Хелп за фирми, търговци на едро

PetyrPetyr

New Member
Бях писал в една друга тема, част от изпатилите интернет търговци съм и ако по някакъв начин намеря надежда да остана със си семейството тук в България и да продължа да се занимавам с търговия в следващите няколко месеца, но вече търговия чиста като Момина сълза то трябва да е само с 100 процента легални Фирми и търговци на едро!

Приемам всяко едно предложение за фирми търговци... от всякакъв вид, дрехи, техника....Препоръки към добри търговци..

Трябват ми фирми които работят или по ДДС или фирми които издават Фактури за цялата стойност на покупката.

Ако ще изцяло да променя вида на бизнеса си, ако ще да продавам по-малко то искам да е Напълно легално..

Не става дума само за онлайн търговия а като цяло.

Значи писнало ми е да отивам да си залагам парите и накрая да се притеснявам за всяко нещо...

Пример до сега:
Взимам от търговец1 стока за 2500, търговец2 стока за 4000хил, търговец3 стока за 1200лв

И за тези суми да получавам смешни фактури от рода на:
Търг 1: 2500 фактура за 400лв
Търг 2 4000 фактура за 800лв
Търг 3 1200 фактура за 250лв
(Това са напълно реални сделки)

И в края на сметкаката пред данъчните мога да докажа само сбора от трите тоест 1450лв... и на края винаги вътрешно..

ПИСНАЛО МИ е, Знам че сам съм си виновен, но просто като няма от къде другате да искарваш пари рискуваш с такива търговци.. по добре е от това да крада и прося... но ходи го обеяснявай на Данъчните.


Ясно ми е че отвсякъде съм в лайната но стига вече или ще опитам по най легалния начин който е възможен да развивам дейсност или да емигрирам..

Приемам всякъкви съвети за Коректни фирми търговци.. вскякакви идеи..

Благодаря предварително.
 
Здравей и сори за случилото се. Има и много коректни фирми, просто на някои им се налага да ги правят тези врътки, защото и на тях не им излиза сметката и определено биха затворили след някоя друга година честно търгуване по всичките му правила. Аз пък бях изненадан от факта, че няколко големи фирми също са в сивата икономика с някакъв % от парите си, но и при тях е въпрос на оцеляване. Вярвам, че на който не му е упрял ножа до кокала се опитва да е максимално изряден, иначе си е неоправдан риск.

Не знам защо такава икономика имаме, но условията и принуждават такива практики, както казах никой нормален няма да го прави ей така, за да е по-тарикат от държавата. А и всички дребни търговци имат винаги едно на ум. Дори съм срещал случай, и продължавам да срещам, в където още в т.нар. си бизнес план в главите си, търговеца вече е намерил врътка да минава нещо не на реалната си стойност, както и да прикрие нещо....На въпроса ЗАЩО....той е максимално откровен и казва, за да имам печалба, която да ме мотивира достатъчно, за да се занимавам с това....какво да върнеш на такъв отговор?

Отделен въпроса, че други го правят просто защото искат повече и повече, като дори и по изрядния начин са Ок. Но статистиката сочи, че по-големият % го правят, за да има смисъл и да оцеляват. Грозно, но факт.

Не знам точно с какво се занимава министерството на икономиката, но се вижда, че нито подобрява, което улеснява средата, в която да вирее бизнеса, и това е вече не знам колко години наред. Една пълна дупка... гонейки сивата икономика с глоби и проверки... едно нищо пълно. Моделът с наказанията никога е бил по-ефективен от този на насърчаването. Да не говорим, че бездействието и слабата компетентност са мощен катализатор на разстяща зловредка среда, в която не може да се очаква нищо хубаво.

Повечето данъци идват от добре опериращи бизнеси. Не знам каква логика следват след като това не им е водещо...някой да се сети нещо прието, което да е в полза на бизнеса последно време? Аз лично не се сещам.

Абе темата е дълга и грозна. А решение на проблема ти е просто да ги договаряш нещата с всеки още в началото на финансовите ви отношения. Важно е. После ако в течение на работата ги правите тия неща, по вероятно е пак да има такива сценарии. И пак ти казвам, темйе са виновни в повечето случаи, така им го е направила средата, в която са, Просто гледай ти да не си по техния модел и да успяваш по правилния начин да правиш бизнес. Успехи от мен и се радвам, че споделяш това....не че ни учудва... :)
 
Здрасти, свържи се с мен - имам 2 физически магазина и онлайн магазин.
Скайп: Mladtehnik или на 0876773093
 
Здравейте,
изключително ни е приятно да Ви се представим – ние сме „Бранд Юнивърс“ – складова база с шоурум в гр.София, предлагаща нови маркови стоки НА ЕДРО – дрехи, обувки, чанти и аксесоари. Разполагаме с богат асортимент на:
дамско и мъжко - G-Star, Jack & Jones Converse, Vero Moda, Only, Vila, Selected, House, Cropp, MANGO, MOHITO, Sinsay, S.Oliver, Reserved, Haily’s fashion и детско – Name it, Reserved

Минималното количество за зареждане е 50 броя , без значение от размера, категорията или бранда на артикулите.
Цената е за бройка.

Фирмата ни е изцяло на светло и полуавате фактура за цяла сума, за която сте закупили стока, както и право да я продавате (ние имаме екслузивни договори с гореизброените брандове)

Ще се радваме да разгледате предложението ни и да успеем да предизвикаме интерес у Вас.

Лице за контакт :

Мариела Христова
Brand Universe Ltd.
бул. "Проф. Цветан Лазаров" 18, помещение 29
1574, София
0879 811 311
 
Бях писал в една друга тема, част от изпатилите интернет търговци съм и ако по някакъв начин намеря надежда да остана със си семейството тук в България и да продължа да се занимавам с търговия в следващите няколко месеца, но вече търговия чиста като Момина сълза то трябва да е само с 100 процента легални Фирми и търговци на едро!

Приемам всяко едно предложение за фирми търговци... от всякакъв вид, дрехи, техника....Препоръки към добри търговци..

Трябват ми фирми които работят или по ДДС или фирми които издават Фактури за цялата стойност на покупката.

Ако ще изцяло да променя вида на бизнеса си, ако ще да продавам по-малко то искам да е Напълно легално..

Не става дума само за онлайн търговия а като цяло.

Значи писнало ми е да отивам да си залагам парите и накрая да се притеснявам за всяко нещо...

Пример до сега:
Взимам от търговец1 стока за 2500, търговец2 стока за 4000хил, търговец3 стока за 1200лв

И за тези суми да получавам смешни фактури от рода на:
Търг 1: 2500 фактура за 400лв
Търг 2 4000 фактура за 800лв
Търг 3 1200 фактура за 250лв
(Това са напълно реални сделки)

И в края на сметкаката пред данъчните мога да докажа само сбора от трите тоест 1450лв... и на края винаги вътрешно..

ПИСНАЛО МИ е, Знам че сам съм си виновен, но просто като няма от къде другате да искарваш пари рискуваш с такива търговци.. по добре е от това да крада и прося... но ходи го обеяснявай на Данъчните.


Ясно ми е че отвсякъде съм в лайната но стига вече или ще опитам по най легалния начин който е възможен да развивам дейсност или да емигрирам..

Приемам всякъкви съвети за Коректни фирми търговци.. вскякакви идеи..

Благодаря предварително.

Здравейте,

Разполагаме с над 11 000 мостри в нашият шоурум, а в склада над 100 000. Предлагаме голям асортимент от стока - дрехи, обувки, чанти, аксесоари, бельо (дамско, мъжко и детско) Намираме се в гр. София кв. Дружба
Брандовете с които работим са: MANGO, RESERVED, Bershka, MOHITO, Cropp, House, LTB, Hailys.. както и по-висок клас като: Miss Sixty, Patrizia Pepe, Alcott, Gant, Piquadro, Pimkie, Bata, Mustang, Xty, Guess, HUGO BOSS и много други.

В случай, че имате интерес може да ми звъннете на 089 677 8608 или да ми пишете [email protected] за да Ви изпратя ценова листа и повече информация за марките с които работим

С уважение:
Димана Кафеджиева
 
Здравейте,

Предлагаме напълно дизайнерски дрехи произведени в България с висококачествени италиански платове.Съотношението качество-цена е на изключително ниво.Всяка седмица излизат нови модели - ще се радваме да зарадваме вашите клиенти.

За повече информация може да се свържете с нас : [email protected]
 

Горе