Форум кой е най добър

Здравейте.
Трябва ми форум на който да му работят всички добавки, като например и най важното което ми трябва е да ми добавка за пряк път на последни теми.
Надявам се да си кажите вапите мнение и да ми помогнете .
 
От: Форум кой е най добър

Аз като форум ти препоръчвам phpbb по елементарен е. Слагаш automod и буташ модове после.
Иначе ако си по голям специалист. Ползвай vbulletin
 
От: Форум кой е най добър

от безплатните бих препоръчал punbb, от платените vBulletin.
 
От: Форум кой е най добър

Аз като форум ти препоръчвам phpbb по елементарен е. Слагаш automod и буташ модове после.
Иначе ако си по голям специалист. Ползвай vbulletin

Тоя форум мога ли да го подкарам на Уордпресс ?
И можеш ли да ми дадеш малко инструкции как да го инсталирам ?
 
От: Форум кой е най добър

Работата с phpbb изиксва много четене и познания в администраторския панел, за да се ошлайфа форума, както искаш. Аутомод модула също изисква работа. Общо взето форум поддръжката не е като cms.
 
От: От: Форум кой е най добър

Тоя форум мога ли да го подкарам на Уордпресс ?
И можеш ли да ми дадеш малко инструкции как да го инсталирам ?

Не, това не е модул за WP, отделен CMS е.
 
От: Форум кой е най добър

И аз скоро ще пускам нов форум, а не съм го правил от много години, когато на мода бяха phpbb2 и IPB :) Въобще не ги знам какви са в момента, но искам да е безплатен, че от него едва ли ще се печели нещо. Гледах демото на phpbb3 и SMF, колебаех се между тях, но сега разбрах и за punbb. Кой ще препоръчате между трите? Трябва ми форум, който да е лесен за потребителите и да има стандартните възможности, а е най-добре да има и БГ език, да не ми се налага да превеждам.
 
От: Форум кой е най добър

Работил съм с phpbb3 и за мен е лесен и хубав.
 
От: Форум кой е най добър

Обърни се към конкурентите си, за да видиш коя ползват и те съветвам да тръгнеш със същата система. Защото голяма част потребителите там, ще искат да станат и в твоя форум. А те са свикнали с един форум, а ти ще им предложиш друг. За тях е коренна пречка. Същото е теб да те накараме да заработиш не с декстоп фотошоп, а да пишеш цветовете в код.

И аз скоро ще пускам нов форум, а не съм го правил от много години, когато на мода бяха phpbb2 и IPB :) Въобще не ги знам какви са в момента, но искам да е безплатен, че от него едва ли ще се печели нещо. Гледах демото на phpbb3 и SMF, колебаех се между тях, но сега разбрах и за punbb. Кой ще препоръчате между трите? Трябва ми форум, който да е лесен за потребителите и да има стандартните възможности, а е най-добре да има и БГ език, да не ми се налага да превеждам.
 
От: Форум кой е най добър

Обърни се към конкурентите си, за да видиш коя ползват и те съветвам да тръгнеш със същата система. Защото голяма част потребителите там, ще искат да станат и в твоя форум. А те са свикнали с един форум, а ти ще им предложиш друг. За тях е коренна пречка. Същото е теб да те накараме да заработиш не с декстоп фотошоп, а да пишеш цветовете в код.

То конкуренти няма, поне такъв форум не знам да има. Нещо не виждам сайтове с phpbb3, защо ли, сигурно има, но явно са рядкост. Още много си карат на 2-ката и не я ъпдейтват.
 
От: Форум кой е най добър

Има, но рядко се използват, заради липсата на рекламни канали, каквито ги има тук. Спокойно може да тръгнеш с phpbb или smf, ако ще искаш да правиш дискусионен форум. Ако пък ли не, комерсиален форум с партньори и блъскане на реклами, тогава потърси платен форум. Мога да ти дам пример с форум на bmw, който е на phpbb3 с изграден рекламен модул с канали. Но там яко се блъскат пари за продажба на джанти, гуми, гърнета и т.н Има договорени отстъпки с куриери, сервизи и магазини. Отдавна времето на банерите пуснати в хедърите отмина. По-малка кликаемост не може да се постигне с тях. Бях платил за реклама в най-големия форум за дадена сфера в България и ми донеси 0 регистрации и 3-4 посетителя на ден, като рекламатора имаше над 10 000 регистрирани потребители и почти двойно повече активни от този форум. Ти си избери, какво искаш да получиш и какво може да предлагаш. Иначе си хвърляш времето на пук на вятъра.
 
От: Форум кой е най добър

Ще ги прегледам и ще видя, ще има тук там някоя рекламка, но предполагам не е проблем да им се слагат в темплейтите.
 
От: Форум кой е най добър

Като мой най-добър съвет, може да приемеш да потърсиш тема до напълно доближаваща се до дизайна на SMF, IP.Board, Vbulletin и да я адаптираш целия phpbb към тях. Когато започнеш с него, използвай хедър рекламата 468х60 не за реклама, а да акцентираш най-важното от твоя форум и да пренасочваш нерегистрираните, да влезнат, прочетат материала в темата и да те харесат. Всичко останало, което предполагам си го замислил, ще те върне 99 год, от времето на форум на дата.бг. В случай, че искаш да вкарваш малки платени спонсори или връзки, тогава обедини твоя форум хедър с логото ти и го свържеш с твоя спонсор. Така ще придадеш най-голяма тежест.

Мога да ти дам пример.
Имаш форум за гоблени. Твоите потребители ще кликнат веднъж дваж на банерите, ще видят нищо интересно и ще спрат.
Но ако пък започнеш двойно представяне ти и твоя спонсор, потребителите ти ще имат по-голямо доверие, както в теб, така и в двама ви. Тогара твоята роля е да ги насочваш потребителите, а твоя спонсор да им дава решения.
Времето на форумите доста се промени и следва елементарното поведенческо мислене. Т.е няма вече място и време да си мислим, че всеки е идиот и може да го манипулираме елементарно.
 
От: Форум кой е най добър

още един глас за phpbb3 лека ,удобна и има много безплатни теми и модули
 
От: Форум кой е най добър

Да може да се интегрира с Wordpress
Сваляш си форума от phpbb(.)com и го инсталираш
Предполагам си имаш блог няма да ти казвам за там.
После влизаш в Wp-united(.com)
Сваляш си пълния пакет за phpbb и wordpress мода
Единия е за блога ти плъгина да го стартираш
Другия е необходимо да си сложиш automod за да го инсталираш. Четеш как се слага аутомода, след това слагаш и мода който си свалил от wp united и от плъгина от wordpress ги вързваш вече.

За другите форуми не знам как става интеграцията.
 
От: От: Форум кой е най добър

Тоя форум мога ли да го подкарам на Уордпресс ?
И можеш ли да ми дадеш малко инструкции как да го инсталирам ?
След като задаваш въпроси от този тип, значи имаш още много да четеш. И е все тая каква система ще качиш. Но ти и с качването имаш проблеми.
Така че си наеми консултант. Да ти свърши работата и да те въведе в системата.
Иначе ще пишеш безброй въпроси по форумите от типа "А сега какво да направя?"
Aleksandar Angelov каза:
Трябва ми форум на който да му работят всички добавки,
За всяка форумна система, на официалния сайт, всички предложени добавки са проверени и работят. Ако взимаш добавки от други места, е възможно да има проблеми.
 
От: Форум кой е най добър

Отдавна времето на банерите пуснати в хедърите отмина. По-малка кликаемост не може да се постигне с тях. Бях платил за реклама в най-големия форум за дадена сфера в България и ми донеси 0 регистрации и 3-4 посетителя на ден, като рекламатора имаше над 10 000 регистрирани потребители и почти двойно повече активни от този форум.

Не бих се съгласил с теб, напротив. Смятам, че тук, в този случай при твоята реклама си допуснал грешка. Това, че ти си сгрешил и не си успял, не означава, че това навсякъде е така!
 
От: Форум кой е най добър

Колко пъти "кликна" на рекламния банер на adx? Аз, само веднъж. Влезнах, видях и нищо не разбрах. Другите ми кликания са случайни. Ако влезнат и започнат да пишат от adx, за да ме заинтригуват, направо ще си маркирам сайта и почти всеки ден ще влизам, да чета и да си обновявам информацията за себе си. Но така, както е с банера, единствно рабрах, че имат банер при тях CKB и нещо си там рекламират или правили. Ако банерите правеха рекламата, имиджмейкъри нямаше да има. Не е лошо да има банери, но да има кой да ги подплати с богато инфо.
 

Горе