Фалит - Ефекта на Касовият Апарат

mantaman

Well-Known Member
За две години хвърлих доста труд да обяснявам на хората защо не трябва да се въвеждат касовите апарати - Почти никой не вдена какво им говорех всички си викаха хак им е на търговците нека ядат дървото без да се усещат че в крайна сметка дървото винаги го ядат хората на финала.

Та да повторя тезите дето развивам от две години белким тоя път се усетят за какво им говоря

- Фалит на голяма част от дребният бизнес - Много голяма часто от дребните фирми оцеляваха само благодарение на това че не отчитаха всичките си приходи.
- Увеличаване на безработицата - Вместо да се самоосигуряват и да осигуряват по един двама работника покрай тях всички дружно отидоха на борсата на държавата на шията.
- Увеличаване на цените на голяма част от стоките и услугите от 10-30% защото почти всички вече трябваше да се регистрират по ДДС и да си плащат реалните данъци.

Сега сигурно пак доста ще скочат и ще кажат ама в тая държава трябва да се плащат данъци - Аз пък ви казвам - Да данъци трябва да се плащат но от едрите фирми от монополистите а не от хората - В повечето страни от ЕС държавата не само че не получава данъци ами и дава помощи на дребните търговци които не изкарват достатъчно (да правилно сте прочели дава помощи ако не печелиш достатъчно) е що дават помощи еми сигурно щото са разбрали това дето герберастите трябваше да разберат по трудният начин - хората трябва да имат с какво да живеят а данъците да се събират от монополите, а не Лукчо да ми работи на загуба

Не случайно бившият министър на икономиката от ГРОБ изстена когато се въвеждаха касовите апарати - По добре сива икономика от колкото никаква.

Дянков си замина - Да видим колко време ще трябва да си заминат и апаратите, ако следващото правителство не ги отмени ще си замине и то като това с камъни.
 
От: Фалит - Ефекта на Касовият Апарат

Ти обичаш да мечтаеш :)
 
От: Фалит - Ефекта на Касовият Апарат

Не вярвам някой да отпусне дребния бизнес - това са едни сигурни пари за хазната. Дребния бизнес се върти предимно от неграмотни и слабограмотни. Едрия бизнес, до колкото го има, си прави счетоводните врътки, изкарва се на загуба, и за хазната нищо не остава.
Цялото мислене на политици и чиновници е съсредоточено върху личните облаги - колкото се може повече облаги с колкото се може по-малко работа. На никой не му пука за държава.
В момента САЩ отвориха нова програма - финансират с 35 000 долара всеки социално проблемен, при лихва 1,25%, ако се захване със селско стопанство. Под социално проблемен е всеки, останал без работа - военни пенсионери, съкратени, трайно безработни.
Наблюдавам през ФБ едно младо семейство от Луизиана - отглеждат малко зеленчуци, яйца от кокошки, пекат сладкиши, правят консерви в буркани и подобни дреболии. Мъж и жена с малко дете. Голяма част от фермата им са ливади. Продават на местен пазар в някакво градче.
Няма сергии - носят си оборудването с тях. Няма касови апарати, заверени кантари - мерят с домакинско кантарче, специален амбалаж, специални етикети и прочие бг глупости!
Няма задължителни договори с "обслужващи" фирми. Членуват в някакъв съюз - това е всичко.
Цените са съпоставими с нашите 1/1 - кокоше яйце 30 цента.
В сравнение с тях, аз съм едър производител. :(
Като им гледам "сергията" и продукцията, си ги представям у нас - ще им съдерат задниците от глоби, за това което предлагат и как го предлагат.
Ако река да опека малко сладкиши и да ги сложа на пазара, ще ме изядат с парцалите от администрацията. С консервите е същото.
Хората се справят някак си и не чакат от държавата. И държавата доволна.
 
От: Фалит - Ефекта на Касовият Апарат

Да видим колко време ще трябва да си заминат и апаратите...

Ти ще си заколиш ли кокошката, която снася златни яйца?
 
От: Фалит - Ефекта на Касовият Апарат

Ти ще си заколиш ли кокошката, която снася златни яйца?

Грешен въпрос :) Ако мога да ползвам алегорията, кокошката вече е заклана, в момента се бърка с пръсти в трупа, да се вадят неснесените още яйца.
Не е нормално, фирма да има капитал 2лв, но да не можеш да започнеш нищо без 5000. И то само за администрацията.
 
От: Фалит - Ефекта на Касовият Апарат

За две години хвърлих доста труд да обяснявам на хората защо не трябва да се въвеждат касовите апарати - Почти никой не вдена какво им говорех всички си викаха хак им е на търговците нека ядат дървото без да се усещат че в крайна сметка дървото винаги го ядат хората на финала.

Та да повторя тезите дето развивам от две години белким тоя път се усетят за какво им говоря

- Фалит на голяма част от дребният бизнес - Много голяма часто от дребните фирми оцеляваха само благодарение на това че не отчитаха всичките си приходи.
- Увеличаване на безработицата - Вместо да се самоосигуряват и да осигуряват по един двама работника покрай тях всички дружно отидоха на борсата на държавата на шията.
- Увеличаване на цените на голяма част от стоките и услугите от 10-30% защото почти всички вече трябваше да се регистрират по ДДС и да си плащат реалните данъци.

Сега сигурно пак доста ще скочат и ще кажат ама в тая държава трябва да се плащат данъци - Аз пък ви казвам - Да данъци трябва да се плащат но от едрите фирми от монополистите а не от хората - В повечето страни от ЕС държавата не само че не получава данъци ами и дава помощи на дребните търговци които не изкарват достатъчно (да правилно сте прочели дава помощи ако не печелиш достатъчно) е що дават помощи еми сигурно щото са разбрали това дето герберастите трябваше да разберат по трудният начин - хората трябва да имат с какво да живеят а данъците да се събират от монополите, а не Лукчо да ми работи на загуба

Не случайно бившият министър на икономиката от ГРОБ изстена когато се въвеждаха касовите апарати - По добре сива икономика от колкото никаква.

Дянков си замина - Да видим колко време ще трябва да си заминат и апаратите, ако следващото правителство не ги отмени ще си замине и то като това с камъни.

Прав си за всичко, което казваш и е така, но пак си остава и една вратичка при касовите апарати, дори и да са вързани с НАП, пак нищо не спира търговеца, да не маркира всяка стока. Все пак е обществен форум и е хубаво да се говори в трето лице :D:D
 
От: Фалит - Ефекта на Касовият Апарат

Прав си за всичко, което казваш и е така, но пак си остава и една вратичка при касовите апарати, дори и да са вързани с НАП, пак нищо не спира търговеца, да не маркира всяка стока. Все пак е обществен форум и е хубаво да се говори в трето лице :D:D

Да, но са му намерили цаката. Идват на еднодневна проверка на "рисков" обект. Седят до апарата през целия ден и после го вземат за база за сравнение за отчетения период. (сег.истор.вр. 3 л.мн.ч.)
 
От: Фалит - Ефекта на Касовият Апарат

Ти обичаш да мечтаеш :)

Не ми се рови в темите назад там бях предрекъл ако не се бъркам че до година година и половина ще ги отменят - айде да изчакаме до към септември и ще говорим пак.
Спомням си как първият месец като ги въведоха горда развяваха разни статистики колко са се увеличили постъпленията после нещо последните месеци почнаха да не се хвалят а то сигурно щото тамън научиха магарето да не яде и то умря - както каза ТЕО заклаха кокошката.


Вискяр все се каня да отида някой ден до местният неделен пазар тип - Битак за да снимам как на метална сергия върху найлони се продава прясно месо цялото в кръв и кацащи го мухи без витрина и мангалите кой как мине го пипа. Ти ми говориш за печени курабийки и яйца.
 
От: Фалит - Ефекта на Касовият Апарат

Вискяр все се каня да отида някой ден до местният неделен пазар тип - Битак за да снимам как на метална сергия върху найлони се продава прясно месо цялото в кръв и кацащи го мухи без витрина и мангалите кой как мине го пипа. Ти ми говориш за печени курабийки и яйца.
Ето ти оферта:
Направи фоторепортаж, напиши му хубава статия - ти нямаш проблеми с писането, и го публикувай в моя форум. Сложи си линкове вътре - твои, или пък ги продай. Имаш и линкове в подписа. Снимките може да ги хостнем при теб или при мен.
Можеш да направиш и повече репортажи. Отделно за зеленчуци, например.

Това предложени е за всички - за силни, качествени и живи материали, няма да искам пари.
Ползата е за всички, смятам.
Може би трябва да пусна една такава тема тук.

Добавка:
От последния ъпдейт ПР на форума падна на 1. Но това смятам да е само до следващия ъпдейт и да си върна двойката.
 
Последно редактирано:
От: Фалит - Ефекта на Касовият Апарат

Тия данъци не отиват за нови мерцедеси, а за пенсии и заплати.

Като махнем касовите апарата и приходите от данъци спаднат от къде ще вземем тия пари ?


Мен ако питаш касовите апарати нека си седят, но можем да намалим ДДС-то на 15% примерно. Това ще е в пъти по-добре за обикновения човек.
 
От: Фалит - Ефекта на Касовият Апарат

Тия данъци не отиват за нови мерцедеси, а за пенсии и заплати.

Аз пък си мислех, че социалните осигуровки (ДОО) са за пенсии. Миналия месец съм им дал 80 кинта.

От тях колко ще отидат за някой пенсионер? 10%? 20%? Останалото е бонуси, заплати, надбавки, и други екстри за чиновниците.
 
От: Фалит - Ефекта на Касовият Апарат

Тия данъци не отиват за нови мерцедеси, а за пенсии и заплати.

Като махнем касовите апарата и приходите от данъци спаднат от къде ще вземем тия пари ?


Мен ако питаш касовите апарати нека си седят, но можем да намалим ДДС-то на 15% примерно. Това ще е в пъти по-добре за обикновения човек.


Да ти кажа баш за теферич отиват. Социалните отиват за пенсии и заплати. Но ефекта и от тях е нулев. Сега плащаме за сегашните пенсионери. А докато дойде нашето време или ще сме се гътнали или ще премахнта социалното осигуряване :lol:
 
От: Фалит - Ефекта на Касовият Апарат

Абе отиват да вържат манглаите да имат какво да ядат и да се плодят. Отиват да покриват различни дефицити по НОИ и НЗОК, отиват за пащане на администрация и пенсиите.
Вместо се изреже една балтия 20-30% администрация, то режат бизнеса.
 
От: Фалит - Ефекта на Касовият Апарат

Фирмите не фалираха, когато въведоха касовите апарати - тъкмо обратното. Бизнеса си вървеше доста добре за времето.

Проблема не е в касовите апарати.
 
От: Фалит - Ефекта на Касовият Апарат

Фирмите не фалираха, когато въведоха касовите апарати - тъкмо обратното. Бизнеса си вървеше доста добре за времето.

Проблема не е в касовите апарати.

Само си направи труда да провериш за изминалата една година колко фирми удариха кепенците и с колко скочи безработицата и ела пак да коментираш - В БГ в общи линии върви само бизнеса на монополите и на тия кръгове от фирми дето имат достъп до обществени поръчки - Кажи ми точно в кой сектор вързаха и цъфнаха нещата та си такъв оптимист.
 
От: Фалит - Ефекта на Касовият Апарат

Само си направи труда да провериш за изминалата една година колко фирми удариха кепенците и с колко скочи безработицата и ела пак да коментираш - В БГ в общи линии върви само бизнеса на монополите и на тия кръгове от фирми дето имат достъп до обществени поръчки - Кажи ми точно в кой сектор вързаха и цъфнаха нещата та си такъв оптимист.

ИТ и аутсорсинга, но то индустрии :)
 
От: Фалит - Ефекта на Касовият Апарат

Кои ИТ такива като инвесторитети дето продават странни сайтове на странни собственици за странни пари които най вероятно препират. Или на продажните онлайн медии дето надуват балона дето се спука тия дни.

На Аутосорсинга кое точно му е напреднало - ЧЕЗ ЕОН и ЕВН дето си се точат сами ли?
 
От: Фалит - Ефекта на Касовият Апарат

Кои ИТ такива като инвесторитети дето продават странни сайтове на странни собственици за странни пари които най вероятно препират. Или на продажните онлайн медии дето надуват балона дето се спука тия дни.

На Аутосорсинга кое точно му е напреднало - ЧЕЗ ЕОН и ЕВН дето си се точат сами ли?

Всички софтуерни компании :) Големите имена, всички експортно ориентирани :)
За ИТ говоря съшо за компанни развиващи продукти и пак са за западния пазар - двамата ми най-добрия приятели работят в такива комапнни.

А от аутсорсинга - ЕРП не са аутсорсъри - Кол центовете са типичен пример, отделно сериозно се аутсорсват западни фирмени системи заради труда и квалификацията на БГ.

Знам, че обичаш фактите :)

http://www.capital.bg/biznes/kompanii/2012/10/02/1918353_softuernata_industriia_s_6_rust/

http://bnr.bg/sites/radiobulgaria/Economy/Business/Pages/Autosorcing.aspx

http://www.capital.bg/biznes/kompan...kva_se_troen_rust_na_zaetite_v_autsorsinga_v/

Както виждаш има дори глад на квалифицирани хора :)
 
От: Фалит - Ефекта на Касовият Апарат

Блеки говорим за бизнес в БГ - според теб има ли поне 5 ИТ компании и 5 Аутосорсинг компании дето да са дръпнали толкова че трябва даже да го коментираме на фона на цялата икономика.

То по тази логика аз сигурно ще намеря и 5 квартални магазина в София дето са увеличили оборота през миналата година. Да седна тогава да бия тупана като БОКО че дребният бизнес процъфтява.
 
От: Фалит - Ефекта на Касовият Апарат

Ама какво общо има между касовите апарати и състоянието на бизнеса ????


Бизнеса са му много данъците и го тресе яко кризата. Не му е проблема в касовите апарати.


Дай да си говорим за намаляване на данъците и контрол на монополите, не за премахване на касовите апарати.

Да махнем касовите апарати е като да махнем оградите по улиците. Познай на кой ще помогне това най-много.
 

Горе