Фактури за 100% от стоката в Онлайн магазин?

daed

New Member
Здравейте, искам да си направя онлайн магазин за обувки, но имам един въпрос относто фактурите. Прочетох доста теми из форума и не успях да попадна на отговор. Предполагам, че на всички е ясно, че когато вземаш големи количества стока примерно от Илиянци или някой български производител, никой ама никой не ти дава фактура за цялата стока. Или ти изписват на смешно ниски цени или не ти дават въобще фактура. Касов бон ще давам за всяка продажба направена от онлайн магазина, но какво става, ако ми дойдат на проверка и искат да им покажа фактури за всичката стока? Проблема тръгва от големите риби и всички го знаят, но винаги дребните търговци биват ощетени. Та как, ако си направя магазина и потръгне да си "вържа гащите" за да не бъда санкциониран? Благодаря предварително за евентуалните отговори. Надявам се, че не повтарям темата някъде.
 
От: Фактури за 100% от стоката в Онлайн магазин?

Нещо яко се бъркате - всички издават фактури - ама всички - защото големите риби се хранят от малките риби.

На мен който не ми издаде фактура - просто спирам да пазарувам от него и го давам на данъчните ................

Мина времето на гъзарите - но има едни други гъзари - много ги мразя - издават само стокови и ако си поискаш фактура я издават по натрупаните стокови. Това означава, че ако поискаш издават - АКО не поискаш се правят на луди и така ако работите с 90 доставчика става мазало.

Спрях да работя с 3ма доставчика точно заради тея селки разправии.................. стоките им са взаимозаменяеми - запомнете го това. Рядко са тея дето внасят УНИКАЛНИ СТОКИ - дето не можеш да си ги купиш от друг склад, сменен е само етикета на производителя.
 
От: Фактури за 100% от стоката в Онлайн магазин?

Здравейте! Благодаря ви за отговора, но не съм съгласен. Мога да дам за пример 2 доста големи фирми, за които съм сигурен, че ги има във всеки град техните обувки и си заслужават, но ако отидете при тях и ви дадат фактура за цялата сума, за която сте закупили обувки ще ви почерпя солидно.. :) За чантите е същата работа. Предполагам, че български чанти по фактура за 4лв не е реално нали? :)
 
От: Фактури за 100% от стоката в Онлайн магазин?

Мина времето на гъзарите - но има едни други гъзари - много ги мразя - издават само стокови и ако си поискаш фактура я издават по натрупаните стокови. Това означава, че ако поискаш издават - АКО не поискаш се правят на луди и така ако работите с 90 доставчика става мазало.
Аз пазарувам дребни количества и не искам всеки път да го занимавам човека с фактура за 2-3 неща. Затова въпроса ми е следният. Като ми се издадат за един месец 10 стокови разписки с различни касови бележки и накрая ми издадат фактура за всички направени покупки, има ли как да се осчетоводи? Или ще трябва да си взимам всеки път отделна фактура?
 
От: Фактури за 100% от стоката в Онлайн магазин?

По добре всеки път да ти издава фактура. До колкото си спомням по закон до 5 дни от издаването на касовия бон трябва да се издаде и фактурата ако я иска клиента. А относно първия въпрос: След като отчиташ реални продажби ти трябват и реални фактури, защото иначе става така,че китаеца в Илиянци си прави бизнеса а ти му плащаш данъците(излизаш на голяма печалба) .
 
От: Фактури за 100% от стоката в Онлайн магазин?

Нещо яко се бъркате - всички издават фактури - ама всички - защото големите риби се хранят от малките риби.

На мен който не ми издаде фактура - просто спирам да пазарувам от него и го давам на данъчните ................

Мина времето на гъзарите - но има едни други гъзари - много ги мразя - издават само стокови и ако си поискаш фактура я издават по натрупаните стокови. Това означава, че ако поискаш издават - АКО не поискаш се правят на луди и така ако работите с 90 доставчика става мазало.

Спрях да работя с 3ма доставчика точно заради тея селки разправии.................. стоките им са взаимозаменяеми - запомнете го това. Рядко са тея дето внасят УНИКАЛНИ СТОКИ - дето не можеш да си ги купиш от друг склад, сменен е само етикета на производителя.

Има още хитреци, които се пазарят при купуването на големи количества и те са солидни фирми. А относно това за данъчните на големите - и да им ги пратиш - полза няма :) Също така, ако един не ти даде фактура, но цената му е най-добрата на пазара, пак ли отиваш при другия с по-скъпите цени <:)
 
От: Фактури за 100% от стоката в Онлайн магазин?

След като отчиташ реални продажби ти трябват и реални фактури, защото иначе става така,че китаеца в Илиянци си прави бизнеса а ти му плащаш данъците(излизаш на голяма печалба) .

Точно затова питам има ли някъква вратичка за да не е нужно да имам за всичката стока фактури.
 
От: Фактури за 100% от стоката в Онлайн магазин?

Точно затова питам има ли някъква вратичка за да не е нужно да имам за всичката стока фактури.

Нито врата, нито портал, а още по-малко дупчица. Ако нямаш ф-ра за стоката, не си ти производителя, макар че тогава трябва да имаш за ползваните материали, как ще издадеш за продажбата?!
 
  • Like
Реакции: ops5
От: Фактури за 100% от стоката в Онлайн магазин?

Ако не искат да ти издадат фактура, кръгом и при следващия - доставчици в момента под път и над път
 
От: Фактури за 100% от стоката в Онлайн магазин?

Да си взема момчето от където иска :) ама и да си върже гащите
 
От: Фактури за 100% от стоката в Онлайн магазин?

Гледай колко изписано вместо едно просто :
Не взимай обувки за сайта от "Илиенци"

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
От: Фактури за 100% от стоката в Онлайн магазин?

Нито врата, нито портал, а още по-малко дупчица. Ако нямаш ф-ра за стоката, не си ти производителя, макар че тогава трябва да имаш за ползваните материали, как ще издадеш за продажбата?!

Ами, нали затова питам, всички онлайн магазини ли имат за всеки един чифт обувки фактура?? Малко ме съмнява, даже не малко, ами много. Пак казвам - няколко големи фирми НЕ дават фактури за цялата сума, ами дават примерно за 40-50% от стоката и вместо реални 50 чифта за по примерно 20лв. ти дават за 70 чифта по 4лв....
 
От: Фактури за 100% от стоката в Онлайн магазин?

аз имам за всяко едно нещо фактура и за всяка една продажба отчитам касов бон или платежно нареждане

имам и стоката на склад

май нещо не ми е правилен онлайн магазина....
 
От: Фактури за 100% от стоката в Онлайн магазин?

Когато ти се правят и не ти дават реални фактури лесно може да подадеш сигнал в НАП, повярвай ми много бързо ще спрат със селските номера.
А за Италия много силно ме съмнява да не издават фактура + това ти като пазаруваш първо ти правят оферта, проформ фактура и чак тогава крайната фактура ...
 
От: Фактури за 100% от стоката в Онлайн магазин?

Гледай колко изписано вместо едно просто :
Не взимай обувки за сайта от "Илиенци"
Много интересно... а знаеш ли, че доста голяма част от българските производители и големи фирми имат представителство в Илиянци. Ти какво си мислиш, че в Илиянци има само китайски стоки и китаци ли....?
Относно другия пост на mr_big би ми било интересно да видя сайта ти, ако е за обувки и чанти, защото аз говоря за обувки и чанти, за други стоки не твърдя, че е така.
Относно данъчните в един пост вече го казаха - и да им пратя данъчни НЯМА СМИСЪЛ. Просто фирми като Тендез, Мегияс, Мания, МатСтар, Ексес, Даймънд, Рънърс и други едва ли ще загубят, ако не им бъда точно аз клиент или ако им пратя данъчни ще има смисъл...
 
От: Фактури за 100% от стоката в Онлайн магазин?

Напълно съм съгласен с факта, че производителите не издават редовни фактури или ако го правят се следват две прости правила:

1. Купуваш на по-висока цена стоката.
2. Издават фактура за по-ниска стойност.

И мога да се съглася, че производители и доставчици има под път и над път. Но колко от тях са качествени? Да, обувки, чанти, бижута, дрехи....всичко е идентично, но само хората, които се занимават с такъв бизнес могат да ви кажат, че има огромна разлика между доставчиците, от които пазаруват. И това е така, защото клиентите им купуват най-много определени продукти, които обикновено са на един производител. Логика - никаква :)
 

Горе