Украйна - Русия какво ви е мнението

@nandibandi съгласен съм с това, че като за военен конфликт Русия пипа с кадифени ръкавици.
Не се рекламирам, но съм запознат с доста похвати на пропагандата. Ако бъде възможно ще ви запозная някой ден с някои от тях.
Това, в което съм абсолютно убеден в момента, е че се води безпрецедентна медийна пропаганда. Всички сили са впрегнати. Която освен, че вече ни донесе спекулативна инфлация, ще ни донесе и още повече ограничаване на свободата.
А между другото две липи се сеят пред гробове. От друга страна към Шипка също има две липи. И ги имам на снимка.
 
Според вас до къде ще стигнат нещата и последиците какви ще бъдат ? Може и с няколко варианта все пак никой не е сигурен. Какви рискове виждате и подготвили ли сте се за тях ?
Например според мен ще има само инфлация затова стм инвестирал в това и това или пък според мен утре ще стане война в България затова имам оръжия
 
Интересно утре 11-ти Март какво ще се случи с руската мрежа, до колко ще се отцепят от глобалната мрежа, и дали въобще ще го направят.
Ако наистина се отцепят, кремълофилските тролчета как ли ще си получват опорките и копейките?
 
Интересно утре 11-ти Март какво ще се случи с руската мрежа, до колко ще се отцепят от глобалната мрежа, и дали въобще ще го направят.
Ако наистина се отцепят, кремълофилските тролчета как ли ще си получват опорките и копейките?
По Еконт
 
Иначе положението продължава да се скофтя, Русия беше добър отпор срещу западналия либерализъм, но с тази война /която все още не искат да нарекат така/ много се осраха. Да я бяха приключили за 2-3 дни макс 7. Но с това протакане - от тук натам само негативи както за тях, така и за Европа. Китайците си зяпат отстрани, отебаха за сега Русия - няма да ги включат към тяхната разплащателна система, няма да им дават части за самолети, само изчакват още да се сговнасят нещата при кремълчани и ще започнат да изкупуват на безценица каквото им падне
 
Според вас до къде ще стигнат нещата и последиците какви ще бъдат ? Може и с няколко варианта все пак никой не е сигурен. Какви рискове виждате и подготвили ли сте се за тях ?
Например според мен ще има само инфлация затова стм инвестирал в това и това или пък според мен утре ще стане война в България затова имам оръжия
Най-истинското нещо, което съм гледал от началото на цялата тази работа е брифинга на Лавров в Анталия. Който всъщност е един час.
 
Така е, прав си. Руското население в Донбас се самоизтребва, а наци групировките Азов се мъчат да ги помиряват.


Ако имаш рег в замунда, можеш да видиш и това

Прочети ООН, не мога да си преведа ООН. Жал ми е вече. Толкова се обърка, че не знаеш какво да кажеш. Като нямаш аргументи за пореден път, вече почна да идва иронията. Аз ти цитирам твоите цитати, които дори не можеш да си преведеш. Не знам как още имаш срам да продължаваш да пишеш. Нищо лично ама тая конспирация ви разказаха играта. Като другия дето не може да различи изтрит клип от клип който може да се излъчва само в Ютуб. Цялата ви измислена пропаганда се държи на внушения и изопачени факти, доказвам ви го и вие нямате 1 аргумент. Извинявам се ама нямате капацитет за повече.
 
Явно трябва да го пускам до втръсване.

Знаеш ли какво означава "В територии под контрола на двете "републики", означава че това се случва в райони, които са контролирани от руските сепаратисти. Не знам как по-просто да ти го обясня.

Ще го пусна пак, това са цитати които ти изкара като довод:

Още от цитатите ти:

"In territories under the control of both ‘republics’8, cases of serious human rights abuses by the armed groups continued to be reported, including torture, arbitrary and incommunicado detention, summary executions, forced labour, sexual violence, as well as the destruction and illegal seizure of property. These violations are of a systematic natureandmay amount to crimes against humanity."
Превод:

"В територии под контрола на двете „републики“8 продължават да се съобщават случаи на сериозни нарушения на правата на човека от въоръжените групи, включително изтезания, произволно задържане и задържане без комуникация, екзекуции по съдебен ред, принудителен труд, сексуално насилие, както и унищожаване и противозаконно отнемане на имущество. Тези нарушения са от систематичен характер и могат да представляват престъпления срещу човечеството."
 
Интересно утре 11-ти Март какво ще се случи с руската мрежа, до колко ще се отцепят от глобалната мрежа, и дали въобще ще го направят.
Ако наистина се отцепят, кремълофилските тролчета как ли ще си получват опорките и копейките?
Ще видим, но аз не очаквам да се случи кой знае какво. Днес европейският регистър (RIPE) отказа молба на Украинското правителство, в която се искаше на Руските интернет доставчици да им бъдат извзети IP-тата. Повече тук.
Изключване на Русия от връзка с останалия свят според мен не може да има, поне като минимум докато трябва да следят и управляват тези газопроводи. Но могат да включат нещо като китайския GFW, с което да опитат да ограничат достъпа до информация, която не им е удобна.
 
Лавров 3 пъти го питат за тоя родилен дом :D и човека всеки път обяснява на всеки дебил поотделно че там отдавна няма ни жени, ни деца. Никой ли не им превежда на тия журналяги и къде въобще са тръгнали без да чактисват руски... да си интервюират там на местно ниво като не са учили.
 
Не са ! Изчели тука разни българи по 3 пъти книгите на Бъфет ама в България им давали заплата 1000лв и те инвестирали по 300лв като не ползвали топлата вода. Може да сметнеш колко е средната възвращаемост от инвестиции в акции и колко време им трябва да станат милионери. Или те инвестирали в старт ъп, които след години стават най-големите компании
Във форум за предприемачи а пишете глупости! Винаги има начин... И на пук повечето сме тръгнали от нулата, и по мазетата! Но с много труд и лишения!
Основният проблем е, че хората нямат елементарна финансова грамотност. Когато кажа на приятели, че трябва да спрат да си харчат парите за глупости те ми се сърдят също както тук конспираторите дават акъл за икономика, а в същото време нямат един лев в джоба си.
Дам
 
Лавров 3 пъти го питат за тоя родилен дом :D и човека всеки път обяснява на всеки дебил поотделно че там отдавна няма ни жени, ни деца. Никой ли не им превежда на тия журналяги и къде въобще са тръгнали без да чактисват руски... да си интервюират там на местно ниво като не са учили.
Това за родилния дом брутално ги хванаха, че е менте. Родилката дето се разкарва окървевна е някаква тиктокъра или моделка много известна Мариана Подгурская
 
Във форум за предприемачи а пишете глупости! Винаги има начин... И на пук повечето сме тръгнали от нулата, и по мазетата! Но с много труд и лишения!

Дам
Ти не четеш. Казах с акции и то инвестиране. Не че няма начин.
 
Не знам как още имаш срам да продължаваш да пишеш.
Нямам никакъв срам, уверявам те. ;)
Изопачавате исторически факти, а именно, отричате факта, че украйна подалага на жесток геноцид руското население в Донбас в продължение на 8 години.

От теб, понеже си много убеден в пропагандната си теза, очаквам да дадеш обещаните доказателства, че в момента мирните жители на Донецк и Луганск с руски корени се бият на страната на украйна срещу Русия.

Чакам. ;)
 
Нямам никакъв срам, уверявам те. ;)
Изопачавате исторически факти, а именно, отричате факта, че украйна подалага на жесток геноцид руското население в Донбас в продължение на 8 години.

От теб, понеже си много убеден в пропагандната си теза, очаквам да дадеш обещаните доказателства, че в момента мирните жители на Донецк и Луганск с руски корени се бият на страната на украйна срещу Русия.

Чакам. ;)

Какво изопачавам? Ти сама даде доклад на ООН в който пише реалната ситуация, а обвиняваш мен в изопачаване.

В територии под контрола на двете „републики“8 продължават да се съобщават случаи на сериозни нарушения на правата на човека от въоръжените групи, включително изтезания, произволно задържане и задържане без комуникация, екзекуции по съдебен ред, принудителен труд, сексуално насилие, както и унищожаване и противозаконно отнемане на имущество. Тези нарушения са от систематичен характер и могат да представляват престъпления срещу човечеството."


"От теб, понеже си много убеден в пропагандната си теза, очаквам да дадеш обещаните доказателства, че в момента мирните жители на Донецк и Луганск с руски корени се бият на страната на украйна срещу Русия."

Айде сега ми кажи къде и кога съм казал, че в Донец и Луганск се бият на страната на Украйна? Естествено, че няма как да се бият на нейна страна, след като са превзети първо от сепаратистите, а след това и от официалната руска армия. Май ти изопачаваш отново. Моят въпрос беше, защо останалото население с руски корени, което е може би над милион, не минава на страната на "освободителите" и не бяга към Русия?
 
Последно редактирано:
"We are issuing a spirit-of-the-policy allowance to allow T1 violent speech that would otherwise be removed under the Hate Speech policy when: (a) targeting Russian soldiers, EXCEPT prisoners of war, or (b) targeting Russians where it's clear that the context is the Russian invasion of Ukraine (e.g., content mentions the invasion, self-defense, etc.)," it said in the email.

"We are doing this because we have observed that in this specific context, 'Russian soldiers' is being used as a proxy for the Russian military. The Hate Speech policy continues to prohibit attacks on Russians," the email stated.

Доста изопачено е заглавието на българската "медия", но не прави по-малко извратена новината :)
 
и не бяга към Русия?
За чий... да бягат, като са обявени за независими от украйна, бе човек. Ти си неспасяем.

За всички останали, ето малко информация по въпроса

Да напомним на онези с Yкраински знаменца по профилите:
1. Българинът инж. Иван Милев - жив изгорен в Одеса на 2 май 2014 деец на българската общност
2 Българинът Александър Николов - мирен протестиращ разстрелян в Одеса на 2 май 2014
3. Опожареният Български културен дом в Одеса на 2 май 2014
4. Разкъсаните 15 български знамена в Киев на 7 юли 2015 пред посещението на Българския Президент
5. Оскверненият пред 3 март Паметник на българските опълченци 1877-1878 в Болград - поруганите им имена омазани с украинска жълна и синя боя на 29 февруари 2017 и написаната на него закана към местните българи "чемодан - вокзал - София"
6. Българинът Василий Кащи - публично жестоко пребит при залата на общинския съвет и зялят в очите с антисептична течност в Белгород на 30 мвй 2017
7. Първият акт на преварата в 2014г. - отмяната на законите гарантиращи права на българския език.
8. Прекрояването на Болградските общини в 2020 за да изгубят българите мнозинстното си в тях, международно осъдено с Декларация на Народното събрание на България от 20 май 2020 г.
9. "Закона за коренните народи" от 1 юли 2021 г. грубо дискириминиращ живеещите от векове там българи.
Питам помните ли?
И днес за един ден Путин е на път да унищожи ВПК на Украйна, в който американците за последните осем години са вложили над 20 млрд долара. На практика той унищожи американски военни бази, наричани за благозвучие украински и използвани в последните осем години за нацификация на тази държава под носа му и и за издевателства върху руското население в източната част.
За това целият този европейски вой за нападение върху суверенна държава е отвратително лицемерен. Украйна не е суверенна държава, а поле за военни действия срещу друга суверенна държава от трета страна, и погледнато от този ъгъл, действията на Путин дори са закъснели. Базите на Злото отдавна трябваше да бъдат изгорени, и ето, че това най-после се случи.Всеки от приятелите, който е забравил масовите убийства на Майдана и в Одеса през 2014 г., хилядите убити в Донбас за осем години, нацистките бандеровски формирования като "Азов" и пр., които станаха част от украинската армия, спирането на водата за Крим за осем години, това, че Зеленски наричаше жителите на Донбас "организми", всеки такъв гл✓пак, който си е поставил украинското знаме на профилната снимка, да
не забравяйте, че подкрепяте бандеровци и фашисти, подкрепяте геноцид, правейки се на хуманисти."
ДЪЛБОК ПОКЛОН
ПРЕД НЕВИННИТЕ ЖЕРТВИ
 
За чий... да бягат, като са обявени за независими от украйна, бе човек. Ти си неспасяем.
Ти май наистина не можеш да четеш - "защо останалото население с руски корени" това прочете ли го? Рускоговорящо население има в цяла източна Украйна, не е само в Донбас. Дори не разбираш какво ти пиша, а искаш да водим някаква дискусия.

Иначе за ситуацията с доклада на ООН си има и медицинско обяснение:

"Когнитивният дисонанс (или познавателното противоречие) е състояние, определяно като сблъсък в съзнанието на индивида между неговите убеждения, знания, нагласи и новопостъпила от околната среда информация, която им противоречи."

пп. Още чакам да ми покажеш къде и кога съм казал, че в Донецк и Луганск се бият на страната на Украйна?
 
Последно редактирано:

Горе