Усетихте ли Гугъл Ъпдейта от 7-8 Февруари?

Green Bars

Well-Known Member
Здравейте,
усетихте ли какъв ъпдейт са спретнали от Гугъл някъде към 7-8 Февруари
При мен има покачване на гугъл органик резултата и срив на реферал посещенията от гугъл имейджис - от 500-600 дневни влизания до 10-тина
 
Проблема е че усещам спад и в приходите, и то не малък.
А според гугъл не трябвало да има промяна. Тия са най-големите лъжци...
 
Интересното е друго...
До колкото разбрах, паднали са с по няколко позиции сайтове, които са наливали линкове в последният месец, два...
Аз нямам никаква промяна в последните месеци, ама нищо не съм пипал и пак съм паднал на долу...
Пак казва, няма логика!
 
И при мен има нещо странно... сайта отиде в щатите :D от 20 - тина дни главно посещенията на 90 % са от Маунтин вю o_O спад в позициите не мисля, че има. Като цяло посещенията се вдигнаха леко от търсене но как се появи този град идея нямам...

Може би фейса следят какви кинти върви продажбата на фенове.... :D

П.П мислите ли, че всичко това има общо с ъпдейта??
 
маунтин вюто е на бай гошо бота и при мен от месец минава доста често и само отчита посещения
 
За тоя гошо на pepo_999 - всеки ден е при мен. Чак почнах да се чудя кво става. Спад в нормалните позиции голям нямам, само тия смотани параметри - 4.5 спаднах на 4.7 (ако някой ми обясни за какво е второто число? )

Друго забелязах аз. Имам един сайт на блогер, които сам се вдигна до първа страница, около година след пускането му. Има точно 8 теми, най-малоумните, но беше на 1 място по 2 ключови думи и пари правеше. От месец обаче..................... някъде падна сам. Посещения пак има, но поне на половина по-малко. Някой да е видял проблем в блогер?
 
Ужасен спад, да речем около 4 пъти (3-5) за вчера и днес. Не съм "наливал" линкове, карам си ритмично от доста време, нито пък ползвам некачествено съдържание, или поне знам, че си го пиша аз, а не е копирано. Следвам тази стратегия от поне 2-3 години. Странен ъпдейт наистина, може би не е краен. Записвам се да следя темата. Мобилност и защитени връзки - спазени. Приходите интересно, че не са паднали толкова, спрямо трафика - около 1,5-2 пъти. Съмнява ме това да продължи повече от две-три седмици, но знае ли се..
 
8th March, Fred Update, 95% of all the sites, matched this overall theme - content sites that have many ads and are created for the purpose of generating revenue over solving a user problem
Google has NOT confirmed any of this but there is no question that this is a new type of algorithm update that aims at ad heavy, low value content created with the purpose of generating ad revenue.
 
Момента гугъл освен че прати ключовите думи на майната си , не приема и нови .. опитвам се да влезна по една ключова дума с 2400 търсения, с рейтин 10 за класиране, което е супер лесно.. не се появявам..
 
излиза че съдържанието няма никакво значение. Кое тогава? Реклама, социални сигнали /споделяне, коментари във форуми/, линк билдинг, в какво да инвестира човек че да му донесе успех...
 
1 до 90% от сайтовете ми усетиха Г ъпдейта, това се отрази на википедия информацията и изглежда всичко е наред сега:)
 

Горе