Украйна - Русия какво ви е мнението

Russia is now burning natural gas in large enough scale for the flame to be visible from Finland - over month long flaring might be indicative of problems - Гори от средата на Юни, като все още не е сигурно дали става на въпрос за инцидент (макар че е странно толкова време да не са го оправили) или го горят, за да не го продават на Европа.

Има ли някаква информация по темата в руските източници?
 
Russia is now burning natural gas in large enough scale for the flame to be visible from Finland - over month long flaring might be indicative of problems - Гори от средата на Юни, като все още не е сигурно дали става на въпрос за инцидент (макар че е странно толкова време да не са го оправили) или го горят, за да не го продават на Европа.

Има ли някаква информация по темата в руските източници?
Що завиждаш ли им? Що така мълчите с Ремайндера за доклада на Амнести интернешънъл? Нали ревахте, че не било вярно когато Лошия ви го обясни преди месеци....
 
Кои са тези украинци 1986-та? Жителите на Украинската ССР, създадена от Ленин ли?

Резултатът от показната наглост на американските ляво-либерали да пращат високопоставен чиновник на суверенна (признато дори от самите тях) китайска територия не е, че КНР се е изложила, а че Обединените арабски емирства, Катар, Саудитска Арабия, Азербайджан, Непал и един куп бивши американски съюзници подадоха молби за членство в ШОС, предвид нестабилността и заплахите за световната сигурност (формирани от подобен род неадекватни действия), като специално емиратците поискаха ако може без дълги процедури.

ПП Добре, че не четеш история да знаеш кога китайците изтребваха американски мишки и насмалко да опаткат прехвалената 101-ва Airborn дивизия.
Зачетох аз един друг коментар на nicator, от края на 2017-а, ей тук, в заключената тема:
Завършекът на коментара, който се явява баш по темата, особено ме грабна:

"Наративът за някаква нова студена война между Запада (който фактически вече не съществува) и Русия (която е регионална сила, но в никакъв случай суперсила, която може да се меси по цял свят), е просто отвличане на вниманието от истинските проблеми, като например потъпкването на свободата на словото, подмяната на капитализма със социализъм, демографската подмяна на белия европеец с онези специалните от Африка и Близкия изток и хиляди др.

За САЩ има надежда, но за З.Европа и Канада никаква, ама грам.
"

Таман сме тук - в активната фаза. Само бих казал, че към днешна дата наративът за (нова, възобновена) студена война не е "просто отвличане на вниманието от истинските проблеми", а за оправдаване на задълбочаването им (поне на значителна част от тях), което ще доведе (+ отново ще бъде използвано за оправдаване) до подготвеното "разрешаване на разрастналите се проблеми", демек: до реализиране на завършващата фаза на възцарения глобален комунизъм - с никога невиждани технологични възможности и без възможност за измъкване. И както добре може да се види тук назад в темата (само от мойте постове за съжаление, други фенове няма) - Русия са възможно най-вътре в играта и на домашна сцена работят неуморно по реализацията на глобалните "предвоенни" договорености. Русия определено работи "с 200" за глобалната програма по западно ноу-хау, и това, бдителните руснаци и други (нормални хора, не социални воини либерали) живущи в Русия, го виждат отлично.

*И Китай също, но те са ясни с техния сусам-комунизъм на ишлеме (за да видят хубаво западните "демокрации" как се случва кредитната система на практика, че да я приложат възможно най-ефективно у тях си).

След още по-дълбоки катаклизми - голямо примирие в свят с нов ред, така ще стане. Да видим в умопомрачителна грешка ли съм, както мислят почти всички тук...:)
 
Е, то ако ИИ-то прави работата на ИТ.. представи си с всички други професии какво ще е. В един клип за 2030 Украйна нали имаше дигитализация туй, онуй - демек ще са добре.
"Ще са добре" звучи добре и много хубаво пожелателно убеждение. Остава и да го видим наяве (чакаме).:)
 
Що завиждаш ли им? Що така мълчите с Ремайндера за доклада на Амнести интернешънъл? Нали ревахте, че не било вярно когато Лошия ви го обясни преди месеци....
Дървен философ, нещо имаш ли да кажеш по темата или само ще правиш тъпи коментари? Как може за 650 страници да си по-ненужен от мигач на БМВ и да не кажеш нищо съществено, освен заяждания?
 
Дървен философ, нещо имаш ли да кажеш по темата или само ще правиш тъпи коментари? Как може за 650 страници да си по-ненужен от мигач на БМВ и да не кажеш нищо съществено, освен заяждания?
Зададох въпрос. Достатъчно неща съм казал в темата. А на олигофренски напъни, Фотошоп и сляпото вярване, че флайт радара показва реални неща няма какво да отговоря. Губя ума и дума пред блясъка на чистия ковидиотски ум.
 
Последно редактирано:
нещо имаш ли да кажеш по темата
Това, че вече е официално потвърдено, че укрите, а не руснаците са виновни за цивилните жертви не е по-темата??? Откриваме нови низини...
 
Това, че вече е официално потвърдено, че укрите, а не руснаците са виновни за цивилните жертви не е по-темата??? Откриваме нови низини...
Е по друга тема. Аз коментирам горенето на газ в момента. А преди това санкциите.
 
Е по друга тема. Аз коментирам горенето на газ в момента. А преди това санкциите.
Според теб е по-важно, че рашките с горят техния газ, отколкото, че вече е официално: Цивилните жертви в Украйна тежат на съвестта на ВСУ и западът го знаеше, както и вие.

Колкото до горящия газ: Имат си, могат да го правят каквото си искат. Ние и швабите не можем да си позволим такива пиротехнически забавления. ;)
 
Според теб е по-важно, че рашките с горят техния газ, отколкото, че вече е официално: Цивилните жертви в Украйна тежат на съвестта на ВСУ и западът го знаеше, както и вие.

Колкото до горящия газ: Имат си, могат да го правят каквото си искат. Ние и швабите не можем да си позволим такива пиротехнически забавления. ;)
АХАХАХА верно е - ако украинците не се бяха нападнали, русия нямаше да тръгне да ги спасява. Тъпото пак е прекалило с водката. Тъпото щеше да дава факти за АЛ кАЙДА - да не излезе като с пушещите хора.
 
Russia is now burning natural gas in large enough scale for the flame to be visible from Finland - over month long flaring might be indicative of problems - Гори от средата на Юни, като все още не е сигурно дали става на въпрос за инцидент (макар че е странно толкова време да не са го оправили) или го горят, за да не го продават на Европа.

Има ли някаква информация по темата в руските източници?

От руските източници:
Газпром започна да изгаря излишния газ в индустриален мащаб. Гигантски факел гори от месец и половина на руско-финландската граница близо до компресорната станция Портовая, където са монтирани турбините на Северен поток. Факелът се появи на 17 юни - три дни след като тръбопроводът беше намален първо с 40%, а след това с още една трета.

Явно ще го ползват като фар който да указва къде свършва цивилизацията в която могат да се къпят всеки ден и държат климатиците на колкото си искат градуса без страх от 60 000 до 600 000 евро глоба. И къде започва цивилизацията в която им предстои само да се подмиват и ще имат глоба за климатиците които изстудяват под 27 градуса. :)


Добавка: И е добро тролване на всички зелени които искат да деиндустриализират германия - дори Германия да не купи този газ руснаците смятат да го изгорят за да иде в CO2 в атмосферата все едноче го е купила и ползвала. И няма да плати никакви такси за емисии за това. :)
 
Последно редактирано:
Еврото ще колабира, всеки момент го чакаме, тия дни - от колко години се повтаря това? 20-30? Ще колабира, ама друг път. Преди 50 страници обяснявахте и долара как ще колабира и китайския Юан ще го замести и какво стана? Долара се покачи супер много, докато банките в Китай скоро ще фалират. Еврото е втората най-разпространена валута, не забравяй това.

Доклада е базиран на единствения начин, по който могат да разберат какво се случва, след като Русия спират източниците на информация - да не забравяме, че в Русия няма свобода на словото, а медиите са длъжни да споделят каквото господаря каже, иначе ги чака затвор.



Не твърдя по никакъв начин, че доклада е супер точен, а че до сега е единственото, което имаме от източник, който е различен от кремълските зомби-медии, които просто препредават мнението, което трябва.

Този конкретен цитат от "Corriere della sera" пък какво да ти кажа - имаме данни, че Русия заобикаля санкциите (което най-вероятно прави, да), тъй като търговията между Италия и Турция се е увеличила. Srsly? Това ли е доказателството? Значи тезите ти са толкова кухи, но тук удари тотално дъно.


Колко по-високи цени, след като цените са от преди войната? 30%те процента са по "официални" данни. Много е вероятно да им правят и отстъпки при такива количества. А да добавим ли и времето за пътуване на тези танкери до Китай и Индия, което е десетократно повече? И този път също е разход.

Междувременно ето ти още един доклад, този път дори е правен от руснаци - Санкционная ловушка. Какие санкции работают, какие нет, а какие для России опаснее, чем кажутся





Което и обяснява защо винаги коментираш какво става "в момента", а не какво ще се случи на руската икономика след няколко години.



пс: Ходиха да се молят на Турция и после на Иран да им продават дронове, ама май греда и на двете места. В комбинация със забраната на чипове, ще имат собствени руски дронове, ама на кукуво лято.

Еврото вече върна 20% спрямо долара - няма да забравя в групата на девелопърите как обсъждаха че в САП в Германия се правели повече пари от САП в САЩ като обръщаха доларите в евро - е сега на тези в САЩ им скочи заплатата по тази сметка. :)

===

В русия има ясни ограничения какво не може да се коментира

Няколко пъти писах и дори пусках видео което обясняваше как работи руската пропаганда - като просто не споделя данни за това което не им изнася - нямаш право да изнасяш данни за военната операция - на база някой от нато / украинското разузнаване каза че жертвите са еди колко си. Имаш едни данни които руснаците са изнесли в края на март и повече не са споделяли. Ако искаш да изнесеш някакви данни правиш като BBC русия която брои некролозите онлайн и беше наела доброволци да ходят по гробищата да броят - изкара цифри и няма проблем - защото може да ги докаже

===

Турция е държава с 79% инфлация от началото на годината и такава държава в която са обеднели с толкова е увеличила вноса си от Италия с 87% представи си държава като България която е само с 10-11% с колко трябва да е увеличила вноса си на готини дизайнерски неща от Италия и това е само един канал който просто прекалено много бие на очи заради обедняването на турците.

После кажи че тези не конвенционални данни не струват и има други обяснения :)

====

Малко данни с картинки от 2 Август от Блумбърг


photo_2022-08-05_11-59-48.jpg


photo_2022-08-05_11-59-55.jpg

photo_2022-08-05_12-00-03.jpg

photo_2022-08-05_12-00-18.jpg

photo_2022-08-05_12-00-43.jpg

Грубо за цените петрола преди войната беше 70 долара сега е 100 долара с 30% отстъпка е пак 70 за тези купилите излишните на Русия количества. Индия иска да се опъне на Китай и знае че ако не заяви количество китайците имат желание да го заявят те.

Отстъпката е само за излишните количества - като част от ОПЕК+ Русия не е увеличила добива си.


Петрола не го товарят от европейско пристанище ами от Владивосток отделно до Китай има два тръбопровода Силата на Сибир като и двата преди се ползваха на частичен капацитет.


Китайците са по слаби от САЩ при подводниците и досега при войни които са губили врагът ги е бил с морски блокади - Британската империя през 19 век и Японците през втората световна - от стратегическа гледна точка за тях ще е глупаво да пропуснат да ползват досегашните и да се подсигурят с още тръбопроводи, които до няколко години ще са построени. Това е какво ще се случва до няколко години е че целия износ за Европа ще е към изтока евтино по тръба.

kitai.png

https://www.cnbc.com/2022/07/27/map...ipeline-that-china-russia-are-working-on.html

Относно въглища -някой друг ден като имам настроение - те са скочили даже и с повече и могат да се изнасят евтино с влак през казахстан както и с речен транспорт - както започнаха от пролетта.
 
Последно редактирано:
АХАХАХА верно е - ако украинците не се бяха нападнали, русия нямаше да тръгне да ги спасява. Тъпото пак е прекалило с водката. Тъпото щеше да дава факти за АЛ кАЙДА - да не излезе като с пушещите хора.


Пише ми на вайбър да се извинява и после пак си започва свинщините. Баси тъпото недоносено говедо.

Иска данни за всеизвестни неща. Ми ползвай интернет, бе нещастник неграмотен. Еби се в мазния гъз, знаем, че ти харесва.

И, направи поне едно почтено нещо: като кажеш, че слагаш някой в игнора, дръж си на думата и повече не ме занимавай с противната си персона.

И да не забравиш да се оплачеш на госпожата. Бързо, бегай да клеветиш - доносник жалък.
 
Последно редактирано от модератор:
Пу-пу, направо им завиждам колко са добре руснаците. Лош, ти да не си на почивка в Русия някъде?


Какъв прогрес, какво развитие! Срещу тях да бягаме, не можем да ги стигнем! Прогнилия запад с упадащото евро и долар могат само да си мечтаят за такива условия на живот!

Путин обеща да върне СССР и се справя все по-добре! Върна инфлацията, върна ограниченията в пътуването, сега и Берьозка.

пс: Вчера е изгорял и склад на Озон с техника, така че братушките съвсем ще го закъсат от елементарни машини за ежедневието. Да видим кой ще се пребори за украинските перални - армията или цивилните.

пс2: Русия ще става морска сила. Явно означава, че най-накрая ще извадят единствения дизелов "самолетоносач", който вмеждупрочем е най-стария в света от 5 годишния ремонт, в който е (или иначе казано - кома).

Не съм - предполагам в Русия може като 20% от сушата може да се видят много неща, но ми стана интересно че ако идеш в Кабардино -Болгария в южен Кавказ било като при нас.

Това че искал да върне СССР от къде си го измисли - защо пък да не кажем че иска да върне Руската Империя. тези които поддържат Путин не са болшевики. :)

Инфлацията за поредна седмица е дефлация и смъкнаха лихвите до 8% като вероятно ще ги да видим къде ще приключат но сериозно си мисля че инфлацията им ще е под тази на ЕС. Централната им банкерка Набулина е много консервативна и е песимистка - за нея винаги чашата наполовина празна - досега винаги е давала прогнози който са по песимистични и е имала по-добър резултат от прогнозата си.

Озон днес гледах че имат и за стоката и за сградата застраховка. - виновните ще го отнесат а компанията има пари да се върне в бизнеса.

Това за пералните от Украйна е близо до новините че окупантите са изяли папагалче, и мненията на украинските астролози за войната. :)

Внос от Китай се прави на всичко, може да не може да пазаруваш от западните онлайн магазини - но може през тяхна банка може да си заредиш портфейла в Али Експрес и да си пазаруваш на воля.

Гледах и видео с някакъв на търговската камара на Китай която спомага за връзките между руски и китайски бизнеси. Каза във това видео че при тях дошла фирма със запитване за 300 000 принтера и те им намерили фабрики който не са зависими от каквото и да е западно да е ги е страх от санкции да изпълнят поръчката. това минава без каквито и да е схеми за импорт заместване като с Турция с която споменах.

И нещо базирано на нетрадиционни източници за данни - аз съм с пералня на Самсунг - правена е в Китай. :) Може някое китайско домакинство да си купи уж нова пералня а тя да иде на влакчето и да се озове в Русия. Хладилика ми също е самсунг - не помня къде е правен, а е в шкаф и не мога лесно да го издърпам да видя - но имам съмнения за Китай.


Добавка за ограниченията за Пътуване - Русия не спира руснаците да пътуват ами запада им затруднява пътуването а сега латвииците искат и туристическите визи да им срежат. На други места ги очакват - Аз даже очаквам бум на пазара на имотите в Тайланд пазарувани от руснаци - понеже Тайланд не е въвел никакви ограничения за руснаците - като Индоензия / Бали и другите страни от моя отбор - ASEAN - а те са само на 5-6 часа полет от централна Русия и Сибир.
 
Последно редактирано:
Според теб е по-важно, че рашките с горят техния газ, отколкото, че вече е официално: Цивилните жертви в Украйна тежат на съвестта на ВСУ и западът го знаеше, както и вие.

Колкото до горящия газ: Имат си, могат да го правят каквото си искат. Ние и швабите не можем да си позволим такива пиротехнически забавления. ;)
Според мене е важно една тема да се изговори, с не да се сменя на следваща и после на следваща и така до безкрай.
 
Според мене е важно една тема да се изговори, с не да се сменя на следваща и после на следваща и така до безкрай.

Не, според теб е важно да се изговори това, за което ти искаш да се говори, но няма лошо. Лошият ти отговори изчерпателно. Надявам се, че си доволен.

Скачането на различни теми се дължи на факта, че се водят диалози по групички. Всеки си се ръчка с някого на някаква тема. Ето, дебилното трети ден ме ръчка за доказателства за Ал Кайда, въпреки че му дадох преди 2 дни.

Обясни му, моля те кой създаде талибаните, че аз нямам нерви да се разправям. Някой наистина да му обясни - @Лошият? Не, че ще схване какво му се казва, де. Това е куха кратуна, натъпкана с евтина пропаганда.
 
Айде, земи тая нота

1659708540768.png
 
Не, според теб е важно да се изговори това, за което ти искаш да се говори, но няма лошо. Лошият ти отговори изчерпателно. Надявам се, че си доволен.

Аз си имам приказка с Лошия, вие ми се месите в разговора, аз не се меся във вашите.
Ние с него си коментираме, човека ми прочита целите постове, отговаря ми подробно, подготвя се с източници.

Тоя английски бек нито има източници, нито отговаря на някои от въпросите ми, нито пише нещо смислено. Това е и причината да го изругая.
Когато двама си го мерят, не си слагай гъза между тях, Крумов обаче обича да си слага гъза навсякъде.

Избягвам да коментирам много теми на веднъж, защото му се губи края. Моите 2 са достатъчно трудни, за да се включвам в още.

Иначе видях новината, даже ти я беше споделила и лайкнах поста, защото е от достоверен източник и е достоверна организация. Но в момента не ми се коментира това. Щом те го казват, значи е вярно.

пс: лош и аз съм на почивка този уикенд, ще погледна другата седмица, че много подробно си отговорил.
 
Хахахаха, личната гувернантка е позабърсала по заповед на принцеса Веса, ма не много старателно. ''Еби се в мазния гъз си стои''. Може пък дебила да няма нищо против точно това изречение.

Отново, извинявам се на всички участници в темата за грозните реплики, но това е начинът при подобни провокации. Не ме провокирайте с обиди и аз ще се въздържам от груб тон. Толкова е просто. :)
 

Горе