Украйна - Русия какво ви е мнението

ТЛДР: Путин освен че бори Дийпстейта, ами и ни пази от Ковида.

Урок по история на украйна от Дедо Англичанин:
 
да, тук има 10-15-тина поста по въпроса. пази яко.
 
Урок по история на украйна от Дедо Англичанин:
И кво твърди накратко казано (че не ми се гледа)? Че и аз съм се интересувал от (различаващи се от офиц. мнения по) темата, от мненията на по-дърти и от тоя дедо, даже умрели, некои професори историци, некои и най-големи специалисти по онуй време?

Може би тоя твоя дедо не го е страх да пръцне много от рамките? Немам идея. Но повечето от учените ора, пръцкащите без съображения с нАучния и полит консенсус, си имат/са имали истински проблеми (ама истински истински, не кенсълкултурни).
 
Обичайното:
Голодомор -> западноруснаците ("украинци" по днешному) намразват регулярните руснаци.
ВСВ II -> "украинците" джойнват германските нацита, палят маса евреи в Треблинка и т.н.

По-интересното е че размахва книжки от 70-те, демек старо инфо, което обаче днешните телефонисти не знаят.

Те затва и вярват че 09.09.1944 е най-голямата национална катастрофа (автентичен коментар от нандибандевото видео по-горе)... а в старите книжки си пише кое, как и защо.
Ама кой да чете.

Изтървана работа.
 
Последно редактирано:
И кво твърди накратко казано (че не ми се гледа)? Че и аз съм се интересувал от (различаващи се от офиц. мнения по) темата, от мненията на по-дърти и от тоя дедо, даже умрели, некои професори историци, некои и най-големи специалисти по онуй време?

Може би тоя твоя дедо не го е страх да пръцне много от рамките? Немам идея. Но повечето от учените ора, пръцкащите без съображения с нАучния и полит консенсус, си имат/са имали истински проблеми (ама истински истински, не кенсълкултурни).
Хванах те с къс пост. Ето, цитирам, и да остане за вечни времена.
 
Според мен войната си е между Америка и Русия ,тъй като Русия не спазва" правилника за движение по пътищата".Американците добре знаят ,че ако воюват наблизо ще се наложи да приютяват бежанци ,за това гледат нещата да се развиват далеч от тяхната държава. След това нападат невинни граждани,заснемат филм в който казват че има много убити и виновните са други. Така хем излизат чисти и невредими , в същото време изискват да им се спазват правилата ,защото в противен случай пак ще има убийства. С една дума или се съгласяваш или си във война със съседна на теб страна.
 
Според мен войната си е между Америка и Русия ,тъй като Русия не спазва" правилника за движение по пътищата".Американците добре знаят ,че ако воюват наблизо ще се наложи да приютяват бежанци ,за това гледат нещата да се развиват далеч от тяхната държава. След това нападат невинни граждани,заснемат филм в който казват че има много убити и виновните са други. Така хем излизат чисти и невредими , в същото време изискват да им се спазват правилата ,защото в противен случай пак ще има убийства. С една дума или се съгласяваш или си във война със съседна на теб страна.
Добре казано.
 
Вече и официозите в сащ признават, че руската армия напредва бавно, защото не иска да убива цивилни. По традиция фашистите отново се окопават в цивилни сгради. За Северодонецк става въпрос.

 
Вече и официозите в сащ признават, че руската армия напредва бавно, защото не иска да убива цивилни. По традиция фашистите отново се окопават в цивилни сгради. За Северодонецк става въпрос.


Този е официоз на САЩ колкото си и ти. :D Преследван за множество имотни измами и понци схеми от тях. Ама като Хамериканец бълва пропаганда изглежда по-достовеено, нали?
 
За генералите - двама генерали починали - и аз за толкова знам - третия за който BBC развива теория и за който и ти пусна че е свален преди няколко дни ме съмнява както и руския телеграм го съмнява.
Всичко е така, както казваш...

Пенсиониран генерал-майорът от руските военновъздушни сили, чийто самолет беше свален при изпълнение на бойна мисия по време на руската инвазия в Украйна, беше погребан вчера като герой, предаде Асошиейтед прес. 63-годишният генерал Канамат Боташев, който станал доброволец, за да се върне на служба, е бил свален миналия месец докато летял над Донбас.

От началото на нашествието в Украйна Русия е загубила няколко генерали и други висши офицери, отбелязва АП.

Траурната служба е била проведена в Черкеск – столицата на руската република Карачаево-Черкезия. Генерал Боташев излетял в отговор на молба за помощ от щурмова група, блокирана от вражески сили, се казва в съобщението на ТАСС за погребението, пише АП.
 
Този е официоз на САЩ колкото си и ти. :D Преследван за множество имотни измами и понци схеми от тях. Ама като Хамериканец бълва пропаганда изглежда по-достовеено, нали?
Първо: Чувствам се специална. Явно имаш желание да си комуникираш само с мен. Мерси. :)

Второ: Ти за кого говориш? Щото аз визирах споменатите в клипа медии Уолстрийт джърнъл и Уошингтън поуст, които вече се осмеляват да съобщят, че фашистите използват цивилни (сгради и хора) и точно това бави руснаците.

Нещо за победата на анонимните имаме ли днес? :)
 
Ето нещо абстрактно
Всичко е така, както казваш...

Пенсиониран генерал-майорът от руските военновъздушни сили, чийто самолет беше свален при изпълнение на бойна мисия по време на руската инвазия в Украйна, беше погребан вчера като герой, предаде Асошиейтед прес. 63-годишният генерал Канамат Боташев, който станал доброволец, за да се върне на служба, е бил свален миналия месец докато летял над Донбас.

От началото на нашествието в Украйна Русия е загубила няколко генерали и други висши офицери, отбелязва АП.


Траурната служба е била проведена в Черкеск – столицата на руската република Карачаево-Черкезия. Генерал Боташев излетял в отговор на молба за помощ от щурмова група, блокирана от вражески сили, се казва в съобщението на ТАСС за погребението, пише АП.

Всичко без това

1. Написал съм че ме съмнява и съм написал защо ме съмнява, както и руския телеграм.
2. Новината е излязла вчера в 16:15 Московско време - съвпада с Лятното Българско Време - моят пост е публикуван в 16:45
Не седя с отворен тасс на втория монитор да чета новини в реално време докато съм писал пост.

16-15.png


Просто украинците лъжат за почти всичко и затова приемам новина от тях със съмнение. На принципа на лъжливото овчарче.

Не променя факта че от другите седем генерали споменати двама със сигурност живи според BBC
 
Този е официоз на САЩ колкото си и ти. :D Преследван за множество имотни измами и понци схеми от тях. Ама като Хамериканец бълва пропаганда изглежда по-достовеено, нали?

И къде бълва пропаганда - за всичко което каза е дал източници.

Най-сериозните обвинения са дадени в доклада на State Department за 2021 - .gov домейн

Линк:


СБУ е описана точно каквто каза. третия абзац ако те мързи да четеш


There were credible reports that members of the security forces committed some abuses.

Significant human rights issues included credible reports of: unlawful or arbitrary killings, including extrajudicial killings by the government or its agents; torture and cases of cruel, inhuman, or degrading treatment or punishment of detainees by law enforcement personnel; harsh and life-threatening prison conditions; arbitrary arrest or detention; serious problems with the independence of the judiciary;

Съвсем си е нормално за член ЕС - не виждам защо някои се дърпат да ги приемем - даже председател на съюза трябва да ги направим и да се водим от светлия им опит. Всеки който е против е агент на Путин!

Няма нищо по хуманистко от extrajudicial killings by the government or its agents. Това си е направо човешко право, така всички ще са съгласни с политиката която водим, а за не съгласните - ясно. :)


serious abuses in the Russia-led conflict in the Donbas, including physical abuses or punishment of civilians and members of armed groups held in detention facilities;

@ReminD ето ти и на сайта State Department от 2021 доклада - за мъченията за които ти писах - обвинените за криминални деяния около 100+ Азовци - са участвали в мъчени и убииства и ще бъдат съдени на трибунал - ти написа че са измислени мъчения. :)


serious restrictions on free expression and media, including violence or threats of violence against journalists, unjustified arrests or prosecutions of journalists, and censorship; serious restrictions on internet freedom; refoulement of refugees to a country where they would face a threat to their life or freedom;

Украйна защитник на Демокрацията и демократичните ценности - и новините са им 100% истина - питайте някой украински журналист да ви каже - колко обича Големия Брат. :)


serious acts of government corruption; lack of investigation of and accountability for gender-based violence; crimes, violence, or threats of violence motivated by anti-Semitism; crimes involving violence or threats of violence targeting persons with disabilities, members of ethnic minority groups, and lesbian, gay, bisexual, transgender, queer, or intersex persons; and the existence of the worst forms of child labor.

Истинска страна защитник на общите ни европейски ценности. :)
Понеже не пасва на вестникарския неритив - ясно е че State.gov - е сайт за руска пропаганда.




state-gov.png
 
Последно редактирано:
Новината е излязла вчера в 16:15 Московско време - съвпада с Лятното Българско Време - моят пост е публикуван в 16:45
Лятното слънцестоене кога е, че да връзвам доматите? Нещо много си се вживял в ролята да бъдеш "обективен" анализатор, давай го малко по-леко.

Иначе, какво става сега, украинците лъжат ама после някои неща се оказват истина? Лошото е, че когато руските източници лъжат няма критични медии които да ги разобличат, както е в прогнилия запад. Не можем да цитираме 3-4 руски медии в някаква обратна на нератива статия или анализ. Ето това се нарича пропаганда в чистия й вид.
 
Първо: Чувствам се специална. Явно имаш желание да си комуникираш само с мен. Мерси. :)

Второ: Ти за кого говориш? Щото аз визирах споменатите в клипа медии Уолстрийт джърнъл и Уошингтън поуст, които вече се осмеляват да съобщят, че фашистите използват цивилни (сгради и хора) и точно това бави руснаците.

Нещо за победата на анонимните имаме ли днес? :)
Явно го кефиш. Мен ме е игнорирал :(
 
Бил Гейтс даде идея за текста.
И аз така знам. В черновата заглавието е било "Това е вирус", а припевът: "Всъщност трябва да призная, че ваксина аз желая. Честно трябва да призная - тя ще ме държи до края."
 

Горе