Украйна - Русия какво ви е мнението

Преди 89-та много мряха тия на по 90+ и над 100-годишна възраст
Според мен изобщо не са мряли, то тая медицина е била най-добрата в света, няма как да го допусне.
За съжаление, истината е малко по-различна от историите за беседката пред болка. Смъртността нараства от 62г. баш в развитата соц медицина. (абортите няма да ги включвам, че там има повече от колкото през войните)


2020-g-rekordna-smartnost-za-poslednite-70-godini-v-balgaria-2.jpg
 
Кой говори за 97ма? И кой изобщо говори за 90те освен ти?
Говорим за годините преди ЕС, което беше първоначалната тема на дискусията.
Не предполагах, че може да си толкова зле и да сравняваш два напълно различни режима на управление и за това се насочих към "демокрацията" от 90те и не ми хрумна, че да говориш как по време на комунизма било по-добре.

Разкажи ми моля ти се как всички ходели на почивка и имало храна за всеки и хората били с много пари. Мед ми капе от сърцето, като чуя колко хубаво е било през комунизма, как птичките пеели навсякъде, хората били безкрайно щастливи и всеки е доволен. Докато не идва гнилия Запад с гнилата си "демокрация" и не решава да ни превърне в бели роби!!! Разкажи ми и за планът Ран-ът, при който се опитват да унищожат смелия български народ, който е безкрайно умен (особено в частта с медицината) и състрадателен (помагаме на всички, които не карат големи Джипове)!

България единствена в Северното полукълбо е претърпяла три фалита през ХХ век


Естествено че сега живеем в много по-опасни времена:
https://bg.wikipedia.org/wiki/Смъртност_в_България
Кое му е "опасното" при смърт от старост или болест? Аз опасност разбирам да е по време на мутренските времена, където могат да те разстрелят на улицата, където ако случайно решиш да правиш бизнес те рекетират или комунизма, когато като разкажеш виц срещу властта и след няколко дни изчезваш.
Но застаряващо население да умира, не ми звучи като опасно време. Дори сме едно от най-безопасните места в Европа (но това не го отдавам на ЕС, а на липсата на мигранти и много други фактори).
 
Последно редактирано:
По време на мутренските години всеки можело да го разстрелят на улицата. Смех! Да се чудиш по каква случайност сме оцелели...

Аз имах бизнес от 97-ма до 2014г. Как пък никой не дойде да ме рекетира??? Избиваха си се между тях, както е при всяка мафия. Да, мафията беше и продължава да бъде част от държавната машина, защото мутрите влязоха във властта. Да се твърди обаче, че сме зле, заради някакво руско влияние е повече от абсурдно. При нас всичко си е на битово ниво, що се касае до отношенията с Русия и много лоша държавна политика под влиянието на сащ.

Преди демокрацията СССР редеше кабинетите и хората на най-висши постове. Днес го прави сащския посланик. Толкова е просто и ясно.

Ние винаги ще бъдем роби на някоя по-силна страна.
 
Говорим за годините преди ЕС, което беше първоначалната тема на дискусията.
Не предполагах, че може да си толкова зле и да сравняваш два напълно различни режима на управление и за това се насочих към "демокрацията" от 90те и не ми хрумна, че да говориш как по време на комунизма било по-добре.
Конкретно ти посочих до какво води озверяването от европейския начин на живот.
 
Според мен изобщо не са мряли, то тая медицина е била най-добрата в света, няма как да го допусне.
За съжаление, истината е малко по-различна от историите за беседката пред болка. Смъртността нараства от 62г. баш в развитата соц медицина. (абортите няма да ги включвам, че там има повече от колкото през войните)


2020-g-rekordna-smartnost-za-poslednite-70-godini-v-balgaria-2.jpg

Общ ръст на населението + увеличено mortality означава че се е променила демографската структура и мрът дърти хора (точка 1).
 
Аз опасност разбирам да е по време на мутренските времена, където могат да те разстрелят на улицата, където ако случайно решиш да правиш бизнес те рекетират или комунизма, когато като разкажеш виц срещу властта и след няколко дни изчезваш.
Тия приказки за лека нощ ли ти ги разказваха?

На колко беше през 80-те и през 90-те? :D
 
Тия приказки за лека нощ ли ти ги разказваха?

На колко беше през 80-те и през 90-те? :D
Достатъчно.

Отричаш, че се е случвало ли?
 
Общ ръст на населението + увеличено mortality означава че се е променила демографската структура и мрът дърти хора (точка 1).
За това е дадено процентно на 1000 души. Да не говорим, че след толкова войни, едва ли дяла на възрастните хора е голям. Прираста на населението е преди соца, при него кривата се обръща.
 
Прираста на населението е преди соца, при него кривата се обръща.

Което се дължи на една социална закономерност - бедните и неуките се плодят като хлебарките. Дядо ми са били 7 деца, но самият той по време на соца е създал две деца.

Факт е, че в по-развитите общества раждаемостта се контролира от самите поданици.

Повече челяд не означава добре гледана челяд. Преди соца е имало шепа чорбаджии и една огромна маса голтаци-ратаи.
 
Зеленски на посещение и церемония в Херсон, град който е на фронтовата линия, втората армия в света не може да реагира. Изводите всеки да си прави сам.

315389081_3218475498402804_2826523599829000637_n.jpg
О, боже. Ако реагират ще е поредния терористечен акт. Путин уби Зеленски на мирна инспекция - новините утре... Но краварите мятат ракета на сватба - Голям ден за демокрацията....

1233810451_ultrafacepalm.gif.34d35a6c28da674d771783df47af6ba4.gif
 
Достатъчно.

Отричаш, че се е случвало ли?
За вицовете е градска легенда - поголовно се разказваха вицове, адресиращи генералисимуса и властта.

По улиците биваха застрелвани изключително субекти от криминалния контингент.
Ама пък в наши дни битовите стрелби са все по-чести - сигурно щото на хората им идва в повече демокрацията и перколясват :)
 
О, боже. Ако реагират ще е поредния терористечен акт. Путин уби Зеленски на мирна инспекция - новините утре...
Що бе, ще кажат, че украинците сами се бомбят, както обикновено. Зеленски вече не излизал с охрана, а с 4 репортера и камери, играе на сигурно.

По улиците биваха застрелвани изключително субекти от криминалния контингент.
А в Северна Корея няма престъпност, там е най-добре за живот, спокойствие и сигурност.
 
1000.jpeg

Украински войник и местни жители гледат двама предполагаеми колаборационисти, вързани за ръце за колони в Херсон, Украйна, неделя, 13 ноември 2022 г.

Зеленски:
Detention of Russian soldiers and mercenaries who were left behind in this territory and neutralization of saboteurs are also ongoing.
Investigators have already documented more than 400 Russian war crimes, the bodies of both civilians and military personnel are being found.

Може би Буча 2, coming soon. :)
 

Кой да предположи че имало толкова сган за разчистване в Украйна...

Няколко месеца ги бомбиш, батко, обърнеш гръб за малко и те пак изпълзели от дупките :rolleyes:
 

кво пи тая вечер, бояришник?
 
Нещо важно.

На общото събрание на ООН беше решено Русия да понесе отговорност за последствията от войната в Украйна.

Какво означава? Не е просто формално или символично. Десетки трилиони $ замразени руски активи пръснати из различни държави сега могат да бъдат отнети и изпратени към Украйна.

Много добра новина. Индия, Унгария, Турция и Бразилия не подкрепиха Китай. ;)

Fhi70NGWYAMdBtl
 

Горе