Украйна - Русия какво ви е мнението

Мачкай!!


''„Нищо не застрашава спокойствието на цивилното население, освен това на жителите се оказва цялата необходима помощ. Нашите бойци бързо напредват, помитайки „неспокойното“ фашисткото отродие по пътя си“, каза Кадиров.''

Към края на видеото можете да видите как силите на Русия ''застрашават'' мирното население на Мариопул, като му предлагат медицинска помощ.

 
И запада и руснаците са тотално изперкали, все повече се убеждавам че ни играят театро не едно по-високо ниво, целта е по-бързо да загубим кеша и недвижимата собственст
Именно. Както във вчерашното си видео Гонзало спомена, това е абдуктивно заключение. Изглежда обаче повечето хора изпитват нежелание, а и също така не са достатъчно способни да правят такъв вид заключения. Нежелание - за да не ги приемат като луди, конспиратори и т.н. Неспособност - защото трябва да се претеглят вероятности, което на почти всички универсално не ни се отдава.

За съжаление кеша е обречен, и то дори по user experience причини. Просто все повече хората предпочитат да се разплащат безкешово (с изключение на мен). Вече се чудя дали ще имаме кеш след 5 години.

Недвижимата собственост може би също е обречена, но по манипулативни причини. Сега наблюдавам, че цените на имотите са ненормално високи в сравнение с наемите. Дори от инвестиционна гледна точка не си заслужава човек да си купи имот за да го дава под наем. Това не знам как се е получило, но не ми изглежда като нормален свободен пазар. Дано става въпрос за балон и е временно, но нещо не ми се вярва.
 
Путин е със 70 и няколко % обществено одобрение.
Байдън е с около 40% и пада надолу.
БоДжо е смешник за повечето англичани.
Те едните нямат много избор дали да одобрвят или не :)
А другите едва ли ще са някога над 50% за когото и да било
 

Именно. Както във вчерашното си видео Гонзало спомена, това е абдуктивно заключение. Изглежда обаче повечето хора изпитват нежелание, а и също така не са достатъчно способни да правят такъв вид заключения. Нежелание - за да не ги приемат като луди, конспиратори и т.н. Неспособност - защото трябва да се претеглят вероятности, което на почти всички универсално не ни се отдава.

За съжаление кеша е обречен, и то дори по user experience причини. Просто все повече хората предпочитат да се разплащат безкешово (с изключение на мен). Вече се чудя дали ще имаме кеш след 5 години.

Недвижимата собственост може би също е обречена, но по манипулативни причини. Сега наблюдавам, че цените на имотите са ненормално високи в сравнение с наемите. Дори от инвестиционна гледна точка не си заслужава човек да си купи имот за да го дава под наем. Това не знам как се е получило, но не ми изглежда като нормален свободен пазар. Дано става въпрос за балон и е временно, но нещо не ми се вярва.
Ама ти не знаеш, че медиен банкер номер едно на България една година увещава хората да не купуват имоти?
 
Путин е със 70 и няколко % обществено одобрение.
Байдън е с около 40% и пада надолу.
БоДжо е смешник за повечето англичани.

Путин няма нужда от изкуствено дигане на рейтинг.
И като цяло обичайната политическа логика не работи спрямо Русия - те са си по-особен тип общество.

Останалото написано надолу си го обогатил с твърде много празни политически понятия и дефиниции, които винаги са се използвали твърде свободно и са лишени от смисъл. Гледай на практика какво се случва... ТЛДР: В Запада вече владеее див социализъм, а Русия е нещо като остров на консервативните ценности. Полюсите си размениха местата.
А Ким Чен Ун е със 100%. Байдън е най-неадекватния президент управлявал САЩ, затова Путин се възползва и нападна точно сега. Остров на консервативните ценности са Полша и Унгария и до голяма степен Източна Европа. Относно Москва... много консервативно е да пратиш ислямисти да избиват християни.
 
а пратиш ислямисти да избиват християни.
След натовските бази дойде ред да ревем и за гнусните фашисти. Мирното население в регионаа е обгрижвано от чеченците. Фашагите да мрат до един. Ама възможно най-бавно и мъчително.
 
След натовските бази дойде ред да ревем и за гнусните фашисти. Мирното население в регионаа е обгрижвано от чеченците. Фашагите да мрат до един. Ама възможно най-бавно и мъчително.

По-ниско едва ли може да паднеш, въпреки че няма да се учудя.
 
По-ниско едва ли може да паднеш, въпреки че няма да се учудя.
Не обичам фашистите. Жалко, че ти нямаш моралния компас да ги мразиш със същата сила.

Ето още малко сол в раната ти:

''От време на време по телевизията се чуват надути фрази за „мотивираната украинска армия, която се бори за всеки дом“. Въпреки , че бойната ефективност на врага не трябва да се подценява, тези фрази сега предизвикват особено недоумение.

Какви „битки за всеки дом“ се осмеляват да докладват тези „експерти“? Ако имаме предвид отчаянието на обречените главорези на „Азов“ в обкръжения Мариупол, които разбират, че няма да се измъкнат живи, всеки плъх на тяхно място би бил „мотивиран“ по същия начин.


Една нормална масова армия, която знае как да се бие и е морално подготвена за това, се изпитва не в такива безнадеждни ситуации, а в ежедневни бойни действия. И се оценява единствено въз основа на резултатите си.


Какви са тези резултати?


Въз основа на резултатите от 20-дневната специална военна операция в Украйна основният „военен успех“ на украинската армия е, че тя престана да съществува като организирана, мобилна и ефективна военна сила.


Днес тя е разчленена на изолирани фрагменти, лошо управлявана маса от сухопътни войски, неспособни да действат по един план и лишени от способността да извършат дори организирано отстъпление, различно от самоубийство. Да не говорим за нарастващия недостиг на оръжия, военна техника, боеприпаси, пълното поражение на тила и ремонтната база и много други. Ето само една илюстрация: „Според украински информационни източници пехотата на въоръжените сили на Украйна остана почти без бойни машини и частично преминава към цивилни камиони. Съобщава се, че повече от 70% от бойните машини на пехотата и бронетранспортьори са били унищожени в украинската армия, поради това Генералният щаб реши да използва граждански транспорт, той ще започне да се конфискува от цивилни: камиони от всички категории, микробуси, пикапи и дори самосвали - всичко това е изключително необходимо за транспорт на пехота. Освен това въоръжените сили на Украйна имат катастрофални проблеми с горивото, повечето от складовете са унищожени, а логистиката е напълно нарушена.


Тази “високо мотивирана” армия от първите дни на военните действия успя да загуби на практика цялата си бойна авиация и зенитно-ракетни комплекси със среден и голям обсег. Остават единствено полупартизанските портативни комплекси, които не могат да закрият небето за ВКС на РФ.


По-голямата част от зенитно-ракетните и радиотехническите войски са унищожени в отдавна проучени места на постоянно бойно дежурство. Както се случи със зенитните комплекси С-300 при Нова Каховка.


От самото начало на военните действия „най-мощната армия в Европа“ (според Порошенко) беше парализирана, не успя да предприеме нито една значима и ефективна контраатака. Генералният щаб на Киев планираше подобни операции, но когато всичко започна, на място нямаше нито командири, нито войски, способни да действат според плановете на бойните задачи.


В резултат на това „героичната армия“ не намери нищо по-добро от това, като плъхове да се скрие в пукнатините на градовете и оттам, тихо, по подъл начин, знаейки, че руснаците не стрелят по цивилни, да стрелят по руските войски. Това не само е недостойно за войник, но е и глупост от военна гледна точка. Защото в историята на войните никой все още не е успял да се задържи в обкръжените градове, лишен от снабдяване с боеприпаси и оръжие. Това е просто начин да отложат собствения си край за сметка на смъртта на жени и деца.


С тези воини, "защитаващи всеки дом", ще се справим рано или късно. В Мариупол това се случва в момента, а във Волноваха вече приключи.


Ще се справят и с онези „герои“, които сега са седнали в бетонни бункери на фронтовата линия в Донбас и са в панически страх. Те дори не могат да се оттеглят. Те седят и чакат да бъдат унищожени. И стрелят безразсъдно по градовете в Донбас.

 
Ако Кадировците и Азовците успеят взаимно да се ликвидират, ще е най-добрата новина от началото на войната.
Мен ме смущават тези приказки, как щели да отнемат имоти на руснаци в западни държави, не че не отнеха пари на олигарски, но на обикновенни хора да им вземат имотите е вече много пресилено. Веднага се сещам за концлагерите в САЩ, в които са тикали японци по време ВСВ.
Моята прогноза е че до 9-ти Май ще приключи тази война, въпросът е Путин дали ще оцелее до тогава.
 
Махат напълно зеления сертификат. И нещо ме човърка, че това е свързано с нещо, което няма да ни хареса. Но няма да кажа какво.
 
  • Like
Реакции: OSH
Махат напълно зеления сертификат. И нещо ме човърка, че това е свързано с нещо, което няма да ни хареса. Но няма да кажа какво.
Айде кажи де !
Само напрягаш хората. :D
 
Хора няма да им докарат, че те май Украинските военни са на свършване ?
Ти си облъчен. Ако се информираш правилно според ремайнда руснаците вече мобилизират наборите на Путин и им раздават винтовки мосин останали в складовете на царската армия от първата световна война :D
 
Махат напълно зеления сертификат. И нещо ме човърка, че това е свързано с нещо, което няма да ни хареса. Но няма да кажа какво.
Това беше обявено още миналия месец, преди войната. Къде е драмата?
 
Ти си облъчен. Ако се информираш правилно според ремайнда руснаците вече мобилизират наборите на Путин и им раздават винтовки мосин останали в складовете на царската армия от първата световна война :D
В хардуера вече правят планове, логистика и смятат количествата оръжие което България трябва да изпрати на Украйна и да не сме забравили ракетите С-300....
 
Нещо за фалит, неплатежоспособност и тнт се говореше ...

Да и то бяха прогнози как следващата седмица Русия фалира, как хората ще тръгнат на бунт срещу Путин и т.н.
 
Това беше обявено още миналия месец, преди войната. Къде е драмата?
Може и да греша, но миналия месец не се отнасяше за абсолютна отмяна. Премахват включително и тестовете.
Драмата може да изскочи от много места. Ще си премълча.
 
но на обикновенни хора да им вземат имотите е вече много пресилено
Имаше новина преди 2-3 дни някакви двама активисти нахлули в частна вила, снимали всичко на видео знамена, транспаранти и приканвали украйнци да ходели да живеят там. Някъде на френската ривиера мисля. Понеже била на някакви богати руснаци.....
 
Може и да греша, но миналия месец не се отнасяше за абсолютна отмяна. Премахват включително и тестовете.
Драмата може да изскочи от много места. Ще си премълча.
Няма ! Казвай веднага
 

Горе