Украйна - Русия какво ви е мнението

Абе нищо не казвате за референдумите? И тези ли са напълно законни и морални? И тук ли няма зелени човечета, които да "убеждават" хората да гласуват?
Естествено, че референдумите по-време на война са най-легитимните. Не можем и да си помислим за насилствено гласуване и за подмяна на вот и бюлетини.

Путин обяви частична военна мобилизация, нищо че е само с 20% от възможностите си там, всичко е по план разбира се.
 
По-интересното е, че НАТО и съюзниците им спряха всички си транспондери от военна техника във въздуха в района. За първи път от началото на конфликта.

До вчера можеше да бъдат проследени в платформите следящи въздушния трафик. Над Черно Море също не се виждат вече.

Доста тъжен факт ако питате мен, защото обикновено означава, че се подготвят за нещо и тая простотия май ще се разрастне в сериозен проблем.
 
По-интересното е, че НАТО и съюзниците им спряха всички си транспондери от военна техника във въздуха в района. За първи път от началото на конфликта.

До вчера можеше да бъдат проследени в платформите следящи въздушния трафик. Над Черно Море също не се виждат вече.

Доста тъжен факт ако питате мен, защото обикновено означава, че се подготвят за нещо и тая простотия май ще се разрастне в сериозен проблем.
Какъв проблем искаш да кажеш ?
 
Референдумите са логичният завършек на борбата на РУСНАЦИТЕ в Донбас за независимост от укро-кенефа и връщане в пределите на държавата-майка. Дали са законни и легитимни? Земята кръгла ли е? Глупави въпроси от ''wanna be'' западняци.

Дали след връщането на южната част в пределите на Русия ще започне глобална война? За жалост, много е вероятно...

Пичове, стягайте се за мобилизация. ;)

Интересно интервю с Ердоган. Най-шокиращото за мен беше краткият момент, в който той се усмихна. Мислех, че това му е физически невъзможно.

 
Ей, никой не дава информацията. Усмивки, проблеми, а тука ние седим и се чудим кво ще става - война ли, инфлация, криза …
 
Ей, никой не дава информацията. Усмивки, проблеми, а тука ние седим и се чудим кво ще става - война ли, инфлация, криза …

По степени на опасност:

1) Трета световна война
2) Неконтролирана дефлация
3) Хиперинфлация

И трите са напълно възможни.


 
  • Like
Реакции: OSH
По степени на опасност:

1) Трета световна война
2) Неконтролирана дефлация
3) Хиперинфлация

И трите са напълно възможни.


3-та няма да има. Ядрена заплаха също.
Другите 2 са възложи.
И даже в една тема тук се чудих как да девирсифицирам най-добре. Ако има дефлация - кеш, ако обаче ще има инфлация се чудих какво да правя за краткосрочен план. Иначе е ясно с 5-10г инвестиции в акции.
 
Пичове, стягайте се за мобилизация. ;)

Много яко, дано стане. Не че съм голям фен на войната, търкалянето в прашни дупки и стрелянето по хора. Ама много искам да видя днешните лигльовци в такива условия, пък ако ще и да е с риск за живота. Представям си го младежа, с епилираните крака и недостижимите европейски ценности, как умира от страх, че ще му влезе кал под маникюра. :D Или пък какво става в главата му при среща с брадат чеченец :D. Според мен това трябва да се случи, белким днешното поколение промити мозъци най-после разберат, как точно функционира света всъщност.
 
Много яко, дано стане. Не че съм голям фен на войната, търкалянето в прашни дупки и стрелянето по хора. Ама много искам да видя днешните лигльовци в такива условия, пък ако ще и да е с риск за живота. Представям си го младежа, с епилираните крака и недостижимите европейски ценности, как умира от страх, че ще му влезе кал под маникюра. :D Или пък какво става в главата му при среща с брадат чеченец :D. Според мен това трябва да се случи, белким днешното поколение промити мозъци най-после разберат, как точно функционира света всъщност.
Ако има война просто ще минат през България. Възможно е да не стрелят, а ние със сигурност няма да стреляме.
Ако има натовски може да стрелят, иначе не.
 
Стягаме се! Ти стягаш ли се?
Много ми е интересно ти точно как си се стегнал, щото да ти кажа, че с дебилни мемета няма да оцелееш дълго под руския обстрел. ;)
 
Ако има война просто ще минат през България. Възможно е да не стрелят, а ние със сигурност няма да стреляме.
Ако има война, България има стратегическа геополитическа позиция. Като член на НАТО, черноморската ни ивица ще бъде основен център на бойните действия. Ние у шопско сме уж на завет, ама вас във Варна не мога да ви мисля. За теб и биярката се притеснявам, но ми остава утехата, че ретарда също е там... Ако не е забегнал в Полша при тъста. ;)
 
  • Like
Реакции: OSH
Много яко, дано стане. Не че съм голям фен на войната, търкалянето в прашни дупки и стрелянето по хора. Ама много искам да видя днешните лигльовци в такива условия, пък ако ще и да е с риск за живота. Представям си го младежа, с епилираните крака и недостижимите европейски ценности, как умира от страх, че ще му влезе кал под маникюра. :D Или пък какво става в главата му при среща с брадат чеченец :D. Според мен това трябва да се случи, белким днешното поколение промити мозъци най-после разберат, как точно функционира света всъщност.
сори, няма как да го видиш това.
Армията ни директно ще се предаде и нагъзи на орките, 99.99% са русопоклоници
 
  • Like
Реакции: OSH
сори, няма как да го видиш това.
Армията ни директно ще се предаде и нагъзи на орките, 99.99% са русопоклоници
Затова написах и онова по-горе.
Не че нещо, но ако 20 човека сте с калашници и видиш 10 машини, танкове и много войници и ти няма да стреляш.
Разказвали са ми го това.
 
  • Haha
Реакции: Sky
сори, няма как да го видиш това.
Армията ни директно ще се предаде и нагъзи на орките, 99.99% са русопоклоници
Още един с никаква реална представа какво може да стане. Ние армия нямаме, така че това е без значение. Лошото е, че натовските сили ще се увеличат и ще използват територията ни за изстрелване на ракети срещу Русия. Следователно такива ще летят и от там, падайки в нашата кочинка. Кое е по-страшно за нас? Че ще умрат някаква бройка натовски военни, или че ще има големи разрушения и цивилни жертви на българска територия?
 
Още един с никаква реална представа какво може да стане. Ние армия нямаме, така че това е без значение. Лошото е, че натовските сили ще се увеличат и ще използват територията ни за изстрелване на ракети срещу Русия. Следователно такива ще летят и от там, падайки в нашата кочинка. Кое е по-страшно за нас? Че ще умрат някаква бройка натовски военни, или че ще има големи разрушения и цивилни жертви на българска територия?
Минавам да кажа, че ако се изтреля една ръкета от Европа към Русия, тогава ще го отнесе цяла Европа по-бързата процедура.

Можилизацията е частична май и има разлика.
 
Спрете филмите, просто Путин си призна индиректно, че с редовни войски не може да се справи в Украйна, къде остава да започне война с НАТО.
Не правиш връзка между мобилизацията и присъединяването на 4 области към Русия другата седмица? Добре...
 
Указът на президента включва и тези, които са вече са служили, имат военни специалности и съответния опит. 25 милиона мъже имат военен опит, като уточни, че частичната мобилизация ще засегне 1% от тях

Трябва да бъдат осигурени и необходимата екипировка, оборудване и оръжия за допълнително мобилизираните. Смята се, че Руската федерация разполага с около 2 милиона резервисти, предава АП.
 

Горе