Украйна - Русия какво ви е мнението

На тоз са му промили мозъка, че САЩ пръскали 'бомбена демокрация' навсякъде по света, и воюват с всички. Май и него ще го пиша в отбор геноцид,

Този е от тези, дето си мисли, че САЩ са направили война със Сърбите 3 месеца, и дотогава там е било рай. Е, сърбите поне не криеха, че избиваха 130 000 души, лошото е обаче, че САЩ трябваше да спасява задника на Европа тогава - ЕУ си мълча 3-4 години, дали щото не бяха свикнали с въоръжаване от ВСВ, или за друго не знам. И я кажи какво спечелиха от Сърбите? Да си видял там натовски народни републики? Всичко спря на момента, когато онзи идиот Милошевич се махна, и се демилитализираха, щото 130 000 не знам как ти се вижда за убити, ама сигурно щеше да е 200 000 до следващата година, особено с походите дето бяха тръгнали сърбите да правят, че даже бяха нагазили и в Хърватия 50км с танковете - тея мили душички. Та Сърбия след САЩ къде е? май пак е прокси на Русия, и подлоги на Путлер, май а? а САЩ, освен че губеха пари да помагат на Европа за кой ли път, друго не стана.

Пък другите им операции - все срещу идиоти диктатори. Грешката им беше, че решиха да стоят, и да наливат милиарди в Афганистан, да ги очовечяват - какви сводки са им давали ЦРУ, че е възможно това да стане, а сигурно и Мосад , защото те са силните там откъм разузнаване - не мога да си обясня. Но е факт, че войната там и струваше 2 милиарда на ден, след оставането им - и няма петрол на света, който да може да оправдае такива загуби - петрол, злато , каквото решиш слагай - не излиза сметката. Даже късно си тръгнаха, ама нали Портокаловия човек беше на власт, щяха да решат , че е слабост, както Путин реши, когато САЩ 2019 казаха, че напускат Афганистан. Те онез толкова години като не могат да се очовечят - да се оправят сега сами.

@$INeed$ Венецуела защо не е превзета? По твоята логика, дето си чул от руски идиоти, без да си гледал едно видео или да си отварял гугъл да се интересуваш за войните - би ли споделил след като си убеден, че САЩ са абсолютно зло, и нападат добрите народи, за да и сменят добрите диктаторчета, - защо Венецуела е до САЩ, а не са ги 'демократизирали' с ракети? Най-богатата държава на петрол - а внася горива. Това и на Отбор Геноцид се опитвах да обясня - Иран също имат ресурси - къде са те, къде са другите държави - санкциите не работели нали :) , само че онея са на санкции от 30 години.

ако грам тая руска партенка беше вярна - Венецуела нямаше да съществува.
 
Последно редактирано:
А пък чак сега разбирам и за много любопитен случай - MQ-1 Предатор Дрон, лети наблизо до Иран над интернационални води.
Два броя Ф-4 от Иранските въздушни сили, отиват към дрона да го интерсептнат и навярно свалят, като имат визуално потвърждение какво е това. Като имат визуална картина на дрона - през това време раптора слиза под тях, и и оглежда крилата с какви ракети са. Онези още не разбират, че в небето има и друг самолет.

Без предупреждения на радара, без никакви сигнали. В един момент и се включил на open comm-а , и казал, че е време да си ходят... Онея не са се бавили хич с маневрата обратно.





Клипчето от коя игра е?
 
Що ли се занимавам с идиоти, да давам видео, да преразказвам, обяснявам, подавам материали, ютуб видеа, източници, където могат да слушат, вместо да четат. Ще почна всичко да тупам в темата като Пикалото. Даже то и файда няма - русороба не чете, той споделя само опорки.
Точно до видеото, за глухи, съм дал и източници, сега за втори път прегледах видеото, не видях нито един кадър от игра - явно Отбор Геноцид толкова си може.


И хубаво е, че се вижда качествената дискусия, която може да става с Отбор Геноцид. Това, че единия самолет е от 1960 година, а другия буквално е най-доброто, което света е виждал - играта се казва ZoмбиФиZиран явно - минаваш нивото на базата на колко цвик и водка си изпил.
 
Искам да оставя тук едно нещо, което ми направи силно впечатление вчера. По всички новини лансират тезата, че руснаците са почнали да използват стари съветски ракети, щото ресурсите им свършвали. Което е долнопробна лъжа и манипулация. Руснаците стрелят главно с последно поколение свръхзвукови кинжали. Даже по едната фейк медия се изтърваха брутално.

Който иска да разбере нагледно как точно работи пропагандата гледа и слуша от 23-та мин. до 24.30 мин. тук: https://www.bgonair.bg/a/185-novinite-on-air/265033-tsentralna-emisiya
 
Искам да оставя тук едно нещо, което ми направи силно впечатление вчера. По всички новини лансират тезата, че руснаците са почнали да използват стари съветски ракети, щото ресурсите им свършвали. Което е долнопробна лъжа и манипулация. Руснаците стрелят главно с последно поколение свръхзвукови кинжали. Даже по едната фейк медия се изтърваха брутално.

Който иска да разбере нагледно как точно работи пропагандата гледа и слуша от 23-та мин. до 24.30 мин. тук: https://www.bgonair.bg/a/185-novinite-on-air/265033-tsentralna-emisiya

Ко речи?
 
Ко речи?
Знам че те заболя за клипчето от играта и искаш да ми го върнеш, ама не ти се получи. :D

Обяснявам. Водещата казва, че руснаците стрелят с кинжали, на следващия кадър някаква украинка казва, че руснаците стрелят със стари съветски ракети, щото ресурсите им свършвали. Изгледай клипчето във времевия диапазон, който съм посочил.
 
Е ти щом си имал такава идея да тролваш, хубаво, тролвай си с Пикалото.
 
Е ти щом си имал такава идея да тролваш, хубаво, тролвай си с Пикалото.
Не съм тролвал! На клипчето ясно се виждат кадри или от симулатор или компютърно генерирани или от игра....
 
Остави, то щото видеото съм го дал като live coverage от случката нали , а не да слушате, вместо да четете.
То и тука хванах 2 анимирани сателитни чинии и самолети, дето стрелят на анимация - някакъв грандиозен фейк ще да е.
 
Е ти щом си имал такава идея да тролваш, хубаво, тролвай си с Пикалото.
Имам конструктивно предложение: Нека днес се въздържаме от лични нападки и обиди - грозно е, тъпо е и никой не печели от това. Доказала съм, че мога да сипвам добре, но не винаги ми е било приятно да го правя. Най-малкото - показва безсилие да защитиш тезатаа си с аргументи.
Нанди, ти чуваш ли се какво говориш, "деца" и "военен парад"!
1652250188476.jpeg

images


Продължавам да не виждам нищо лошо в участието на деца във възпоменателен военен парад. Децата трябва да знаят историята на страната си и да се прекланят пред подвига на загиналите за свободата бойци.

Децата НЕ трябва да бъдат ваксинирани с експериментални медикаменти, да бъдат принуждавани да носят парцали на лицата си, които ограничават достъпа на оптимално количество кислород в организма им, нито пък да бъдат подлагани на манипуалция относно половата им идентичност. Това НЕ ТРЯБВА да се прави с децата!!!
 
Остави, то щото видеото съм го дал като live coverage от случката нали , а не да слушате, вместо да четете.
Да слушам свободни съчинения, сериозно ли? За миговете колко клипчета има, където руснаци обясняват, че имали летателни способности на летяща чиния, които са без аналог в авиацията.... И на тях ли да вярвам? Или на онея нинжи, дето владеят безконтактен бой и от два метра ти чупят гръбнака със секретна техника, крита от света хилядолетия :)
 
https://www.zname.info/news/1611834...mayor-ot-ruskata-armiya-i-spetsnaz-otgovornik

Уха, само такива Русияни. Тоя идиот поне е освободил България от присъствието си.


А пък тоя другия с инсигниата на 3та дивизия на СС , и Хитлер. Вече и той денацифицира, не е знаел явно.

Преди дни Близнака излезе от затвора, освободен предсрочно и поиска думата, за да разкаже неговата гледна точка. „Лежах почти 2 години и 7 месеца. Върху името ми се изля много помия, а полицаи и надзиратели се смееха, защото вината ми като бияч така и не беше доказана. Осъдиха ме само за хулиганство”, пали се Близната. Той показа документи, от които е видно, че е произведен за заслуги в чин „майор” в руската армия след събитията в Донбас. И че е отговорник за България и за Германия на Съюз „Силните духом” - организацията на ветераните на СПЕЦНАЗ и участници в бойните действия, а двата документа са подписани от полковник С. Десятов и срокът им на действие е до 23 януари 2023 г.

„Бях там, но не съм убивал”,

твърди Георги, който у нас е отбил казармата в Парашутно-десантния полк в Пловдив. В началото на 2017-а Близнаков избяга в Германия, докато бе подсъдим по делото за побоя. В крайна сметка бе екстрадиран и осъден ефективно, включително на 2 години за нарушена пробация по дело за неплащане на издръжка.
 
Да слушам свободни съчинения, сериозно ли? За миговете колко клипчета има, където руснаци обясняват, че имали летателни способности на летяща чиния, които са без аналог в авиацията.... И на тях ли да вярвам? Или на онея нинжи, дето владеят безконтактен бой и от два метра ти чупят гръбнака със секретна техника, крита от света хилядолетия :)
Е, винаги може да кажеш, че Ф22 не струва, и да си докажеш твърденията. Но знам колко добре го правиш, пускай whataboutism-а и да се сменя темата.
 
Продължавам да не виждам нищо лошо в участието на деца във възпоменателен военен парад.
Правите ли разлика между военен парад и използване на деца за пропагандиране на война ? Картонените им танкове са опасани с Z, а преди време бях пусна снимки от детски градини в които ги карат да рисуват подобни неща.
 
Е, винаги може да кажеш, че Ф22 не струва, и да си докажеш твърденията. Но знам колко добре го правиш, пускай whataboutism-а и да се сменя темата.
Никога няма да го кажа, защото не е така. Никога не съм твърдял, че американците имат кофти оръжия, нямат армия или нещо подобно, точно обратното е. Факт е, че имат най-модерната армия, най-много пари, визуално изглеждат най-добре, вероятно превъзхождат руснаците технологично в пъти. Но, това няма да реши войната. Войните се решават от войниците, в крайна сметка.... Ако беше някоя държава от калибъра на Ирак или Сърбия, няма шанс. Но Русия не е нещо, с което искаш да се занимаваш и те го знаят много добре, затова и "ще се бием до последния украински войник", както си го казаха :)
 
Искам да оставя тук едно нещо, което ми направи силно впечатление вчера. По всички новини лансират тезата, че руснаците са почнали да използват стари съветски ракети, щото ресурсите им свършвали. Което е долнопробна лъжа и манипулация. Руснаците стрелят главно с последно поколение свръхзвукови кинжали. Даже по едната фейк медия се изтърваха брутално.

Който иска да разбере нагледно как точно работи пропагандата гледа и слуша от 23-та мин. до 24.30 мин. тук: https://www.bgonair.bg/a/185-novinite-on-air/265033-tsentralna-emisiya
Гледай сега от къде идва идеята за това.

Azerbaijani military turns Soviet biplane aircraft into drones​


Става дума за АН-2 Антонов в БГ им викахме едно време селскостопански самолети.
Та тая новина от Азербейджан беше префасонирана в:
Русия ще прави дронове от стари самолети
и стигаме до:
Русия ползва само стари ракети понеже няма пари и части за нови :) Санкции разбираш ли...
 
Правите ли разлика между военен парад и използване на деца за пропагандиране на война ? Картонените им танкове са опасани с Z, а преди време бях пусна снимки от детски градини в които ги карат да рисуват подобни неща.
a310899e139bc72fde369b9da794f184.jpg
maxresdefault.jpg




Kids Army/Air Force Multicam Uniform Set

Сега ми обясни разликата между двете снимки или приликите, моля те.
 
Никога няма да го кажа, защото не е така. Никога не съм твърдял, че американците имат кофти оръжия, нямат армия или нещо подобно, точно обратното е. Факт е, че имат най-модерната армия, най-много пари, визуално изглеждат най-добре, вероятно превъзхождат руснаците технологично в пъти. Но, това няма да реши войната. Войните се решават от войниците, в крайна сметка.... Ако беше някоя държава от калибъра на Ирак или Сърбия, няма шанс. Но Русия не е нещо, с което искаш да се занимаваш и те го знаят много добре, затова и "ще се бием до последния украински войник", както си го казаха :)

Е що ядохте хурката тогава в Афганистан?

a514a93b05618e59b6c041fc4e874f3b.png



Войната в Афганистан (декември 1979 – февруари 1989) е военен конфликт на територията на Афганистан, един от етапите на гражданската война в страната, включващ присъствието на място на военен контингент съветски войски.

Една от причините за началото на "гражданската" война в Афганистан е стремежът за подкрепа на просъветското правителство в Кабул, което поддържа концепцията на социализма в страната.


О боже, защо ли отнякъде ми е познато това...

Та що ядохте хурката в Афганистан ?
 
Е що ядохте хурката тогава в Афганистан?

a514a93b05618e59b6c041fc4e874f3b.png








О боже, защо ли отнякъде ми е познато това...

Та що ядохте хурката в Афганистан ?

Защото войните се решават от войниците, както ти казах. По същата причина и американците се усраха в Афганистан и Виетнам.
 

Горе