Украйна - Русия какво ви е мнението

Нанди, може ли пак да обясниш за плана ?

Кметът на украинския град Харков Игор Терехов каза пред Би Би Си, че руснаците са се оттеглили от района на града към руската граница.

"Руснаците непрекъснато обстрелваха Харков, защото стояха много близо до града. И благодарение на усилията на харковската териториална отбрана и украинските въоръжени сили, руснаците се оттеглиха далеч от района на града в посока руската граница", каза той.

По думите му сега в 1,4-милионния град е спокойно и хората постепенно се връщат в града.
 
... след което да прекратя участието си във форума.
То и аз вече само по навик влизам и май само зарад тая тема.
Илън Мъск, биткойн и фейсбук не са ми любими топици.

Айде, до след някоя година, кога неизменно ше налазиш конспи форома ми... белким ползвай същия никнейм че да не те банна.

ПП. Останалото ше го прочета като насмогна с битовизмите.
Това с Небесния Йерусалим е много обещаващо :)
 
И все пак..

13u57BKMZcql6-Ka4MlxrYhNn7d6qUJbl0uXXTtqLB6uqHmLp6NVpQfComFwUIaMvaITm2aqr9a0=s1280-nd-v1
 
Нямам такива намерения. Даже продължавам да не разбирам какво точно е "тролене". Нали ти казах, че допреди около 2г. бях прекъснал взаимоотношенията си с интерньето за около 12-13г. (не помня вече колко точно), ползвах го по около 5 пъти в годината. Така че не съм много наясно с термините и тенденциите.

Тва което смятам е да направя 2 доста дълги серии от постове тая нощ - една за Уркайна, и една за Русия/Путин (разбира се: пълни конспирации и детинщини), след което да прекратя участието си във форума. Много се раздадох, казах квото имам, драми, спамове и т.н - предостатъчно дойде. Всичко което съм напрайл само с една идея: да добавя квото не е казано (според мен), та да има повече информираност по съответните въпроси за да има възможност за по-ясна преценка. С най-добросъвестни намерения (пък квото е излязло - такова).
Колко пъти да ти казвам, че тези конспирации съм ги минал преди теб. Преди твоето Интернет канселиране. За толкова години са се променили само нюанси. И отгоре на всичкото истинските истории са забравени и баннати. От ъндърграунд през ъндърграунд мейнстрийм до мейнстрийм. В това се превърнаха конспирациите.

И в тях има много истина. И много шанаджии, които направиха много пари.

Пълно е с лъжи. Които да компрометират истината. Така добре да се омесят истини, лъжи и полуистини, че да се получи едно вкиснато кьопоолу.

Допълнително ти казах, че в този план не те троля. Троля те като закачка. Но не да те осмивам.

Някой ти бил писал, че станало индийски сериал и яде пуканки :)

Ами да яде. Защо това трябва да те интересува толкова.

Приемаш несериозно Соловьов, слънчевата радиация, смяната на магнитните полюси.

Предполагам, че поне си потърсил нещо за Соловьов.

На нас ни се струва, че преди век и нещо е било много по-различно. Явно не е било толкова различно.

Това е битка на две цивилизационни гледни точки. И това го приемаш несериозно. Има и трета и четвърта, но основните са две. Англо-саксонската, която е пуснала дълбоки корени в по-голямата част от Света.

И славянската, което е изкривен термин, но все тая. Нека я наричаме така.

Харесва или не на някой, днес Русия е флагмана на славянската и християнската гледна точка.
 

Украйна е майката на цивилизацията, дейба...
 

Украйна е майката на цивилизацията, дейба...
Да бе, вчера го четох тва от друг източник. Ама викам да не дразня най-древните цивилизации.
 
Украйна е майката на цивилизацията, дейба...
Ей сега като се появи Полякинчо ще ти обясни колко е бил БВП на щатите 10000 години преди Христа :D
 

Украйна е майката на цивилизацията, дейба...
Е ся като влезе и Македония във войната и стана третата световна :D
 
Ей сега като се появи Полякинчо ще ти обясни колко е бил БВП на щатите 10000 години преди Христа :D
Няма да се появи. Отказа се от полякинята. Вече е в червения спектър.
 
В новият свят, ще има само здрави физически индивиди. Ще бъдат ментални инвалиди, но ще пращят от енергия. Ще бъдат контролирани от физически инвалиди.
 
След като украинците спечелиха евровизия, световното първенство по футбол ще се играе ли изобщо?
 
 
Welcome to the hell.
Само на мен ли ми се струва, че това беше вече ударена машина? Как успяват да разположат оператори или дрон с камера да снимат точно в момента на такава стрелба да се чуди човек :)

Един от коментарите : Seems they wasted a Javelin on the abandoned tank just to creat a propaganda footage. :)
 
Уикито не ми е любимо като източник, но за да ме разбереш става:

Военната пропаганда е много разнообразна в зависимост от историческия период и типа война. Въпреки това има няколко основни направления.

  • Пропаганда за предаване в плен – това е тактика, използвана за деморализиране на противника и подтикване за доброволно предаване в плен със съответни обещания. Много е важно при тези обстоятелства да се подберат правилните форми и средства на въздействие – съобщаване на конкретни факти, насаждане на мисълта, че войниците ще се върнат живи у дома, разсейване (или насаждане) на страх
  • Пропаганда за военни успехи – тя се използва успешно по време на Втората световна война и от двете страни ( 2022)
  • Пропаганда по пътя на критическия анализ на собствените грешки
  • Пропаганда по пътя на внушението на страх от поражение
 

Горе