Хакване или ... ?

Здравейте,

Снощи си влизам в администраторския панел и какво да видя ??? - 0 публикации, 0 страници, 0 ...... Всичко на 0. Веднага възстанових от бекъпа, смених паролата на юзера и ъпдейтнах до 3.5.1 . Интересно ми е какво точно е станало. Ако някой е влизал злонамерено, защо не е направил някоя по-голяма беля? И какво да направя за да не се получават повече подобни неща. Чел съм темите за защита, но най-ефикасните методи (парола и ип филтър) при мен не работят - постоянно съм в движение и влизам в сайта от различни у-ва, а паролата на wp-admin ми бърка нещо работата по сайта.
 
От: Хакване или ... ?

Че каква по-голяма беля от това да ти изтрие всички страници и публикации? Все едно те е оставил на една чиста инсталация :shock: . Ами последната дупка май беше, че може да се "слуша" за логнати юзъри (при теб с администраторския акаунт) и да се вземат кукитата при изход, след което да се логнат с тях. Точно и затова са ти изтрили най-вероятно до каквото имат достъп от wp-admin, тъй като ftp в случая няма нищо общо. Макар че може да се ползва визуалния едитор за промяна на php-тата по темата и да се вмъкне линк или скрипт. Ама може и проблема да е съвсем друг.. Хубаво е, че си ъпдейтнал. Трябва да се прави до 2-3 дни по възможност. Аз пък тъкмо гледам, че има един баннат заради това, че имал много грешни опити да се логне с pupidrupi :lol:
Едит: След проверка махнах банана на IP-то му и предполагам, тъй като имам подобен юзър, разминаващ се с една буква, и ще му пиша на емейла. Може и човека да си е забравил прякора.
 
Последно редактирано:
От: Хакване или ... ?

Как си го баннал автоматично ? Като ми е изтрил статиите, не е направил кой знае какво, защото имам бекъпи през 2 дни ... Знам ли
 
От: Хакване или ... ?

Като за начало, най-голямата грешка, която почти всички правят е, че оставят по дефаут администраторският акаунт да се логва с "admin"
 
От: Хакване или ... ?

Наистина ползвам администраторския акаунт за писане, но съм му сменил името :)
 
От: Хакване или ... ?

А защо си мислиш, че този който те атакува не е проверил най-често използвания username за публикации? Да блокираш 1 IP не е особенно надеждна защита, като смени IP-то какво правиш - блокираш още едно ли? А ако има 200 проксита ? :D Паролата на /wp-admin , или wp-login.php не може да ти обърка сайта, опитал си веднъж, най-много два пъти. Не се е получило, зарязал си го, сега се жалваш. Обясни какво точно ти бърка сайта една такава парола, за да ти видим какво може да се коригира.
 
От: Хакване или ... ?

Като сложих парола на wp-admin при посещаване на самия сайт изкачаше прозорец за юзер и парола. И не се жалвам, а питам за съвети как да защитя блога ;)
 
От: Хакване или ... ?

Първо не знаеш дали са те пробили през администраторката част или просто е станал гаф с базата данни. Опитай се да установиш първо точния час на изчезване на публикациите. След това преминаваш към защитата. Относно паролата на wp-admin в кой .htaccess сложи съответните редове за автентикация? Какво записа вътре? Ръчно ли го направи или през cPanel?
 
От: Хакване или ... ?

Ами да, ти си защитил директория и е нормално да ти вади такъв джам с юзер и пас....или имаш предвид, че и на дефаут адреса ти вадеше тоя джам?
 
От: Хакване или ... ?

Вади ми го на фронтенд-а. Слагах паролата ръчно в htaccess-a, който е в главната директория.
 
това да няма никакви постове в уедрпреса ми случвало се е веднъж преди няколко месеца не бяха изтити а беше станал някакъв ерор в базата данни точно както написа
s1yf0x има голям шанс да си е в нея просто и направи рипеър и ще излязат

и сложи парола през цпанела на хостина ако не се получава ръчно
 
От: Хакване или ... ?

Аз като видях, че вътре е празно, моментално направих бекъп, щото се паникьосах :oops: Сега ще видя как се прави през цПанела, че не съм запознат и ще пробвам.

На /wp-admin или на wp-login.php е по добре да сложа ?
 
От: Хакване или ... ?

На wp-login.php, ако ти трябва описание как се прави пиши ми на лично, за да не пускам ликове по няколко пъти тук, става досадно.
 

Горе