Украйна - Русия какво ви е мнението

Троянски кон ли им правят или нещо като "Непобедимите"?
Абе, логистиката не ни интересува. Вътре са!
 
Не ви ли дотегна
 
Не ви ли дотегна
Да! На мен лично доста ми дотегна периодично някой да се включва и да ни гълчи, че коментираме нещо, което той вече не желае да коментира. Или не желае да се коментира по конкретен начин.

Тъпо е, а и е абсолютно недемократично. На който му е писнало - да пропуска! Който желае да коментира - трябва да има свободата да го прави, без извинения и без оправдания.

Светът не е създаден за мое, твое или негово/нейно удобство. Или се вписваш някъде, или започваш да търсиш ниша, където се чувстваш добре. Не е ок да се пльоснеш някъде и да почнеш да налагаш диктат. Да, доста ми дотегна това поведение.

Честит празник! :)
 
Да! На мен лично доста ми дотегна периодично някой да се включва и да ни гълчи, че коментираме нещо, което той вече не желае да коментира. Или не желае да се коментира по конкретен начин.

Тъпо е, а и е абсолютно недемократично. На който му е писнало - да пропуска! Който желае да коментира - трябва да има свободата да го прави, без извинения и без оправдания.

Светът не е създаден за мое, твое или негово/нейно удобство. Или се вписваш някъде, или започваш да търсиш ниша, където се чувстваш добре. Не е ок да се пльоснеш някъде и да почнеш да налагаш диктат. Да, доста ми дотегна това поведение.

Честит празник! :)
О! Аз съм изумен. Кой го е наложил? Как го е наложил? И над кои, кои са жертвите на форумната диктатура?

(Викайте Блинки и Кулайса!)
 
кои са жертвите на форумната диктатура?
Диктат не винаги означава ''диктатура''. Можем да говорим и за опити да се диктува дневния ред на разговора. ;)

Аз лично намирам за тъпо това поведение. Кое поведение, ще попиташ?
Ами това: седнали едни хора, говорят, спорят, ритат се по кокалчетата, и периодично влиза някой и казва: ''Стига сте говорили, понеже на мен ми писна да говоря!!!''. ''Това, което мислите и казвате не е така!''. ''Вие сте гробище, измет, тъпанари, щом не се придържате плътно към начина, по който аз виждам нещата''.

Като цяло, отнемането на правото да грешиш не е непременно помощ. Най-добрите уроци са научени от допуснати грешки. Оставете ни да се развиваме. :)
 
Диктат не винаги означава ''диктатура''. Можем да говорим и за опити да се диктува дневния ред на разговора. ;)

Аз лично намирам за тъпо това поведение. Кое поведение, ще попиташ?
Ами това: седнали едни хора, говорят, спорят, ритат се по кокалчетата, и периодично влиза някой и казва: ''Стига сте говорили, понеже на мен ми писна да говоря!!!''. ''Това, което мислите и казвате не е така!''. ''Вие сте гробище, измет, тъпанари, щом не се придържате плътно към начина, по който аз виждам нещата''.

Като цяло, отнемането на правото да грешиш не е непременно помощ. Най-добрите уроци са научени от допуснати грешки. Оставете ни да се развиваме. :)
Да.

Оставете ни да се развиваме. :)
ДА ПРЕОБРАЗИМ НАШИЯ СВЯТ: ПРОГРАМА ЗА УСТОЙЧИВО РАЗВИТИЕ ДО 2030 ГОДИНА
Финален текст


стр.17
Цели за устойчиво развитие
Цел 4. Осигуряване на приобщаващо и справедливо качествено образование и насърчаване на възможностите за обучение през целия живот за всички
 
https://www.clubz.bg/128190-ruski_p...e_da_go_obyavim_za_tsel_na_operatsiyata_video :D :D :d :d

Руски политолог: Да завладеем каквото успеем, после да го обявим за цел на операцията (ВИДЕО)


Поредния правно неграмотен руски идиот, който типично за руските телевизии, истерично заявява че неговото персонално усещане за справедливост е над правото. Нещастник ! Пък моето персонално усещане за справедливост е, че такива тъпанари трябва да изядат 100 тояги на голо на мегдана.


Вашта жална м@йка, нямате ли си земя, нямате ли си хора, нямате ли си ресурси, че посегнахте на друга държава, независимо, че се е самоопределила. За какво ви е Украйна? За да си увеличите размера или ще крадете, защото вие освен да крадете, друго не умеете. Защо ви е всичко това, недоумявам! Украйна няма да ви направи по-богати, няма да ви направи по-големи, защото и без това сте най-големи... Напротив, во веки веков ще имате проблеми с украинците и със света. Вие просто сте алчни, ненаситни и бездънни простаци! Този политолог не е нищо освен един гъз*лизец на Путин. Проклети да сте, проклети ще сте! А, и още нещо, ще изгубите войната! Убеден съм!




Коментарите са топ
 
Последно редактирано:
Защото нали:
Да! На мен лично доста ми дотегна периодично някой да се включва и да ни гълчи, че коментираме нещо, което той вече не желае да коментира. Или не желае да се коментира по конкретен начин.

Тъпо е, а и е абсолютно недемократично
. На който му е писнало - да пропуска! Който желае да коментира - трябва да има свободата да го прави, без извинения и без оправдания.

Светът не е създаден за мое, твое или негово/нейно удобство. Или се вписваш някъде, или започваш да търсиш ниша, където се чувстваш добре. Не е ок да се пльоснеш някъде и да почнеш да налагаш диктат. Да, доста ми дотегна това поведение.
 
Нандибанди, придържай се към горното, докато пишеш отговор на Римайнда. Защото нали:

;)
Придържам се, споко. Няма да му кажа ''не ти ли омръзна да говориш по темата'', а ще споря с него по темата. Тоест, НЕ прекъсвам полемиката. ;)

Путин е виновен! Путин: ''ще си поговорим сериозно с него''

 
Пуснах ти сърч със заглавията в гугъл да се въведе това като схема като част от статиите в който се споменава - бяха в достатъчно сериозни финансови медии FT - Financial Times, WSJ - Wall Street Journal

Руснаците реагираха превантивно преди да е въведено, като обявиха тази схема. Газ за Рубли и улеснен метод за тези с договори в Евро.




Just such a calculation that Russia cannot afford to suspend deliveries has underpinned a push by some Ukraine supporters for further energy sanctions on Russia, similar to those on Iran. Buyers would have to pay into escrow accounts from which Moscow could withdraw funds only to pay for certain essentials. Putin’s decree may have been, in part, an attempt to insulate Russia from such a move. Russia’s president may feel he has hit back at the west by forcing it to pay in roubles. But by in effect rewriting contracts he will have further damaged trust in Moscow as a supplier.

Точно това за ескроу го споменават и това че е контра мярка, статияте е малко бля бля че Русия си рушала имиджа на доставчик, но Европа първа си наруши имиджа на клиент, като наруши договорите и открадна парите от резервите. Защото резервите държани в Европа, са натрупани точно от продажбите на петрол и газ в Европа или излиза че Европа е ползвала безплатно руски енергоносители и суровини.

Виж файлът 24274
Добре, съгласен съм че това е била напълно адекватна мярка от страна на руснаците да си превеждат парите при тях. Обаче не разбирам това нещо с рублите защо го правят?

Ако го нямаше този шит с превалутирането, нямаше да има толкова драма с тези плащания и всичко щеше да си продължи.
 
Я дайте мнение по казуса Полша-Украна = Юнайтед? Какво се заформя тука?

Шегата е

photo_2022-05-23_00-05-24.jpg

По сериозно ами ще видим - това че полската полиция може да оприра на територията на украйна е интерсно.
 
https://www.clubz.bg/128190-ruski_p...e_da_go_obyavim_za_tsel_na_operatsiyata_video :D :D :d :d

Руски политолог: Да завладеем каквото успеем, после да го обявим за цел на операцията (ВИДЕО)


Поредния правно неграмотен руски идиот, който типично за руските телевизии, истерично заявява че неговото персонално усещане за справедливост е над правото. Нещастник ! Пък моето персонално усещане за справедливост е, че такива тъпанари трябва да изядат 100 тояги на голо на мегдана.


Вашта жална м@йка, нямате ли си земя, нямате ли си хора, нямате ли си ресурси, че посегнахте на друга държава, независимо, че се е самоопределила. За какво ви е Украйна? За да си увеличите размера или ще крадете, защото вие освен да крадете, друго не умеете. Защо ви е всичко това, недоумявам! Украйна няма да ви направи по-богати, няма да ви направи по-големи, защото и без това сте най-големи... Напротив, во веки веков ще имате проблеми с украинците и със света. Вие просто сте алчни, ненаситни и бездънни простаци! Този политолог не е нищо освен един гъз*лизец на Путин. Проклети да сте, проклети ще сте! А, и още нещо, ще изгубите войната! Убеден съм!




Коментарите са топ

От Kлуб Z - дали ще си сменят името - хубаво са почнали да гледат Руска телевизия - да видят хардлайнерите като са поканени такива, какви ги плещят и че Путин е либерален и мек сравнено с тях.

Още много рано го казаха че колкото повече Украйна мотае преговорите, толкова по-висока ще е цената която ще плати.
 
Последно редактирано:
Добре, съгласен съм че това е била напълно адекватна мярка от страна на руснаците да си превеждат парите при тях. Обаче не разбирам това нещо с рублите защо го правят?

Ако го нямаше този шит с превалутирането, нямаше да има толкова драма с тези плащания и всичко щеше да си продължи.

Без да съм експерт - казвам го защото съм учил само малко Икономика и Финански -

Защото връзва валутата към Газта по подобие на както е вързнан Петро-долара, ето как руснаците обясняват схемата - има тънък в момент в който газта сменя собствеността си. Схемата е временна докато изтекат сегашните договори - след това се минава директно на договори в рубли. Ако искаш руска газ, вероятно и храни, вероятно и титан, никел, но всичко по реда си.

gas-ruble.jpg
Как ще се купуват рубли. Абстрахирай се от това че ти казват че е РТ е пропагндна медия - това е медия как руснаците вижда нещата и говорят със световен аналитик - get some answers, RT spoke to precious metals analyst Ronan Manly at BullionStar



И някой ако каже че курса е изкуствен - ето двенвния оборот на MOEX - Мосбиржа - Московската Борса

photo_2022-05-23_12-56-13.jpg
 
Последно редактирано:
Придържам се, споко. Няма да му кажа ''не ти ли омръзна да говориш по темата'', а ще споря с него по темата. Тоест, НЕ прекъсвам полемиката.
То и аз не казвам това, казвам и ДОКАЗВАМ С ДЪЛГИ ПРЕПОСТНАТИ ПОСТОВЕ С ЛИНКОВЕ, че
''Това, което мислите и казвате не е така!''
Част от него. Поради пропуснати огромни по значимост части от картината, които ако се сложат в сметката - променят коренно картината. Като например, че
/Русия участва абсолютно наравно в кьовид цирка (без да се интересува от здравето и щастието на жителите си), който е стъпка към големия лош цирк - краят на света и човека, такива, каквито ги познаваме (и сега - дни след заявките, че ще скъсат със СЗО, Лавров звъни да успокои Тедрос, че са вътре; например);
/дигитализира (демек изгражда т.нар. дигитален концлагер с дигитален (и ИИ специално) контрол от люлка до гроб, с метрики и идентификации достойни за старата индийска кастова система; щото няма друг тип съвременна дигитализация и тя е изцяло по западните, изпробвани в Китай тоталитарни разработки);
/либерализацията на децата и младежта тече с пълна сила;
/и други.
Тези неща ги казват И ДОКАЗВАТ самите мислещи, нормални, патриотични руснаци, които живеят в Русия и ще живеят там за в бъдеще, тоест: ще е на техен гръб.

И тогава с кое Русия се различава от Запада, с кое се бори и в кое му противостои, както се има тук за прието по подразбиране? Русия не е ли за жителите на Русия? Това гореспоменатото в тяхна полза ли е, или е в техен як ущърб и пагубно за тях, жителите, но в полза на горния властови слой и едрия бизнес? (А това са малка част от ДОКАЗАТЕЛСТВЕНИТЕ материали.)

Тогава, не бива да казвам, че тук се прави сметка, в която се пропуска всичко това (и други), защото:
На мен лично доста ми дотегна периодично някой да се включва и да ни гълчи, че коментираме нещо, което той
не желае да се коментира по конкретен начин.
И тогава, излагайки фактите, които са в препостовете ми, става така, че:
Тъпо е, а и е абсолютно недемократично.
А:
Светът не е създаден за мое, твое или негово/нейно удобство.
Така че не е редно да търся своето удобство, но що се отнася до общото удобство (което всъщност е удобството на само едната част от тук списващите), тогава вече
Който желае да коментира - трябва да има свободата да го прави, без извинения и без оправдания.
, но това не важи ако има група, обединена около мнения, а желаещият да коментира свободно, без оправдания и извинения, не е съгласен и има цял куп неопровержими доказателства, прилагайки източници, срещу тези мнения; тогава вече важи
Или се вписваш някъде, или започваш да търсиш ниша, където се чувстваш добре. Не е ок да се пльоснеш някъде и да почнеш да налагаш диктат.

"Използване на езика за говорене на истина и правда, на 24-ти Май."
Напълно в тон не само с темата, но и с повечето от форумната история.
Форумният ум е жив и мястото не е духовно гробищно.
---
Нандибанди, придържай се към горното, докато пишеш отговор на Римайнда.
Придържам се, споко. Няма да му кажа ''не ти ли омръзна да говориш по темата'', а ще споря с него по темата. Тоест, НЕ прекъсвам полемиката. ;)
Моето поставяне под въпрос - не, а унищожаване с доказателствен материал някои от основите на полемиката, прекъсва ли полемиката? Извън темата, че Русия е противоположното на Запада и двете се борят, ли е?:)
 
Извинявам се на всички за дългия офтопик. Ще компенсирам с нещо БАШ по темата, ей ся след малко.
 
Украинците толкова добре се справят с боя и са толкова смели, героични и мотивирани да се бият с опълченците и руснаците, че Украйна си променя закона и командира вече има право да разстрелва - преди поправката е да може да наказва по всеки начин без да е криминално деяние - с изключение причиняване на смърт - този ред е махнат - последния абзац.photo_2022-05-24_10-27-18.jpgи

Явно че ще трябва да ликвидират командира си преди да се предадат вече.

Ако превода не се подразбира така моля поправете ме. Никога не съм учил украйнски само малко Руски преди много години.
 
Последно редактирано:
То и аз не казвам това, казвам и ДОКАЗВАМ С ДЪЛГИ ПРЕПОСТНАТИ ПОСТОВЕ С ЛИНКОВЕ, че

Част от него. Поради пропуснати огромни по значимост части от картината, които ако се сложат в сметката - променят коренно картината. Като например, че
/Русия участва абсолютно наравно в кьовид цирка (без да се интересува от здравето и щастието на жителите си), който е стъпка към големия лош цирк - краят на света и човека, такива, каквито ги познаваме (и сега - дни след заявките, че ще скъсат със СЗО, Лавров звъни да успокои Тедрос, че са вътре; например);
/дигитализира (демек изгражда т.нар. дигитален концлагер с дигитален (и ИИ специално) контрол от люлка до гроб, с метрики и идентификации достойни за старата индийска кастова система; щото няма друг тип съвременна дигитализация и тя е изцяло по западните, изпробвани в Китай тоталитарни разработки);
/либерализацията на децата и младежта тече с пълна сила;
/и други.
Тези неща ги казват И ДОКАЗВАТ самите мислещи, нормални, патриотични руснаци, които живеят в Русия и ще живеят там за в бъдеще, тоест: ще е на техен гръб.

И тогава с кое Русия се различава от Запада, с кое се бори и в кое му противостои, както се има тук за прието по подразбиране? Русия не е ли за жителите на Русия? Това гореспоменатото в тяхна полза ли е, или е в техен як ущърб и пагубно за тях, жителите, но в полза на горния властови слой и едрия бизнес? (А това са малка част от ДОКАЗАТЕЛСТВЕНИТЕ материали.)

Тогава, не бива да казвам, че тук се прави сметка, в която се пропуска всичко това (и други), защото:


И тогава, излагайки фактите, които са в препостовете ми, става така, че:

А:

Така че не е редно да търся своето удобство, но що се отнася до общото удобство (което всъщност е удобството на само едната част от тук списващите), тогава вече

, но това не важи ако има група, обединена около мнения, а желаещият да коментира свободно, без оправдания и извинения, не е съгласен и има цял куп неопровержими доказателства, прилагайки източници, срещу тези мнения; тогава вече важи


"Използване на езика за говорене на истина и правда, на 24-ти Май."
Напълно в тон не само с темата, но и с повечето от форумната история.
Форумният ум е жив и мястото не е духовно гробищно.
---


Моето поставяне под въпрос - не, а унищожаване с доказателствен материал някои от основите на полемиката, прекъсва ли полемиката? Извън темата, че Русия е противоположното на Запада и двете се борят, ли е?:)
Когато съм ти казвала, че ти вярвам на 100% съм била искрена, но теб и това не те удовлетворява.

Ок, ясно е, че големите си играят на война, но ние пък не можем ли да се повживяваме малко в играта??? Щом не можем да я спрем, защо да не се потопим дълбоко в играта и да си въобразяваме, че всичко е истинско?

За пореден път ще те попитам: ти какво предлагаш да направим? Освен да коментираме цирка по определен (предпочитан от теб) начин, други повели (конструктивни предложения) имаш ли? :)

Какво да направим? Как да спрем имплементацията на NWO???
Как да спасим кожите от CBDC, насилствено чипиране, заробване, депопуляция и т.н.? Не иронизирам!!! Вярвам го на 100%!

За мен единственият изход е авто-евтаназия, ама сега ли? Веднага ли? Не може ли първо да си поиграем на война? :)
 

Горе