Ураганът Ирен :(

coolice

Owner
http://www.wpri.com/subindex/weather/hurricane#35097518-2

освен че ще влияе отрицателно на продажбите в сащ след като силно населеното източно крайбрежие бъде ударено

По принцип когато урагнаите стигнат сушата слиата им отслабва... но според прогнозната за пътя на ургана ще мине и през квебек където се хоства форума :(

дата центъра се намира съвсем на ръбчето на синята зона от картата от линка горе ... което говри за минимална опасност, а според flood.firetree.net може да удържи воден стълб от 30 метра без проблеми въпреки всичко за да е предодврати възможно прекъсване на услугата за по-дълъг период при прекъсване на комуналните услуги или разрушения по инфраструктурата и загуба на данни съм започнал процедура за учестени бекъпи извън датацентъра на всеки 12 часа докато урагана отмине и станат ясни щетите...

по такива малки неща си личат сериозните убемстъри :oops:

и ако хоствате на източното крайбрежие направете по един локален бекъп за всеки случай :clap:


аз лично съм си патил от ургана Джени 2004 тогава три дни нямах достъп до датацентър във флорида :(
 
За това редовни автоматични бекъпи и пуш към 2ри или 3ти бекъп сървър :) Редовния бекъп и най-вече този на отдалечена машина са повече от важни, а няма да ти изразходят чак толкова големи ресурси.
Дано форума не залипсва за дълго.

И като стана дума за бекъпи, не знам дали съм го препоръчвал това, но е АДСКИ ценен ресурс. Всеки с дедокейтед/впс сървър трябва да го погледне. Какво прави си пише в статията. Аз лично го ползвам от 3 години насам, защото изгърмях с първоначалните ми проекти (и липсата им на скорошни бекъпи).
 
Последно редактирано:
е ще се постараем да е безпроблемно доколкото зависи от мен в идеалния случаи ще мине и ще отмине през канада като бурия няма риск от наводнение си мисля...

ако инфраструктурата около дата центъра бъде разрушена например загуба на електричество без възможност за бързо възстановяване ще се преместим преди да е свършило горивото на дизел гнераторите ...при загуба на връзка с датацентъра отново ще се преместим от бекъп не по стар от 12 тина часа както написах каквото е възможно го правя

през 2004 бях си нов уебмастър въобще не мислех че такова нещо е възможно ама си беше урок... може да е фалшива тревога но по дорбе да си е готов човек като има инфо и си е патил
 
Лоша е ситуацията тука при нас (Jersey Shore). Но сега се местим на west, колкото се може. Даже пиша от мотел, вече втори сменихме и след няколко часа пак ще пътуваме на запад някъде. Евакуират цели градове, от нашия край поне 80-90% от населението вече е евакуирано, да не говорим за туристи.
 
От: Re: Ураганът Ирен :(

Лоша е ситуацията тука при нас (Jersey Shore). Но сега се местим на west, колкото се може. Даже пиша от мотел, вече втори сменихме и след няколко часа пак ще пътуваме на запад някъде. Евакуират цели градове, от нашия край поне 80-90% от населението вече е евакуирано, да не говорим за туристи.

Дева цял живот си мечтая да видя такава хубава голяма буря... а вие бягате...
вземи фотоапарата върни се и нащтракай една фотосесия.
Тука една буря нема като хората, от 15 години сняг не съм виждал да вали както трябва. А в средата на екшъна късметлии сте.
 
От: Ураганът Ирен :(

Аз пък Торнадо искам видя, Амоун давай се хващаме да одим там, за следващия ураган :D
 
От: Ураганът Ирен :(

Днеска ми падна хостинга за незнам колко време.. Може би е от този ураган незнам..

Защо ги слагат тея хостинг машини по бреговете бе.. неможе ли да ги сложат у бг-то :D тука такива проблеми няма..
 
От: Ураганът Ирен :(

Днеска ми падна хостинга за незнам колко време.. Може би е от този ураган незнам..

Защо ги слагат тея хостинг машини по бреговете бе.. неможе ли да ги сложат у бг-то :D тука такива проблеми няма..
ох, мой приЯтел колко болка прИживавям дето си ми предприемч ,КАТО ХАРКОНА И ОЗКО,АЙ СТИГА С БЕЗМИСЛЕНИТЕ СПАМОПВЕ!
ЧЕТА И ЧЕТА САМО ГЛУПОСТИ!
 
От: Ураганът Ирен :(

освен че ще влияе отрицателно на продажбите в сащ след като силно населеното източно крайбрежие бъде ударено
(
Кефиш ме. По приоритетите се познават истинските предприемачи. Жертвите са от второстепенна важност. :)
 
Re: От: Ураганът Ирен :(

Кефиш ме. По приоритетите се познават истинските предприемачи. Жертвите са от второстепенна важност. :)

от около 30+ часа следя CNN почти през цялото време когато мие включен телвизора.... досега през съзнателния си живот никога не съм виждал САЩ да се подготвя толкова старателно за бурия с евакуации изкуствени дюни итнт не би трябвало да има жертви ако се спазят всички разпореждания и се евакуират както е наредено

когато през флорида мине категория 3 ураган жертвите са приблизително нула там са свикнали да спазват разпореждания.... този е категория 1 падна от 2 какво видях обаче хора които се къпят в океана докато бурията вилнее ? на живо по цнн трима ненормалници въпреки задължителна евакуация е тези как да ги предпазиш... какво още видях някъв образ заедно с приятели се готви да изкара бурията на яхтата си в пристанището си и да играят покер тези как да ги предпазиш ?

и незнам от къде го извади това за прогнозните жертви ако идва голяма бурия ако трябва и целия ню йорк ще евакуират отделно че небостъргачите са правени да издържат и на категоия 5 (със счупени стъкла) пак опираме до какво ти казват да правиш и какво правиш всеки си има глава на раменете

пп там от където вече е минал и са се евакуирали освен материални щети няма жертви... гледа афтърмат репортажи от цнн... въпроса е че докато се върнат във вкъщи и проима ток и интернет няма да има продажби... краят на сащ го отлагаме
 
От: Re: От: Ураганът Ирен :(

от около 30+ часа следя CNN почти през цялото време когато мие включен телвизора.... досега през съзнателния си живот никога не съм виждал САЩ да се подготвя толкова старателно за бурия с евакуации изкуствени дюни итнт не би трябвало да има жертви ако се спазят всички разпореждания и се евакуират както е наредено

когато през флорида мине категория 3 ураган жертвите са приблизително нула там са свикнали да спазват разпореждания.... този е категория 1 падна от 2 какво видях обаче хора които се къпят в океана докато бурията вилнее ? на живо по цнн трима ненормалници въпреки задължителна евакуация е тези как да ги предпазиш... какво още видях някъв образ заедно с приятели се готви да изкара бурията на яхтата си в пристанището си и да играят покер тези как да ги предпазиш ?

и незнам от къде го извади това за прогнозните жертви ако идва голяма бурия ако трябва и целия ню йорк ще евакуират отделно че небостъргачите са правени да издържат и на категоия 5 (със счупени стъкла) пак опираме до какво ти казват да правиш и какво правиш всеки си има глава на раменете

пп там от където вече е минал и са се евакуирали освен материални щети няма жертви... гледа афтърмат репортажи от цнн... въпроса е че докато се върнат във вкъщи и проима ток и интернет няма да има продажби... краят на сащ го отлагаме
Няма да евакуират целия NY. Казаха го във видео, че там са много stubborn. :)
А иначе ето я и последната откачалка :) :
Six people have died as a result of Hurricane Irene, including a man killed while surfing off the coast of Florida, emergency officials said Saturday. The 55-year-old New Smyrna Beach resident was surfing off that city's coast until witnesses spotted him face-down in the water, said Capt.
 
От: Ураганът Ирен :(

От вчера наблюдавам камерите в earthcam и ми направи впечатление че още вчера при новините за достигане до NY хората продължаваха да си ходят по улиците спокоино... Сега вече се виждат само линейки, пожарни и някое друго такси.
 
От: Re: От: Ураганът Ирен :(

от около 30+ часа следя CNN почти през цялото време когато мие включен телвизора.... досега през съзнателния си живот никога не съм виждал САЩ да се подготвя толкова старателно за бурия с евакуации изкуствени дюни итнт не би трябвало да има жертви ако се спазят всички разпореждания и се евакуират както е наредено

ПОЛИТИКА....
ВСИЧКО ТОВА СА ГАДНИ ПОЛИТИЧЕСКИ ИНСУНУАЦИИ И ТРУПАНЕ НА ПОЛИТИЧЕСКИ ДИВИДЕНТИ...
ЛИЦЕМЕРИЕ В ПЪЛНИЯ МУ БЛЯСЪК
 
От: Ураганът Ирен :(

Сестра ми е в new jersey и са ги евакуирали... Не се притеснявам, за някой паднал сайт..
 

Горе