Хайде да съберем малко статистика и да видим на къде сме с главата.

От: Хайде да съберем малко статистика и да видим на къде сме с главата.

Успех с блога, отписвам се от темата, то тука стана като се каже нещо и си виновен, хем питате, хем не искате да получите различен от намисления и желан от вас отговор, живи и здрави
 
От: Хайде да съберем малко статистика и да видим на къде сме с главата.

Начините на монетизация могат да бъдат различни, според зависи от трафика. Въпросният пепо_999 ми казва, ако извадя 400 лева от блог, да му се обадя. Нека предположим, че той наистина говори за бг блог, защото темата е такава. Той не уточнава по какъв начин се вадят тези 400 лева, той просто иска да види цифрата. Сега помисли ти малко. Ако трафика ми е консумативни държави, като Америка, Австралия, Англия, то монетизация с адсенс би била удачна, но ако трафика ми е български, то тгава продажбата на рекламно място и печалба от импресии, ще е по-добрият варянт. С две думи: монетизирваш според трафика си. Съответно, ако мога да вкарам толкова много народ, за такива добри пари в англоезичен сайт, то мога да го направя и на локално ( за БЪЛГАРИЯ става на въпрос, като казвам локално ) ниво. Да се бориш с англоезични блогове в конкурентни ниши е трудно, изисква се много четене, още повече четене, безсънни нощи в търсене на разковничето, търпение и още 10 неща за успех. Ако имаш англоезичен сайт се бориш с милиони уебмастъри, тука конкурентите са ти 500 човека най-много в ниша. И като казвам конкуренти не визирам такива, като пепо_999, който има 10-тина статии в блога, не прави он или офф пейдж СЕО, не субмитва в директории.. какво ли изобщо прави, дошъл тук да ми обяснява, че трябвало да му се обадя, като извадя 400 лева. И понеже той явно няма познанията или желанието, а може и двете, решава, че ще "пръска" негативизъм насам натам.
Както и да е.
 
От: Хайде да съберем малко статистика и да видим на къде сме с главата.

Помисли малко повече върху този сегмент от изказването си и може и да се сетиш, за какво ти говоря.



hint - по-висока конкуренция, по-висока цена на клик, по-голяма аудитория vs. ниска конкуренция, безумно евтин клик, ограничена аудитория

Да не говорим, че ти мислиш за съвсем различно нещо. Твоята мисъл се върти около адсенс. Кой ти говори специално за адсенс ? Ти ми вкарай в сайта 5 000, аз ще ти кажа как ще ги монетизираш. Чета тука из форума и не вярвам на очите си. Разни хора карат по 3-4к и всеки се оплаква " не става баце, тряя си поне 20к " Чакай бе, помисли малко с тая празна лейка, прочети малко какво правят хората в другите страни ( в другите страни, щото тука всеки се е свил, като съсел, не може да обели 2 думи, да сподели ), да види конкурентите му какво правят, да си дигне задника и да обиколи фирмите в неговия град, да гори с хората с предложение за евтино рекламно място, с предложение за спонсорирани статии. Свързване с не преки конкуренти с които могат да си партнират, за по-добри резултати. Има 100 начина, дори и за български трафик.

Относно това, което казваш, има двусмислие при теб. За коя конкуренция говориш ? Конкуренция в нишите ( ключови думи - СЕО ) или конкуренцията в гугъл адъордс, където конкуренцията между фирмите е толкова малка, че е достатъчно да заявят 5 стотинки на клик в кампинги ? Но за което и от двете да говориш, пак ще се повторя: монетизирваш според трафика.

Отивам да изпия една студена бира, че ми пресъхна устата да говоря.

зъз здраве
 
От: Хайде да съберем малко статистика и да видим на къде сме с главата.

Ами ти си постнал картинка, ако не се лъжа, от Адсенс? Логично - коментирам Адсенс.

А коментара - "ти ми вкарай в сайта 5 000"... е меко казано странен, щото аз мога да вкарам и 10 000 и ти от тях и левче да не направиш :) (щото и импресиите няма да ти платят за тая аудитория :) )

Та толкова за двусмислията...
 
От: Хайде да съберем малко статистика и да видим на къде сме с главата.

Като казвам " ти ми вкарай 5000 човека " не става на въпрос за фейсбук трафик от индия или за трафик от ППЦ сайтове, понеже темата е за трафик от търсачката, за такъв трафик ти думам. Ако трафика е от търсачката, той в голяма степен ще е таргетиран.

" толкова за двусмислията " един вид, аз съм грешен, ти си прав. Така да бъде.
 
От: Хайде да съберем малко статистика и да видим на къде сме с главата.

5к. от търсачки в бг. не е лесно начинание......
 
От: Хайде да съберем малко статистика и да видим на къде сме с главата.

Приблизително 6 месеца здраво бачкане, отдаденост и малко блек хат СЕО. Малко кустом ботове, доста публикувани статии и постоянство. Така си мисля аз.
 
От: Хайде да съберем малко статистика и да видим на къде сме с главата.

За да има трафик над 5000 от търсачки трябва да имаш хиляди публикации. .

това не е вярно

има сайтове и с по 500 страници, но си правят по 5000
 

Горе