Фалити със задна дата - да благодарим на Костов

redrum

Well-Known Member
Не знам колко от вас знаят за схемата, която е възможна благодарение на закон приет 1998 от правителството на Костов - да се фалират фирми със задна дата. Схемата е брутална и ощетява банки и всички фирми, които са работили с въпросната фалирала фирма (трябва да връщат парите, които са взели от нея). Но всичко е съвсем законно, благодарение на правителството на "най-великия икономист" драгалевския бандит. Къде си бе макс, да ми обясниш сега що за магия е това?

Прочетете тази статия за това как са завлечени десетки фирми от Троян благодарение на тази брилянтна измама.

bgtupanfighter

Well-Known Member
От: Фалити със задна дата - да благодарим на Костов

Да, те понеже днешните бабаити много им пречи това от 98-ма та като гледам са се счупили да го променят :wink:

redrum

Well-Known Member

Важно е кой го е въвел и е важно, че десетки фирми, банки и физически лица могат да гризнат дръвцето.

Банки - дават кредит, който се обявява за нищожен.

Фирми - връщат всички пари, които са взели от фирмата и се нареждат на опашката на кредиторите.

Физически лица - ако става въпрос за строителен предприемач, губят жилището си и се нареждат на опашката.

В началото на опашката обаче стои офшорка на собтвеника на фалиралата фирма, която прибира всичките пари.

bgtupanfighter

Well-Known Member

Не, ВАЖНОТО е, че все още е удобен :) Което ЯСНО да ти покаже, че всички са в играта

redrum

Well-Known Member

Никога не съм твърдял обратното :)

bgtupanfighter

Well-Known Member

Е точно за това трябва да знаем кое е ПО-ВАЖНОТО всъщност :wink:

max

Active Member

Ахахахха.

@redrum - днеска е 2013та - 12 години след управлението на Костов.

Такива като тебе и след 50 години ще се оправдават с Костов.

Тебе те боли к..а за бизнеса. Просто искаш да си поплюеш по Костов, понеже го мразиш в червата си, задето ви развали комунистическата утопия.

Ако ще и 50 вредни закона да е приел и половината бизнес да фалира заради него пак си остава най-добрия български политик за последните 50 години.

redrum

Well-Known Member

Ако ще и 50 вредни закона да е приел и половината бизнес да фалира заради него пак си остава най-добрия български политик за последните 50 години.
Не знам дали аз съм комунист, но ти си комсомолец :)

п.п. И не виждам какво се оправдавам. Просто споделих интересна информация, която засяга всеки, който има бизнес. Законът е въведен от твоя любимец - факт.

Akademika

Active Member

Пълни глупости, непознаване на материята и фантасмагории. Има съд - той определя датата на фалит. Да фирмата може да претендира за защита от кредитори като посочи дати от която според нея не е в състояние да си плаща задълженията. Съдът решава коя е датата на несъстоятелност

max

Active Member

Историята си е дала оценката за Костов отдавна.

redrum

Well-Known Member

blackout8

Well-Known Member

Леко налудничева схема, а това второто с банките минава но щото има игра с със съда - при даване на кредит банката си прави нужните процедури, няма как даде кредит на компания в несъстоятелност с обявяване процедура за защита от кредиторите от фалит.

redrum

Well-Known Member

няма как даде кредит на компания в несъстоятелност
Въпросът е, че тя не е когато взима кредита, но след това обявява фалит със задна дата и излиза, че е била. Така, че имайте едно на ум с кой работите, да не се окаже, че имате да връщате пари.

blackout8

Well-Known Member

Е именно де за това ти говоря, те си обявават днес несътоятелност и фалит, замскират всичко не отчитат в система на съда, утре отиваш и теглиш милиони и при подписването се вижда, че всичко е ток и после фалит - това е стара схема.

Малко несериозно ми се вижда, този закон и тази задна дата в какъв период е? И ква е идеята?! Няма никвка логика в този закон, силно ме съмнява няква простотия и постановка да е не че защитавам Костов, ама толкова фирми фалираха и нито една от тях не си върна парите за продадена стока в миналото. То това и счетоводно как ще стане ти на заверен и одитиран отчет за извършена дейност преди 3 години си подал всичко точно сега ще връщаш пари?! От къде това не са провизии, не са обезценки, само минава в некви извънредни резерви, ама .........

redrum

Well-Known Member

и тази задна дата в какъв период е?
10 години. Можеш да бачкаш 10 години и на десетата да обявиш фалит. Ако имаш кредитори, всички на които си плащал през тия години трябва да дадат парите, които си им плащал на кредиторите и самите те стават кредитори. Някакво безумие е, но е легално безумие.

blackout8

Well-Known Member

Човек не мога го повярвам, вижда ми се некво не реално - сега го научих това. Само се сещам колко десетки хиляди фирми изпофалираха, но никой не им върна парите. То няма как да стане, честно не мога си го представя.

Akademika

Active Member

Репортаж по телевизията :)))))))))) Човече не ми казвай че приемаш телевизията за чиста монета. Репортаж една жена ми каза че има далавера :D

mobilio

Well-Known Member

Е - това е стар трик! Сега ли го откривате?

redrum

Well-Known Member

Репортаж по телевизията :)))))))))) Човече не ми казвай че приемаш телевизията за чиста монета. Репортаж една жена ми каза че има далавера :D
Добре, имам познат строителен предприемач, който на чашка ми разказа за тая схема - на него вярвам. Разрових се и открих тия статии. Така става ли?

gangster

New Member

Така става ли?

Не става! :mrgreen: Признай си, че се опитваш да оклеветиш най-великия политик от 681 г. насам. Разкрит си. :D

Горе