Украйна - Русия какво ви е мнението

Айде путинисти, имате вече няма нужда да се оплаквате от гнилия запад!! Можете свободно да се преместите в най-проспериращата държава в света и да имате най-ниските сметки за отопление тази зима!!! И като бонус ще се биете с лошите убийци на малки деца в ДОНБАС!!!

пс: Нанди не се притеснявай, това не е първата световна, жените са равни и вече ги приемат и тях в армията. Ще можеш да покажеш на тия гнусни нацисти-фашисти-нео-либеристи как не е трябвало да се закачат с бедните и мирни руснаци в ДОНБАС!!!

1663761644139.png

1663763016605.png
 
Последно редактирано:
Но руснаците тръгнат ли със 300 000 войска, Украйна я бройте за ликвидирана държава, може и някои от другите и съседи ще успеят да прилапат по малко територия, ама надали .
Най-вероятно щеше да стане така, ако годината беше 1914-та. Одавна броя на войската не играя такава роля, по-голяма роля играе техниката, разузнаването и командването, виждаме точно това в Украйна. Голяма роля играе и нивото на морала в армиите, а това на руската е на дъното. Тея запасняци са се били със съвсем друга техника, трябва да минат военно обучение, трябва да им се намери екипировка, командири и оръжия. Да нападаш с човешка сила в днешно време е равно на самоубийство. По-скоро ще стане, като при битката при Ржев, немските картечари полудяват от броя убити пред тях.
 
пс: Нанди не се притеснявай, това не е първата световна, жените са равни и вече ги приемат и тях в армията. Ще можеш да покажеш на тия гнусни нацисти-фашисти-нео-либеристи как не е трябвало да се закачат с бедните и мирни руснаци в ДОНБАС!!!
Ама аз съм пацифист. По принцип съм страшно миролюбив човек, но вие ме провокирате. Трима сме най-мирните хора на земята - аз, Ганди и Вова. ;)
 
Най-вероятно щеше да стане така, ако годината беше 1914-та. Одавна броя на войската не играя такава роля, по-голяма роля играе техниката, разузнаването и командването, виждаме точно това в Украйна. Голяма роля играе и нивото на морала в армиите, а това на руската е на дъното. Тея запасняци са се били със съвсем друга техника, трябва да минат военно обучение, трябва да им се намери екипировка, командири и оръжия. Да нападаш с човешка сила в днешно време е равно на самоубийство. По-скоро ще стане, като при битката при Ржев, немските картечари полудяват от броя убити пред тях.

През 21в. най-голяма роля играе разузнаването.

Ако палестинците имаха разузнаването на САЩ Израел отдавна да бяха приключили.
 
Украйна ще дава по 5 години затвор за гласували на референдумите!!!
Ей на това му казвам аз Демонокрация, гласуваш и хоп - 5 годинки пандела.
Отделно са започнали да запорират сметки и да отнемат имущество на украински граждани, които имат и руски паспорти!
 
Както казах, запада в момента яко се пъне и ще клекне! Да си повторя прогнозата, може съвсем скоро да има мир, като ще има поне 4 автономни републики в състава на Украйна, може да са и 7-8 включвам 3-4 в западните области.

Относно тази мобилизация, тази войска няма да се вкара веднага във войната. Тя ще бъде обучавана, руснаците вкараха в Украйна някъде 10% от войската си, ще вкарат още профи войска, а мобилизираните поне в първите месеци ще са си в Русия.
 
Както казах, запада в момента яко се пъне и ще клекне! Да си повторя прогнозата, може съвсем скоро да има мир, като ще има поне 4 автономни републики в състава на Украйна, може да са и 7-8 включвам 3-4 в западните области.

Относно тази мобилизация, тази войска няма да се вкара веднага във войната. Тя ще бъде обучавана, руснаците вкараха в Украйна някъде 10% от войската си, ще вкарат още профи войска, а мобилизираните поне в първите месеци ще са си в Русия.

Мани, че се и радват. Държава с 1 милион профи армия да обяви частична мобилизация го смятат за добра новина. Грам не схващат, че тия се готвят за нещо голямо и продължително.... Грам не разбират, че руснака е готов да загуби всичко и не му пука. Само заради това, накрая да каже - пак победихме, ще затрият целия свят. Еврогееца не е готов да се раздели с въвфона си, а какво остава за всичко останало....

Даже и руснаците да загубат накрая, ако се затегнат нещата, нищо няма да остане от нас. Пък и да спечелят пак ще е същото.... :) Пак ще се чертае на салфетката и където ни сложат. Само да не е при китайците, че не ме кефи тяхната система нещо :)
 
Тя ще бъде обучавана, руснаците вкараха в Украйна някъде 10% от войската си, ще вкарат още профи войска, а мобилизираните поне в първите месеци ще са си в Русия.
Тва го кажи на Нанди, щото си мисли, че са ги дигнали заради референдумите. Иначе, сега 10% ли станаха? Никой не ми отговори на този въпрос:

Путин обявява частична мобилизация на 300,000 души, след него Шойгу казва, че загубите им в Украйна са 6000 човека, а тези на врага са почти 50% от личния им състав, кой прави мобилизация ако всичко това е вярно?

Еврогееца не е готов да се раздели с въвфона си, а какво остава за всичко останало....

Малко си ги пляскате едно към гьотери, съвременния руснак в големите градове не е много по-различен от европееца.
 
може съвсем скоро да има мир,
Дай боже, ама едва ли. Вчера Столтенберг беше казал, че войната може да трае години. Нато е фирма, която се издържа от войни и затова ги създава. Сащ нямат интерес да има мир в който и да е регион на света.
 
  • Like
Реакции: OSH
Тва го кажи на Нанди, щото си мисли, че са ги дигнали заради референдумите.
Слънце, сериозно ли не виждаш връзката??? Заради референдумите Русия се готви за война. Вие сте тия, дето си мислите, че ще минат със зиловете и ще оберат мъжете от по къщите и айде в украйна. Тва го направи Зеля, тук случаят е друг.
 
То е ясно че всички послъгват с броя на жертвите, по скоро са около 50 000 руснаци. Оделно имат блокирани на западният бряг на днепър около 25-30 000 хиляди. С моментното разположение на войските няма как да направят офанзива, ще трябва да вкарат още едни 100-200 хиляди. Ще затворят в чували украинската войска, която влезна навътре в харковска област. Ще ударян на юг към Одеса.
Тогава една от големите западни компании, които е купила пристанището в одеса ще почне да вие на умряло!
 
Слънце, сериозно ли не виждаш връзката??? Заради референдумите Русия се готви за война. Вие сте тия, дето си мислите, че ще минат със зиловете и ще оберат мъжете от по къщите и айде в украйна. Тва го направи Зеля, тук случаят е друг.
Слънце, тия референдуми ги обявиха още лятото с дата 11 септември, ама нещо се забавиха с мобилизацията. Да не говорим, че Путин в началото на войната каза, че няма да прави мобилизация, защото това не е война а "Специална военна операция". Нищо нищо, радвай си се..
 
Нищо нищо, радвай си се..
Ма на какво да се радвам, бе човек? Та аз не искам да има война. Ако палячото не се беше продал на щатите и беше спазвал минските споразумения, нямаше да гледаме тоя филм.
 
То е ясно че всички послъгват с броя на жертвите, по скоро са около 50 000 руснаци. Оделно имат блокирани на западният бряг на днепър около 25-30 000 хиляди. С моментното разположение на войските няма как да направят офанзива, ще трябва да вкарат още едни 100-200 хиляди. Ще затворят в чували украинската войска, която влезна навътре в харковска област. Ще ударян на юг към Одеса.
Тогава една от големите западни компании, които е купила пристанището в одеса ще почне да вие на умряло!
Това е нещо друго, ще изчакаме и ще видим.

пп. И 500 000 да вакарт, ако логистиката и разузнаването им е както до сега, нищо от това няма да постигнат. До сега едвам се оправяха със 150к, а сега с двойно повече, предстои да видим.
 
Последно редактирано:
Ма на какво да се радвам, бе човек? Та аз не искам да има война. Ако палячото не се беше продал на щатите и беше спазвал минските споразумения, нямаше да гледаме тоя филм.
Това ли намери за най-интересно от целия коментар?
 
Абе, сега забелязах, Шойгу даже твърди, че загиналите украинци са повече от ранените. Смятай за какъв цирк говорим. Това е против всякакви закони на войната, изобщо.

Шойгу оценява загубите на украинската армия на около 61 000 убити и над 49 000 ранени

 
съгласен съм с Биаро. Много се радват всички и както знаете много добре - Ако не съществува Русия няма смисъл да съществува и света. И никой не чоже да спре това, ако решат да го правят. Така че се молете да не се окажат притиснати и губещи
 

Горе