Украйна - Русия какво ви е мнението

Понеже не мога да им хвана края на всички глупости дето написха ковидиотите кой от тях хвалеше гръцки потоци и азерски гЪзове...

КЕВР утвърди рекордна цена на газа за България: Увеличението е с над 30%

То "дебелия" иде есента, ей го на къде се подава зад ъгъла. Тогава ще стане ясно колко сме зле.
 
Дали ще можем да се поздравим за сключването на примирие?
В смисъл: щом като ПРОФ. Христов - на Нокиту любимеца - казва:
"Не се вижда краят на войната в Украйна, това ще бъде бягане на дълги разстояния"
Най-вероятно да, ако се съди по колко познават тия псевдоразбирачи работещи (и) коментатори. (И на Ивето ще му намерим в началото на Март "Войната свършва до дни" сигурно, ако разровим. Те сички едно и също казваха, явно има "достоверен" първоизточник на твърдението..)

Обаче иначе - не. Или пък супер примирие по учебник, има ли разлика? И кво от тва, след като отг. на въпроса е "Дали ще можем да се поздравим с приключване и отмяна на реализацията на плана?" е не.
(Кво ше свърши като не е почвало изобщо, може да продължи да се говори, че тече вечно. И през тва време....)
 
Тъпаците, като контрича, вечно искат да улесняват, затова вечно опростяват (бръснача на О(а)кам ги е блъскал яко). Ми ако не е просто кво прайм? Мн ясно: приемаме го щот коства минимални усилия и дава бърза и лесна печалба от усещане за яснота при тва - муцка йе. Двойна печалба за контрича - хитър е много.
 
Цената на газа се е повишила в световен мащаб заради санкциите, войната и отказа от Руски газ, а не щото руския газ по принцип е много евтин и е със златни прашинки в него. Нашите цени са едни от най-ниските в Европа в момента. Ако си бяхме направили диверсификацията навреме, щяха да са още по-ниски. Няма как да спреш руския газ и да не ти се вдигнат цените, това е напълно нормално.

Ето че се отваря друга врата. Все пак може да се превърнем в "енергиен разпределител" и без Газпром, но този път договорите трябва да бъдат подписани с много по-голям интерес за България.

Сърбия, която е изцяло зависима от доставките на руски газ, планира да купува газ от Азербайджан през 2023 г., когато очаква да заработи интерконекторната връзка към българската газопреносна мрежа, каза министърът на енергетиката на Сърбия във вторник.

Освен Сърбия, Унгария също остана изолирана за руски газ и, по думите на външния министър Сиярто, се е насочила към азерски газ, който ще преминава през нас.
 
Няма как да спреш руския газ и да не ти се вдигнат цените, това е напълно нормално.
То това е така ама Кирчо излезе и каза "пичове от хамерика газа е по-ефтин, вервайте ми"

То хубаво всички са се насочили към Азербейджан, ама няма ли да стигнат лимита?
 
То това е така ама Кирчо излезе и каза "пичове от хамерика газа е по-ефтин, вервайте ми"

То хубаво всички са се насочили към Азербейджан, ама няма ли да стигнат лимита?
Е, ще купуват от Русия и пак ще идва от Азербейджан :)
 
То хубаво всички са се насочили към Азербейджан, ама няма ли да стигнат лимита?
Че те азерите отдавна продават повече от колкото произвеждат :D
 
Няма как да спреш руския газ и да не ти се вдигнат цените, това е напълно нормално.

Да бе верно ли? Пък останах с впечатлението, че руския газ не е евтин и сме щели да набараме на леба мекото като се откажем от него. Поне така твърдяха по телевизора, както и тук някои...
 
Да бе верно ли? Пък останах с впечатлението, че руския газ не е евтин и сме щели да набараме на леба мекото като се откажем от него. Поне така твърдяха по телевизора, както и тук някои...
След няколко месеца пак да си помислят
 
Да бе верно ли? Пък останах с впечатлението, че руския газ не е евтин и сме щели да набараме на леба мекото като се откажем от него. Поне така твърдяха по телевизора, както и тук някои...
Не се хаби страшни върти опашки са. Любопитно ми е когато обърнат палачинката нашите оръжейни, икономически и енергиини "експерти" какво замазване на мнения и постове ще има из темите дето се излагат.
 
Поне така твърдяха по телевизора, както и тук някои...
Те продължават да го твърдят.

Снощи след новините на бтв попаднах на някаква дискусия точно за газа. Един експерт се възмущаваше, че отказвайки да плащаме по поискания от газпром начин, ние не само ще плащаме много по-скъпо, но и нямаме сигурност за редовни доставки. Водещите рипнаха в един глас ''ама нали трябва да подкрепим Украйна'' - шок! Колко трябва да си тъп, за да лансираш версията, че като се гръмнеш в главата ще нахраниш гладуващите деца в Сомалия???

В същото време големите европейски държави си откриха сметки в рубли и си плащат като попове. Ние: ''НА ГОЛ ТУМБАК ЧИФТЕ ПИЩОВИ'' го раздаваме.
 
Те продължават да го твърдят.

Снощи след новините на бтв попаднах на някаква дискусия точно за газа. Един експерт се възмущаваше, че отказвайки да плащаме по поискания от газпром начин, ние не само ще плащаме много по-скъпо, но и нямаме сигурност за редовни доставки. Водещите рипнаха в един глас ''ама нали трябва да подкрепим Украйна'' - шок! Колко трябва да си тъп, за да лансираш версията, че като се гръмнеш в главата ще нахраниш гладуващите деца в Сомалия???

В същото време големите европейски държави си откриха сметки в рубли и си плащат като попове. Ние: ''НА ГОЛ ТУМБАК ЧИФТЕ ПИЩОВИ'' го раздаваме.
Е те са промити мозъци. Даже не знам какво обяснявате като няма смисъл
 
Кои са "те", "ние" и "вие" ? Аз отговарям за себе си и си държа на мнението и позициите. Ако някога съм казвал, че като дойде Азерския газ ще цъфнем и вържем, приемам забележката. Колкото по-малко възможности имаш толкова по-скъп ще ти е газа. За да не си зависим от руския газ трябва да си платиш цената. Ако си бяхме направили диверсификацията, когато трябваше, сега щяхме да имаме много по-изгодни договори и да не го водим тоя разговор. И пак да отбележа, нашата цена е една от най-ниските в Европа.

От началото на юли средната стойност на индексите на синьото гориво на най-големия газов хъб TTF е в размер на 150 евро/МВтч (293 лв./мВтч), като на 7 юли те достигнаха 182 евро/МВч. Дори с новата цена българските битови потребители, индустриалните клиенти, както и топлофикациите ще плащат почти двойно по-малко в сравнение с актуалните цени на международните пазари. За тези потребители са осигурени всички необходими количества природен газ за м. юли.
 
двойно по ниска цена за газ при тройно по ниски заплати, далавера отвсякъде
 
Ако си бяхме направили диверсификацията,
Аз тая мантра ''диверсификация'' не я разбирам. Колко държави в света продават газ? От къде можем да вземем, ако не от Русия? На дедо Алцхаймер пръднята е скъпа, трудоемка, пък и си запалиха базите, така че - зАбрави!. Азербайджан не може да задоволи нуждите на всички европейски страни. Ние ще получаваме от там 1/3 от нужните ни количества. От къде да вземем останалото? Дай идея, аз не ги разбирам нещата.

То ако ставаше така с диверсификация, немците щяха първи да се диверсифицират, а не сега да умират от ужас дали Вова ще им пусне газта по северен поток 1 след ремонта. И нямаше да се молят на канадците за турбината.
 
Кои са "те", "ние" и "вие" ? Аз отговарям за себе си и си държа на мнението и позициите. Ако някога съм казвал, че като дойде Азерския газ ще цъфнем и вържем, приемам забележката. Колкото по-малко възможности имаш толкова по-скъп ще ти е газа. За да не си зависим от руския газ трябва да си платиш цената. Ако си бяхме направили диверсификацията, когато трябваше, сега щяхме да имаме много по-изгодни договори и да не го водим тоя разговор. И пак да отбележа, нашата цена е една от най-ниските в Европа.

От началото на юли средната стойност на индексите на синьото гориво на най-големия газов хъб TTF е в размер на 150 евро/МВтч (293 лв./мВтч), като на 7 юли те достигнаха 182 евро/МВч. Дори с новата цена българските битови потребители, индустриалните клиенти, както и топлофикациите ще плащат почти двойно по-малко в сравнение с актуалните цени на международните пазари. За тези потребители са осигурени всички необходими количества природен газ за м. юли.
Не говоря за някой от форума.
Приберете украйнцуте с децата, дайте им храна и водя, намерете им работа. Това е.
Тия неща ги говориха още преди някой да се сети, че ще има криза. И аз казах даже, че ще има енергийна криза с финансова и то още не беше почнала. Ама тогава пак неее няма да имало, ала бала, бля бля чак ми писна вече.
много преди да почне войната прочетох, че ще има режим на тока в Германия. Точка
 
Последно редактирано:
много преди да почне войната прочетох, че ще има режим на тока в Германия. Точка

Нещата се движат по план, Мите, затова. ;)
 
Един експерт се възмущаваше, че отказвайки да плащаме по поискания от газпром начин, ние не само ще плащаме много по-скъпо, но и нямаме сигурност за редовни доставки. Водещите рипнаха в един глас ''ама нали трябва да подкрепим Украйна'' - шок! Колко трябва да си тъп, за да лансираш версията, че като се гръмнеш в главата ще нахраниш гладуващите деца в Сомалия???

В същото време големите европейски държави си откриха сметки в рубли и си плащат като попове. Ние: ''НА ГОЛ ТУМБАК ЧИФТЕ ПИЩОВИ'' го раздаваме.
Е точно на тея държави със сметките в рубли в момента им е намалено газоподаването (Германия, Италия). Ето колко е надежден и сигурен, "евтиния" руски газ. Умишлено намалят обема за да напомпат цените. Ние взимахме руски газ на цена от 9 евро през август 2020 г., а до април 2022 г. цената стана 90 евро - 900% поскъпване. През 2021г. същото се случи в Европа, въпреки растящото търсене. Всеки път, когато има успокоение на пазара Русия намаля газоподаването и помпа цените, ама нищо, рев да има за руския газ. Обясняваха ни че който открие сметки в рубли няма да има проблеми, а стана обратното.
 

Горе