Умира ли Adsense?

Толкова слаби приходи колкото тази година съм нямал. От други рекламни мрежи печеля повече отколкото от Адсенс. Макар че рекламите на гугъл са на топ позиции. Като гледам и едни и същи боклукчиви реклами се въртят, явно няма голяма конкуренция при рекламодателите.

Така си е, аз от бг мрежите съм по-доволен :)
 
Някой може ли да ми обясни защо имам ''Invalid Traffik''
много ме притеснява това!
 
Колко процента трябва да е средно?
Моето е доста притеснително..!
 
има случаи когато в края на месеца могат и всичките кликове да отчетат като невалидни, 1-2 месеца така и накрая бан
 
Адсенс блокира кликовете, които са били от юзъри с 1 pageview. Тоест, ако вашият юзър влезе в статията ви, като предпратен от ФБ, и веднага след това я затвори, не отчита клик. Трябва да имате повече импресии в сайта. Освен това, рекламите които показва са въз основа на интересите на дадения потребител. Това е по-успешна стратегия, отколкото въз основа на ключовите думи в сайта ви.

При мен, доста от американския ми трафик му слагат "плащане на импресии"...
А ФБ трафикът е супер ненужен... случвало ми се е страници от Финландия - с над 100к фена да споделят съдържание от сайта ми и получавам над 1000 посещения в сайта, но в крайна сметка АДСЕНС ги оценява на 10 евроцента - 1клик... А импресиите са като цяло около 1200-1500.

Освен това, доста често филтрират кликове от едни и същи юзъри.
А като сложим и блокърите... около 20-30% от юзърите не виждат въобще реклами...
 
  • Like
Реакции: sedo

Горе