут - изпълнителен директор на проекта за създаване на основния център на световното еврейство на територията на пет южни украински региона - стана известно, че до 2027 г. "Нов Йерусалим" трябва да се превърне в център на просперитет за еврейските имигранти , изграден по технологиите от 7-ми икономически ред (вижте видеото по-долу).

Огромни пари и решителни пробивни технологии за "Небесния Йерусалим" ще дадат най-големите банкови къщи и световните мултинационални компании, повечето от които, както е известно, са собственост на евреи. Проектът “Небесен Йерусалим” е практически отговор на прогнозите на добре информирания политически тежък деятел, бившия държавен секретар на САЩ Хенри Кисинджър, че до 2022-2025 г. евреите ще бъдат изселени от днешната територия на Израел, защото животът там ще стане невъзможен поради агресивността на околното мюсюлманско население, природните аномалии и други фактори.

Според Игор Беркут напреднала група еврейски заселници под негово ръководство вече е започнала активно да подготвя инфраструктурата за приемане на първите няколко хиляди евреи. В близко бъдеще се очаква тяхното пристигане и разселване на територията на "Нов Йерусалим": Одеска, Днепропетровска, Запорожка, Херсонска и Николаевска области. И тогава за Новата Родина е планирано пристигането на милиони евреи от Израел, Русия, САЩ и страните от ЕС.

Според Беркут, управлението на "Нов Йерусалим", когато бъде официално обявено (след приемането на Закона за децентрализация на Украйна), ще бъде поверено на Съвета на благотворителите, състоящ се от 12 лидери. Ето вече договорения състав:

Родом от Киев, Голда Меир, 5-ият министър-председател на Държавата Израел, беше обявена за почетен вечен ръководител на Съвета.
Б. Нетаняху ще стане председател-премиер, след приключване на правомощията на министър-председателя в Държавата Израел.
Говорител на Съвета ще бъде бившият президент на Руския еврейски конгрес Евгений Сатановски.
Финансите ще се управляват от бившия шеф на Федералния резерв на САЩ Бен Шалом Бернанке.
Въпросите за отбраната ще отговаря на настоящия министър на отбраната на Израел, родом от Кишинев, Авигдор Либерман.
Тайните служби ще бъдат оглавявани от родения в Москва бивш шеф на Нативното бюро за връзки с евреите на СССР и Източна Европа Яков Кедми.
Външните работи ще отговарят роденият в Москва политолог и публицист Авигдор Ескин.
Вътрешните работи ще бъдат поверени на бившия министър на вътрешните работи на Държавата Израел, съветския дисидент Натан Шарански.
Пропагандата ще бъде водена от известния руски телевизионен водещ Владимир Соловьов.
Татяна Монтян, родом от Крим, юрист и юрист, ще се занимава с въпроси на правосъдието.
Предполага се, че главният равин ще назначи етническа ашкенази хазарска версия на външния вид на този клон на дървото на Израел.

Игор Беркут твърди, че буквално всичко е обмислено, до създаването на аналози на съветските организации на октомври и комсомолци. По замисъл на организаторите, жителите на която и да е нееврейска националност, живеещи на територията на „Нов Йерусалим“, ще бъдат помолени да положат съответните изпити, за да получат сертификат, който официално потвърждава, че това лице не е антисемит. Този документ ще даде право да работят в правителствените агенции на новата еврейска държава, на останалите "местни", живеещи там, ще бъдат дадени парични помощи, за да могат да оцелеят без проблеми и да не се занимават с престъпления. Днепропетровск ще бъде официална столица, а Одеса ще бъде културна столица.
...

Игор Беркут казва: " Украйна-Израел: един народ, една съдба... " Вярно ли е? Както е известно, на територията на Украйна живеят представители на повече от 130 националности и националности. Колко от тях са готови да се съгласят с подобно твърдение? Колко от тях са готови да започнат да изучават основите на юдаизма и да издържат съответните изпити, за да получат сертификат от евреи, пристигнали от Израел, което им дава право да работят в родната си Украйна? Колко православни хора (или мюсюлмани, или католици, или протестанти) искат децата им да се присъединят към младежката организация на "евреите казаци" (аналог на съветския комсомол)?

Ако нямате време да гледате и двете части на интервюто „Украйна-Израел: един народ, една съдба” (а това е общо около два часа), във всеки случай ви препоръчваме да гледате последните три минути от 2-ра част на видеото (след 1:03:00), където изпълнителният директор И. Беркут се обръща към украинските противници на ръководения от него еврейски цивилизационен мегапроект "Нов Йерусалим" - това е много впечатляващо!



 
От другаде:

Тази теория функционира от много години в средите на анализатори, експерти, а също и политици. Един от първите, които представиха тази теория, беше Хенри Кисинджър, държавен секретар по времето на президента Никсън и Форд, който през 2012 г. заяви, че след 10 години няма да има Израел. Накратко, изглежда, че Държавата Израел ще престане да съществува през 2022 г.

Истинската заплаха предизвика търсенето на нова Обетована земя. Намерено е в Украйна. Преди повече от 1000 години хазарската държава е съществувала на украинска територия, единствената държава, където равинският юдаизъм е официална религия. Евреи от целия средновековен свят се стичат при хазарския равинат до десети век, когато държавата рухва. И именно в тази земя инициаторите на проекта „Небесен Йерусалим“ искат да се преселят. Днес това е Днепропетровска, Запоровска, Херсонска, Николаевска и Одеска области – почти една четвърт от Украйна.

Проектът "Небесен Йерусалим" е подкрепен от мистериозната фигура на украинската политика Игор Беркут. Бивш съветски войник, командир на разузнаването в Афганистан. След мистериозна стипендия в САЩ той е съсобственик на казахстанска банка, която продаде на руснаците. Основател на незначителната партия „Велика Украйна”. Собственик на украински, израелски, казахстански и най-вероятно руски паспорт.

И той е този, който представя нови откровения. За себе си в телевизионно интервю от 2017 г. (около 0:25) той казва следното:

„Току-що се върнах от Израел и това беше шестото ми посещение. Получи се брилянтно. Изнасял съм лекции в няколко университета, по-специално в Хайфа, в Йерусалим. Бях по телевизията. Израел има много проблеми. Един от основните е територията. От които 60 процента е пустиня. Градовете са пренаселени. Много горещ климат. Съществуват и сериозни екологични проблеми. Израел изостава в прочистването на страната. Следващият проблем е околната среда на държавата. 8,5 милиона евреи живеят в Израел. И около Израел има 100 милиона араби. Тази ситуация може да доведе до агресия срещу Израел. Нарастващите проблеми ни карат да разсъждаваме върху бъдещето на тази страна. Това засяга предимно младото поколение евреи. Те не виждат добра перспектива. Следователно, за да се развива нормално, Израел трябва да намери друга територия за себе си за 200-300 години. Това беше една от целите на моето посещение в тази страна […].

Тук идва понятието „Небесен Йерусалим” или „Нов Йерусалим”. Според мен този „Небесен Йерусалим” се намира в южната част на Украйна и включва пет области: Днепропетровска, Запорожка, Одеска, Херсонска и Николаевска [ …]. В тези земи ще бъде създаден Нов Йерусалим, който ще позволи развитието на целия народ на Израел. Но не е всичко. Евреи от цял свят, най-големите банкови къщи и транснационални корпорации, ще съберат своите интелектуални богатства, технологии и ще ги предадат на Нов Йерусалим. И този Нов Йерусалим ще започне да се развива динамично. И толкова бързо, че европейските държави ще се превърнат в обикновена нейна провинция […].”

Струва си да добавим, че Игор Беркут (около 20:00) твърди, че 183 евреи от Хайфа са пристигнали в Украйна през януари 2017 г. и както продължава Беркут, първият крайъгълен камък за основата на „Небесния Йерусалим“ е положен върху плодородната украинска почва . “. Тази учредителна група също започна подготовка за приемането на първите 100 000 евреи от Израел. А до края на 2022 г. организаторите планират да доведат 6 милиона евреи от Израел и над 12 милиона от Русия, САЩ и страните от Европейския съюз в Нов Йерусалим. В друго изявление Беркут добавя: – Правителството на Нов Йерусалим – когато бъде официално провъзгласено след приемането на закона за децентрализацията на Украйна* – ще бъде поверено на Съвета на защитниците, състоящ се от 12 лидери.

(*децентрализацията на Украйна, за което Швейцария обеща невероятните 25 милиона евро през 2019 г.)

Освен това (около 27:40) Игор Беркут казва, че ще дойде времето, когато по едно и също време една сутрин един шофар ще звучи в Днепропетровск, а другият шофар ще звучи в Одеса. И тогава в този момент, когато звуците на двете тръби се слеят в една, ще може да се каже, че Небесният Ерусалим е дошъл на земята.

И как трябва да го гледаме? Да вярваш или да не вярваш? Може ли да е политическа провокация? Някакъв тест как светът ще реагира на подобна идея? Засега светът изобщо не реагира, включително и Украйна. Нещо повече, споменатият Беркут в друго телевизионно изявление, отговаряйки на въпроса как ще реагират на това самите украинци, той отговори горе-долу така: „Кой може да се противопостави на такава програма? Президент на Украйна, евреин? Премиер, евреин? Или може би най-богатите граждани на тази страна, олигарсите, също евреите?

И така, какво ще се случи в южната част на Украйна? Трябва да изчакаме, за да разберем.

 
Видеото говори за необходимостта от намаляване на населението на Украйна.
Игорь Беркут: за реформите и депортацията на украинците. Пророк ли е, или всичко върви по план? (Силно препоръчително)
23 април 2022 г


naujosios-jaruzales-projektas-rytu-ukrainoje-2.jpg


naujosios-jaruzales-projektas-rytu-ukrainoje.jpg
 
Нищо не става, контрата ше го дебънкне с малкия пръст и половин дума сарказъм...:)
 

Горе