Уникален текст в e-book

ops5

Active Member
Здравейте,

за сайтовете всеки знае, че трябва уникално съдържание.

Как стои въпроса за електронните книжки? Гугъл успява ли по някакъв начин да чете текста там и съответно да наказва, ако има ниска уникалност?
 
От: Уникален текст в e-book

Хм, наистина е ясно. Не може през просто значи :). Благодаря.
 
От: Уникален текст в e-book

Хм, наистина е ясно. Не може през просто значи :). Благодаря.

Чете и други документи. Но реално може да.се забрани индексацията, което не знам колко е ОК. Но поне като фри ресурс за сваляне става. Ако ще се гони трафик с този файл - ОК, но да не е на много места в нета. Веднъж на един сайт се наложи да качим на един сайт безплатна книжка за упражнения, но целта и беше да даде нещо фри и естествено да кликат по линковете в нея. Мисля, че сложихме и да не се индексира, защото я видяхме в един-два торента за шер. Че даже и като презвнтация и видео, представляващо слайдшоу.
 
От: Уникален текст в e-book

Чете и индексира pdf, rtf, doc, txt и какво ли не още. Кажи речи всичко възможно влиза в индекса, което не е лошо. Така по-лесно се намират сайтове, които съдържат дадена книга при заявка на точен текст от нея.
 
От: Уникален текст в e-book

Чете и индексира pdf, rtf, doc, txt и какво ли не още. Кажи речи всичко възможно влиза в индекса, което не е лошо. Така по-лесно се намират сайтове, които съдържат дадена книга при заявка на точен текст от нея.

Да, помага и за намирането на бланки и други подобни, редакционни документи. Не е изключено след време да им дадат важност, тъй като дадено неща са си точно в определени формати. Примерно декларациите по не знам си кой чл.
 
От: Уникален текст в e-book

Е така или иначе, не съм мислил да правим книжки с тотал копи пейст. Все пак исках да знам.

:) :)
 
От: Уникален текст в e-book

Компилирате го в .exe файл и всички неволи приключват
 
От: Уникален текст в e-book

Не знам защо тук e-book се асоциира еднозначно с PDF?

Има много други файлови формати - mobi, epub, djvu и поне още 20. За eBook може да се смята даже и обикновения текстов файл!

Това предполагам дава отговор на въпроса ти.

Обаче повечето западни маркетъри ти мейлват линк към книгата САМО когато се регистрираш. Т.е. БОТ не може да влезе на тази страница. Ето и пример от популярните HubSpot:
http://offers.hubspot.com/how-to-attract-customers-with-twitter-and-vine
Предлагат ти БЕЗПЛАТНА книга, но само ако си попълниш детайлите... после почва един mailmarketing дето... но не това е целта на упражнението. Книгата е видима само от теб и уникалноста е без значение, а си попълваш много стабилен списък с контакти.

Така когато пускаш нов продукт - просто пускаш по един мейл и се изстрелваш на такъв трафик какъвто не си и сънувал.
 

Горе