Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Евала! Най-накрая изявление!
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Абе кво става днес в целия бг нет?

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4162721

Цитати от статията

Най-добрият начин да им кажем "Не!" е да си оставим парите на съхранение там, където сме избрали. Начукайте им го, като не се поддавате на слухове и инсинуации!

Но сега е важно да затворим очи и да повярваме. Колко пъти и колко време?

Почти същото във всички сайтове за новини.

Едва ли не, че хората са виновни, че си теглят парите от банките. Доколкото банките и кредитополучателите трябва да ги спасяваме, щото виж кредитополучателите не са гледали договора, който са подписали и може да им вземат всичко. А банките давали кредити на свои хора, дето не искат да ги връщат.

А ако на някой клиент на банка му се наложи животоспасяваща операция и не може да си изтегли спестените пари, защото видях първоначален срок за изплащане на гарантираните депозити, но не и краен.

Е, и докога така?

Малко бг поговорки

Парен каша духа, колкото и да му казват, че кашата не е гореща и покритото мляко котките не може да изядат.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Съветвам те да не пишеш неща, които не можеш да докажеш, като това за кредитите и кой на кой давал. А и остави другото, това просто не е вярно. Не това е причинителя на проблем, мисля че го обсъдихме вече. Ако не си го прочел, върни се и прочети.

А ако на някой клиент на банка му се наложи животоспасяваща операция и не може да си изтегли спестените пари, защото видях първоначален срок за изплащане на гарантираните депозити, но не и краен.
Ако го няма стадния ефект няма да се стигне до там. Питаш защо? Ами да си видял някакъв проблем с ПИБ в последните години? Не, всичко си функционира както си трябва.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Като гледам коментарите под статиите си мисля че стадото едно си знае и едно си говори...................Никакъв ефект от смислените доводи, никой не ги чете, а си повтаря както си знае.
 
От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Току що президента обяви, че на 6 - ти август ще разпуснат 42 - рото Народно събрание.
И че банковата система е стабилна и няма място за паника!
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Като гледам коментарите под статиите си мисля че стадото едно си знае и едно си говори...................Никакъв ефект от смислените доводи, никой не ги чете, а си повтаря както си знае.

Какви смислени доводи, бе хора, падане на правителство сигурност ли значи?
 
От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

И че банковата система е стабилна и няма място за паника!

И че „Парите на гражданите и фирмите вложени в банковеите институции в България са сигурни. Банките ще продължат да работят в нормален режим,. Валутният борд е непоклатим”
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

ДАНС разкри организаторите на банковата атака

Установено е, че лицензиран инвестиционен посредник е изградил мрежа от свързани фирми за маркетингови услуги, чрез която на 26-27 юни 2014 г. на физически и юридически лица са изпратени стотици съобщения, озаглавени „Информационен бюлетин относно рисковете за депозити в български банки" със следното съдържание:

Изпадането в ликвидна криза на една от най-големите български банки, Корпоративна Търговска Банка, напомни за съществуващите рискове, които съществуват при съхранение на активи в депозити и депозитарни инструменти.
В допълнение, фондът за гарантиране на влоговете е изключително декапитализиран и неможе да покрие загубите на влогове дори за една от много български банки, а БНБ няма юридически права да компенсира влогове на фалирали банки.
Корпоративна Търговска Банка НЕ Е ЕДИНСТВЕНАТА банка в ликвидна криза. Налице са индикации, че Уникредит, Инвестбанк и Токуда са в много тежко състояние и дори и малък процент тегления биха долели тези институции до фалит. В това число, не засягаме банките, които са филиали на гръцки финансови институции и чиито активи имат директна експозиция към, гръцката финансова криза.
Впредвид ниските лихви по депозитите и високата вероятност от фалит, рискът за вложените активи е неоправдан.
Налице е риск за валутния борд и девалвация на българската валута подобна на ситуацията от 1998 г. Депозитите на гражданите ще бъдат избубени или пожертвани за спсяването на българската икономика.
Във връзка с тези факти разполагаме с изгодно предложение как може да предпазите вашите средства."

(Запазен е оригиналният правопис, уточняват от ДАНС
 
Какви смислени доводи, бе хора, падане на правителство сигурност ли значи?

банк рън - паника - съществува от 400 години насам

ако няма паника и хората теглят само каквото им е нужно - ще може да си ги дърпат спокойно - включително и човека на който му трябват за операция

ако има паника и се получи ефект на доминото освен върху системата ще се разпростре и върху всеки бизнес който я ползва и там може да има ефект на доминти а всички взели кредити ще трябва да ги върнат веднага...

Представи си че човека който му трябват пари за операцията (не го пожелавам на никой) си е ипотекирал дома за да намери парите и е похарчил вече половината за изследвания и подготовка... настава паника трябва да върне цялата сума веднага или банката ще му вземе имота ще го продаде за колкото може а той ще дължи разликата....

сигурност дава това че ни предлагат повече пари отколкото ни трябва на аукциона в петък при много ниска лихва... виж ми този пост

http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=53702&p=597146&viewfull=1#post597146
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

ако няма паника и хората теглят само каквото им е нужно - ще може да си ги дърпат спокойно - включително и човека на който му трябват за операция
Точно както беше и преди паниката. За това говорим за ИЗКУСТВЕНО създадена криза, т.е. криза дефакто няма, освен ако ние с действията си не я предизвикаме.
 
От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Ако го няма стадния ефект няма да се стигне до там.

Мен не ми е ясно защо обвиняваш хората в тая почти държава, а не тия, които са виновни това да се случи.
 
От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Мен не ми е ясно защо обвиняваш хората в тая почти държава, а не тия, които са виновни това да се случи.

Защото хората могат да сринат банковата система, ако не се успокоят. А в момента никой не слуша и си мисли как да си изтегли парите.
 
От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Мен не ми е ясно защо обвиняваш хората в тая почти държава, а не тия, които са виновни това да се случи.
Не обвинявам никой, казвам си мнението. Поведението на тълпата е характерна черта за човешкия вид, а не само за българина. Разбира се, че истинските виновници са организатори, а другите са просто полезни идиоти (хора, които биват използвани за определени политически цели, без да го осъзнават).
 
От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Защото хората могат да сринат банковата система, ако не се успокоят. А в момента никой не слуша и си мисли как да си изтегли парите.

Значи ти си по умна от хората, стадото де, нали така се изрази, и им даваш ценни съвети, а пък те завалиите как може да не ги разберат?
 
Re: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...


Шибани спамери дано полежът ефективно за този спам - чист спам е това да привечат някой клиент..... обаче се получи кумулативен ефект с какви ги говореше боко и хората се подплашиха а вместо да се юрнат да инвестират в този посредник всеки е казал на познати и роднини и ето ни тук днес....
 
От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Значи ти си по умна от хората, стадото де, нали така се изрази, и им даваш ценни съвети, а пък те завалиите как може да не ги разберат?
Не казвам, че съм по-умна. Просто не се поддавам на паниката и искам да помогна за успокояване на положението.
 
От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Значи ти си по умна от хората, стадото де, нали така се изрази, и им даваш ценни съвети, а пък те завалиите как може да не ги разберат?
Да, по-умна е от всички, които са се паникьосали до краен предел. Хората са различно умни, това е факт, не виждам какво скандално има в него.
 
Re: От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Значи ти си по умна от хората, стадото де, нали така се изрази, и им даваш ценни съвети, а пък те завалиите как може да не ги разберат?

не се карайте дами, хората са наплашени но ако паниката не спре хората ще си причинят сами много големи щети вижте спама от поста на редрум и моето обяснени... мисля че това изяснява картината доста ...
 

Горе