Украйна - Русия какво ви е мнението


Нека е хейт, ама още от преди войната, ви набивам в кратуните писаници, какво ще става, и това се случва, пък вие се мокрите на разни анализатори- всеки ден различни, всеки ден различно мнение за войната, за причината, за целта и задължително минали ли са 24 часа, опровергано като фейк пропаганда - вече даже не помня кви глупости бяха - ама си спомням за последния опит на някакви дебилски обяснения, как Полша завземала Украйна - и някакви договори тайни в радата - ау , мау - чакайте си по-добре сводката утре за да знаеш антибанди за фалита кво ще правиш, кой да обвиняваш, как да мрънкаш, и т.н.., и за Полша - дали ще превзема Украйна и как лошия запад иска да изяде Украйна, докато педеруZите ги хранят с хляб и сол на изтока.
пък и утре ако преведът някой русийски 'експерт' , че да има кво да мрънкаш и плямпаш като нови опорни точки, що русияните не могат да си платят дълга - че сега удряш на сляпо, пробвай утре, като пропагандата се разпростре и имаш сводките кво да мрънкаш и как точно да обвиняваш другите за педеруZкото нещастие.
Нямате ли вкъщи мента, глог и валериан? :)
 
Ами както казах, има си закони да ги съдят сега за дезертьорство.

За всеки украинец-националист въпроса е ясен, защита на родината. Страхливци и дезертьори има навсякъде. Точно в трудните времена излизат на яве лъжците и страхливците.

Никой няма да ги съди нали са депутати - ако Зеленски тръгне да прави нещо да арестува целия парламент на Днепетровск само ще ги тласне по силно да спомнят че са Руснаци това Днепетровск - не ти е западна Украйна, макар че и там се пропукват. Просто ще посрещнат руската армия с цветя, хляб и сол.

Аз не го виждам като дезертьорство, дезертьорство е ако си гласувал за Зеленски избрал си го за своя лидер и сега отказваш да следваш неговите заповеди.

Ако мразиш Зеленски - не си гласувал за него или неговата партия, не го виждаш като своя лидер - даже ако си политически активен може да си водил кампания срещу това да бъде избран - напълно е нормално да отказваш да следваш заповеди на някой такъв.


Ако е така, да правят военен преврат и да го сменят. Не виждам такива наченки.

Херсон, Мелитопол, и Запорожие вече го направиха. А Донецк, Луганск и Крим го правят от 8 години. Само че нещо не им признавате това право. :)
 
karta-novogo-ierysalima-v-ykraine-3.jpg

Игор Беркут ... в началото на 2017 г. ..."до края на 2022 г. организаторите планират да доведат..." 6 млн + 12 млн + още...
...на територията на 5 региона, разположени в Южна Украйна: Одеса , Днепропетровск, Запорожие, Херсон и Николаевская
Днепропетровск ще бъде официална столица, а Одеса ще бъде културна столица.

menorah-center-1649687668.jpeg


Центърът „Менора” в Днепър е осветен през нощта.

https://djc.com.ua/obchina/project/?id=7852&lang=ru
„Менора“ е най-големият еврейски многофункционален център в света."
;):D
 
Някой може ли да ми обясни на максимално прост език какво значат тия курвенски номера от страна на империята на злото и какъв ефект целят да постигнат?

Международното право и правните норми вече не струват и 5 стотинки.



Русия ще пусне плащане за дълга си Банката ако през американска такава минава плащането, няма да го изпълни и ще кажат че Русия е фалирала. Клуб Z ще пусне статия как Русия е фалирала. След това @ReminD ще доиде ни е пусне тук и ще ни обеждава как нямат пари и са фалирали.

САЩ правят мизери на Русия - обаче технически не е нежелание за плащане от тяхна страна. Ето това е горе долу часта така както ми беше обяснено
Pycия вeчe e блoĸиpaнa oт мeждyнapoднитe дългoви пaзapи пopaди caнĸциитe, нo нeизпълнeниe би oзнaчaвaлo, чe нe мoжe дa cи възвъpнe дocтъпa дo тeзи пaзapи, дoĸaтo ĸpeдититe нe бъдaт нaпълнo изплaтeни и вcичĸи cъдeбни дeлa, пpoизтичaщи oт нeизпълнeниeтo, нe бъдaт ypeдeни.

Дpyги нeизпълнeния, ĸaтo нaпpимep в Apжeнтинa, нaĸapaxa ĸpeдитopитe дa тъpcят физичecĸи aĸтиви ĸaтo вoeннoмopcĸи ĸopaб и пpeзидeнтcĸи caмoлeт нa cтpaнaтa.

Toвa cъщo мoжe дa cъздaдe бapиepи пpeд тъpгoвиятa c Pycия, aĸo cтpaнитe или ĸoмпaниитe, ĸoитo oбиĸнoвeнo извъpшвaт cдeлĸи c Pycия, имaт caмoнaлoжeни пpaвилa, ĸoитo им зaбpaнявaт дa пpaвят бизнec c пpeдпpиятиe в нeизпълнeниe.

Не знам дали са го премислили юридически поне според някой източници ще се активира застраховките за фалит за който има. Банките които ги предлагат ще трябва да ги изплатят, но вероятно може да съдят американското правителство за това понеже е наредило забрана на плащането.

Ако се опитат някъде да конфискуват руска собственост може да усетят и обратната страна на медала. Русия да почне да действа така че да нанася щети икономически. Вместо само да поиска да и се плаща в Рубли за газта.

Смятам обаче че Русия ще се концентрира върху това и икономическата война след като приключи операцията в Украйна.

Володин преди два часа е казал че ще прави плащане в Рубли - който си е взел предното плащане в Рубли сега е напред с парите.

и освен това Володин писа вчера в телеграм
Что касается нашей страны, вред, который нанесли санкции экономике России, недружественным государствам придётся компенсировать.
 
Ама, ше ви се незнае... Някои работм за насъщния. Още не са въвели CBDC, ако не знаеш. Котките ми още чакат аз да ги храня, щото правителството се ослушва. :)
Сега ти ги храниш, после, кой знае - те теб... Колко са? Ако настане яката хранителна криза, ще преосмислиш ли вегетарианството? (Алф е един добър пример.)
 
Колко са?
Официално имам само една, ама започнах да прихранвам и няколко приходящи, което е кофти и имам горчив опит с такива практики. Едното е комшийското коте, което роди 4 котенца преди няколко седмици. Като ми ги доведе след някой ден, ще стане забавно.

По мой адрес са казани много неща, но най-валидно е следното: добрият човек не е добър за себе си. :)
 
Аз не го виждам като дезертьорство, дезертьорство е ако си гласувал за Зеленски избрал си го за своя лидер и сега отказваш да следваш неговите заповеди.

Ако мразиш Зеленски - не си гласувал за него или неговата партия, не го виждаш като своя лидер - даже ако си политически активен може да си водил кампания срещу това да бъде избран - напълно е нормално да отказваш да следваш заповеди на някой такъв.
Доста ляво изказване. Което не е изненада за либертарианец, като цяло понятия като държава, национализъм, дълг са ви непознати. Първо, точно за него са гласували и сега се отмятат. Второ дори и да не беше така, тея теории които си развиваш ги няма никъде в цивилизования свят. Когато те нападне чужда сила няма значение за кой си гласувал и какви са ти вижданията. Длъжен си да браниш страната си преди всичко. Така е по закон, така е и по морал и ценности (ако имаш такива). Президента е върховен главнокомандващ армията. Все едно да не харесваш ротния ти командир и да имаш право да си ходиш, щото не те кефи и няма да му изпълняваш заповедите. Колкото и да ви е странно на либертарианците в държавите има закони и ред.

1024px-%D0%A0%D0%B5%D0%B7%D1%83%D0%BB%D1%8C%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8_%D0%92%D0%B8%D0%B1%D0%BE%D1%80%D1%96%D0%B2_%D0%9F%D1%80%D0%B5%D0%B7%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B8_2019_%D0%B7%D0%B0_%D0%BE%D0%BA%D1%80%D1%83%D0%B3%D0%B0%D0%BC%D0%B8_%28%D0%B4%D1%80%D1%83%D0%B3%D0%B8%D0%B9_%D1%82%D1%83%D1%80%29.svg.png

Херсон, Мелитопол, и Запорожие вече го направиха. А Донецк, Луганск и Крим го правят от 8 години. Само че нещо не им признавате това право.
Явно не правиш разлика между вътрешен военен преврат и такъв иницииран с подкрепата на чужда армия. Второто е престъпление срещу държавата и национално предателство. Все едно да призная Комунистическото управление за легитимно, след като властта е взета с помощта на съветската армия. И преврат се прави с цел да смениш властта в страната, а не да създаваш нови такива и да се присъединяваш към трета.
 
Започнаха се бунтовете в ДНР , мобилизираните ги пишели доброволци / без те да искат / и ги пращали на фронта а те заявяват - "На нас не ни се умира !! "


Ко някой е пропуснал, от педеруZите

Дори да е вярно.
Не отказват да воюват с Украйна за ДНР ами отказват да воюват за ЛНР - за което бих ги разбрал. Между двете републики никога не е било цветя и рози затова не се обединиха като Новоросия ами си останаха различни републики с различно управление :)

Пак казвам ако е вярно, защото това видео излиза след много такива как Украинците се отказват и може да е контра видео от ЦИПсО

Имам съмнения защо ползва В ЛНР което е както говорят по западните части, а не НА ЛНР както говорят на изток - руския ми е лош така че може и да не съм прав.

Теробороната избира да си тръгне докато възложените сили ги хранят.


Тези се опитаха западните медии да ги изкарат от ДНР

Боевики батальона Черкасской Теробороны отказываются воевать

58 бригада

14 бригада на ВСУ


115 бригада
 
Последно редактирано:
Официално имам само една, ама започнах да прихранвам и няколко приходящи, което е кофти и имам горчив опит с такива практики. Едното е комшийското коте, което роди 4 котенца преди няколко седмици. Като ми ги доведе след някой ден, ще стане забавно
Дай ги на мене, и четиртях ще ги взема, нека споделим грижата. Имах гадже виетнамка и знам как да се грижа за тях и да се прехран...да ги прихранвам.
 
Доста ляво изказване. Което не е изненада за либертарианец, като цяло понятия като държава, национализъм, дълг са ви непознати. Първо, точно за него са гласували и сега се отмятат. Второ дори и да не беше така, тея теории които си развиваш ги няма никъде в цивилизования свят. Когато те нападне чужда сила няма значение за кой си гласувал и какви са ти вижданията. Длъжен си да браниш страната си преди всичко. Така е по закон, така е и по морал и ценности (ако имаш такива). Президента е върховен главнокомандващ армията. Все едно да не харесваш ротния ти командир и да имаш право да си ходиш, щото не те кефи и няма да му изпълняваш заповедите. Колкото и да ви е странно на либертарианците в държавите има закони и ред.

1024px-%D0%A0%D0%B5%D0%B7%D1%83%D0%BB%D1%8C%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8_%D0%92%D0%B8%D0%B1%D0%BE%D1%80%D1%96%D0%B2_%D0%9F%D1%80%D0%B5%D0%B7%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B8_2019_%D0%B7%D0%B0_%D0%BE%D0%BA%D1%80%D1%83%D0%B3%D0%B0%D0%BC%D0%B8_%28%D0%B4%D1%80%D1%83%D0%B3%D0%B8%D0%B9_%D1%82%D1%83%D1%80%29.svg.png


Явно не правиш разлика между вътрешен военен преврат и такъв иницииран с подкрепата на чужда армия. Второто е престъпление срещу държавата и национално предателство. Все едно да призная Комунистическото управление за легитимно, след като властта е взета с помощта на съветската армия. И преврат се прави с цел да смениш властта в страната, а не да създаваш нови такива и да се присъединяваш към трета.

Зеленски за мир и свобдно да се оставят хората да си говорят на Руски - преди изборите.

Зеленски след изборите - е какъвто е сега. Може да се отказват от него и затова да не го виждат за своя лидер.

Украйна е 40 милиона ако не виждаш как да наложиш волята на всички се цепиш стига да имаш достатъчно съмишленици в региона си правите Днепетровска Народна Репулика, Херсонска и тнт.. :)
 
Един от доскорошните славеи на режима в Кремъл, бившият военен министър на проруските сепаратисти от т. нар. Донецката народна република (ДНР) Игор Стрелков-Гиркин заяви, че вече е крайно време да се признае, че "специалната военна операция", според определението на Кремъл, е пълен провал.

"Целият т. нар. цивилизован свят се втурна да помага на Украйна: Австралия, Нова Зеландия... Преди три месеца никой не говореше и не помисляше, че Швеция и Финландия ще се присъединят към НАТО. Сега те не просто влизат, ами се присъединяват в НАТО до дни. Въпросът вече е решен", страда сепаратистът Гиркин, който в Украйна е определян като терорист. "Всъщност става дума за частично асоцииране на Полша и Украйна в рамките на определена конфедерация. За съжаление, при всички тези факти трябва честно да кажа, че "специалната военна операция" се провали напълно", добави бившият полковник от ФСБ."

Какво правим ся с плана? И тоя ли не е нясно, я му обяснете да не говори глупости.
 

Славчев, ти ли се бре, брат! Така кажи!
 
Зеленски след изборите - е какъвто е сега. Може да се отказват от него и затова да не го виждат за своя лидер.
дезертьорство е ако си гласувал за Зеленски избрал си го за своя лидер и сега отказваш да следваш неговите заповеди.
 
Дай ги на мене, и четиртях ще ги взема, нека споделим грижата. Имах гадже виетнамка и знам как да се грижа за тях и да се прехран...да ги прихранвам.
Още не се е задълбочила продоволствената криза и ти започна да се облизваш, гледайки котенцата. Мръсник!

Освен това, в Пловдив си имате популация, която спокойно можете да пласирате на пазара в Далечния Изток и пак да ви остане.

Замислих се, като започнат да ни облагат за въглеродните емисии, ще могат ли да следят кой е ял кучета и котки? Колкото и да ми е жал за животинките, разбирам месоядците, които ще ги предпочетат пред насекомите.

Не знам нас вегитата, дето обичаме боб, как ще ни таксуват? Дали ще ни карат да си слагаме катализатори?? o_O
 
@EGraphix Пропуснал съм да напиша че някой може да си смени мнението, ако лидера му е дошъл на власт с лъжа. :)

Да използвам поста:

Който не се чуства украйнец може да си вземе руски паспорт.


Путин пусна указ за опростена процедура за получаване на Руски паспорти в ЛНР, ДНР , Запорожие, Херсон.photo_2022-05-25_16-11-28.jpg
 

Славчев, ти ли се бре, брат! Така кажи!
Този сигурно е въртял далавери с Путин. Софийска градска прокуратура води разследване за отвличане на бизнесмена (о.О) и търговец на криптовалута Александър Алтънбашев.
 

Славчев, ти ли се бре, брат! Така кажи!
Яка статия!
"В социалната платформа Reddit потребител с името marquizdesade подканва българите да му задават въпроси, свързани с доскорошната му работа. А тя е не каква да е: поддържане на сайт за фалшиви новини."
С як автор: Автор Мина Киркова

Смътно нещо ми се завъртя в главата, бях чувал за нея отнякъде...
Мисия на АЕЖ-България

Ние сме тук защото има нужда от нас. Ние сме професионална общност от журналисти, част от Асоциацията на европейските журналисти, независим наблюдател на Съвета на Европа.
Сайтът е реализиран с финансовата подкрепа на Фондация „Америка за България“.

Factcheck.bg влезе в мрежата за проверка на факти на Duke Reporters’ Lab

Factcheck.bg е включен в мрежата на Duke Reporters’ Lab с международни сайтове за проверка на факти. Базата данни към момента включва 356 сайта от цял свят, като предстоят още актуализации.
The Reporters' Lab е център за журналистически изследвания в Sanford School of Public Policy в университета Дюк. Основните ни проекти се фокусират върху проверката на фактите, но също така правим от време на време проучвания за доверието в медиите и други теми.

Лабораторията е финансирана от фондация Knight Chair, както и безвъзмездни средства от Knight Foundation, Google News Initiative, Facebook Journalism Project и Craig Newmark.

По пътя сме работили с много сътрудници, включително The Washington Post, PolitiFact, FactCheck.org и други проверяващи факти; Google, Facebook, YouTube, Schema.org, Jigsaw и други технологични организации; колективът за разработка на софтуер за фабрика за лоши идеи; изследователи и компютърни учени от Дюк, Тексаския университет в Арлингтън и Digital Democracy , инициатива на Института за напреднали технологии и публична политика на Cal Poly; международната мрежа за проверка на фактите и др.
Factcheck.bg стартира през 2021 г. като инициатива на Асоциацията на европейските журналисти с цел да се противопостави на нарастващото количество дезинформация в българската медийна среда. Екипът от професионални журналисти проверява твърдения
опасенията за ваксините срещу коронавирус, като получи повишен интерес към работата си по време на войната в Украйна.
Нашите спонсори нямат никаква роля в процеса по проверка на фактите. Factcheck.bg работи с независими журналисти и няма никаква лична, политическа или институционална обвързаност с която и да е от темите, които отразява (в България или извън границата на страната).

Factcheck.bg получава подкрепа от програмата за малки грантове на американското посолство в България за обучения по проверка на фактите за журналисти, студенти и активисти в периода януари - ноември 2021 г. ..Американското посолство няма никаква роля и намеса (редакционна, надзорна или друга) в процесите, финансирани от тях.
В периода май - септември 2021 Factcheck.bg работи като част от проекта “DetecDisinfoNet” с финансиране, осигурено от Европейския парламент... Европейският парламент няма никаква роля в публикуването им, извън финансирането.
През октомври 2021 г. Factcheck.bg стартира нов проект, чиято цел е да развие общност на учени, проверители на фактите.... Финансиран от донори от Исландия, Лихтенщайн и Норвегия чрез Финансовия механизъм на Европейското икономическо пространство и администриран от Институт Отворено общество - София
Factcheck.bg получи финансиране по програма „Публична дипломация“ на НАТО... Влияние от НАТО няма нито в избора на теми за проверка, нито в начина, по който се проверяват те.
"Екипът от професионални журналисти..според най-високите журналистически стандарти и с професионализъм...проверява твърдения по различни теми от обществено значение, вариращи от предполагаема забрана на микровълните фурни и мусаката, до опасенията за ваксините срещу коронавирус, като получи повишен интерес към работата си по време на войната в Украйна."
част от тях:
Mina-Kirkova.jpg

Мина Киркова е завършила Класическата гимназия в София и Глазгоуския университет във Великобритания със специалност „Кино и телевизия“. Професионалният ѝ път започва от телевизия BiTelevision, където работи като международен редактор. С журналистика продължава да се занимава на свободна практика, като борбата с фалшивите новини е една от темите, които я вълнува най-много. През декември 2020 г., в екип с Георги Марчев и Симона Костадинова, работи по разследване за фалшивите новини за PCR тестовете за установяване на коронавирус. Разследването печели награда от Хакатон, организиран от АЕЖ – България, на тема „Здраве на прицел“.
"Екипът от професионални журналисти..според най-високите журналистически стандарти и с професионализъм...проверява твърдения по различни теми от обществено значение... опасенията за ваксините срещу коронавирус, като получи повишен интерес към работата си по време на войната в Украйна."
източник:

Добро момиче е Мина. Липсва само Яворов.
 
Пропуснал съм да напиша че някой може да си смени мнението, ако лидера му е дошъл на власт с лъжа.
Всеки е "свободен" да бъде дезертьор и национален предател. Левски много добре ги е описал такива:

"Решавайте по-скоро: или с нас и във всичкия народ, или против нас и нашите желания. С една дума, свобода или да Ви пратим при черните души. Там, дето са предателите, изедниците… чийто живот искате да живеете. От днес както се забележите и докрай ще останете. Пак Ви казваме: в нашите ръце сте. Отговорете сами за себе си – свобода или смърт!
 

Горе