Украйна - Русия какво ви е мнението

Днес това видео беше пуснато в някой медии (The Sun), като украинците разбиват руска колона.


Но освен съмненията от постера - че разбитите три машина са от две различни колони имаме и следния коментар.
The tank at 1:01 is a T72M without ERA. It has that distinct turret shape. The vehicle directly behind it looks a lot like a BMP-1.
At 1:40 you can see what is certainly a BMP-1.
I'm pretty sure the tank at 2:23 is also a T72M.
At 0:24 you can see 4 tanks and 2 BMP's. Those latter appear to be BMP-1's, but it's hard to tell with all the infantry on top. Two of the tanks are definitely T72M's.

BMP-1's with T72M's? Has to be a Ukrainian force.

Т72М е експортния модел на Т72 и се произвеждал и в Полша, а BMP-1 Поляците са един от трите топ оператора с над 1000 бройки

Ако не са от 200 те предадени на Украйна полски Т72М и някое друго предадено БМП-1 това може и да са двата от двата батальона поляци за който се говори от няколко дни.
 
Тоз мил, кротък и хрисим човек... Изигра им всички масонски филми. Ама то дори е Флагман, лице, дистрибутор на де що има популярни масонски истории. И какво получава за награда? Да видим дали светлото му минало ще го отърве или ще е още една употребена жертва.
 
Уж жените трябва да сме по-големи интригантки и клюкарки, пък явно само мен сагата Деп/Хърд дълбоко ме отвращава.

Нагледен пример колко деградирала е цЕлата холивудска сволоч. Оная е психо, а тоя е тотално загладил мозъчната кора с тежка дрога и алкохол.

Честито на победителите. Децата ви се влияят от поведението на хора като тях. :)
 
Уж жените трябва да сме по-големи интригантки и клюкарки, пък явно само мен сагата Деп/Хърд дълбоко ме отвращава.

Нагледен пример колко деградирала е цЕлата холивудска сволоч. Оная е психо, а тоя е тотално загладил мозъчната кора с тежка дрога и алкохол.

Честито на победителите. Децата ви се влияят от поведението на хора като тях. :)
Ти какво очакваше да стане?
 
Ти какво очакваше да стане?
Не ми е важно, за да съм имала някакви очаквания.

Очаквам скоро да пуснат сериал или филм, който да представи още по-бляскаво и помпозно драмата Хърд-Деп. Щото всичко в света е цъфнало и вързало, та простотията на двама дегенерати ни е най-важната тема, която да следим.

Не критикувам хората, на които им е интересно. Просто обяснявам защо на мен не ми е. :)
 
Войната явно ще е дълга и изтощението ще е за Русия. Малката й икономика в сравнение с тази на Запада, не може да издържа дълго толкова скъпа война. Най-вероятно ще се създаде военна линия и ще се бият дълго време там.

Полша ще продаде 3 ескадрили от самоходни гаубици AHS 155 Krab на Украйна, включително 54 системи AHS-155, в допълнение към наскоро доставените 18. Това е новопроизведена техника , а Корея ще помогне за ускоряване на доставката, като изпрати готови шасита К9.

cn6mnOC.jpg


Великобритания планира да изпрати на Украйна ракетна система M270B1, която използва 90-килограмова експлозивна бойна глава за поразяване на цели на разстояние до 70 километра.

pEBO4Zh.jpg


Преди три дни литовци стартираха кампания за набиране на средства за закупуване на турски дрон “Байрактар” за украинската армия. Сумата от 6 милиона евро беше събрана и днес беше подписано споразумение между Министерството на отбраната на Литва и турската агенция за отбрана за закупуването на дрона.
 
Не ми е важно, за да съм имала някакви очаквания.

Очаквам скоро да пуснат сериал или филм, който да представи още по-бляскаво и помпозно драмата Хърд-Деп. Щото всичко в света е цъфнало и вързало, та простотията на двама дегенерати ни е най-важната тема, която да следим.

Не критикувам хората, на които им е интересно. Просто обяснявам защо на мен не ми е. :)
На мен също не ми е интересно. Никой не е длъжен да помни какво съм казал. Отказал съм почти напълно всякакви филми, сериали. Все още слушам музика чат-пат. И малко компютърни игри.

Тези ги следя откакто излязоха. виж каквъв нов смел свят може да има.

 
Ето докъде е стигнала мета-та

 
Войната явно ще е дълга и изтощението ще е за Русия. Малката й икономика в сравнение с тази на Запада, не може да издържа дълго толкова скъпа война. Най-вероятно ще се създаде военна линия и ще се бият дълго време там.

Полша ще продаде 3 ескадрили от самоходни гаубици AHS 155 Krab на Украйна, включително 54 системи AHS-155, в допълнение към наскоро доставените 18. Това е новопроизведена техника , а Корея ще помогне за ускоряване на доставката, като изпрати готови шасита К9.

cn6mnOC.jpg


Великобритания планира да изпрати на Украйна ракетна система M270B1, която използва 90-килограмова експлозивна бойна глава за поразяване на цели на разстояние до 70 километра.

pEBO4Zh.jpg


Преди три дни литовци стартираха кампания за набиране на средства за закупуване на турски дрон “Байрактар” за украинската армия. Сумата от 6 милиона евро беше събрана и днес беше подписано споразумение между Министерството на отбраната на Литва и турската агенция за отбрана за закупуването на дрона.

Всичко чудесно, ама никой не казва кой ще работи с тия оръжия, щото украинските мъже вече не искат да се бият. И това не са мои твърдения или на руската пропаганда. Вече дори западните медии започнаха да отбелязват, че войниците (особено изпратените на фронта насила) бързат да сложат оръжие, щом бъдат обкръжени от руските сили. В крайна сметка, никой не иска да мре за дедо Алцхаймер и Борко рошавия. ;)
 
Ще има кой, не бой са.

Ето ги покемоните на Кадиров.

 
Ще има кой, не бой са.

Ето ги покемоните на Кадиров.

Ма, има и още как.

Аз не знам защо дедо Алцхаймер не праща бойци заедно с въоръжението, щото последния украинец не иска да мре в името на имперските интереси на една силно компрометирана държава.

А не, като да ги нямат. Ето:

 
Войната явно ще е дълга и изтощението ще е за Русия. Малката й икономика в сравнение с тази на Запада, не може да издържа дълго толкова скъпа война. Най-вероятно ще се създаде военна линия и ще се бият дълго време там.

Великобритания планира да изпрати на Украйна ракетна система M270B1, която използва 90-килограмова експлозивна бойна глава за поразяване на цели на разстояние до 70 километра.


Малка ама джиджана:

Русия ограничава доставките на неон, аргон, хелий и други инертни газове за външни пазари

▪️Постановление на правителството на Руската федерация ограничава износа на инертни газове от Русия до края на тази година. Списъкът включва всички инертни газове, които включват неон, аргон, хелий и редица други.
▪️Тези газове се използват за производство на полупроводници, от които се правят микросхеми. Микросхемите са необходими за електрониката в много видове продукти: за производството на джаджи, автомобили, навигационни системи и др.
▪️30% от световното потребление на неон се осигурява от Русия. Сега неговият износ ще бъде наличен само по решение на руското правителство. За страните, наложили санкции срещу Руската федерация и техните микроелектронни фабрики, това, според експерти, може да бъде много чувствително.
▪️Решението всъщност означава, че Русия ще доставя инертни газове в чужбина в замяна на насрещни доставки на необходимите микроелектронни продукти за Русия


От две години живеем в дефицит на чипове - сега ще се появи още 30% за производителите от не дружествените странин Тайван и САЩ не споменавам европа понеже сименс си затвори заводите. Докато тези от дружествените като Китай и Малайзия от ASEAN ще могат даже да увеличат бизнеса си за сметка на другите.

=
Относно отбранителната линия - ДА това и аз обясних - след като освободи оставащите територии, на руснаците им е напълно ясно че докато в източна Украйна, бабката на улицата им разправя - момчета немците се скриха в тази сграда и сочи, в западна украйна няма да е така.

Само че отсреща няма да има никой - като линия на съприкосновение - бомбене с тежка авиация на всеки опит за създаване на такава линия.мВсеки път като някъде се събере групичка от 30-50 човека да води война ако е в зоната на артилерията ще последва това - 1 минута видео гледай до края. Същото се отнася и за скупчване на техника.


А ако е по далече ще е Калибровка, като откалиброването няма да спира докато не подпишат каквото е нужно. :)

С изпадналата икономика на Украйна ще трябва да си ги осиновим а това не знам до кога ще може да продължава.

Послепис ето това беше проблемно - https://en.wikipedia.org/wiki/MGM-140_ATACMS вместо 6 ракети имаш една голяма в отсека и след удар по Русия с потенциално много цивилни жертви щеше да се наложи да отговори по доставчика независимо че ще предизвика голямата война. Дургото са аналози на Смерч и Ураган. и са еденични бройки - проблема при тях е че харчат боеприсаите за секунди

 
Понеже спроя с @EGraphix - Сетих се за емпирично доказателство че Одеса е много здраво про руско настроена освен бабката от онзи ден - независимо че е гласувала за зеленски последния път - защото обещаваше мир.

На 2 Май е годишната от както тези от Десен Сектор изтикаха хората от АнтиМайдан протеста в сградата на профсъюзите и ги запали.

На втори май и тази година е имало комендантски час за повече от 24 часа на всичко в Одеса, даже хората който имат кучета не им е било разрешено да излизат - може да пуснеш само кучето навън, - това не се прави ако болшинството е анти руско настроено. :)




The curfew in Odessa will last over 24 hours – from 22:00 on May 1 to 05:00 on May 3. In the rest of the region, restrictions on movement remain unchanged.​


The press service of the Odessa City Council informed about the corresponding order of the chief of the Odessa regional military administration Maxim Marchenko.

During the curfew, citizens are not allowed on the street or in other public places. Exceptions are persons who have the appropriate specialized passes and certificates.

Also on May 2, public transport will not work in Odessa. All bus stations and railways will be shut down – all carriers have been warned about the measures, so flights arriving or departing on May 2 have been canceled.

According to the order, additional security measures implemented on May 2 will apply only in the city of Odessa. The curfew will remain unchanged in the region: it will start at 22:00 every night and last until 05:00 the next day.

Not only enterprises and institutions of critical infrastructure, as well as emergency services, will stop working in the city. Continuous cycle managers must provide the Odessa military administration with lists of persons involved in the process by 16:00 on 30 April.

Dog owners have the right to walk pets outside without leaving the apartment. The military also emphasizes that it is necessary to reduce the walk time as much as possible and to have identity documents.

Similar security measures were put in place in the region on April 10 to prevent possible provocations when restrictions were in place.
 
На 2 Май е годишната от както тези от Десен Сектор изтикаха хората от АнтиМайдан протеста в сградата на профсъюзите и ги запали.
Много удобна демагогия. Изритаха ги, след като онези пристигнаха подготвени с оръжия, мачетета и какво ли не, а от сградата на профсъюзите хвърляха молотов. Това на националистите беше реакция, а не причина. Ами да, нормално да има такъв час защото може да има саботажи и провокации от диверсанти.

Относно отбранителната линия - ДА това и аз обясних - след като освободи оставащите територии, на руснаците им е напълно ясно че докато в източна Украйна, бабката на улицата им разправя - момчета немците се скриха в тази сграда и сочи, в западна украйна няма да е така.
Руснаците винаги са искали пълен контрол над Киев и Украйна, обаче обстоятелствата ги принудиха към този вариант. Ако целта в началото е била отцепване на изток от Днепър, първата работа щеше да е да унищожат всички мостове по поречието, за да прекъснат доставките и логистиката на украинската армия. Това могат да го направят буквално за часове но до момента не се случва. Затова казвам, а и не само аз, че "специалната операция" се провали, сега битката е да се докопа колкото може от изтока, за да не е провала пълен.
 
Много удобна демагогия. Изритаха ги, след като онези пристигнаха подготвени с оръжия, мачетета и какво ли не, а от сградата на профсъюзите хвърляха молотов. Това на националистите беше реакция, а не причина. Ами да, нормално да има такъв час защото може да има саботажи и провокации от диверсанти.

Ето кой на каква фаза как е дошъл подготвен в едно видео в първите секунди. Този е шведски пофесор и това е стар шведски блог от зората на блогинга - 2005 - не може да кажеш че е про руска еднодневка и прави анализ на ситуацията.

Видеото не работи вече но има скриишотове и обяснения. Анализа е от 2014-2015.


events-in-odessa-by-profeblogg-jpg_large.jpeg



И завинаги ми се е запечатало в съзнанието кой правеше молотов на протеста си.

image.adapt.960.high.odessa_04a.jpg



Руснаците винаги са искали пълен контрол над Киев и Украйна, обаче обстоятелствата ги принудиха към този вариант. Ако целта в началото е била отцепване на изток от Днепър, първата работа щеше да е да унищожат всички мостове по поречието, за да прекъснат доставките и логистиката на украинската армия. Това могат да го направят буквално за часове но до момента не се случва. Затова казвам, а и не само аз, че "специалната операция" се провали, сега битката е да се докопа колкото може от изтока, за да не е провала пълен.

1. Shaping the Battelfield - Украйнците трябва да вярват че Киев е сериозно заплашен - че все пак с 40 000 войска смятат да атакуват 3,5 милиона град със 100 000 гарнизон. Като в защита имаш предимство до 5 към 1. И успяха. При Киев руснаците с дни седяха в колона и на колоната нищо не и се случи. Което показва възможностите на Украйна към този момент.

2. Ако искаха да атакуват щяха да направят както САЩ направи с Багдад. Никакъв ток, никакви комуникации, унищожаване на камионите за боклук. Никакви мостове за да разчита града само на каквито запаси има вътре. При война може да го направиш съвсем законно - само спиране на водата май не е ок. И ако не се предават удар по Радата и другите правителствени сгради на Банковса с цел отстраняване на лидерите докато поредния заместник лидер най-накрая се предаде

Ще е жестоко но работи - ако толкова го искаха щеше да стане.
 
Забравих да добавя Одеските власти до толкова са притеснени за здравето ти че не те пускат да си разходиш с кучето навън да не ти направи нещо някой лош диверсант.

По скоро ги е страх да не съберат много хора и да хванат от някъде оръжие - от това което Украйна е раздала и да се почне.

Ако има притеснения за диверсия ще блокират само някоя зона с важни сгради. И ще посъветват който го е страх да си остане вкъщи
 
Последно редактирано:
първата работа щеше да е да унищожат всички мостове по поречието, за да прекъснат доставките и логистиката на украинската армия.
Зависи от перспективата и коя камера е снимала. Защо до последно не прекъснаха логистиката на донбаската групировка?
Да набутат героите от Киев там всичко, което успеят. Сега от три моста са оставили един, който е под артилерийски контрол. Бягане няма ...
 

Горе