Украйна - Русия какво ви е мнението

Е точно на тея държави със сметките в рубли в момента им е намалено газоподаването (Германия, Италия). Ето колко е надежден и сигурен, "евтиния" руски газ. Умишлено намалят обема за да напомпат цените. Ние взимахме руски газ на цена от 9 евро през август 2020 г., а до април 2022 г. цената стана 90 евро - 900% поскъпване. През 2021г. същото се случи в Европа, въпреки растящото търсене. Всеки път, когато има успокоение на пазара Русия намаля газоподаването и помпа цените, ама нищо, рев да има за руския газ. Обясняваха ни че който открие сметки в рубли няма да има проблеми, а стана обратното.
Ако може да ти го подарят, след като ти се помолят, и да ти платят за това. Може би така ги виждаш нещата. Май вече не?
 
Е точно на тея държави със сметките в рубли в момента им е намалено газоподаването (Германия, Италия). Ето колко е надежден и сигурен, "евтиния" руски газ. Умишлено намалят обема за да напомпат цените. Ние взимахме руски газ на цена от 9 евро през август 2020 г., а до април 2022 г. цената стана 90 евро - 900% поскъпване. През 2021г. същото се случи в Европа, въпреки растящото търсене. Всеки път, когато има успокоение на пазара Русия намаля газоподаването и помпа цените, ама нищо, рев да има за руския газ. Обясняваха ни че който открие сметки в рубли няма да има проблеми, а стана обратното.
Доставките са спрени заради планов ремонт. И недей да ми говориш за коректност от руска страна. На фона на целия цирк и агресия, пак са много коректни. Тва ако бяха наглосаксонците, отдавна да са врътнали кранчето. Русия е коректен доставчик за който е умен. Държавите, които си сключиха дългосрочни договори нямат проблемите на тия, дето казват ''ние се освободихме от руския газ и сега ще го купуваме същия от Гърция с 30% по-скъп''.
 
Доставките са спрени заради планов ремонт. И недей да ми говориш за коректност от руска страна. На фона на целия цирк и агресия, пак са много коректни. Тва ако бяха наглосаксонците, отдавна да са врътнали кранчето. Русия е коректен доставчик за който е умен. Държавите, които си сключиха дългосрочни договори нямат проблемите на тия, дето казват ''ние се освободихме от руския газ и сега ще го купуваме същия от Гърция с 30% по-скъп''.
Доставките са намалели с 40% още преди тоя ремонт. Давам ти факти, много преди войната ама ти си баеш на изуст, щото така някъде си чула. Нали като прехвърлят на рубли, нямаше да има проблем? Точно обратното. Дадох ти пример за покачване на цените при нас с 900%, като са започнали много преди войната. Същото е правено и с целия пазар в Европа, рязък спад на доставките за да се напомпат цените. Ето това е да си зависим от руски газ. Айде, продължавайте да си ревете за него.

17.06.22

Италия и Словакия съобщиха, че в петък получават по-малко от половината от обичайните обеми през газопровода "Северен поток 1", който пресича Балтийско море от Русия до Германия и представлява около 40% от руските тръбопроводни потоци към Европейския съюз.

Руският енергиен гигант "Газпром" намали износа си на газ за Италия с 50%,
съобщи в петък италианската енергийна компания Eni.

Словашкият вносител на газ SPP също беше информиран от Русия, че доставките на руски газ ще бъдат намалени наполовина в петък, каза главният изпълнителен директор на компанията

Междувременно френският газопроводен оператор GRTgaz обяви в петък, че потоците на руски газ за Франция през Германия са спрени от 15 юни насам, предаде "Файненшъл таймс".

Газопреносният оператор също така посочи, че общите потоци между точките за взаимно свързване в Източна Франция с Германия са намалели с 60 процента през първите пет месеца на годината в сравнение с нивата от 2021 г.
 
Ето това е да си зависим от руски газ.
Ма ти така и не ми каза коя друга държава помпа яко към цяла Европа, па и бие ако не взимаш без пари?

Щото е лесно да се ляля наизуст, ама е по-трудно да се схване, че не може да рипаш на държава, от която си тотално зависим.
 
Цената на газа се е повишила в световен мащаб заради санкциите, войната и отказа от Руски газ, а не щото руския газ по принцип е много евтин и е със златни прашинки в него. Нашите цени са едни от най-ниските в Европа в момента. Ако си бяхме направили диверсификацията навреме, щяха да са още по-ниски. Няма как да спреш руския газ и да не ти се вдигнат цените, това е напълно нормално.

Ето че се отваря друга врата. Все пак може да се превърнем в "енергиен разпределител" и без Газпром, но този път договорите трябва да бъдат подписани с много по-голям интерес за България.

Сърбия, която е изцяло зависима от доставките на руски газ, планира да купува газ от Азербайджан през 2023 г., когато очаква да заработи интерконекторната връзка към българската газопреносна мрежа, каза министърът на енергетиката на Сърбия във вторник.

Освен Сърбия, Унгария също остана изолирана за руски газ и, по думите на външния министър Сиярто, се е насочила към азерски газ, който ще преминава през нас.


С дълъг договор вързан с ценаран цената щеше да ни е на 550-650 колкото е на сърбите. Този тип сделки са неизгодни само когато е мирно тихо и има свръх производство - тогава газа е по 200 долара за 1000 кубически метра и е по изгодна на борсова цена.

Те продължават да го твърдят.

Снощи след новините на бтв попаднах на някаква дискусия точно за газа. Един експерт се възмущаваше, че отказвайки да плащаме по поискания от газпром начин, ние не само ще плащаме много по-скъпо, но и нямаме сигурност за редовни доставки. Водещите рипнаха в един глас ''ама нали трябва да подкрепим Украйна'' - шок! Колко трябва да си тъп, за да лансираш версията, че като се гръмнеш в главата ще нахраниш гладуващите деца в Сомалия???

В същото време големите европейски държави си откриха сметки в рубли и си плащат като попове. Ние: ''НА ГОЛ ТУМБАК ЧИФТЕ ПИЩОВИ'' го раздаваме.

Украйна си иска транзитните такси - тя също може да спре подаването на газ през нея. Така че всички които са трябва да подкрепяме украина и спрях


Доставките са намалели с 40% още преди тоя ремонт. Давам ти факти, много преди войната ама ти си баеш на изуст, щото така някъде си чула. Нали като прехвърлят на рубли, нямаше да има проблем? Точно обратното. Дадох ти пример за покачване на цените при нас с 900%, като са започнали много преди войната. Същото е правено и с целия пазар в Европа, рязък спад на доставките за да се напомпат цените. Ето това е да си зависим от руски газ. Айде, продължавайте да си ревете за него.

17.06.22

Италия и Словакия съобщиха, че в петък получават по-малко от половината от обичайните обеми през газопровода "Северен поток 1", който пресича Балтийско море от Русия до Германия и представлява около 40% от руските тръбопроводни потоци към Европейския съюз.

Руският енергиен гигант "Газпром" намали износа си на газ за Италия с 50%,
съобщи в петък италианската енергийна компания Eni.

Словашкият вносител на газ SPP също беше информиран от Русия, че доставките на руски газ ще бъдат намалени наполовина в петък, каза главният изпълнителен директор на компанията

Междувременно френският газопроводен оператор GRTgaz обяви в петък, че потоците на руски газ за Франция през Германия са спрени от 15 юни насам, предаде "Файненшъл таймс".

Газопреносният оператор също така посочи, че общите потоци между точките за взаимно свързване в Източна Франция с Германия са намалели с 60 процента през първите пет месеца на годината в сравнение с нивата от 2021 г.

17.06 турбината е вече на ремонт.


А това че са намалели преди това нали се отказват да купуват. Не е да иска да си плати а да няма
 
Еврото вече за нищо не става :D Пък след още няколко месеца не знам

И Сашетата мислят че се движим в тази треактория.

Новия епизод ексклузивно за Алт-тек защото едното Саше е баннато за седмица в тубата.


Еврото беше 20 процента по-скъпо от долара, който не схаваща 1:1 не че американците са забогатели с 20% ние сме обеднели с 20% спрямо тях за няколко месеца.
 
Относно еврото - Хърватска днес беше официално приета в еврозонта. Дали си купиха фабрика на 8-ми септември хърватите?
 
Големи газови експерти сте станали тука покрай газистерията, гледам. Брейи, тц, тц, тц...

(На мене лично Контрата ми е най-близък по ниво на експертност, когато попита преди време: И кво значи тва сега, и газчицата ли ще поскъпне?)
 
Ако може да ти го подарят, след като ти се помолят, и да ти платят за това. Може би така ги виждаш нещата. Май вече не?
Вместо да филисофстваш, виж ква идея за пици ти давам, безплатно ти я давам. За насочени към айти сектора пици:
офтоПИЦИ
(Така ще ти се казва лафката. Не ми благодари, знам че съм генялен.)
 
Китай с Русия или с Америка са ? Биха ли се обърнали срещу САЩ ? Може ли съюз с Русия или няма да са с никой и ще си гледат интереса, но все пак с кой ще са по-добри взаимоотношения - търговски и икономически най-вече
 
Дават се примери от предишни години за манипулации с цел ударно вдигане на цените, включително и у нас но едно си баба бае, едно си баба знае. Uniper, най-големият вносител на руски газ в Германия е пред фалит. Това сигурно е заради един ремонт. Плащайте в рубли нет проблем, плащате в рубли, пак проблем.

По време на преговорите Германия заяви, че не е оптимист, че връщането на турбината ще реши проблема с доставките на газ от Русия, но настоява това да стане, за да бъдат премахнати възможностите на Москва да оправдава с технически причини намаляването на подаването на газ.

Китай с Русия или с Америка са ? Биха ли се обърнали срещу САЩ ? Може ли съюз с Русия или няма да са с никой и ще си гледат интереса, но все пак с кой ще са по-добри взаимоотношения - търговски и икономически най-вече
От Русия няма каква интелектуална собственост да крадат.
 
Дават се примери от предишни години за манипулации с цел ударно вдигане на цените, включително и у нас но едно си баба бае, едно си баба знае. Uniper, най-големият вносител на руски газ в Германия е пред фалит. Това сигурно е заради един ремонт. Плащайте в рубли нет проблем, плащате в рубли, пак проблем.

По време на преговорите Германия заяви, че не е оптимист, че връщането на турбината ще реши проблема с доставките на газ от Русия, но настоява това да стане, за да бъдат премахнати възможностите на Москва да оправдава с технически причини намаляването на подаването на газ.


От Русия няма каква интелектуална собственост да крадат.
Че кой е казал, че им трябва това ? Те Китай след време ще минат и САЩ по технологии
 
Да, аз даже пазарувам само китайска техника вече. Най-надеждна е качествена е.
Какво количество американски стоки имаш у вас? Изобщо сигурен ли си в произхода на електрониката, която ползваш? Нали си наясно, че телефонът ти е китайски производство, независимо дали е американска марка?

Плащайте в рубли нет проблем, плащате в рубли, пак проблем.
И пак не казваш каква е алтернативата. От къде, ако не от Русия? От САЩ? Получихме от тях, много хубаво и изгодно беше, ама приключи. От Катар (пак втечнен шистов газ)? Не може - всичките им количества са предплатени и договорени за Азия. Дай идея за ''диверсификация''.
 
Какво количество американски стоки имаш у вас? Изобщо сигурен ли си в произхода на електрониката, която ползваш? Нали си наясно, че телефонът ти е китайски производство, независимо дали е американска марка?
За пореден път не сме разбрали и говорим глупости, става ти запазена марка. Говорим за технологии, това че някой си е изнесъл производството някъде не е фактор, фактора е в ноу-хауто. Даже ми обясняваш какъв ми е телефона и къде е произведен, чудно.
И пак не казваш каква е алтернативата. От къде, ако не от Русия? От САЩ? Получихме от тях, много хубаво и изгодно беше, ама приключи. От Катар (пак втечнен шистов газ)? Не може - всичките им количества са предплатени и договорени за Азия. Дай идея за ''диверсификация''.
Ето още от "не знам за какво става въпрос" но ще споря. Първо диверсификация не значи да изключим Русия, а да имаме колкото се може повече алтернативи. Това се прави за да не може Газпром като му скимне да спекулира с цените.

Иначе за диверсификацията:

Имаме нова, а и стара газова връзка с Гърция, както и стария газопровод от Турция. Строи се и терминала за втечнен газ в Александруполис в който България има участие, ще е готов в края на 2023г. Реално там ще може да се доставя втечнен газ от всякъде. Прави се разширение на газовото хранилище "Чирен". Отделно България има собствени залежи на природен газ, ако се премахне мораториума за проучване можем да се подсигурим за десетки години и да нямаме нужда от внос. Тея идеи стигат ли ?
 
Мале, нандито верно ли си мисли, че технологията е китайска, ако китайчета са го сглобявали. Опуснахме нещата много :D . Китай, че е фабриката на света, не я прави технологичен гигант.

Айфон се сглобява в Китай, но парите отиват познай къде? И това е трилионна компания. САЩ освен технологиите, държат и софтуера - андроиди, уиндоуси и т.н...

Попринцип цялата 'технология' и неща, с които Китай разполага, се базират единствено на индустриален шпионаж, или така нареченето крадене от 'запада'.
 
Мале, нандито верно ли си мисли, че технологията е китайска, ако китайчета са го сглобявали. Опуснахме нещата много :D . Китай, че е фабриката на света, не я прави технологичен гигант.

Айфон се сглобява в Китай, но парите отиват познай къде? И това е трилионна компания. САЩ освен технологиите, държат и софтуера - андроиди, уиндоуси и т.н...

Попринцип цялата 'технология' и неща, с които Китай разполага, се базират единствено на индустриален шпионаж, или така нареченето крадене от 'запада'.
Най-бързия влак

Цял ден само такива неща виждам аз. Не знам как. Не че е кой знае какво това де
 
Най-бързия влак

Цял ден само такива неща виждам аз. Не знам как. Не че е кой знае какво това де

Крадено.

Kawasaki Heavy Industries (KHI), maker of Japan’s legendary Shinkansen bullet trains, bitterly disagrees. After signing technology transfers with CSR Sifang, the builder of China’s impressive, new high-speed rail, KHI says it deeply regrets its now-dissolved partnership. It planned to sue its previously junior partner for patent infringement, but it backed down recently.


Ся идеята не е да ми дириш разни китайски батали и технологии - това, което ти убягва, е че тея влакове няма да поставят в зависимости някоя държава, докато Китай са зависими от много западни технологии.
 

Горе