Фалити със задна дата - да благодарим на Костов

redrum

Well-Known Member
Не знам колко от вас знаят за схемата, която е възможна благодарение на закон приет 1998 от правителството на Костов - да се фалират фирми със задна дата. Схемата е брутална и ощетява банки и всички фирми, които са работили с въпросната фалирала фирма (трябва да връщат парите, които са взели от нея). Но всичко е съвсем законно, благодарение на правителството на "най-великия икономист" драгалевския бандит. Къде си бе макс, да ми обясниш сега що за магия е това?

Прочетете тази статия за това как са завлечени десетки фирми от Троян благодарение на тази брилянтна измама.
 
От: Фалити със задна дата - да благодарим на Костов

Да, те понеже днешните бабаити много им пречи това от 98-ма та като гледам са се счупили да го променят :wink:
 
От: Фалити със задна дата - да благодарим на Костов

Важно е кой го е въвел и е важно, че десетки фирми, банки и физически лица могат да гризнат дръвцето.

Банки - дават кредит, който се обявява за нищожен.

Фирми - връщат всички пари, които са взели от фирмата и се нареждат на опашката на кредиторите.

Физически лица - ако става въпрос за строителен предприемач, губят жилището си и се нареждат на опашката.

В началото на опашката обаче стои офшорка на собтвеника на фалиралата фирма, която прибира всичките пари.
 
От: Фалити със задна дата - да благодарим на Костов

Не, ВАЖНОТО е, че все още е удобен :) Което ЯСНО да ти покаже, че всички са в играта
 
От: Фалити със задна дата - да благодарим на Костов

Никога не съм твърдял обратното :)
 
От: Фалити със задна дата - да благодарим на Костов

Е точно за това трябва да знаем кое е ПО-ВАЖНОТО всъщност :wink:
 
От: Фалити със задна дата - да благодарим на Костов

Ахахахха.

@redrum - днеска е 2013та - 12 години след управлението на Костов.

Такива като тебе и след 50 години ще се оправдават с Костов.



Тебе те боли к..а за бизнеса. Просто искаш да си поплюеш по Костов, понеже го мразиш в червата си, задето ви развали комунистическата утопия.

Ако ще и 50 вредни закона да е приел и половината бизнес да фалира заради него пак си остава най-добрия български политик за последните 50 години.
 
От: Фалити със задна дата - да благодарим на Костов

Ако ще и 50 вредни закона да е приел и половината бизнес да фалира заради него пак си остава най-добрия български политик за последните 50 години.
Не знам дали аз съм комунист, но ти си комсомолец :)

п.п. И не виждам какво се оправдавам. Просто споделих интересна информация, която засяга всеки, който има бизнес. Законът е въведен от твоя любимец - факт.
 
От: Фалити със задна дата - да благодарим на Костов

Пълни глупости, непознаване на материята и фантасмагории. Има съд - той определя датата на фалит. Да фирмата може да претендира за защита от кредитори като посочи дати от която според нея не е в състояние да си плаща задълженията. Съдът решава коя е датата на несъстоятелност
 
От: Фалити със задна дата - да благодарим на Костов

Историята си е дала оценката за Костов отдавна.
 
От: Фалити със задна дата - да благодарим на Костов

Леко налудничева схема, а това второто с банките минава но щото има игра с със съда - при даване на кредит банката си прави нужните процедури, няма как даде кредит на компания в несъстоятелност с обявяване процедура за защита от кредиторите от фалит.
 
От: Фалити със задна дата - да благодарим на Костов

няма как даде кредит на компания в несъстоятелност
Въпросът е, че тя не е когато взима кредита, но след това обявява фалит със задна дата и излиза, че е била. Така, че имайте едно на ум с кой работите, да не се окаже, че имате да връщате пари.
 
От: Фалити със задна дата - да благодарим на Костов

Е именно де за това ти говоря, те си обявават днес несътоятелност и фалит, замскират всичко не отчитат в система на съда, утре отиваш и теглиш милиони и при подписването се вижда, че всичко е ток и после фалит - това е стара схема.

Малко несериозно ми се вижда, този закон и тази задна дата в какъв период е? И ква е идеята?! Няма никвка логика в този закон, силно ме съмнява няква простотия и постановка да е не че защитавам Костов, ама толкова фирми фалираха и нито една от тях не си върна парите за продадена стока в миналото. То това и счетоводно как ще стане ти на заверен и одитиран отчет за извършена дейност преди 3 години си подал всичко точно сега ще връщаш пари?! От къде това не са провизии, не са обезценки, само минава в некви извънредни резерви, ама .........
 
От: Фалити със задна дата - да благодарим на Костов

и тази задна дата в какъв период е?
10 години. Можеш да бачкаш 10 години и на десетата да обявиш фалит. Ако имаш кредитори, всички на които си плащал през тия години трябва да дадат парите, които си им плащал на кредиторите и самите те стават кредитори. Някакво безумие е, но е легално безумие.
 
От: Фалити със задна дата - да благодарим на Костов

Човек не мога го повярвам, вижда ми се некво не реално - сега го научих това. Само се сещам колко десетки хиляди фирми изпофалираха, но никой не им върна парите. То няма как да стане, честно не мога си го представя.
 
От: Фалити със задна дата - да благодарим на Костов

Репортаж по телевизията :)))))))))) Човече не ми казвай че приемаш телевизията за чиста монета. Репортаж една жена ми каза че има далавера :D
 
От: Фалити със задна дата - да благодарим на Костов

Е - това е стар трик! Сега ли го откривате?
 
От: Фалити със задна дата - да благодарим на Костов

Репортаж по телевизията :)))))))))) Човече не ми казвай че приемаш телевизията за чиста монета. Репортаж една жена ми каза че има далавера :D
Добре, имам познат строителен предприемач, който на чашка ми разказа за тая схема - на него вярвам. Разрових се и открих тия статии. Така става ли?
 
От: Фалити със задна дата - да благодарим на Костов

Така става ли?

Не става! :mrgreen: Признай си, че се опитваш да оклеветиш най-великия политик от 681 г. насам. Разкрит си. :D
 

Горе