Хора какво става със Суперхостинг?

От: От: Re: От: Хора какво става със Суперхостинг?

Нужно ли е ежеседмично да се пращат писма с изнудване за преминаване на по-висок план в този случай???
Клиентът като не е наясно за какво става въпрос, и постоянно ме пита: "Да плащам ли?"

Да, нужно е да го правят. И това, че клиента ти не може да разбере си е твой проблем, ти не можеш да се справиш с твой клиент, да му обясниш за какво става въпрос и да не се тревожи.
 
@Fozzy, не се впрягай. Хубаво е да се разбере, че има адванс хостинг решения и посредствени фирмички наливащи хиляди в реклама, които толкова си и могат. Какво ще оптимизираш на сайт с 5 страници, и 3 пъгина? Ако сървъра ти (най-малкия ти шибан план) не може да удржи такова нещо и са ти нужни ъпдейти, за да го държиш. По-добре извади го плана от предлаганите или се обеси на душа в банята. Нали си говорим за иновации, уеб, технологии, какви са тия глупости, които чета. ;)

@upherо, ти бате къде ли не се изсра по бг хостингите. :)

@w-seo, защо отваряте теми въобще? Местите и това е. Все едно има някакъв монопол се реве. :)
 
@Fozzy, не се впрягай. Хубаво е да се разбере, че има адванс хостинг решения и посредствени фирмички наливащи хиляди в реклама, които толкова си и могат. Какво ще оптимизираш на сайт с 5 страници, и 3 пъгина? Ако сървъра ти (най-малкия ти шибан план) не може да удржи такова нещо и са ти нужни ъпдейти, за да го държиш. По-добре извади го плана от предлаганите или се обеси на душа в банята. Нали си говорим за иновации, уеб, технологии, какви са тия глупости, които чета. ;)

Грам не се впрягам да ти кажа :) Но... да кажем, че разбирам и не мога да впиша 5 кирливи сайта в най-малкия им план. Тогава какво остава за хилядите други, които са решили да си вдигнат елементарен сайт на уърдпрес (през Fantastico, нали всичко беше много улеснено за прохождащи) с по 10 плъгина и да описват каква гнусотия са готвили през деня с надеждата някой да оцени техните компетентни гозби във Фейсбука.

Та, ако се славиш като една от дъ бест хостинг компаниите в даден район, било то и в на майка му знаете къде, в тъмна източна Европа, не би ли трябвало да предложиш на клиентите си решение, вместо да ги цоцаш за още пари???

Сега чакам Странникът да обясни как това не е тяхна работа и видиш ли колко юзърите са виновни за спам ботовете, товаренето и че дадена домакиня едвам връзваща 500лв на месец, решила да си направи блог трябва да плаща по няколко к на професионалисти да и изработят сайта, за да не се налага да си вдига хостинг плана. :)

И един въпрос към Странникът - защо в icn или coolicehost нямам проблеми, като имам по 10-20 сайта на план генериращи (специално в ICN) десетки хиляди посещения дневно? Забравих, че не разбирам, сигурно на късмет съм уцелил нещо там ;)

П.С.: Сайтовете са с по 5 страници и 1 плъгин :lol:

П.С.2: Както каза адаша по-горе, има хиляди спамерски ботове. Моя ли е работата да ги ограничавам или това е част от "добрата" хостинг услуга?
 
От: Re: Хора какво става със Суперхостинг?

Сега чакам Странникът да обясни...

Еми чакай си... аз не съм адвокат на никой, просто ви казвам, че има и друг, по-добър и ползотворен начин на действие, а вие вече ако искате си го приемайте.

А относно за другите хостинги - Не съм доволен от ICN и не ги препоръчвам на никого, но пък и не съм като вас да рева във всяка тема, що се отнася до хоста на Кулайс - и там има лоши страни, но въпреки това успявам да се справя и с тях.

И никъде не съм казал, че Суперхостинг са идеални - и мен са ме разочаровали много пъти, но също така си имат и добрите страни. Примерно - имаха проблем със същата тази услуга която спомена - Фантастико, и аз им открих проблема, "благодарение" на който стотици, ако не и хиляди сайтове пропищяха, а те и едно "Благодаря" не казаха! За другите проблеми които съм имал със Суперхостинг няма да говоря, защото предпочитам да ги решавам, а не да се оплаквам.

И пак казвам - щом аз мога да се справям с проблемите, да ги решавам, значи и вие можете, ако не го правите си е ваш проблем.
 
От: От: Re: Хора какво става със Суперхостинг?

Признавам си, че не разбирам, но ако Странникът може да ми даде адекватно обяснение на това, ще му бъда много благодарен.

Чисто нова регистрация в СуперХостинг с план Супер Про. Инсталирам WordPress ръчно, не през панела. Default темата без никакви плъгини (изтрил съм Akismet и Hello Dolly). Веднага след инсталацията влизам в контролния панел и отварям началната страница на сайта + default поста, който идва с инсталацията на WP. Давам F5 на началната страница и на поста. Процесора скача на 50%. Това ли им е хостинга от ново поколение?
 
От: От: Re: Хора какво става със Суперхостинг?

Признавам си, че не разбирам, но ако Странникът може да ми даде адекватно обяснение на това, ще му бъда много благодарен.

Е, все пак аз не разбирам всичко, но когато се сблъскам с проблем търся неговото решение навсякъде и не се отказвам, докато не го доведа до успешен край. И може би не става ясно, да допълня - аз също не харесвам много неща в Суперхостинг и при първа възможност ще се махна от там, просто проблемите за които говорите си имат своите решения, и аз съм се сблъсквал с тях и съм ги решил, и за това говоря от собствен опит.
 
От: Хора какво става със Суперхостинг?

@w-seo виж тази тема ..... http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=59928

след блокиране на това IP на NET INFO (Гадове Мръсни) процесорното време ми спадна с 40 мин
 
От: От: От: Re: Хора какво става със Суперхостинг?

Е, все пак аз не разбирам всичко, но когато се сблъскам с проблем търся неговото решение навсякъде и не се отказвам, докато не го доведа до успешен край. И може би не става ясно, да допълня - аз също не харесвам много неща в Суперхостинг и при първа възможност ще се махна от там, просто проблемите за които говорите си имат своите решения, и аз съм се сблъсквал с тях и съм ги решил, и за това говоря от собствен опит.

То всичко има решение е брат, утре ако те изнасилят сигурно пак ще намериш решение и да не си посмял да идеш в полицията да ревеш! :D
 
От: Хора какво става със Суперхостинг?

Голяма драма бре колеги :lol:

Само на един сървър при това на споделен хостинг имам 13 сайта с преста или джумла, отделно още 10-на разни тестови инсталации на каквото се сетите и около 50 Email акаунта убийте ме, но над 25 % не минава процесерното време. Средна посещаемост на сайт 120-150 дневно правете сметките сами. Ако отделяхте толкова време да си оправите нещата колкото да се жалите по форумите нещата щяха да са ви ок
 
От: Хора какво става със Суперхостинг?

Голяма драма бре колеги :lol:

Средна посещаемост на сайт 120-150 дневно правете сметките сами.

Може би е време да се откажеш от този бизнес с тези посещения!
 
Re: От: Хора какво става със Суперхостинг?

Може би е време да се откажеш от този бизнес с тези посещения!

И аз така смятам. Сори, @Krumov, но ти си евиридж клиент. Какво правим при по-адванс проекти?

Аз мисля, че ще е най-добре, ако автора може по някъкъв начин да скриншотне какво реално представлява сайта, за да се разбере или къде е проблема при него или дали наистина Суперите нещо се излагат. Иначе така много може да си говорим и в повечето случаи дори не знам дали ще сме близо до истината. Според мен по този начин трябва да се почват темите, които по някакъв начин оплюрат някоя фирма, дори и лице. Но това е друга тема на разговор. :)

Знам проектите (имам наблюдения върху това, което правят) на Фози, и нищо лично @Krumov, но мисля, че повечето, които развиват сериозни неща се приближават до проектите на Фозката. ;)
 
От: Хора какво става със Суперхостинг?

Може би е време да се откажеш от този бизнес с тези посещения!


Повече от достатъчно са 100 на посещения на ден таргетиран трафик в моя случай. Нямам нужда от драги зрители все пак нямам музей а магазин
 
От: Re: От: Хора какво става със Суперхостинг?

И аз така смятам. Сори, @Krumov, но ти си евиридж клиент. Какво правим при по-адванс проекти?

Аз мисля, че ще е най-добре, ако автора може по някъкъв начин да скриншотне какво реално представлява сайта, за да се разбере или къде е проблема при него или дали наистина Суперите нещо се излагат. Иначе така много може да си говорим и в повечето случаи дори не знам дали ще сме близо до истината. Според мен по този начин трябва да се почват темите, които по някакъв начин оплюрат някоя фирма, дори и лице. Но това е друга тема на разговор. :)

Знам проектите (имам наблюдения върху това, което правят) на Фози, и нищо лично @Krumov, но мисля, че повечето, които развиват сериозни неща се приближават до проектите на Фозката. ;)

Какво по-хубаво от лежерни проекти докарващи четири цифрен доход?
 
Не знам как точно и-комерс сайт с по 120-150 дори и мега таргетирани нови четирицифрени суми, но щом казваш, силно се надявам да е така и да ти върви все така. ;)

Иначе си прав за лежерните проекти, но не това е въпроса. Защото някои имат 1-2 и искат да са големи, други имат 30-40 и са малки, но сумарно не е малко никак. Та различни нужни, човек. ;)
 
От: Re: Хора какво става със Суперхостинг?

те тормозят хората ползващи wordpress с почти никакви посещения и никакви плъгини включени - кое точно не разбрахте с krumov? И как точно очаквате един потребител да тръгне да оправя кода на wordpress?


Fozzy - не предполагах, че точно ти ще се включиш в хора на пишманпрограмистите, които реват за всяко нещо и все другите им виновни. Това, че ти не можеш да си оправиш нещата, не означава, че другите ти са виновни. Как пък само на вас все нещо им е криво? Прав е Krumov като казва да се вземете в ръце и да си оправите сайтовете!
 
От: Хора какво става със Суперхостинг?

Хора какво става със Суперхостинг? Само мен ли тормозят ежедневно с мейли, че натоварвам с 1 процент или 2 процесорното време, звънят ми постоянно да ме карат да преминавам към по-висок план, какво става? Време е да ги сменяме ли?
Да много ясно, идвай в icn.bg. Предлагам ти миграция и поддръжка на сайта. Пиши ми ако имаш интерес. Аз имам уеб студио и изграждаме и поддържаме уеб сайтове.
 
те тормозят хората ползващи wordpress с почти никакви посещения и никакви плъгини включени - кое точно не разбрахте с krumov? И как точно очаквате един потребител да тръгне да оправя кода на wordpress?

Да, така е. Ако ще караш хората с 2 плъгина и страници да си кодят сами сайтовете, то може да им кажеш и даси напраят хостинг по тази логика. Получаваш тикет, разглеждаш го и му пускаш инфо как да оптимизира нещата. Ако не стане му предлагаш друго решение. не го почваш с ъпдейт, това е малко селско изпълнение, и ще ме прощават Крумов и Странника, ама е хубаво да разберат къде реално е проблема. Като видят как почват от хостинга, значи ясно каква им е целта. Едно добро съобщение би било "Здравейте, така и така, вашият сайт превишава еди какво си, моля вижте линка, който сме пуснали, за да вземете мерки и да оптимизирате сегашните ресурси с цел по доброто опериране на сайтае". Това е нормалното, всичко друго е аматьорщина.
 
От: Хора какво става със Суперхостинг?

...и ще ме прощават Крумов и Странника...

Аз винаги прощавам, но не в това е въпроса. Когато си некадърен и не знаеш какво да правиш, другите ти виновни! И независимо къде отидеш, пак ще имаш проблеми.
 

Горе