Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Сори ма имам работа тези дни, не искам де ме прибират... по постовете ти, мисля че си достатъчно интелигентен сам да разбереш (ако вече не знаеш, което си мисля аз)
 
От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Лъжа след лъжа. Само политици и поръчкови журналисти се редяха пред ПИБ да си теглят парите в петък, нали? :lol:
Защо мислиш че само реденето по опашки е признак за паника? И че тия от опашките могат да сринат една банка? Големите фактори не се редят никъде, те прехвърлят електронно.
 
От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Защо мислиш че само реденето по опашки е признак за паника? И че тия от опашките могат да сринат една банка? Големите фактори не се редят никъде, те прехвърлят електронно.
Защото това е външния признак, който всява паника сред обществото. Ако големи инвеститори изтеглят парите си ти как по-точно ще разбереш, че някой въобще изтегля средствата си от банката? Да си чул нещо, като са ги внасяли?

Ясно е, че пари могат да се прехвърлят и електронно, но освен ако предварително не са вдигнати лимитите на трансфери, си има лимит за дневен/седмичен трансфер.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Мисля, че заблудата е друга - не, че хората няма да си дължат кредитите, а че ако стане хиперинфлация - кредитите им вече няма да имат стойност. Ще са взели истински пари, а после ще връщат хартийки. Което също не е вярно, но това е друга тема.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Мисля, че заблудата е друга - не, че хората няма да си дължат кредитите, а че ако стане хиперинфлация - кредитите им вече няма да имат стойност. Ще са взели истински пари, а после ще връщат хартийки. Което също не е вярно, но това е друга тема.
Ами не е, назад coolice няколко пъти е обяснил защо няма да стане така.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Ред братле, това с видеото описва ликвиден проблем. Работата е там, че следващата крачка е неплатежоспобсност - защото да се отговори на вложителите трябва се продават активи на пожар. КТБ миналата седмица от ликвиден проблем, направи следващата крачка. Вече там не се говори за ликвиден проблем - а проблем с кредитният им портфейл самия Орешарски го потвърди и това! Когато аз дам обещание или правно му казано поемам обещание, но не мога го спазя ти като юридическо лице може да подадеш жалба за неплатежоспобност! Няма да допиша следващата част но можеш сам да си запълниш аналогията с една банка и какво тя има като задължение!
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

В кое има право, поясни.
Като как си представяш шепа "наивници", както се изразявате - да дръпнат 800 М за ден?
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Като как си представяш шепа "наивници", както се изразявате - да дръпнат 800 М за ден?
Да не влизаме в теории на конспирацията. Не мога да твърдя нищо със сигурност, по-горе съм си написал мнението по въпроса.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Единствената им теза е президентска република начело с Коза НостраДамус.От няколко дни го повтарят като папагали. :lol:
Това е което поиска Първанов вчера. АБВ вече е пртия и искат да станем президентска република. След това правителство, в тая идея се намира все повече резон.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Това е което поиска Първанов вчера. АБВ вече е пртия и искат да станем президентска република. След това правителство, в тая идея се намира все повече резон.
WTF????????????
 
От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Първо 10 - 12 % лихва по депозит за 1 година не знам да дава някоя банка - 6-7 - 8 %, може. Ако бъркам поправи ме. Затова : " .. 1 милион в банка и ще си живея от лихвите" не работи на практика." Ако искаш можеш да вземеш златото за константа и да видиш колко злато е можело да си купиш с 1 млн. евро преди 10 години и колко можеш да си купиш сега.

Същият 1 милион евро в банка за 10 години ще ти донесе 60 % лихва макс. Едно последно уточнение - не считам, че в злато може да се инвестира дългосрочно с цел печалба. Това е начин да ЗАПАЗИШ покупателната способност на парите си т.е. да не се обезценят.

Подсказка - цената на златото е била около - $434 преди 10 години - сега е около 1315 - долара (след лек спад напоследък).

Може да се вложи и в идея този 1 милион - Facebook също е основан преди 10 години . И сега има добри идеи, които могат да станат реалност.

Не схващаш кво ти говоря, такива депозити има, те са частни договорки. Хората, които имат 1 млн в банка, не са с единствените си пари в нея. Просто ти казвам, че едва ли са балъци, дет нищо не разбират. Просто си взимат една добра възвращаемост, без да си мръднат пръста или мозък да го размърдат
Давам ти пример твърди се че един лидер на ДПС има в КТБ депозит от 1 млн на 12 %. Дали е глупак според теб?
 
От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Не схващаш кво ти говоря, такива депозити има, те са частни договорки. Хората, които имат 1 млн в банка, не са с единствените си пари в нея. Просто ти казвам, че едва ли са балъци, дет нищо не разбират. Просто си взимат една добра възвращаемост, без да си мръднат пръста или мозък да го размърдат
Давам ти пример твърди се че един лидер на ДПС има в КТБ депозит от 1 млн на 12 %. Дали е глупак според теб?

Сега вече сФанах. Ставаш депутат от ДПС. Зимаш рушвет 1 милион и го слагаш на 12 % лихва в КТБ, живееш си от лихвите и сички ти се възхищават на остроумието.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Акция срещу поставени лица, създавали опашки пред банки

Службите имат точна информация, че в петък едни и същи лица са се редили многократно на опашки пред банки без дори да имат влогове в съответната финансова институция. Единственото нещо, което те са правили като дойде техния ред е да питат какъв е лихвеният процент и кога е удобно да си открият банкова сметка. Част от тях са повтаряли тези действия по няколко пъти в една и съща банка. Службите разполагат със записи от охранителните камери пред клоновете на банките, на които се виждат лицата на участващите в опашките хора.
 
Re: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...


това което каза борисов по медиите е точно за глоба от КФН , точно такива неща не се говорят при паника и закона е предвидил глобите..
Както казах писал съм в инвестора видял съм да налагат глоби за пишещи за акции знам какво не трябва да се пише / говори

Бълха го е ухапала за тези пари ама не се прави така нагнетява паниката - и в тези който сме десни предизвиква усещането че готов да гази кръв само и само да се върне в управлението...

което първо против всякакви европейски ценности... второ може да обрече на мизерия голяма част от народа си докато му дойде ред да е спасител...
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

WTF????????????
Да, вярно е:
Първанов се обяви за президентска република при промяна на Конституцията
АБВ стана партия на рождения ден (вчера - 28.06.2014) на Георги Първанов. Той се обяви за президентска република, поиска и промяна в Конституцията.
 
От: Re: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Колкото Волен и Бисеров осъдиха , толкова и Борисов.... държавата е на автопилот....
това което каза борисов по медиите е точно за глоба от КФН , точно такива неща не се говорят при паника и закона е предвидил глобите..
Както казах писал съм в инвестора видял съм да налагат глоби за пишещи за акции знам какво не трябва да се пише / говори

Бълха го е ухапала за тези пари ама не се прави така нагнетява паниката - и в тези който сме десни предизвиква усещането че готов да гази кръв само и само да се върне в управлението...

което първо против всякакви европейски ценности... второ може да обрече на мизерия голяма част от народа си докато му дойде ред да е спасител...
 
От: Re: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Колкото Волен и Бисеров осъдиха , толкова и Борисов.... държавата е на автопилот....

Що бе цацаратурата никъв проблем не е да повдигне обвинение както направи срещу президента.. ебахти гафа..
 
това не е за съд а за глоба :) после той може да ги съди да отпадне просто му я пишат :) да знае че в такива моменти политически опоненти или не по е важно системата да е стабилна... така би направил един истински държавник.... с другото освен паника просто показва колко не става...
 

Горе