Хакерска атака: Данни за над 5 милиона българи и фирми изтекли от НАП

Информационно обслужване АД, майка.

Доколкото знам, някъде около 180 души ще бъдат май посъветвани да си сменят личните карти. Поне нещо такова четох някъде. За другите за сега нищо.
Те тези вече със сигурност са ги информирали. Още вчера пишеше, че ще ги информират.
Щом до сега нямам мейл или обаждане значи не съм от тях,
 
Малка поправка, че съм забравил едни 000 или К зад тия 180. :)

И какво стана сега? Всички сменяме ЛК. НАП ги глобяват, ние плащаме и за двете, и за капак са хванали човек, който не е много ясно дали е той. Аз така виждам нещата. И пак ще кажа, има IT-та и IT-та. Тези в държавните институции явно са квота 0. :)
 
Малка поправка, че съм забравил едни 000 или К зад тия 180. :)

И какво стана сега? Всички сменяме ЛК. НАП ги глобяват, ние плащаме и за двете, и за капак са хванали човек, който не е много ясно дали е той. Аз така виждам нещата. И пак ще кажа, има IT-та и IT-та. Тези в държавните институции явно са квота 0. :)
Малко като приказката за циганина - все ще е виновен за нещо. Ако не за това за друго ще както се и видя след като им преровиха офиса.
Да би мирно седяло..
 
Ето, за да не ви е скучно днес:

Код:
енг site:brra.bg

В Google. :) Не знам кой им е правил тия системи, но хакер не им трябва, за да се види какви са издънки.
 
Това вчера и а го "открих" (видях го от бивул) но се оказа доста стара работа. Колегата твърди, че от доста време, някъде от 2015-та. Понеже и аз съм лъснал там, възнамерявам да пусна един сигнал в компанията за защита на личните данни, още първите дни на работната седмица. Ако ние не ги натиснем да си оправят нещата - няма кой друг.
 
Според мен е глас в пустинята, но трябва всеки да го направи. Но не и към нашите институции, а към европейските. Тук все едно да се оплачеш на същите смешници. Палячовците са си толкова можещи. И никой нищо няма да поеме като вина. А най-лошото от всичко е, че ще мине и замине след няколко дни. Комисията за защита на личните дати са поредната смешна структура на този цирк.
 
Поне на 10 познати написах данните и всички ги имаше..
Еми, сметни. На 5 мил. са изтекли данните от НАП, от 7 мил. махаме ромите, които никога няма да имат ДАВАНЕ, а само ВЗИМАНЕ от НАМ и получаваме всички българи + чат от някои роми, които са много малко изключение.
 
Към 1 милион от данните са били на хора, които вече не са сред живите.
Към бройката приспадат и децата.
 
Някой проверявал ли е дали данните му са в изтеклите?

При 6.9 милиона население и 5 милиона души с изтекли данни какво очакваш...

В архива ги няма малолетните защото нямат взимане-даване с НАП и "мангустите", защото те по принцип не плащат данъци :)
 
В някаква Фейсбук група имаше пост за колективен иск срещу държавата в Европа. От правна гледна точка как стоят нещата?
 
От правна гледна точка е пълна глупост.
 
От правна гледна точка е пълна глупост.

Здравей! Може и така да е, но всички рецидивисти, които заведоха дела срещу България в Стразбург май спечелиха. Там е съвсем друго - по закона за правата на човека, но все пак GDPR има. Юрист ли си?
 

Горе