Уникално съдържание + копирано

nedqlkov

Member
Здравейте, в сайта си имам 160-170 статии. Всички са уникални и няма нито една копирана от друг сайт.

Сега обмислях да направя раздел "новини" и един "вицове". Въпроса е ако копирам новините и вицовете от други сайтове и директно ги пускам в моя как ще се отрази това на самия сайт спрямо гугъл? Заедно с копираните ще продължавам да пускам и уникалнии статии.
 
От: Уникално съдържание + копирано

Глупости! Ще се индексират та дори може и добре да се класират зависи от самия сайт. Стига вече с тея митове и легенди...
просто няма да се индексират копираните статии . Какво друго очакваш да стане :)
 
От: Уникално съдържание + копирано

не е изобщо мит това
давам конкретен пример
http://cheti.info/poleznite-svoystva-na-meda/
тази статия я бях писал , преписвал аз преди време , изобщо не се индексираше
дадох я на колега писател да я редактира с 99% уникалност
след един ден веднага влезе в серпа
 
От: Уникално съдържание + копирано

:D Вярвай си като искаш няма да споря, само ще ти кажа, че в всеки сайт за обяви всичко се копира мотамо, но гугъл си го индексира нали??? :lol:
За други ниши няма да споменавам.
 
От: Уникално съдържание + копирано

преди 1 година, менидръж ми копираха най-нагло 2 страници и спамеха с тях в фейса разбирасе да трупат трафик

копираните статии излизаха преди моите :shock:

друг е въпросът че трябваще да минат 2 месеца докато гугъл осъзнае кой е първоизточника и вече аз излизъм преди мениджър
 
И аз ще дам моето мнение. :p

Първо, ще се индексират, но може би няма да се ранкират добре. Самият факт, че са дублаж на вече съществуващо съдържание няма да им позволи да хващаш думички, но ако се поработи малко върху авторитета на сайта, това може да подобри това скептично мое мнение.

Хубаво си го обмислил. И имай предвид, че Google може да води една страница за дублирана ако намира сходство над 60% от съдържанието в нея. Същият е и принципа на сайта, погледнат общо. Моята препоръка е да не пълниш с копирано съдържание, но ако си решил да го правиш все пак - гледай да задържиш един приличен %, който да може да казва на Google, че не си поредния джънк, който иска да извлачи трафик от него, използвайки чужд труд. :)

Ако нещо много си харесаш като новина, може спокойно да си я прочетеш и да метнеш на сайта (в съответната секция) с твои си думи и стил. Да, работа е, която за момента не знам дали ще ти се отблагодари, но все пак не е като да пускаш само копирано съдържание. Също така, когато правиш Copy-Patse, цитирай източник, може да добавиш някоя твоя мисъл, но не си позволявай да ротираш абзаци, изречения и дори думи с цел да догониш уникалност. Стане ли "машинен" език, влизаш в графа джънк със сигурност. ;)
 
От: Уникално съдържание + копирано

просто няма да се индексират копираните статии . Какво друго очакваш да стане :)

Това не е вярно! Имам медиен сайт и често като проверявам дадена новина, която сме писали, излизат много резултати с копирано съдържание на 1-ва страница в гугъл.
Въпросът е много особен, за да бъде отговорено само с да или не на питането на nedqlkov!

Много зависи от "силата" и позиционирането на сайта и от приумиците на гугъл.
 
От: Уникално съдържание + копирано

Здравейте, в сайта си имам 160-170 статии. Всички са уникални и няма нито една копирана от друг сайт.

Сега обмислях да направя раздел "новини" и един "вицове". Въпроса е ако копирам новините и вицовете от други сайтове и директно ги пускам в моя как ще се отрази това на самия сайт спрямо гугъл? Заедно с копираните ще продължавам да пускам и уникалнии статии.

Ако сайта ти е важен по-добре не си прави експерименти с копирано съдържание, защото след това резултата е неприятен.
 
От: Уникално съдържание + копирано

За да не пускам подобна тема, ще питам нещо тук, което е почти същото. Имам един сайт, който е изцяло с уникални статии и се класира добре. Искам в него да публикувам цитати на разни личности, но те няма как да са уникални. Лесно мога да им сменя местата, но не знам дали ще има смисъл от това. Как смятате, дали тези цитати, които най-вероятно ще се сметнат за дублирано съдържание, ще повлияят по някакъв начин на другото съдържание в сайта?
 
От: Уникално съдържание + копирано

За да не пускам подобна тема, ще питам нещо тук, което е почти същото. Имам един сайт, който е изцяло с уникални статии и се класира добре. Искам в него да публикувам цитати на разни личности, но те няма как да са уникални. Лесно мога да им сменя местата, но не знам дали ще има смисъл от това. Как смятате, дали тези цитати, които най-вероятно ще се сметнат за дублирано съдържание, ще повлияят по някакъв начин на другото съдържание в сайта?

Според мен няма да повлияят на останалото съдържание, просто ще се считат като копирани.-Но ако иси играеш с размяна на думи, промяна на контекст, -от което всъщност няма да е цитат, но все пак.... - то със сигурност ще бъдеш счетен като Junk...аз лично не бих ги сложил.
 
От: Уникално съдържание + копирано

слагай текста в картинки като jpg , така става много атрактивно , особено ако картинките са с големи очи ....:)
цитати само така никой няма да чете ей така , ако не е в адекватна снимка сложен , че да привлече внимание .
 

Горе