Хората, които трябва да внасят за своя сметка здравноосигурителни вноски са

От: От: Хората, които трябва да внасят за своя сметка здравноосигурителни вноски са

Интересно хората които знаят, че са мразени - политици, митничари, държавна администрация защо избират да седят там и да ги мразят.

Сериозно ли не се досещаш защо? Помощ от публиката, ако наистина се затрудняваш??? :)
 
От: Хората, които трябва да внасят за своя сметка здравноосигурителни вноски са

Не, не се досещам, при положение, че вече страх от тия хора няма чак такъв, често стават за резил по Интернет и телевизии и все повече ще стават и ще ги разобличават, и ще ги натискат хората. В един момент трябва да си наистина с бедна фантазия, че да стоиш на такова място, бидейки част от такава мразена система. Големите постове ги разбирам донякъде, там кражбите са големи, но дребните мишки, наистина ли не могат да измислят нещо друго освен да седят, да мишкуват и да се правят на велики карайки се на хората и гледайки лошо?
 
От: Хората, които трябва да внасят за своя сметка здравноосигурителни вноски са

Проблема с здравните вноски е голям. Всеки плаща здравни вноски и ако се разболее от нещо гадно и трябват много пари за лечение, държавата не си помръдва пръста. Почва се с дарителски кампании и накрая се събира сумата за лечението. На никого непожелавам да се разболява. Това го давам за пример. Остава въпроса, къде отиват здравните вноски, като нуждаещите трябва да просят, за да могат да се излекуват.

Също съм на мнение, че безработните нетрябва да плащат здравни вноски при положение, че получават 0 лв. Ако държавата иска да им вземе в последствие парите за здравни вноски може след, като почнат работа да им увеличи здравните вноски и така хората отново да внесат невнесените зв.
 
От: Хората, които трябва да внасят за своя сметка здравноосигурителни вноски са

Повечето безработни хора са напълно трудоспособни лица с достатъчно финансови възможности, за да си плащат вноските. Има категории хора, които са освободени от плащане. Например тези, които са достатъчно бедни, за да имат право на помощи за отопление са освободени от плащане на здравни вноски. В законите е много добре регулирано кой трябва да плаща и кой не. Абсурдно е да се твърди, че всички безработни трябва да са освободени от плащане. Има безработни с големи спестени суми в банката или с членове от семейството, които имат огромни доходи. Каква е логиката на такива лица ние да плащаме здравните вноски? Вече е мислено по този въпрос, измислено е как най-добре да бъде решен и всичко е приложено в практиката. Няма смисъл от кухо философстване по темата.
 
От: Хората, които трябва да внасят за своя сметка здравноосигурителни вноски са

@tanipo, Дребните мишки се радват на дребната власт. За тях и малката (в сравнение с крупните) кражба е чудесна плячка, а възможността да се направиш на велик пред подчинен, пък бил той и само чистачката е мега-постижението на живота. Също като лекарите и поповете - не ги кефят само парите, а възможността да ги вземат от някой, който ги смята за единствените способни да му помогнат.

За да се върнем на темата: Аз лично нямам нищо против парите от моите здравни вноски да покрият лечението на някой, който има нужда от такова. Така е по-справедливо, отколкото да се пипа фонда по усмотрение на правителството всеки път, когато изядат баницата. Да не забравяме и какъв процент от нашите здравни осигуровки покриват излишни разходи по комфорта на служителите на НЗОК.

Другото, което винаги ме е удивлявало в нашата здравна система е: Защо трябва да задължаваш хората да се възползват от предоставено право? По закон хората имат право да избират дали да използват системата или да се лекуват ''на частно''. Въпреки това, постоянно валят безумни предложения за санкции срещу неосигурените. В нормалните страни (дори в щатите) има безплатни клиники за неосигурените. Да, мизерни са, но бедните имат достъп до медицински грижи. У нас болниците предлагат условия като в безплатна клиника на цени, като в парижкия Хилтън.
 
  • Like
Реакции: sim5
От: От: Хората, които трябва да внасят за своя сметка здравноосигурителни вноски са

Повечето безработни хора са напълно трудоспособни лица с достатъчно финансови възможности, за да си плащат вноските. Има категории хора, които са освободени от плащане. Например тези, които са достатъчно бедни, за да имат право на помощи за отопление са освободени от плащане на здравни вноски. В законите е много добре регулирано кой трябва да плаща и кой не. Абсурдно е да се твърди, че всички безработни трябва да са освободени от плащане. Има безработни с големи спестени суми в банката или с членове от семейството, които имат огромни доходи. Каква е логиката на такива лица ние да плащаме здравните вноски? Вече е мислено по този въпрос, измислено е как най-добре да бъде решен и всичко е приложено в практиката. Няма смисъл от кухо философстване по темата.


КОлега май никога не си гладувал или не са ти спирали тока и водата и каквото там
но сега.
Значи работиш години и те съкращават или напускаш работа
Отиваш на борсата и ти плащат 80 % от твойта заплата само 4ри месеца или 9 месеца, ако си съкратен .
След това почва духането на супата.
Пишеш се безработен и чакаш . Идват едни лелки в къщи и гледат аааааууу имаш сателит аууу имаш кола
аууу има еди какво си .Ти не си в категорията да ти плащаме парти за отопление , а на когото плащат пари за отопление
му плащат и здравните осигуровки.Навремето Масларова беше забравила да плати осигуровките за 2 месеца на сумати безработни и после я съдиха уж.
Та нататък.Приемаме че наистина нямаш кола цветен тв сателит и дограма в къщи и идват пак лелките да ти преглеждат дома дали покриваш уж техния норматив за бедност.Значи покриваш го и ти дават пари за отопление и оттам следва че ти полащат здравните.Но какво правиме ако и жена ти е безработна, тя няма право на помощи за отопление защото ти си ги взел или обратно само един член на семейството може да се възползва и той ще има здравни а другите ще го духат.
Затова в Германия има ХЕРЦ 4.Записано е в конституцията им
Държавата помага за минимално човешко съществуване.
пияндете наркомани всеки който не иска да работи се възползва от тази програма и това е по закон!
ето по темата

Затова повечет млади хора от българия заминават назапад ай Отечество лщбимо но сме гладни!
 
От: Хората, които трябва да внасят за своя сметка здравноосигурителни вноски са

Ако бяхме с икономика като германската можеше и да си позволим да освободим всички безработни от тези 15-16 лв. на месец, или колкото там са, но сме България и тук такива пари няма. Ако в едно семейство със здрави и прави хора, без никакви заболявания, в трудоспособна възраст, всички са безработни и нямат пари за здравни вноски значи ги мързи страшно много и не виждам как за това трябва да плаща останалата част от обществото. Работа за общаци, към които няма изискване дори да са грамотни, има колкото искаш.
 
От: Хората, които трябва да внасят за своя сметка здравноосигурителни вноски са

. В нормалните страни (дори в щатите) има безплатни клиники за неосигурените.
Явно е, че никога не си била в щатите. Такова нещо няма.

Пак се изписаха един тон глупости по темата. Нещата са прости - всеки трябва да има частна партида и сам да може да реши какво да прави с вноските си. Или дали да има такива. Тия дето ми говорят за общи блага и прочее могат да дойдат да ми поработят малко безплатно, за общото ми благо :)

Абе, как са се лекували хората преди да има социални държавни системи? Как са преживявали старостта си, след като е нямало пенсии? Някой отговарял ли си е на този въпрос? :wink:
 
От: От: Хората, които трябва да внасят за своя сметка здравноосигурителни вноски са

Явно е, че никога не си била в щатите. Такова нещо няма.

Прав си, не съм била. По филмите съм гледала, че има - лъжат ли?:?:
 
От: Хората, които трябва да внасят за своя сметка здравноосигурителни вноски са

Потребителската такса при лекар е естествена бариера за бабичките да си правят социалната мрежа пред кабинета.
Ако няма здравни вноски за безработни - няма да може да се доредиш до кабинета от тъмно зелени. Сега викат линейката, че работи и за неосигурени.
Една пенсионерка идва да ми чисти двора, иска по 3 лева на час. Има 40 години стаж като чистачка, и е със 150 лева пенсия, така каза. Колко стотин хиляди здрави и прави хрантутници висят на помощи, и то понякога четирицифрени. Аман от напъни да ме правят равен със всеки. Ако има начин - няма да плащам здр. и пенсионни осигуровки, защото се крадат здраво! Но напълно съм против да ми кибичат некъпани от месеци прошляци пред кабинета на доктора. Има и такива, дето се возят по цял ден в трамвая, че топло. После вагончето се опразва, защото вонята е убийствена!
Ето какво е положението у ФАЩ:
http://www.dokumentalni.com/?p=536
 
От: Хората, които трябва да внасят за своя сметка здравноосигурителни вноски са

Гледайте в кои страни продължителността на живота расте най-интензивно, техните социални системи са най-добри. Другото е драскане по форуми и бръкане в носа.

И какви са тези глупости, където ги чета който има пари ще се лекува, който няма да мре. Нали уж хората са социално животно, което е излезнало от джунглата, където точно такива са били законите. Хайде обратно тогава да се връщаме там, щом всеки сам за себе си ще е (индивидуално осигуряване):) . Кафявите като станат мнозинство в Европа, след около няколко десетилетия, а белите малцинство (ролите ще се сменят и ние ще сме мангалите тогава:)) ще ми е много интересна гледната точка на привържениците на индивидуалното осигуряване.
 
Последно редактирано:
От: От: Хората, които трябва да внасят за своя сметка здравноосигурителни вноски са

И какви са тези глупости, където ги чета който има пари ще се лекува, който няма да мре. Нали уж хората са социално животно, което е излезнало от джунглата, където точно такива са били законите. Хайде обратно тогава да се връщаме там, щом всеки сам за себе си ще е (индивидуално осигуряване):) . Кафявите като станат мнозинство в Европа, след около няколко десетилетия, а белите малцинство (ролите ще се сменят и ние ще сме мангалите тогава:)) ще ми е много интересна гледната точка на привържениците на индивидуалното осигуряване.
Брат, нали се сещаш че мнението ти е шизофренично. В момента тия дето не си плащат са основно кафевите. Индивидуалното осигуряване е много хубаво нещо, защото ти знаеш колко пари си внесъл и какво ще получиш за тях. Можеш да ги предостъпиш на някой твой близък, ако желаеш. И така е справедливо. Докато в момента с твоите пари се случват две основни неща - лекуват се орки и се точат по схеми.
 
От: От: Хората, които трябва да внасят за своя сметка здравноосигурителни вноски са

...
И какви са тези глупости, където ги чета който има пари ще се лекува, който няма да мре. Нали уж хората са социално животно, което е излезнало от джунглата, където точно такива са били законите. Хайде обратно тогава да се връщаме там, щом всеки сам за себе си ще е (индивидуално осигуряване):) ...
Аз като плащащ не искам да се прескачам с тия, дето не плащат. Все едно задължително да ни тъпчат с имитиращи продукти, с идеята да нямало гладни!
За качеството на услугата е друга тема. Натрапват ми я, и аман от социални простотии. И храната струва пари и е жизнено необходима, да не би да трябва и това да осигуряваме на безработните?
Здрав човек не може да е безработен, ако сам не иска. Започнете оттам воя за моралност и справедливост! И да, ако те съкратят има близо годинка борса, за тия с повечко стаж. Ако и за това време не ти дойде акъла - явно няма да дойде никога.
 
От: От: От: Хората, които трябва да внасят за своя сметка здравноосигурителни вноски

Аз като плащащ не искам да се прескачам с тия, дето не плащат. Все едно задължително да ни тъпчат с имитиращи продукти, с идеята да нямало гладни!
Ти си истински фашага! Ще се прескачаш и още как. Капиталист! Буржоа! Сребролюбец! Смрт! :lol:
 
От: От: От: Хората, които трябва да внасят за своя сметка здравноосигурителни вноски

Ти си истински фашага! Ще се прескачаш и още как. Капиталист! Буржоа! Сребролюбец! Смрт! :lol:
Доколкото знам в БГ общественият строй официално се води капитализъм. Да не съм проспал новия 9-ти септември?
Сумата от 16 лева месечно е колкото тия същите безработни плащат за телефон и телевизия. Или колкото едно скромно пазаруване. Ако искаха хиляди $ за осигуровка месечно - нямаше да говоря тия неща.
 
От: От: Хората, които трябва да внасят за своя сметка здравноосигурителни вноски са

Гледайте в кои страни продължителността на живота расте най-интензивно, техните социални системи са най-добри. Другото е драскане по форуми и бръкане в носа.

И какви са тези глупости, където ги чета който има пари ще се лекува, който няма да мре. Нали уж хората са социално животно, което е излезнало от джунглата, където точно такива са били законите. Хайде обратно тогава да се връщаме там, щом всеки сам за себе си ще е (индивидуално осигуряване):) . Кафявите като станат мнозинство в Европа, след около няколко десетилетия, а белите малцинство (ролите ще се сменят и ние ще сме мангалите тогава:)) ще ми е много интересна гледната точка на привържениците на индивидуалното осигуряване.

Най-пискащите против социалното равенство тук си нямат идея какво е да бачкаш на полето или на строежа( сега само гледай как ще се изкарат от 1ви клас на къра "предриемачите"). А още по-малко какво е да нямаш работа и 2 чавета да ти висят на врата.

Да не говорим колко им е лява и червена всяка социална политика. По тяхната логика всяка западна държава с развита социална структура и политика е комунстическа....
 
От: Хората, които трябва да внасят за своя сметка здравноосигурителни вноски са

Не съм чул някой безработен да е освободен от данъци - преки и косвени,като ДДС. В пъти повече са от мизерните 16 лева, дето дъвчете. Десетки пъти повече, а в София данъците са 3-4 цифрени. Все някъде трябва да се живее. Или данък, или наем...
Да освободим безработните от наем, ако случайно си нямат собствен дом???
 
От: Хората, които трябва да внасят за своя сметка здравноосигурителни вноски са

Тези, които защитават левите идеи (социална държава, равенство, помощи и т.н.) и като цяло "повече държава" - вие дарявате ли? Дарявали ли сте? Какво ви е мнението по въпроса?
 
От: Хората, които трябва да внасят за своя сметка здравноосигурителни вноски са

Тези, които защитават левите идеи (социална държава, равенство, помощи и т.н.) и като цяло "повече държава" - вие дарявате ли? Дарявали ли сте? Какво ви е мнението по въпроса?

Положително. Дарявал съм и пари и предмети и дрехи. Холандия много ми е интересно капиталистическа или социалистическа държава ще да е. Щото гледам местното ни славяно-татарско-пра-тракийско население много ги влече натам. И разбиват на пух и прах митологията за трудолюбието булгаристанско. Кесят там на помощи цели фамилии..
 
От: Хората, които трябва да внасят за своя сметка здравноосигурителни вноски са

Положително. Дарявал съм и пари и предмети и дрехи. Холандия много ми е интересно капиталистическа или социалистическа държава ще да е. Щото гледам местното ни славяно-татарско-пра-тракийско население много ги влече натам. И разбиват на пух и прах митологията за трудолюбието булгаристанско. Кесят там на помощи цели фамилии..
Кесят тъмнокраките. Аз лично не познавам и един бял, дето да е на помощи в чужбина.
 

Горе