Учебна програма по майчин ромски език ?!

От: Учебна програма по майчин ромски език ?!

Въпроса не е до образование, а до манталитет! Единствен изход е да се вземат още от родилното и да се интегрират в подходяща среда. Това обаче е анти европейско, анти демократично и нехуманно! Майка-идиот на 10-12 г и баща кретен, какво очаквате да се получи?
 
От: Учебна програма по майчин ромски език ?!

Интересно ми е какво каза Сидеров ефенди за тоз майчин език, нали не го одобряваше и щеше да прави чок патаклама?:D
 
От: Учебна програма по майчин ромски език ?!

944454_4809257801709_1812115683_n.jpg

Без коментар.
 
От: Учебна програма по майчин ромски език ?!

И 10 people like this...

Не е на добре работата!
 
От: Учебна програма по майчин ромски език ?!

600596_606253679384761_1978272657_n.jpg
 
От: От: Учебна програма по майчин ромски език ?!


Nali taka be patrioti? - на какъв език е написано? :mrgreen:
 
От: Учебна програма по майчин ромски език ?!

Пак се почна. Предвид неграмотността - да учат. Но след като нищо не е променяно от 20 години, и нищо няма да се промени - значи ПАК някой разпалва омраза. И българи идиоти и иностранци -идиоти (какъвто е примера на Ред).
Вискяр, не само че пишат на шльокавица, ами и там успяват да правят граматични грешки :evil:
 
От: От: От: Учебна програма по майчин ромски език ?!

Nali taka be patrioti? - на какъв език е написано? :mrgreen:

نا‎ بىل‎غا‎ا‎رصق‎ي‎ :(
 
От: Учебна програма по майчин ромски език ?!

Пак се почна. Предвид неграмотността - да учат. Но след като нищо не е променяно от 20 години, и нищо няма да се промени - значи ПАК някой разпалва омраза. И българи идиоти и иностранци -идиоти (какъвто е примера на Ред).
Вискяр, не само че пишат на шльокавица, ами и там успяват да правят граматични грешки :evil:
Почна се, заради ултралибералните глупости. Задължение на всеки български гражданин е да научи български език, а след това ако иска и марсиански да учи. Не мисля, че е приоритет циганчета, турчета и еврейчета да учат на собствените си езици в българските държавни училища. Те трябва да са там, за да станат добри граждани на страната, в която са родени и в която живеят. Имайки предвид масовата неграмотност сред гражданите на България, мисля че изучаването на какъвто и да е допълнителен език, различен от българския, не трябва въобще да е топ приоритет и да се поставя на дневен ред. Бих се съгласил да се изучава "майчин език", но след като се издържи тест по български. Не искам да се изразявам грубо, но кучето ми (Бог да го прости), знаеше всички известни кучешки команди на - български, английски и немски (езиците, с които мога да боравя). Не разбирам как може да има граждани на България, които са родени тук, а не могат да говорят и разбират официалния език.
 
От: Учебна програма по майчин ромски език ?!

Редрум, що говорим за либерализация, след като това е държавна политика и насилствено наложена на хората?!
Всеки си учи каквото иска има учебници свободно продаващи се, има училища които сами решават какво да учат като ЗИП - знам училища дето се учи Китайски като избираем език - това си е либерализация. Като някой ти каже, това и това задължително, не свободно, то е ясно на къде са нещата.

Иначе, като си искат майчин език да ги пращат в държавата си го учат и после, да си ги прибират.

П.С. от картинката като гледам какви смешковци им са аватарите, дори се замислям дали тази не си измизля се прави на интерсна - колкото по краен си в мрежата толкова по вървежен
 
От: Учебна програма по майчин ромски език ?!

Защото всички тези политики са плод на сбърканата идеология на неолиберализма, която командва света. А разбира се, че са насилствено наложени на хората, точно както е насилствено наложена и "толерантността" (основна концепция и ценност на либерализма) и търпимостта към всякакви видове патологии, без значение дали имат или нямат рушителна дейност.

Например, според мен, в дългосрочен план, една такава политика би довела до неминуем етнически конфликт между нас и "тях".
 
От: Учебна програма по майчин ромски език ?!

Глупости, либерализма ти виновен. Най-голямата пречка на интеграцията е агресивната глупост на национализма. Всичко що насажда омраза и разделение - пречи.
Например, според мен, в дългосрочен план, една такава политика би довела до неминуем етнически конфликт между нас и "тях".

Щото сега между теб и тях само любов и рози :lol:
 
От: Учебна програма по майчин ромски език ?!

Национализмът няма думата след 1944 г. Понеже ти липсват познанията по история, ще ти кажа, че баба ми е била учителка през 50-те години на миналия век в турски училища, които са възникнали по царско време. Турски значи, че всичко се е учило на турски език. БКП ги толерира до към средата на 60-те години, но след това вижда, че действието им е пагубно за единството на нацията (така както те са я разбирали и така както я разбират повечето хора сега), защото ги капсулира и затвърждава чуждно национално самосъзнание, което по-късно се изразява във вризвяването на влакове на майки с деца. По това време забраняват и турската фиология в университетите.

Та, национализмът няма абсолютно нищо общо със законотворците в демократична България, че да го виниш за някакви неуспехи. Интеграцията не може да се случи поради една проста причина, която либералите отказват да приемат. Хората не са равни, нито по физическите, нито по интелектуалните си възможности. Не се раждат равни и наследствените им качества са главното нещо, което ги формира, като личности. С една дума, тъпите мангали не можеш да ги направиш професори, па ако щеш и в Сорбоната ги прати да учат (изключения има, говоря за общата гледка). Омразата се насажда от това, че на обикновените хора (мнозинството) се насажда, че постоянно са виновни за нещо и че са длъжни да помагат на някакви индивиди, на които общо взето не им дреме за тези неща и са свикнали да паразитират върху обществото от поколения. Не приемам, че съм отговорен за неуспехите на този етнос и начина му на живот, нито че съм длъжен да го гледам и храня с данъците си.

А между мен и нормалните граждани на България, проблеми няма. Имал съм преподаватели евреи в университета, колеги турци, арменци. Тренирал съм бойни спортове с араби и съм поддържал нормални отношения с тях. Нямам проблем с хората, които си живеят живота, без да се опитват да променят българските правила в България, а са приели, че като отидеш в Рим, трябва да правиш като римляните.
 
От: Учебна програма по майчин ромски език ?!

Защото всички тези политики са плод на сбърканата идеология на неолиберализма, която командва света. А разбира се, че са насилствено наложени на хората, точно както е насилствено наложена и "толерантността" (основна концепция и ценност на либерализма) и търпимостта към всякакви видове патологии, без значение дали имат или нямат рушителна дейност.

Например, според мен, в дългосрочен план, една такава политика би довела до неминуем етнически конфликт между нас и "тях".
Основна концепция е свободен избор и липса на насилие - това, че дадено нещо е избрано от общността и е прието за тях е чист избор. Това, че в друга общност това не минава ок там няма мине. Това е толерантността! Когато държавата ти каже дай - никъв либерализъм нямя. Що бъркаш двата щата не знам - едното се гради на свободен избор и ненасилственост, а това което искаш ти е точно обраното.

Ако си играем на демокрация - щеше има сто виждания на държавата с гражданите и накрая дори и редендум ще се инциира и да се вземе решението. Такива неща аз лично не виждам, точно държавата нагнетява етническото протипоставяне - да хич не искам турски да учат децата, докато Български не почне се учи в турция. Но мен теб или някой от обществото не го питат. Аз съм толерантен към учението на турски език - ако дадено училище реши нека, може и марисиански да си избере. Но държавата да спусне е съвсем различно. Пак се чудя как все либерализма дето го нямаме ти е виновен за всичко :D
Пак да се повторя да не останеш с грешно впечетление - аз съм се учи свободно който и да е език, но съм против държавата да каже този и този език ще се учат задължително, още повече съм против, ако тази политика не намира никва подкрепа в обществото.

ББ и ко. ги мразим щото действат не в интересите на народа, а тройните с какво са по-различни?!
 
От: Учебна програма по майчин ромски език ?!

Как се казва политическата идеология, която управлява Запада след Втората световна война?
 
От: Учебна програма по майчин ромски език ?!

Ред, нямам време (а имам много да казвам) - ще поблъскаме мнения по после :beer:
 
От: Учебна програма по майчин ромски език ?!

421250_582921745072014_431812854_n.jpg
 
От: Учебна програма по майчин ромски език ?!

Вискяре, какво общо има картинката ти с темата за езиците в училищата?
 
От: Учебна програма по майчин ромски език ?!

А на мен ми е интересно как стои този въпрос в САЩ? Имат ли ЗИП по всички индиански диалекти и другите майчини езици. Като цяло как е решен въпроса в Европа и другите страни?
 
От: Учебна програма по майчин ромски език ?!

Задължителноизбираемата подготовка (ЗИП), за разлика от задължителната подготовка, осигурява допълнително обучение по учебни предмети в съответствие с интересите на учениците и с възможностите на училището. Тя е задължителна само като брой часове за учениците във всеки един клас, но отделният ученик има право да избере учебния предмет, който да изучава в този вид подготовка – т.е. би могъл да избере допълнително обучение по БЕЛ, по математика, по чужд език, по информационни технологии и т.н. Наред с тези предмети обаче може да избере да изучава майчин език, хореография, религия – учебни предмети, които не се изучават в раздел А. За целта следва да подаде заявление до директора на училището. Група по даден общообразователен предмет, който се изучава в часовете за задължителноизбираема подготовка, се сформира при наличието на достатъчен брой желаещи ученици (минимум 11 ученици) и при наличието на квалифициран преподавател.
http://www.teacher.bg/Article/Details/38403
Нещо ме съмнява циганетата да се юрнат в часове по цигански език.
Те си го знаят. :p
 

Горе