Фейсбук група/страница мнение?

FBOX

Active Member
Здравейте пускам тази тема за да може някой от вас да си кажат мнението. Според вас какво е по-добре да се развива Фейсбук група или страница? Знам, че ще има и хейт коментари де. Моля да споделите.

Надявам се тази тема да бъде полезна и на други колеги.
 
Последно редактирано:
Страницата е по добър вариант :) с група е по трудно развитието докато там се качва съдържание и може само да одобряваш членове и хубавата страна е ,че като се споделя в група има по голяма активност там
 
  • Like
Реакции: FBOX
И аз съм за страница. Повече възможности има за контрол, поне според мен. Групите - голяма спамилка става, но няма как, нали е по камюнити от страница все пак. Всеки има право да пуска мнения. :)
 
Значи по-добре да инвестираме времето си в развитие на страница вместо в група. Въпреки, че и групите си имат плюсове. Въпроса е кое според вас е по-лесно да се развие..
 
Значи по-добре да инвестираме времето си в развитие на страница вместо в група. Въпреки, че и групите си имат плюсове. Въпроса е кое според вас е по-лесно да се развие..
Страници ми е по лесно лично на мен за групите ме радва това ,че мога да споделям безплатно :) за да има ефект една страница всичко зависи първо от името и след това ако са надписани картинките има успех и на последно място трябва да влагаш много любов във всичко това
 
Според мен зависи от темата и целите. Ако говорим за вид общност, групата ми се струва добра алтернатива, докато със страница е някак по-еднопосочна комуникацията.
 
Рийча на страниците е потресаващ, но се развиват по-лесно.

Групите имат рийч, ама развитието е супер трудно.

В повечето случаи се развиват и двете в паралел.
 
Не си написал какво целиш, а именно това ще ти покаже по-правилния отговор за теб. Страниците обикновено са по-лесни за развиване и набиране на фен база. Там са горе/долу top of the funnel посетители. Т.е. най-горно ниво, или казано по-просно такива, които е по-малко вероятно да купят нещо или да напавят съответно действие, което искаш да направят.

Групите, както са ти написали и колегите, са по-трудни за развиване и постоянно поддържане на интереса на членовете, но пък ако я поддържаш правилно, връзката с членовете ти би станала по-близка (вече се преместа към middle of the funnel) и вероятността като ги помолиш да направят съответното нещо е по-голяма. Но отново подчертавам - това е така ако постянно полагаш усилия да я развиваш, поддържаш и да ги държиш заинтересовани, иначе се събират едни хора, които с време стават тип мъртви души.

Иначе технически погледнато (поне лично на мен) и двете ми се струват еднакво прости/сложни за развитие.

И да се върнем в началото - какво целиш?
 
Не си написал какво целиш, а именно това ще ти покаже по-правилния отговор за теб. Страниците обикновено са по-лесни за развиване и набиране на фен база. Там са горе/долу top of the funnel посетители. Т.е. най-горно ниво, или казано по-просно такива, които е по-малко вероятно да купят нещо или да напавят съответно действие, което искаш да направят.

Групите, както са ти написали и колегите, са по-трудни за развиване и постоянно поддържане на интереса на членовете, но пък ако я поддържаш правилно, връзката с членовете ти би станала по-близка (вече се преместа към middle of the funnel) и вероятността като ги помолиш да направят съответното нещо е по-голяма. Но отново подчертавам - това е така ако постянно полагаш усилия да я развиваш, поддържаш и да ги държиш заинтересовани, иначе се събират едни хора, които с време стават тип мъртви души.

Иначе технически погледнато (поне лично на мен) и двете ми се струват еднакво прости/сложни за развитие.

И да се върнем в началото - какво целиш?

Не целя нещо конкретно просто съм решил да почна нещо от 0-лата и за това исках мнение от някой колеги тук. Смисъл кое е по-добре човек да развива в кое е по-добре да инвестираш част от времето ви така да го кажа. Пък и се надявам тази тема да бъде полезна и на други хора. И ако някой може да даде някакъв полезен съвет примерно какви групи или страници вървят и са по лесни за развитие ще бъда благодарен.
 
Не целя нещо конкретно просто съм решил да почна нещо от 0-лата и за това исках мнение от някой колеги тук. Смисъл кое е по-добре човек да развива в кое е по-добре да инвестираш част от времето ви така да го кажа. Пък и се надявам тази тема да бъде полезна и на други хора. И ако някой може да даде някакъв полезен съвет примерно какви групи или страници вървят и са по лесни за развитие ще бъда благодарен.
Ако искаш да си направиш страница и да качваш нещо, което да те кефи и ти да се кефиш на реакцията на хората, а не да развиваш бизнес, отивай в тикток, тая работа във ФБ свърши преди има-няма 10 години, катто и в ИГ преди 2-3. И там рейча е покъртителен. Последното нещо, което гръмна масово и натурално за БГ аудитория бяха страниците за класическия българин. И то преди колко години беше…

Сега експериментирам с една страница, контента и е топ, в една от най-популярните ниши, конверсията 1-2 процента лайкове. Едно време правех по 10-15 без да имам някакво интересно съдържание. Хората просто прескролват да видят кво има и толкова. Да седне някой да харесва/коментира и т.н - няма вече такива работи.

С група по-може да стане, ама трябва да е микронишова, ако намериш хора с данен интерес и почнеш да ги добавяш, ама трябва да имаш много твои лични приятели от въпросното къмюнити, които да докарат техни познати и т.н и да няма друга силна група по темата.

Опиши какво искаш да постигнеш като резултат, за да можем да те насочим.

Ако имаш бизнес и искаш ФБ присъствие - правиш и група и страница, наливаш и в двете.
 
Не целя нещо конкретно просто съм решил да почна нещо от 0-лата и за това исках мнение от някой колеги тук. Смисъл кое е по-добре човек да развива в кое е по-добре да инвестираш част от времето ви така да го кажа. Пък и се надявам тази тема да бъде полезна и на други хора. И ако някой може да даде някакъв полезен съвет примерно какви групи или страници вървят и са по лесни за развитие ще бъда благодарен.
За да има успех не мисли за тях като инвестиция първо ги развий след това и не е толкова лесно няма как с вълбешна пръчка да се случат нещата... И най важното постави си някоя цел която да те мотивира а ако няма успех винаги има решение няма да е загуба на време ще я продадеш и пак ще има нещо на среща мога да ти кажа моята цел и мечта каква е
 
  • Like
Реакции: FBOX
За момента не целя да правя бизнес с тях просто искам да развия нещо.. Правя го чисто за забавление, а за напред вече не се знае как ще се развият нещата. И да съгласен съм, че вече фейсбук страниците не са като едно време вече рийча е… Преди 7-8 години главно с това се занимавах само със страници. И от тогава си ми остана нещо като тръпка и за това пак искам поне една страничка или група да развия.
 
Аз съм за група ако целта не е само популяризиране ->
Като цяло групите са по компактни, целенасочени и с определена по-тясна тематика.
 
Аз съм за група ако целта не е само популяризиране ->
Като цяло групите са по компактни, целенасочени и с определена по-тясна тематика.
Има ли нещо като тактика как може по-лесно да се развие една група от какво зависи?
 
Има ли нещо като тактика как може по-лесно да се развие една група от какво зависи?
За мен няма специална тактика. Групата се концентрира около дадена идея. Каквато и да е тя. И групите са по-нативни. Хората влизат в групи повече заради убеждения, отколкото заради нещо друго.
П.с. Или заради интерес, например Забелязано в Пловдив и т.н. Профилиран от само себе си сегмент.
 
За мен няма специална тактика. Групата се концентрира около дадена идея. Каквато и да е тя. И групите са по-нативни. Хората влизат в групи повече заради убеждения, отколкото заради нещо друго.
П.с. Или заради интерес, например Забелязано в Пловдив и т.н. Профилиран от само себе си сегмент.
Ясно добре благодаря. Ще се радвам, ако някой друг колега сподели нещо просто направих тази тема за да бъде полезна и на други хора.
 

Горе