Финансиране и реставрация на училище

rtx

Member
Здравейте на всички! Дълго време ме мъчи една мисъл за реставрация на училището, което учих 9 години и е близо до нас. Училището е на 3 етажа, като е в доста лошо състояние (вътре), отвънка е добре. Училището е на три етажа, като идеята ми е поне първият да се ползва (за информатика и информационни технологии). Мястото му е уникално - хем в гориста местност, хем в града. Жал ми е да гледам как всичко се разваля и искам да направя нещо. Мога да помогна финансово, но ще е нужна и друга помощ. Искам да Ви попитам дали някой знае къде се кандидатства по Европейски програми за подобен вид помощ. Споделяйте мнения!
 
От: Финансиране и реставрация на училище

Ако училището все още функционира, може да кандидатства по някоя от евро програмите които са насочени към подобряване на учебната среда. Виждал съм не малко училища които направиха ремонти и закупиха техника по този начин. Кандидатстването обаче трябва да си го направят те самите.
 
От: Финансиране и реставрация на училище

Отиваш в общината, срещаш се с кмета и си говорите за европейски проекти. Официално процедурата е доста тежка, но може да се включи и министерство на образованието. Напиши им писмо :|

Много ме трогват подобни инициативи и желания на хората да възстановят или изградят нещо :) Аз самата съм се зарекла, един ден, ако се видя в кинти да построя, училище, театър или детска градина :)
 
От: Финансиране и реставрация на училище

В кой град се намира училището и действащо ли е в момента (ако не е - как/защо и от кого ще се ползва евентуално)?
 
От: Финансиране и реставрация на училище

Здравейте на всички! Дълго време ме мъчи една мисъл за реставрация на училището, което учих 9 години и е близо до нас. Училището е на 3 етажа, като е в доста лошо състояние (вътре), отвънка е добре. Училището е на три етажа, като идеята ми е поне първият да се ползва (за информатика и информационни технологии). Мястото му е уникално - хем в гориста местност, хем в града. Жал ми е да гледам как всичко се разваля и искам да направя нещо. Мога да помогна финансово, но ще е нужна и друга помощ. Искам да Ви попитам дали някой знае къде се кандидатства по Европейски програми за подобен вид помощ. Споделяйте мнения!
На мен също от около година ми се върти в главата една съсипана спортна площадка (фут.+баскет. игрище в едно) в Софи, всеки път като мина с велосипеда напряко от там направо ме дразни гледката как хората язаобикалят, все едно е бунище за ядрени отпадъци. Преди известно време сондирвах, така да се каже мнения от непознати хора, в близката градинка, но или ме пращат да говоря с кметицата на района или си мислят, се опитвам да им продам нещо. Това с европрограмите, според мен няма как да стане. Виж ако е за строене на мангалски общежития веднага ще се ''усвоят'' парите, но за такива цели на никой не му пука. Идеята ми с тази площадка е самите хора в околните блокове и да си финансират сами проекта. Примерно се пускат флаери по пощ. кутии за привличане на интерес, прави се сайт с няколко дизайна на самата площадка как ще изглежда и колко ще струва, отваря се публична банкова сметка и в сайта се следи в реално време как върви натрупването на капитала, като отделно физическо или юридическо лице няма да има право да спонсорира повече да речем от 100 или 200лв с цел елиминирването на злоупотреби или извличане на популистки/политически/икономически ползи от проекта.

Въобще колегата е подел много хубава тема, надявам се да се развие с повече идеи и предложения:wink:
 
От: Финансиране и реставрация на училище

Колега,

Ето ти програма за теб, ако училището е в някой от селските райони си точно за тази програма:

МЯРКА 6.4. ИНВЕСТИЦИОННА ПОДКРЕПА ЗА НЕЗЕМЕДЕЛСКИ ДЕЙНОСТИ

КОИ НАСЕЛЕНИ МЕСТА ВЛИЗАТ В СПИСЪКА НА СЕЛСКИТЕ РАЙОНИ?


Предоставяне на услуги за всички икономически сектори и населението, включително:
– Грижи за деца, възрастни хора, хора с увреждания, здравни услуги, обучение и други;
– ИТ дейности, компютърни и електронни дейности, електронна търговия и др.;

Успех!
 
От: От: Финансиране и реставрация на училище

На мен също от около година ми се върти в главата една съсипана спортна площадка (фут.+баскет. игрище в едно) в Софи, всеки път като мина с велосипеда напряко от там направо ме дразни гледката как хората язаобикалят, все едно е бунище за ядрени отпадъци. Преди известно време сондирвах, така да се каже мнения от непознати хора, в близката градинка, но или ме пращат да говоря с кметицата на района или си мислят, се опитвам да им продам нещо. Това с европрограмите, според мен няма как да стане. Виж ако е за строене на мангалски общежития веднага ще се ''усвоят'' парите, но за такива цели на никой не му пука. Идеята ми с тази площадка е самите хора в околните блокове и да си финансират сами проекта. Примерно се пускат флаери по пощ. кутии за привличане на интерес, прави се сайт с няколко дизайна на самата площадка как ще изглежда и колко ще струва, отваря се публична банкова сметка и в сайта се следи в реално време как върви натрупването на капитала, като отделно физическо или юридическо лице няма да има право да спонсорира повече да речем от 100 или 200лв с цел елиминирването на злоупотреби или извличане на популистки/политически/икономически ползи от проекта.

Въобще колегата е подел много хубава тема, надявам се да се развие с повече идеи и предложения:wink:

Мога да сложа пари, че няма да стане :)

И какви дизайни ще правиш :D аз лично не бих инвестирал и една стотинка в нещо за обществено безплатно ползване и което ще иска редовна поддръжка.
Ако някой има пари за пилеене, по-добре се обединете и направете спортна зала/игрище което да предоставя всичко необходимо за упражняването на даден спорт.

Относно идеята на @waldes, аз я виждам като: окосяване на тревата, две врати и два коша - някакви пейки и това е. Няколко стотин лв., макс 1000. Той може да го реализира и сам, ако времето му е ценно (визирам безмислените дизайни на спортната площадка, направа на сайтове, постоянно сканиране на документи и т.н.)
 
От: Финансиране и реставрация на училище

Благодаря много за мненията! Другата седмица ще гледам да задвижа нещата. Училището е в средно голям град, но в спокоен квартал и хубаво място. Ще видим как ще потръгнат нещата, защото имам съмнение, че го затвориха за да го купи някой (сградата отвън е нова). Сигурно са се намърдали големи риби, защото мисля че чакат още малко време и да го вземат на добра цена. Дано всичко е окей. :)
 
От: Финансиране и реставрация на училище

Благодаря много за мненията! Другата седмица ще гледам да задвижа нещата. Училището е в средно голям град, но в спокоен квартал и хубаво място. Ще видим как ще потръгнат нещата, защото имам съмнение, че го затвориха за да го купи някой (сградата отвън е нова). Сигурно са се намърдали големи риби, защото мисля че чакат още малко време и да го вземат на добра цена. Дано всичко е окей. :)
Действай, братле, не обръщай внимание мненията на околните - болшинството от бг обществото е адски комплексирано и затова не успяват да се организират сами. Пиши ми на лично съобщение, ще помагам с каквото мога.
 
От: Финансиране и реставрация на училище

Имам сайтове за образование - ако ми дадеш материали за кампанията с радост ще ги публикувам напълно безплатно. Много хубава кампания си подел. Успех. :)

Sent from my GT-S7562 using Tapatalk
 
От: Финансиране и реставрация на училище

Идва 15 семптември и децата няма къде да учат! :( Докъде стигна реставрацията?
 
От: Финансиране и реставрация на училище

Все още е на ниво преговори, но засега има зелена светлина. :)
 

Горе