Френски Лицей СОФИЯ - Как за 10 000 лева годишно може да си спечелите въшки

От: От: Re: Френски Лицей СОФИЯ - Как за 10 000 лева годишно може да си спечелите въш

Този извод от преки наблюдения ли е или от агенция ЕЖК (Една Жена Каза)? И аз съм чувала такива неща, но не съм ги виждала. Всички елитни гимназии не мога да огрея, но през последната година всяка вечер се мотая около СМГ и там такова нещо не съм видяла, въпреки че съм се оглеждала :wink:

13 години съм работил в различни заведения София. Част от тях се посещаваха редовно от ученички и ученици от така наречените елитни частни учлища. Нямаше едно дето да не пуши билки или да не трещи хапчета и амфетамини. Редовните разкази бяха как се били напушили преди часовете или как се размазали в Ялат и Червило.
 
От: Френски Лицей СОФИЯ - Как за 10 000 лева годишно може да си спечелите въшки

Тази тема наистина ме потресе и ми припомни как чистихме едно гражданче на Дания от въшки. Не за друго, ами за да не тръгнат и по нас, че ни беше на гости. Както каза някой по-горе, там в училищата не взимат никакви мерки, незнам дали от "политическа коректност" или защото не им пука.
 
Re: От: От: Re: Френски Лицей СОФИЯ - Как за 10 000 лева годишно може да си спечелите

ха-ха "Френска територия"?! WTF? А искат ли българско меле по балкански тертип?! :twisted:

/ето защо ни е нужна армията, ама нейсе!/


Това какво означава? Че детето ви е френски гражданин/ка и ако във Франция закона позволява да се развъждат въшки, значи не може да им се прави забележка?

Някой яко ви е плъзнал по пързалката. Говорете с адвокат и Министерство на здравеопазването. Ако искате с Министерство на външните работи, да им назначи проверка.
И не се шегувам! Също така до Омбудсмана пишете. Успех!

За първи път го чувам този френски лицей иначе ако е в сграда към посолството е френска територия, както нашите посолства, във Париж, Берлин, Лондон и други столици са българска територия... към някой от тях има българско училище и важат правилата на МОН и нашите закони..

/ще пратиш армията на територията на училището да бори въшките?/ и да предизвика дипломатически инцидент, това за посолствата че са чужда територия е от преди оон,

пп Този на вики лиикс джулиан асандж от няколко години е в посолството на еквадор в лондон и не могат да го извадят от там еквадорска територия... която ако се наруши ще създаде опасен прецедент в международното право... а го искат за по сериозни неща не за въшки
 
От: Френски Лицей СОФИЯ - Как за 10 000 лева годишно може да си спечелите въшки

Тази тема наистина ме потресе и ми припомни как чистихме едно гражданче на Дания от въшки. Не за друго, ами за да не тръгнат и по нас, че ни беше на гости. Както каза някой по-горе, там в училищата не взимат никакви мерки, незнам дали от "политическа коректност" или защото не им пука.

Цялата работа е "уж" да не се дискриминират децата с въшките, ама никой не отчита като дискриминация примерно червенето при фризьора или прическата на детето
 
От: От: Re: Френски Лицей СОФИЯ - Как за 10 000 лева годишно може да си спечелите въш

Ходихме до ХЕИ и отговора беше, че там е френска територия и нямат право да правят проверки :oops:

Хах, това сериозно ли?
Щом не можеш да се обърнеш към ХЕИ, към кой тогава, към френските служби, може би?
А разговарял ли си с други родители, какво мислят по въпроса
Уж елитно учебно заведение, пък няма да обърнат внимание на такъв проблем :cry:
 
От: Френски Лицей СОФИЯ - Как за 10 000 лева годишно може да си спечелите въшки

И аз се чудих, защо не ни пощят, като преди. А то било, за да не ни дискриминират. Чуствам се гпажданин на Европа, макар и въшлив. Мога да ви кажа, като все още ученик, че колкото по неелитно е училището толкова по-малко наркотици имат. Имам познат в частно училище, който ми разказа, че е единственея в класа, който не е пушил канабис. При мен положението е обратно. От 30 човека 3-4 са употребявали и то подителите им държат половината бизнес в града. Като става въпрос за математическа гимназия с традиции и определено най-елитното училище в населеното място.


Наркотиците са скъпи и просто децата, чиито родители имат повечко пари употребяват по-често.
 
От: Re: От: От: Re: Френски Лицей СОФИЯ - Как за 10 000 лева годишно може да си спече

За първи път го чувам този френски лицей иначе ако е в сграда към посолството е френска територия, както нашите посолства, във Париж, Берлин, Лондон и други столици са българска територия... към някой от тях има българско училище и важат правилата на МОН и нашите закони..

Съвсем в сграда на Българска територия си е, а не на посолството.




Училище МАКСИ КОМПЛЕКС

Комплекс Макси
Симеоновско шосе 110
кв. ВИТОША
1700 София


ето ти посолството на Франция:

Посолство на Франция в България
Адрес: София 1504, ул. "Оборище" 27-29
Тел.: (+359 2) 965 11 00
Факс: (+359 2) 965 11 20
E-mail: [email protected]

Консулска служба:

Адрес: София 1504, ул. "Оборище" № 21 А

Въпреки, че имам приятели живеещи на Оборище, които ще предупредя, да не доближават територията на Франция БЕЗ въшки.

Относно армията и законите ни, друга тема.

Дай да видим, ако я нямаше тази тема и ти решиш да си пратиш детето там... не, просто не би споделил нещо толкова срамно нали?


Както отбелязах, но явно не си обърнал внимание, очевидно и Френската (ни) гимназия на Патриарха е Френска територия, както и английската пък английска територия- че не е само една английската. Тук в Стрелбище взеха че направиха една Втора английска и какво? Странно, че с името на американец, ама може да е от стар английски род :( ... а Класическата? Тя на гърците или македонците е?
 
От: От: Френски Лицей СОФИЯ - Как за 10 000 лева годишно може да си спечелите въшки

И аз се чудих, защо не ни пощят, като преди. А то било, за да не ни дискриминират. Чуствам се гпажданин на Европа, макар и въшлив. Мога да ви кажа, като все още ученик, че колкото по неелитно е училището толкова по-малко наркотици имат. Имам познат в частно училище, който ми разказа, че е единственея в класа, който не е пушил канабис. При мен положението е обратно. От 30 човека 3-4 са употребявали и то подителите им държат половината бизнес в града. Като става въпрос за математическа гимназия с традиции и определено най-елитното училище в населеното място.


Наркотиците са скъпи и просто децата, чиито родители имат повечко пари употребяват по-често.


Не знам дали е за иронизиране, но скоро водя детето на зъболекар. А аз съвсем ясно се сещам от моите ученически години (оставете проверката за въшки още от детската градина) как всеки месец бяхме на преглед. И питам зъболекарката ни: Добре де, сега няма ли поне в едно училище профилактично някой зъболекар да преглежда децата?;- Не! Няма кой да плаща.
Отделно, че медицинското обслужване в училищата е крайно наложително. Имат една медицинска сестра(с такава квалификация), която "обслужва" поне 1000 ученици! Последно присъствах как на едно момиче му беше прилошало и тя й каза: Симулираш., за да избягаш от час!- Детето прибледняло, дори да е в мензис не изглеждаше добре. Отделно са случаите където имаше за починало в един двор на училище... но ще стане много дълго.
 
От: От: Re: От: От: Re: Френски Лицей СОФИЯ - Как за 10 000 лева годишно може да си с

Съвсем в сграда на Българска територия си е, а не на посолството.

Във Варна също има френски лицей, което ме навежда на мисълта, че най-вероятно работят с някаква спогодба между двете министерства. В сайта на софийския лицей има много оскъдна информация

На базата на конвенция подписана между учебното заведение и Агенцията за Френско Образование в Чужбина, училището предлага обучение, признато от френското Министерство на Образованието и подготвя за Диплома за основано образование (Brevet national des collèges) и Матура (Baccalauréat).

В България то зависи от Посолството на Франция.
 
От: Френски Лицей СОФИЯ - Как за 10 000 лева годишно може да си спечелите въшки

Не знам ти на коя страна си, но аз се опитвам да съм на твоя.

Френска и Българска територия къде и кога се случва да е?!
Френски закони на образованието- ок! Колкото са спрямо българското все пак законодателство, иначе в самата Франция, ако беше дори нямаше да го обсъждаме.

Та на територията на България важат Български Закони за Здравето (и въшките)!
Ако в Етиопия е разрешено всеки етиопец да прави секс без презерватив въпреки опасността от СПИН, в България, ако е забранено, значи не може ... или е кофти.
В този ред на мисли Френските закони на образованието какво общо имат с въшките?
Или Френското образование не се влияе от Въшки! Браво! Еволюция.
Но очевидно някои български възпитаници имат некомфорт от тези гадини и здравето им е по-важно от образованието-френско.
Понеже стана много Френско ми идват много аналогии за други френски позволени неща, които може, да не са в българските закони, но хайде ще ги спестя.
За това може да покажете поне малко инициативност и да си поискате правата касаещи здравето на детето Ви.
Сега, ако е по-важно да завърши Френски лицей с въшки. Добре. Не искам да се меся. Но да ми обяснявате, че някой ви спира, да се оплачете ще е малко тъпо.
 
От: Re: От: От: Re: Френски Лицей СОФИЯ - Как за 10 000 лева годишно може да си спече

За първи път го чувам този френски лицей иначе ако е в сграда към посолството е френска територия, както нашите посолства, във Париж, Берлин, Лондон и други столици са българска територия... към някой от тях има българско училище и важат правилата на МОН и нашите закони..

/ще пратиш армията на територията на училището да бори въшките?/ и да предизвика дипломатически инцидент, това за посолствата че са чужда територия е от преди оон,

пп Този на вики лиикс джулиан асандж от няколко години е в посолството на еквадор в лондон и не могат да го извадят от там еквадорска територия... която ако се наруши ще създаде опасен прецедент в международното право... а го искат за по сериозни неща не за въшки

В грешка си.Асандж беше няколко месеца в Еквадорското посолство и много отдавна вече е в Русия.Дори мисля,че и гражданство му дадоха.
 
Re: От: Re: От: От: Re: Френски Лицей СОФИЯ - Как за 10 000 лева годишно може да си с

В грешка си.Асандж беше няколко месеца в Еквадорското посолство и много отдавна вече е в Русия.Дори мисля,че и гражданство му дадоха.

Още е в посолството в Русия е Сноудън, последните новини са от октомври... но си е вътре отвън го чакат да го арестуват (дотук чакането име струвало над 4 милиона паудна
 
От: Френски Лицей СОФИЯ - Как за 10 000 лева годишно може да си спечелите въшки

ВСЯКА ВЪШКА - КУРШУМ В ГЛАВАТА НА НЕТОЛЕРАНТНИТЕ КСЕНОФОБИ! :lol:
 
Re: От: Френски Лицей СОФИЯ - Как за 10 000 лева годишно може да си спечелите въшки

Не знам ти на коя страна си, но аз се опитвам да съм на твоя.

Френска и Българска територия къде и кога се случва да е?!
Френски закони на образованието- ок! Колкото са спрямо българското все пак законодателство, иначе в самата Франция, ако беше дори нямаше да го обсъждаме.

Т
Но очевидно някои български възпитаници имат некомфорт от тези гадини и здравето им е по-важно от образованието-френско.
Понеже стана много Френско ми идват много аналогии за други френски позволени неща, които може, да не са в българските закони, но хайде ще ги спестя.
За това може да покажете поне малко инициативност и да си поискате правата касаещи здравето на детето Ви.
Сега, ако е по-важно да завърши Френски лицей с въшки. Добре. Не искам да се меся. Но да ми обяснявате, че някой ви спира, да се оплачете ще е малко тъпо.

Ти ме захапа за армията аз също те захапах... че и обвинения ми отправяш... просто казвам че може и да е френска територия... Ако сградата е наета от посолството не ми е много ясен статута... Повечето дипломати и дипломатически служители не живеят в посолствата освен ако не са големи с жилищни площи (много малко и извън центъра) а са им наети други жилища... доколкото знам че не може да се влиза туко така от наши институции в тези жилища наети от посолство... така че това което са казали от ХЕИ може и да е вярно... Ако е така изборите са малко...

също искам да помогнем на snux но засега може да помогнем като ранкнем темата за думичката френски лицей да се даде гласност на случая...
 
От: От: Френски Лицей СОФИЯ - Как за 10 000 лева годишно може да си спечелите въшки

@Cassiopeia напълно съм за това, че на територията на България трябва да важат българските закони и за това почнах да дълбая в тази посока, че училището не е част от френското посолство. Ровейки се попаднах точно на една статия в бивол.бг, където излезнаха още доста интересни неща.

Тук е мястото да се каже, че всъщност собственик на училището не е френската държава, а Асоциацията на родителите на учениците във Френското училище в София. По устав лицеят е под патронажа на френския посланик в България. Административният съвет (АС), който управлява Асоциацията, се състои от 10 души представители на родителското тяло. Лицеят е свързан с френската държава чрез конвенция с Агенцията за френскоезично обучение в чужбина (AEFE), която е към френското външно министерство.

Следвайки тази логика, нищо не пречи на родното ХЕИ/РИОКОЗ да направят проверка

@coolice благодарско за съпорта
 
От: От: Френски Лицей СОФИЯ - Как за 10 000 лева годишно може да си спечелите въшки

Цялата работа е "уж" да не се дискриминират децата с въшките, ама никой не отчита като дискриминация примерно червенето при фризьора или прическата на детето

Баси като помня едно време в училище как влизаше лелката и почва да ни пощи един по един. :mrgreen: Сега всеки е гУем разбирач и си знае правата. Тогава да не сме умрели като ни ровеха всяка седмица...
 
От: Re: От: Френски Лицей СОФИЯ - Как за 10 000 лева годишно може да си спечелите въш

Ти ме захапа за армията аз също те захапах... че и обвинения ми отправяш... просто казвам че може и да е френска територия... Ако сградата е наета от посолството не ми е много ясен статута... Повечето дипломати и дипломатически служители не живеят в посолствата освен ако не са големи с жилищни площи (много малко и извън центъра) а са им наети други жилища... доколкото знам че не може да се влиза туко така от наши институции в тези жилища наети от посолство... така че това което са казали от ХЕИ може и да е вярно... Ако е така изборите са малко...

също искам да помогнем на snux но засега може да помогнем като ранкнем темата за думичката френски лицей да се даде гласност на случая...

Не съм те "захапвала" за нищо. Извинявай, ако така е "прозвучало".

Като цяло мисълта ми беше свързана с това, че няма значение какъв гражданин си, когато си на територията на определена държава ползваш нейното здравеопазване, респективно се съобразяваш с нейните здравни закони. Ако решим да възприемаме все пак учещите във френския лицей като чужди граждани или деца на дипломати, а защо не и самите дипломати. Тях дипломатите, кой ги лекува докато са тук? Френски лекари по френските здравни закони? Така ли. Та е различно и няма общо територията и здравеопазването, както и контрола и превенцията. Като им харесва с въшки, да го указват изрично при приемът на децата. "Уважаеми родители, тук децата ви ще се сдобият с въшки, освен с образование по френски!".

Както обясних, работя в една институция, където се извършва именно контрол, но по други направления на здравеопазването. Говорих с директора лично и той ми каза, че Софийското РЗИ е напълно в правото си да направи проверката.

Отделно написах писмо до Омбудсмана, макар и не от мое име, но като получа отоговорът му, ще ви информирам.
 

Горе