Хладилни чанти + охлаждащ гел - ще задържи ли минусови температури?

Blinky

Owner
Здравейте приятели. Имам един битов въпрос, малко минаваш в сферата на инженерството и битовизма. Първо с проблема и после с решението, като истински инженери:

Искам да пренеса зеленчуци и продукти октомври месец (не много топъл, но не и много студен месец). Разстоянието е 500 кв., като пътя ще е 7-6 часа. Идеята е, че ще се вземе хладилна чанта + охлаждащ гел, който да държи леда максимално повече време, но аз съм малко скептичен. Все пак говорим за минусови температури и това без ток не го виждам реалност. Да, забравих да спомена - няма ток, просто една чанта (пластмасова - от синьо-белите, които сте виждали за пикник) ще се търкаля в багажно на автобус.

От начало с кула си говорехме и той ми предложи да пробвам това: http://www.econt.com/tariff-parcel/ (имат превоз с хладилна чанта)

Но днес след като звъннах ме отказах поради 2 причини - пак ми казаха, че доставката ще е в рамките на 24 часа, което за нещо заледено е абсурд и транспорта не е нищо по-различно от това да метнат обикновена чанта и да я пренесат. За това, този вариант отпада.

Та, решението си остава едно - купуване на хладилна чанта и охлаждащи гелове, които да се сложат по стените с цел да държат повече време леда. Все за 6-7 часа ще има някакво задържане на това състояние. ;)

И тук имам два въпроси към опитните хора, а и дори не чак толкова опитните:

1. Ще работи ли тази схема - хладилна чанта + охлаждащи гелове? Ще задържат ли поне малко състоянието ЛЕД за тези 6-7?
2. Има ли такава услуга от фирма, за да мога да си реша главоболията? Говорим за хладилен превоз на малки пакети. И коя е тази фирма и услуга?

Благодарности на всеки взел участие. :)
 
От: Хладилни чанти + охлаждащ гел - ще задържи ли минусови температури?

Нямаш никви пробчлеми
Пълнителите с гел държат около 6 часа
 
Re: От: Хладилни чанти + охлаждащ гел - ще задържи ли минусови температури?

Нямаш никви пробчлеми
Пълнителите с гел държат около 6 часа

Ледът ли го държат по толкова време? Нещо трябва да си изхвърля полу-завършеното инженерно образование в коша. :) Сега фризерът ми показва -10, това с гел не знам как се държи, като постоянна температура, айде да е -5, дори под нулата някъде, но малко ми е странно, честно, дори в кръга на невероятното. :)
 
От: Re: От: Хладилни чанти + охлаждащ гел - ще задържи ли минусови температури?

Изчислени са за предварително охлаждане на -20*, но ти не транспортираш сладолед, а охладени продукти за +6*
Така че няма проблем
Аз като ходих до Гърция лятото си бях сложил в хладилната чанта замразени кебапчета и за 7часа не бяха се размекнали
 
Всъщност става дума за замразени продукти, идващи от фризер с -10 градуса и повече. ;) Примерно домати като пластмасови топчета, станали такива във фризера. Това е ситуацията. Преди малко се чух с един онлайн магазин и ме увериха, че с гела и чантата (като реди това гела седи във фризера едно денонощие) ще е възможно да се запазят във вида, в който са сложени, ако има само две отваряния - при слагане и при разтоварване, всичко това в рамките на 6 часа. Нямало да има проблем. ;)

Сега идва въпроса, няма ли услуга, която да е по-добра алтернатива. Все си мислех, че някак си с малко повечко пари от нормалната доставка ще станат нещата. Сега гледам и ще разпитвам. Ще споделя и наученото. ;)
 
От: Хладилни чанти + охлаждащ гел - ще задържи ли минусови температури?

От личен опит при около 250 км.

Ако ги извадиш от фризера и караш (4 часа - 4 1/2) и после пак у фризера мнооогооо леко се размразяват по краищата, но не и вътре. Няма хладилни чанти, няма нищо.

При теб проблема е че си на 2 пъти повече път от нас и е възможно да имаш проблеми. Затова сложи геловете и мисля, че няма да имаш почти никакъв проблем. Разбира се няма да ги извадиш пак при -20, но ще си около нулата което си е доста добре (зависи и от чантата).

PS: При правенето на багажа... точно преди тръгване извади нещата от фризера. И ги дръж по-далеч от двигателя на автобуса (той е най-отзад) щото онзи излъчва топлина.
 
От: Хладилни чанти + охлаждащ гел - ще задържи ли минусови температури?

@Блинки, от опит - замразена мастика увита във вестник издържа 6часа при 35+ градуса навън
Това като ходя за риба и сутрин е по хладно, но издържа и на най-високите температури
Примерно вестник от кауфланд, ама плътен, без да го разгръщаш
 
Благодаря за съветите. Ще ги взема под внимание. :) Мерси за съветите, сега да видим и кои са най-добрите чанти и гелове. ;) Явно няма да ми се получи с някоя услуга. :) Здраве да е. То така или иначе тази чанта ще трябва пак. :)
 
От: Хладилни чанти + охлаждащ гел - ще задържи ли минусови температури?

Значи, ако правиш колет, варианта е плътен кашон с две приставки гел или три торби лед
И кашона го увиваш във вестници, ако може повече и това Е
Мисля, че няма никакъв проблем за транспортиране на плодове и зеленчуци
Язе съм пренасял охладено месо, заклано прасе до Чикаго. Хамерика
 
От: Хладилни чанти + охлаждащ гел - ще задържи ли минусови температури?

Не знам дали е аборигенско, ама е изпробвано и винаги увивам една мастика във вестник като тръгна за риба
И си пия мастиката на кристалчета
 
От: Хладилни чанти + охлаждащ гел - ще задържи ли минусови температури?

Моля те кажи ми, че зеленчуците не са ваксина и няма да направиш тая върховна глупост.
 
Re: От: Хладилни чанти + охлаждащ гел - ще задържи ли минусови температури?

Моля те кажи ми, че зеленчуците не са ваксина и няма да направиш тая върховна глупост.

Не, не са. Наистина са зеленчуци от градината на баба. :) Теб няма да те лъжа, знаеш. :) А и мисля, че ме разбираш за кой са тия схеми. :)
 
От: Хладилни чанти + охлаждащ гел - ще задържи ли минусови температури?

Преди време, колега имаше подобна дилема, искаше да пренесе някакви дълбоко замразени неща, но да ги кара с кола.
Реши проблема с...течен азот.
От къде го взе не разбрах, но с хладилна чанта и наля азота.
Всъщност течният азот се ползва и в кулинарията, има цял дял там, като се замразяват бързо разни десерти и тн.
Според мен най-удачно е така.
Успех
 
От: Хладилни чанти + охлаждащ гел - ще задържи ли минусови температури?

Синя хладилна чанта от Кауфланд с 4 броя гел най отдолу става перфектно за пикник,
но за по дълги разстояния задължително добави поне 2 бутилки 1.5 литра пълни с вода и замразени на най-високата степен на фризера

най добре, ако ти ще превозваш това нещо ( @Blinky да не превозваш органи :) )
на половината път намираш една бензиностанция шел и си взимаш лед 2 кг бухаш го вътре в хладилната чанта и си готов с презареден фризер!

Едит: климатика на колата на ниски градуси, че и той да помогне
 
Мне, не са органи, а наистина са зеленчуци. :) Просто някой трябва да яде хубави неща през зимата, защото тогава е сезона на пластмасовите зеленчуци. Иначе няма да карам аз. Слага се в едно багажно и чак до нас е така. Няма почивки да ровя, няма отваряне на чантата, просто зареждане и следваща спирка нас. :)
 
От: Хладилни чанти + охлаждащ гел - ще задържи ли минусови температури?

Аз бих ти препоръчал Сух лед. Не би трябвало да имаш никакви проблеми за тези километри.
 
От: Хладилни чанти + охлаждащ гел - ще задържи ли минусови температури?

Аз ползвам от 5 години хладилна чанта с винтилатор за охлаждане( може и в запалката на колата или в контакта)Много съм доволен.
Пробвал съм я без никакви замразени пълнители - държи си доста хладно вътре,а със пълнители температурата е доста ниска и може да издържи много време(най-много съм пътувал 9 часа с нея и температурата е все така ниска заради вентилатора)
Говоря за скъпичките чанти,които имат вентилатор(понеже има и не толкова хубави).
 
Проблемът при мен е, че не говорим за охлаждане, а за държане на минусови температури. Демек лед, да пристигне лед. :) Мерси много за даденото мнение. Ще го взема под внимание, но вече е решено. Абе така и така не успяхме да стигнем до тази алтернатива, която ми се стори още по-хубава опция - транспортиране с някакви хладилни фризери или коли. :) Някой да е ползвал такава услуга? Да знае нещо повече по въпроса? Само информативно де. То е решено при нас. :)
 
От: Хладилни чанти + охлаждащ гел - ще задържи ли минусови температури?

хладилна чанта на 12v за кола
вътре продуктите в средата а около тях бутилки замразена вода примерно 0.500 л - плътно подредени

хладилната чанта, която е със захранване държи 5 градуса температурата вътре (ако не е голяма жега). разтапянето започва отвън навътре - в средата всичко би трябвало да остане лед.
 

Горе