Украйна - Русия какво ви е мнението

Никой не знае какво следва. Ако ескалира още аз лично съм се подготвил да се преместим в Норвегия. Ако се включи САЩ избирам произволен и далечен самотен остров. Само Интернет ми трябва, но вече има Starlink почти навсякъде.
Уж си инвеститор, па Норвегия... Не знаеш ли, че Австралия и Нова Зеландия са най-новите убежища при ядрена война. Даже и по зомби филмите е най-желаната дестинация.
 
Таки пък не видях един дет да прилича на бежанец от война. Приличат на туристи. Само дет българите ще им плащат почивката...

Я, някой от форума няма ли да се похвали, че е приютил бежанци от Украйна?
Украинките (особено русите) не достигат до наше село - изглежда ги приютяват още след границата.

Уж си инвеститор, па Норвегия... Не знаеш ли, че Австралия и Нова Зеландия са най-новите убежища при ядрена война. Даже и по зомби филмите е най-желаната дестинация.
Те там си имат естествена и постоянна радиация (от озоновите дупки).
 
То всяка тема вече автоматично се пълни с конспиратори и инвеститори... Няма къде човек да излее малко класически хейт без да почнат да му обясняват колко бил глупав и не виждал общата картинка.
Ако мога да се изразя инвеститорски, в момента сме в конспираторски bull run, да не кажа балон. По време на балон знаеш, където и да си вкараш парите все ще си на печалба. За който и актив да кажеш, че ще поскъпне, ще си прав. Същото е сега с конспирациите. За който и политик да заложиш, че е кукла на конци, ще си прав. Това Байдън, Трюдо, Зеленски, Путин, Джонсън или Просто Киро... захапали са балонa на конспирациите и надуват яко. Да, изглежда странно, защото сме свикнали на друг вид свят с други правила. Но същото е и при финансовия балон - не вярваш, че може да поскъпне още, а то вземе че се изстреля в стратосферата. То и това ще приключи, както приключва всеки балон. В даден момент политичетата рязко ще превключат, ще станат отново класически душички, ще правят само каквото казват и конспиративните ни теории ще започнат отново да удрят на камък. Но за момента в повечето случаи конспиративните теории удрят в целта и се оказват верни.
 
Никой не знае какво следва. Ако ескалира още аз лично съм се подготвил да се преместим в Норвегия. Ако се включи САЩ избирам произволен и далечен самотен остров. Само Интернет ми трябва, но вече има Starlink почти навсякъде.
В повечето случаи няма време да се местиш. Украйниците имаха късмет. Никой не знае какво следва наистина, но ми е интересно какво хората предполагат. За сега съм сигурен, че с 2-ма човека ще съвпадат мненията ни 1:1.
 
Из фейсбук:
Няма смисъл да се притесняваме, защото като минат отгоре и ще помислят, че вече някой ни е бомбардирал и ще си тръгнат

Из фейсбук.
Снимка с Кауфланд количка и вътре 10 стека олио. Бартер за Q7
 
В повечето случаи няма време да се местиш. Украйниците имаха късмет. Никой не знае какво следва наистина, но ми е интересно какво хората предполагат. За сега съм сигурен, че с 2-ма човека ще съвпадат мненията ни 1:1.
Какъв късмет? Никой не им пречи да си бягат. Собственото им правителство ги спира мъжете.
 
Скоро ще разберете, че тия бежанци не са стока. Човек, който 20 години е в хотилиерския бизнес ми е казвал, че особено жените им са страшно кресливи. Искат все едно им се полага.
Да и руснаци и британци, които идват у нас не са стока.
В Полша вече се оплакват, че искат да им говорят на украински. Ходят правят каквото си искат. Всичко им се дава даром.
Въобще не става дума за руси украински по @Noke
Тия дето са дошли досега изобщо не ми изглеждат като хора в нищета.
Добре облечени. Подготвени, че ще им дадат всичко. Даром.
@metaverse
Ти ок ли се че се бъхтиш по един или друг начин да си изкараш хляба и ваканцията.
Няма да ходиш в Норвегия, нито в Нова Зеландия. Заминава за Украйна, пиши се Украинец от български произход и идвай да живееш безплатно в България.
 
Какъв късмет? Никой не им пречи да си бягат. Собственото им правителство ги спира мъжете.
Така е ! Исках да кажа, че имаха дни, за да избягат още в началото повечето. А не във всички случаи имаш шанс да бягаш. Понякога имаш няколко минути, а какво остава да се местиш в друга държава
 
Уж си инвеститор, па Норвегия... Не знаеш ли, че Австралия и Нова Зеландия са най-новите убежища при ядрена война. Даже и по зомби филмите е най-желаната дестинация.
Съвсем други неща ме притесняват. Не ядрена война.

В повечето случаи няма време да се местиш. Украйниците имаха късмет. Никой не знае какво следва наистина, но ми е интересно какво хората предполагат. За сега съм сигурен, че с 2-ма човека ще съвпадат мненията ни 1:1.

Не се сещам за скорошен конфликт където нещата да са се развлили толкова бързо, че ако имаш пари да нямаш възможност да реагираш. Много филми гледаш.
 
  • Haha
Реакции: OSH
Съвсем други неща ме притесняват. Не ядрена война.



Не се сещам за скорошен конфликт където нещата да са се развлили толкова бързо, че ако имаш пари да нямаш възможност да реагираш. Много филми гледаш.
Добре. Очевидно не виждаш ама айде. Ще те чакат да ходиш в Норвегия. Нямало риск. Аз вече се сетих за няколко и то реални. Кви филми. Втората Световна кога е била преди колко мнооого години ? То ако беше така всеки щеше да избяга. Ама както виждаш в повечето случаи не става
 
Така е ! Исках да кажа, че имаха дни, за да избягат още в началото повечето. А не във всички случаи имаш шанс да бягаш. Понякога имаш няколко минути, а какво остава да се местиш в друга държава
Мда... Видяло момчето някакъв автобус. За къде, е попитало то. За Ямбол. И тъй си сложило два чифта прани гащи в раницата. И към Ямбол.
 
olioto.jpg
 
Интересно интервю с Христо Грозев, Българина който разкри схемата за отравяне на руския опозиционер Навални, който се намира в затвора в момента само защото е опозиция.
Някой реплики от интервюто:
"Чудно ми е как в 21 век, човек може да реши, че с танкове и то много от които стари танкове може да превземе на практика друга държава, съществуват много по-съвременни методи, хибридна война и така нататък..."

"Много руски майки не са получили още информация, че синовете им са загинали, те се надяват все още, че просто няма връзка с тях война е все пак"...

" Възможно е олигарсите около Пудинг да решат, че им излиза много скъпо и да го неутрализират, знаейки, че това най-вероятно ще им качи акциите пред запада и те няма да загубят всичко.., разбира се П е предвидил това и е взел мерки.."

"За Китай сега се отваря голяма възможност за инвестиция в Русия, така, че договорка на запада с Китай няма е възможна."

И още доста интересни според мен факти:


 
 

Волноваха е превзета, още по обед в него се разхождаха журналисти и от RT, Зеленски може да лъже колкото си иска

 

Горе