ХАЙДЕ ЧЕСТИТО: Законът за десятъка мина на първо четене

От: ХАЙДЕ ЧЕСТИТО: Законът за десятъка мина на първо четене

Казано с две думи...за сега нищо не можем да направим. Но догодина можем много да направим, просто като не гласуваме за тях.
С всеки техен закон все повече се убеждавам че тези идиоти въобще не ги интересува България и хората в тази страна...интересува ги само тяхната далавера и техните корпоративни интереси.
 
Последно редактирано:
От: ХАЙДЕ ЧЕСТИТО: Законът за десятъка мина на първо четене

С всеки техен закон все повече се убеждавам че тези идиоти въобще не ги интересува България и хората в тази страна...интересува ги само тяхната далавери и техните корпоративни интереси.

Те и другите са така, ама тия май станаха прекалено нагли. Не знам от некадърност ли го правят или просто гледат да вземат колкото се може повече докато са на власт, но наистина това вече преминава всякакви граници.
 
От: ХАЙДЕ ЧЕСТИТО: Законът за десятъка мина на първо четене

Чуждите банки и те не са решение, казаха че и лихвите по депозитите в чужди банки също ще се облагат.

В Литва, Латвия, Словения и Естония не се облагат лихвите, не ги слушай какво говорят ако се разтърси човек и извън ЕС ще намери такива държави(не съм проверявал, но нема начин да няма).

Мен лично не ме кефи факта, че един път плащаш данъци за тези пари, слагаш ги на депозит и после пак плащаш върху същите пари и естествено това което получаваш е един трибуквен на среща. Просто няма смисъл от нови данъци те с тези пари дето имат не могат да се оправят.

За инфлацията да не говорим, че според мен реалната е много над 5% и излиза, че хем си на загуба, хем плащаш данък печалба от лихви. :D

Найс, а?

Защо никой не повдига въпроса да има необлагаем минимум, както в много европейски страни?

Щото не им е на далавера да има такъв.
 
От: ХАЙДЕ ЧЕСТИТО: Законът за десятъка мина на първо четене

Защо никой не повдига въпроса да има необлагаем минимум, както в много европейски страни?


Защото ако това стане ще фалира държавата заради спадналите приходи в бюджета.
 
От: От: ХАЙДЕ ЧЕСТИТО: Законът за десятъка мина на първо четене

В Литва, Латвия, Словения и Естония не се облагат лихвите, не ги слушай какво говорят ако се разтърси човек и извън ЕС ще намери такива държави(не съм проверявал, но нема начин да няма).


ако фалират банките в тези страни Литва, Латвия, Словения и Естония,ко праим? Едвали ще се юрне народа да изнася парите си !Бош Лаф!


Мен лично не ме кефи факта, че един път плащаш данъци за тези пари, слагаш ги на депозит и после пак плащаш върху същите пари и естествено това което получаваш е един трибуквен на среща. Просто няма смисъл от нови данъци те с тези пари дето имат не могат да се оправят.


не плащаш върху същите пари ,а върху печалбата/лихвата/ от тези пари.

Мартин Димитров о СДС това и каза по тв-то, та и аз се подведох,ама не
 
От: ХАЙДЕ ЧЕСТИТО: Законът за десятъка мина на първо четене

Безмислен данък, който няма да донесе предвидените резултати. Негативите в случая са повече от ползите, но те си знаят....
 
От: От: От: ХАЙДЕ ЧЕСТИТО: Законът за десятъка мина на първо четене

ако фалират банките в тези страни Литва, Латвия, Словения и Естония,ко праим? Едвали ще се юрне народа да изнася парите си !Бош Лаф!

Казвам, че твърдението на Дянков, че само в България няма такъв данък е не вярно. Дали някой ще тръгне да си мести парите все тая. Вероятноста с тази политика ние да фалираме ми се струва по-голяма от горните държави.

не плащаш върху същите пари ,а върху печалбата/лихвата/ от тези пари.

Мартин Димитров о СДС това и каза по тв-то, та и аз се подведох,ама не

Не го знам Мартин Димитров какво е приказвал не съм го гледал. При положение, че инфлацията е 5% и лихвата върху депозита ти е 5%, кажи ми колко ти е печалбата от, която ще платиш данъка?:)
 
От: ХАЙДЕ ЧЕСТИТО: Законът за десятъка мина на първо четене

Те и толкова ще вземат, банките ще ги поразиграят от пусто в празно и накрая нищо няма прибере д-вата
 
От: ХАЙДЕ ЧЕСТИТО: Законът за десятъка мина на първо четене

Ами не, просто да направят по-голям данъка при по-големи приходи. Ще спечелят много повече.
А средностатистическия българин ще стане една идея по-малко беден.
 
От: ХАЙДЕ ЧЕСТИТО: Законът за десятъка мина на първо четене

По-добре да мислят как да прибират парите от сивата икономика, а не да товарят с данъци едни и същи хора!
 
От: ХАЙДЕ ЧЕСТИТО: Законът за десятъка мина на първо четене

Ами не, просто да направят по-голям данъка при по-големи приходи. Ще спечелят много повече.
А средностатистическия българин ще стане една идея по-малко беден.

Баси как ме кефят левите виждания за единство :D
 
От: ХАЙДЕ ЧЕСТИТО: Законът за десятъка мина на първо четене

Ама за какво са им повече пари като те тези не могат да управляват като трябва? :)

ПП: Примерно дават 3 милн. за лечение на деца в чужбина и 6 милн. за изработка на сайт. Смех баце.
 
От: От: От: От: ХАЙДЕ ЧЕСТИТО: Законът за десятъка мина на първо четене

Не го знам Мартин Димитров какво е приказвал не съм го гледал. При положение, че инфлацията е 5% и лихвата върху депозита ти е 5%, кажи ми колко ти е печалбата от, която ще платиш данъка?:)
Чек ся! Инфлацията и да е 580%, пак ще плащаш данък на 5-те %.
Реална печалба и счетоводна печалба са съвсем различни бири.
 
От: ХАЙДЕ ЧЕСТИТО: Законът за десятъка мина на първо четене

По-добре да мислят как да прибират парите от сивата икономика, а не да товарят с данъци едни и същи хора!

Размерът на сивата икономика е производен на количеството данъци и условията за развиване на бизнес, осигурени от държавата.
 
От: ХАЙДЕ ЧЕСТИТО: Законът за десятъка мина на първо четене

С един познат съм си говорил как може се подобри сивата икономика - прекалено лесно, но се иска воля.
 
От: ХАЙДЕ ЧЕСТИТО: Законът за десятъка мина на първо четене

Управляващите имат полза от с ива та икономика. Защо да се борят с нея?
Тя също плаща своя данък, само че парите не влизат в касата на държавата.
 
От: ХАЙДЕ ЧЕСТИТО: Законът за десятъка мина на първо четене

Е как бе то без сивата икономика, няма как се изперат парите и се правят всички шашми и манипулации на обществото. Има си и то солидна роля сивата.
Като ин и ян, добро лошо, ден нощ - само не знам вече коя икономика коя я е от символиката :D
 

Горе