Търся: Хитруват ли програмистите?

От една страна програмистите искат всичко да е направено така, че да им е лесно да работят. От друга страна, за клиента е все едно да викне майстор, за да му оправи банята, а той да каже, че къщата трябва да се построи наново, защото не е направена по стандартите.
 
Всички смятат, че другите пишат лайна...
Точно! Всеки казва, че той е прав и неговото е най-добро, и когато се наложи смяна на програмист, отсреща казват трябва всичко наново.
 
Ок..., аз например не съм програмист и все пак... За моя случай аз бях нает за SEO не да му оправям сайта. Съответно не съм и получил заплащане, къв ми е зора, че да работя фрий... ?! Просто го направих, защото в текущото състояние, плъгини не можеш да ъпдейтнеш, не можеш да г окешираш, защоро се срива незнайно от де ( не пише в лога, рак CMS-а не генерираше никви логове, а Wp-то не знаеше от къде кво идва ), зареждаше по 20 минути една страница.... Аз не опреквам ничия работа, просто казвам факт от случка . В крайна сметка се наложи да му оправя сайта. В момента си е наел програмсит и се прави нова версия на сайта ( под версия имам предвид поръчкова тема ). Нито познавам кои са героите, нито нищо, само го предупредих като наема програмист накрая да не стане като онова предишното и да подбира внимателно. Не поиска моите препоръки за хора от форума, за които знам че работят добре, сам си избра. Негова работа, може да е намерил добър, де да знам, то наклрая ще се види.
 
Абе важното е да се работи бързо и евтинко.

Почне ли да се разтакава или да си прай думата за повече от 300 лв - не му е чиста работата!
Минавай на следващия.
 
От една страна програмистите искат всичко да е направено така, че да им е лесно да работят. От друга страна, за клиента е все едно да викне майстор, за да му оправи банята, а той да каже, че къщата трябва да се построи наново, защото не е направена по стандартите.
И да и не.
По скоро е като да тунинговаш бръкма.
Идва клиент с колата си и казва, искам 50 коня от горе.
Всичко хубаво ама се оказва че за да стане 50 коня от горе, трябва колектори да сменяш, ауспух да сменяш, спирачки да сменяш, водна помпа да сменяш, други ремъци да сложиш и т.н.
Вариант 1: правиш му нова кола (смятай купето че е сървъра в тая метафора) за да стане по бързо и евтино
Вариант 2: проба грешка по текущата кола докато всичко сработи някак си някога си, без да знаеш кое къде ще се прецака
 

Горе