Търся: Хитруват ли програмистите?

eINFO.BG

Active Member
Рейтинг - 100%
11   0   0
Защо, когато трябва да сменя разработчика на сайта ми, и се обърна към някоя произволна фирма и кажа, че мога да предоставя кода за сайта, те ми отговарят, че трябва нов сайт? Т.е наново около 4-5 бона. При всяка смяна на програмист ли трябва да се плаща за изграждане на вече изграден сайт, който трябва само да се надгражда?
 
Привет, сега ще ти обесня. много просто, всяка една качествена фирма знае че преди това си ползвал най-вероятно някой фрийлансър за 20 лв на ден, 70% от проектите в България, са разработени от някой, който нито е спазвал коментари, нито контрол на кода и версии, просто си е мазал както си знае, после започват една камара проблеми когато ти започнеш работа по-него, не знаеш какво е пипал, какво е мазал този преди теб, клиента вижда проблеми и после върви обяснявай че проблема не е от теб, за това всяка фирма просто казва най-добре на ново, знам го защото в echelp, приемаме такива проекти, не казваме на клиента нов сайт от нула, като цяло доста ядосве сме брали заради "разработчици" на Opencart, имаше една женица под Opencart голяма майсторка, след нея да не пипате, просто такива поразии прави като работи, мажи ръчно по ядрото, прави проверки, започват едни логове в машината, тя си трае за тях, клента след 7/8 месеца разбира че половината сайта не работи коректно.... тука няма хитруване, ако не си пипал такива проекти няма как да разбереш.

Поздрави,
Станимир И
 
Защо, когато трябва да сменя разработчика на сайта ми, и се обърна към някоя произволна фирма и кажа, че мога да предоставя кода за сайта, те ми отговарят, че трябва нов сайт? Т.е наново около 4-5 бона. При всяка смяна на програмист ли трябва да се плаща за изграждане на вече изграден сайт, който трябва само да се надгражда?
Опитват се да ти и да си спестят време и нерви.
Ако може да се надгради е по-лесно.
Най-често или не може, или ще струва повече пари и време за да се надгради, което го обезсмисля.
 
Естествено че бутат по пързалката.
Никой от сайтовете ти не струва 4-5 хил. лв.
Максимум 350-400.

Сещам се като ги кликах преди се чудех това творения на Сашо Самоделката ли са или на някой заек от ФБ.
 
  • Like
Реакции: Sky
Колегите преди мен са го казали. Никой не би се наел да носи отговорност за чужд код или поне при други условия.
Един път ме помолиха да довърша почти готов сайт. Обещах, че ще видя какво мога да направя по въпроса. Попаднах на сайт който представляваше два файла един за фронтенд и един за бекенд и всеки беше по около 20 000 реда. При тази ситуация можех да подкарам сайта, но без последваща поддръжка на сайта или да го пренапиша на нова.
 
Работил съм с някои от най-големите ИТ корпорации в световен мащаб и доро там като отвориш някой проект по който не си работил, въпреки високите стандарти и доказаните специалисти, обикновено има неща които са мазало. В общия случай от темата - сайт на ПХП, почти няма шанс да не се натъкнеш на безумия водещи до невъзможност да направиш нещо допълнително или до това то да е брутално скъпо и времеемко. За това и хората се презастраховат. Пренцирно фрииланс не работя, преди време за познат с няколко колеги правихме едно нещо върху стара система, но с клаузи в договора, показващи, че общо взето не носим отговорност за вече съществуващия код. Ама рядко хората биха подписали такъв договор, без да си имат много доверие. Също така сигурно има хора които ще се навият да ти дадат оферта след като направят анализ на съществуващата система, ама трябва да им дадеш кода и среда да я разцъкат и най-вероятно ще ти искат пари за офертата, защото е сепер времеемко.

Така че ти си преценяш кое те устройва.
 
Привет, сега ще ти обесня. много просто, всяка една качествена фирма знае че преди това си ползвал най-вероятно някой фрийлансър за 20 лв на ден

Поздрави,
Станимир И
Единият от сайтове, които имам не е правен от някой фрийлансър, а от фирма.
 
Поняакога е по-лесно и по-евтино да ти се направи на ново. Разбира се ако говорим за нещо къстъм и не подлежи на развитие. Ако е някой от популярните опънсорс CMS-и по-скоро те пързалят.
Представи си, че някой ти пише книга стига до половината и ти я даваш надруг да я допише. Същата работата е и със софтуера.
 
Това изглежда като правено от детето на съседа - https://www.erosbg.com/
Това, че ползва CMS не те спасява от омазване, имаме един примерно темата му писана на симфони...
 
Изкушението сигурно е голямо да набуташ някой и друг симфони/ларавел пакет през композера.
Особено ако са ламуги в WP и не знаят че то почти всичко си има вътре - готово за ползване.

За леко по-"модерен" синтаксис дай да изсипем още едно ремарке лайна върху и без тва едва вървящия сайт.

Тия дни гледах https://wpemerge.com/ (правено от българи). Даже темплейт система са му сложили :eek:
 
Изкушението сигурно е голямо да набуташ някой и друг симфони/ларавел пакет през композера.
Особено ако са ламуги в WP и не знаят че то почти всичко си има вътре - готово за ползване.

За леко по-"модерен" синтаксис дай да изсипем още едно ремарке лайна върху и без тва едва вървящия сайт.

Тия дни гледах https://wpemerge.com/ (правено от българи). Даже темплейт система са му сложили :eek:
на това лайно вп-мерге вече 2 пъти съм му ял лайната
 
Едно е да ровиш в твой код, друго е да ровиш в други лайна, обикновено нямам вяра на други хора, пък и ако ползват други конвенции става мазаляк. Трябва да се нагаждаш по друг код, други стандарти, променливи от рода на $a, $b, $c , където трябва да хвърляш боб за да знаеш какви са. Това е една от причините, а другата е, като са ти видяли сайтовете, и са преценили само по фронт енда , че не стават за нищо, не ги и виня.
Като гледам продаваш и някакви хапчета, от типа на липовона? https://www.originalnalida.com/контакти-2/ без данни за контакт, без фирма, без информация, еросбг.ком същите лайна... А новинарския сайт го слагам в тип пропаганда, с дизайн от преди 15 години.
 
Едно е да ровиш в твой код, друго е да ровиш в други лайна, обикновено нямам вяра на други хора, пък и ако ползват други конвенции става мазаляк. Трябва да се нагаждаш по друг код, други стандарти, променливи от рода на $a, $b, $c , където трябва да хвърляш боб за да знаеш какви са. Това е една от причините, а другата е, като са ти видяли сайтовете, и са преценили само по фронт енда , че не стават за нищо, не ги и виня.
Като гледам продаваш и някакви хапчета, от типа на липовона? https://www.originalnalida.com/контакти-2/ без данни за контакт, без фирма, без информация, еросбг.ком същите лайна... А новинарския сайт го слагам в тип пропаганда, с дизайн от преди 15 години.
100 пъти обясних, че не знаете за кой сайт говоря! Просто правя проучване! Вие пак си лаете!
Аз пък не съм видял нито един твой проект! Доколкото виждам си СЕО консултант някакъв, не си сложил портфолио, освен, че си писал, че си работил с тази или онази фирма, което всеки може да си измисли. А до колко моите сайтове стават или не стават, не мисля, че си ти този който да дава оценки! тези сайтове си ги правя аз, не съм специалист в програмирането и мисля, че за момента добре се справям, като начинаещо ниво!
И с в многооооооооо голяма грешка!НЕ ПРОДАВАМ НИКАКВИ ХАПЧЕТА И САЙТОВЕТЕ КОИТО СИ ПОСОЧИЛ, НЯМАМ НИКАКВА ВРИЗКА С ТЯХ!
 
НЕ е толкоз сложно да ги вържеш нещата, ако беше човек на детайла нямаше да имапш тия лайна.
Та такъв човек няма как да има "хубав" сайт.
 
...
И с в многооооооооо голяма грешка!НЕ ПРОДАВАМ НИКАКВИ ХАПЧЕТА И САЙТОВЕТЕ КОИТО СИ ПОСОЧИЛ, НЯМАМ НИКАКВА ВРИЗКА С ТЯХ!
Да е, сигурно нямаш :D
Тез на някой друг ги обяснявай.
Елементарна проверка показва с кои сайтове имаш нещо общо.

Кат си начинаещ, не са бутай м/у шамарите.
 
Ще дам само пример от миналата година. При мен дойде един младеж за SEO със WP сайт и неква тема плюс някакъв рак на Wor1press-а, под това имам предвид, нещо като втори отделен CMS слят с WP. Такова изрудско нещо не бях виждал през живота си, някой се беше учил на тоя сайт, после ми вика "Нещо изчезнахме", това в началото преди да започна още, само разглеждах сайта му. Викам братле, аз инсталирам, занимавам се повече със SEO не съм php и т.н. програмист, пиша сайтове на html и css и до там..... Казах му "С ТОЯ БОКЛУК АЗ НЕ ИСКАМ дА РАБОТЯ"....... На сайт с 30 продукта, базата данни беше 10 ГИГАБАЙТА, да точно дЕСЕТ!!!. Самия сайт, беше около 40 GB.... Въпреки че не съм перфектен, му спретнах долу горе по старата визия и неговите желания сайта. Махнах оня грозен донор, изчистих базата данни, пренаредих и насочих линкове минкове и т.н. Леко каквото имам по бегли познания за php съм променил каквото мога по темата. И уау виж ти сайта бачка. Но само за да сваля това мега огромно ниаккво нещо ми отне 3-4 дни, после и да работя на десктоп защото онлайн не ставаше, че постоянно минаваше лимитите на акаунта, не му стигаха inodes ( само този е сайта, позлва суперхостинг пакет от петнайсе кинта мисля че беше или десет ). Та, беше цирк и ужас некъв голям. Та докато разбера кое къде е барал, беше променял плъгини писал по тях без да знае, бе ужасТ. Та според мен има всеки право да ИСКА. Това е положението, на който не му харесва "NEXT". И докато стигне до някой евтин фрийлансър да направи същото.. Мен ми писна от нашенски клиенти, сайтовете на масата народ са мега зле и пълен михалес. Не помня кога за последно срещнах добре направен ( дори лесните строежи с готова тема на WP и OpenCart ) сайт, дето да работи нормално и да ми е кеф да работя с него, моето си вече със спокойствие....
 

Горе