Украйна - Русия какво ви е мнението

Одеса - концерт в поддръжка на Въоръжените Сили на Украйна :)

 
Одеса - концерт в поддръжка на Въоръжените Сили на Украйна :)

А аз се готвя да ходя на Слипнот в Пловдив. Това е в пъти по-добро. :D
 
Последно редактирано:
Изобщо не са добре нещата с никаква позитивна промяна откакто е почнало. Почти от началото изглежда, че Русия едвам се държи, все едно са вкарали адреналин на... Поне на мен от много време ми се струва така.
Ход за ход с една назад, две напред. Изглеждат смешни в очите ни, в очите на свикналите със западния модел, защото ние сме такива. С понякога и доста често нелепо копиране на поведение привнесено най-вече от САЩ. Високи технологии срещу продоволствено подсигуряване. Хайтек срещу селянина с колелото и две дисаги или бохчи. Траперската шапка срещу ушанката в крайна сметка.

В крайна сметка близките месеци не изглеждат розови. Няма нищо незаменимо в този аспект. Нито западните технологии са незаменими, нито източните са безаналогови. И пак стигам дотам - къде е Европа и да кажем, че вярват в този план 2030, ние като европейци какво ще правим в следващите години? Дори още тази зима Европа ще се охълца, мощните държави ще се компенсират, ще напраявт по някое подаяние на келешите, колкото келешите да оцелеят.
 
Мале, руските пресаташета наскачали като Копейкин в парламента. Отново ме затапиха и няма какво да кажа, ужас.

Руски клъстерни бомби тероризират мирни украинци. На пътя няма и драскотина. Украйна определено победи всички в тик ток и редита....

Верно е... нещо и сенките не са както трябва, даже и пушека ми идва леко странен, фейк ще е.

За победа е още рано, все още тези държат преднина.


286976702_183331287448389_2510929681155128703_n.jpg
 
И специално за @Лошият и сие , които през два дена са възбуждат от руския износ и как вече са много по-добре без ЕС, направо икономически бум протича, а санкциите не работели. Ама що ли го пускам, най-вероятно е некакъв фейк на британското разузнаване и Центъра за информационно-психологически операции.

Руската икономика може да се нуждае от десетилетие, за да се върне към нивата си отпреди санкциите, заяви Герман Греф, главен изпълнителен директор на "Сбербанк" - най-голямата банка в Русия, цитиран от Ройтерс.

Руските активи понесоха незабавен удар и потребителските цени скочиха, което накара властите да въведат капиталов контрол, да повишат основната лихва и да ограничат възможността на чуждестранните инвеститори да продават активите си в Русия.

Греф, чиято банка държи по-голямата част от депозитите на домакинствата и корпоративните заеми в страната, посочи, че на държавите, наложили санкции на Русия, представляват 56 процента от нейния износ и 51 на сто от вноса й.

"Това е заплаха за 15 на сто от брутния вътрешен продукт на страната, а основната част от икономиката e атакувана", каза Греф, който е бивш министър на икономиката.
 
@EGraphix

"As a result - and if we do nothing - we may need around a decade to return economy to the 2021 levels," Gref said, calling for structural reforming of the Russian economy.

Изпущали са едно ifче при превода, ма ай ся.. неме бъдем толко стриктни.

И тва може би.., пак от статийката на рьойтерс.

While admitting major setbacks, Russian officials have said that the economy is doing better than initially expected, with some flows already diversifying and higher energy prices - partially resulting from sanctions - helping the state revenues.
 
"As a result - and if we do nothing - we may need around a decade to return economy to the 2021 levels," Gref said, calling for structural reforming of the Russian economy.
Ами за да го казва, явно за момента не правят нещата както трябва. Икономиката не е само износ на газ и петрол има много други сфери, които поддържат стандарта на живот. Другото което е казал, смяташ ли да го коментираш или един абзац изчерпва всичко?
 
И специално за @Лошият и сие , които през два дена са възбуждат от руския износ и как вече са много по-добре без ЕС, направо икономически бум протича, а санкциите не работели. Ама що ли го пускам, най-вероятно е некакъв фейк на британското разузнаване и Центъра за информационно-психологически операции.

Руската икономика може да се нуждае от десетилетие, за да се върне към нивата си отпреди санкциите, заяви Герман Греф, главен изпълнителен директор на "Сбербанк" - най-голямата банка в Русия, цитиран от Ройтерс.

Руските активи понесоха незабавен удар и потребителските цени скочиха, което накара властите да въведат капиталов контрол, да повишат основната лихва и да ограничат възможността на чуждестранните инвеститори да продават активите си в Русия.

Греф, чиято банка държи по-голямата част от депозитите на домакинствата и корпоративните заеми в страната, посочи, че на държавите, наложили санкции на Русия, представляват 56 процента от нейния износ и 51 на сто от вноса й.

"Това е заплаха за 15 на сто от брутния вътрешен продукт на страната, а основната част от икономиката e атакувана", каза Греф, който е бивш министър на икономиката.

Като знам как цитират избирателно вероятно е били част от поне 30 минутно изказване от което са взели първите две изречения които описват първите дни на войната - те и хората чакаха по опашки да си дръпнат парите а после 90% от тези дръпнати депозити се врънаха обратно още към 20 и някой март

Цените са им скочили не повече от нашите и в момента за 4 поредна седмица имаме 0 лева инфлация - руснаците не вземат данните за цените избирателно по формула а ползват данните от касовите апарати да смятат това.

Ще видим след няколко месеца как ще е


Санкциите засегнаха огромното мнозинство (86,8%) от руските компании, от които 77,4% или вече са се адаптирали към ограниченията, или се надяват да го направят, а 11,7% не успяха да се адаптират и бяха принудени да преустановят частично или напълно бизнеса си. Това се посочва в проучване на Института за икономически растеж. Столипин
 
Последно редактирано:
Войната се използва като параван да се скрие истинската причина за инфлацията и тя е напечатаните пари дето ги даваха като помощи срещу ковид.
А европа ако не получава нефт и газ от русия, не ги виждам как ще изкарат зимата. Тия напечатани пари няма да сгреят населението, като ще има режим на тока...

Моята прогноза е, че Русия ще си настъпва бавно до есента, може в един момент да си задържи позициите и ще чака ЕС и САЩ да клекнат, защото тепърва ще изнемогват от собствените си санкции. И накрая не само ще върнат парите дето окрадоха от Русия, ами и ще отстпят голяма територия от Украйна, която няма да е автономна или независима, ами анексирана от Русия
 
И специално за @Лошият и сие , които през два дена са възбуждат от руския износ и как вече са много по-добре без ЕС, направо икономически бум протича, а санкциите не работели. Ама що ли го пускам, най-вероятно е некакъв фейк на британското разузнаване и Центъра за информационно-психологически операции.

Руската икономика може да се нуждае от десетилетие, за да се върне към нивата си отпреди санкциите, заяви Герман Греф, главен изпълнителен директор на "Сбербанк" - най-голямата банка в Русия, цитиран от Ройтерс.

Руските активи понесоха незабавен удар и потребителските цени скочиха, което накара властите да въведат капиталов контрол, да повишат основната лихва и да ограничат възможността на чуждестранните инвеститори да продават активите си в Русия.

Греф, чиято банка държи по-голямата част от депозитите на домакинствата и корпоративните заеми в страната, посочи, че на държавите, наложили санкции на Русия, представляват 56 процента от нейния износ и 51 на сто от вноса й.

"Това е заплаха за 15 на сто от брутния вътрешен продукт на страната, а основната част от икономиката e атакувана", каза Греф, който е бивш министър на икономиката.
1. Казаха, казаха ще им трябвало 10г-20г. Един човек каза 50г и една жена каза 60г. Ти ако гледаш какво казват..
2. Нали като го продават тоя петрол ще имат пари за останалото от икономиката ?
3. Защо мислиш, че Русия няма да има държави, с които да търгува ?
 
Ами за да го казва, явно за момента не правят нещата както трябва. Икономиката не е само износ на газ и петрол има много други сфери, които поддържат стандарта на живот. Другото което е казал, смяташ ли да го коментираш или един абзац изчерпва всичко?
Кое да коментирам? Давай линк към цялото изказване от международния форум и тогава пущай удебелени, уголемени боНби.. Такива абзаци с уж неумишлени пропуски при превода и избрани цитати на топ рьойтерс журналя.. са у папка копи/пейст мейнстриймъри.
 
Що се отнася до "инфлацията на Путин", тези изявления са предназначени за тези, които не могат да четат и пишат, отбеляза държавният глава.

 
На мястото на Кока Кола - Газирано-точка ли ще се появи или "АЛТАЙ" - убиеца на Кока-Кола от 70-те според СССР-то?
tn_20151007_172942-367x1024.jpg
 
Последно редактирано:
Нали Путин беше неизлечимо болен, после направо си умря, а по последни данни отпреди 1-2 дни бил в КОМА... :eek:
Тва според МИ-6 или няква подобна институция.

.. а сега ми изнася речи пред публика?!
... и то ПРАВ!
o_O
 
Нали Путин беше неизлечимо болен, после направо си умря, а по последни данни отпреди 1-2 дни бил в КОМА... :eek:
Тва според МИ-6 или няква подобна институция.

.. а сега ми изнася речи пред публика?!
... и то ПРАВ!
o_O
Час и 16 минути, ама кой ти брои...

За тва време дедо Алцхаймер да се е здрависал с целия въображаем китайски народ.
 
Верно е... нещо и сенките не са както трябва, даже и пушека ми идва леко странен, фейк ще е.
Не се напъвай не искам отговор просто го споделих. Нормалните хора с глави на раменете са наясно какво се случва.
 
Я, да изпреварим Ремайндера. Нека му е кофти, че не е пръв източник на информацията. :p

 
Верно е... нещо и сенките не са както трябва, даже и пушека ми идва леко странен, фейк ще е.
Тази работа с дебънкинга поолекна от смисъл и явно ще буди още повече интереса на масите. Вече няма проблем да инсценираш какъвто си искаш фейк. Или пък да представиш нещо така, след като се спусна стоманена завеса върху медиите и информацията и кой крив кой прав ?

А сега ми дебънкни този дебънк:

БНР Проверка на факти | Украйна не гори книги на тази снимка, тя е от проруски митинг в Крим


Участники митинга сжигают учебники по истории Украины

266988.jpg
 
На мястото на Кока Кола - Газирано-точка ли ще се появи или "АЛТАЙ" - убиеца на Кока-Кола от 70-те според СССР-то?
tn_20151007_172942-367x1024.jpg
 

Горе