Хостване на собствени сайтове върху дедикейтед - добри практики

Agent God

New Member
Здравейте,
имам намерение да в близко бъдеще да наема собствен сървър и бих се радвал ако колегите които разбират да споделят някои добри практики, било то сигурност, било то бързодействие.
Ще се хостват предимно WP сайтове.
Също така ме интересуват няколко други въпроса като важно ли е за СЕОто сървъра да се намира в БГ ИП зона.
Ще имам десетина сайта които нямат голяма посещаемост и два към които има по голям трафик и поради тази причина смятам върху един дедикейтед да кача три виртуални, като на единия ще сложа ниско натоварените сайтове със сПанела а на другите два по един натоварен сайт. Целта е ако дойде ден и трябва да ъпгрейдвам, просто ще сменя виртуалната машина на натоварения сайт към виртуална машина на собствен дедикейтед. Според вас добра ли е идеята или би било по добре ако кача всички сайтове без виртуални машини и като му дойде времето да му мисля как да преместя по натоварените сайтове.
 
Здравей и добре дошъл при нас.

Аз ще дам скромно мнение, поне в техническата час за сървъра. Но защо пък дедикейтед? Толкова ли много сайтове на WP ще имате? VPS няма ли да ти свърши работа? Или май говорим за доста доста? Но пък и мрежа да е, ще е набираща скорост, няма да е за цял сървър, но щом си решил, продължаваме по точките. ;)

Специално за SEO - явно търсиш бг ip-та. Явно е за тук. ;) Важно е също така да насочиш бота за кой пазар се бориш с GWT, за IP, да, но не чат толкова вече заради тази опция на Google. Но не е лошо да я имаш.

Аз съм за втория вариант - всичко на VPS-и, ако ще правиш и мрежа - различни класове IP–та. Не знам само как се получава това с БГ. Нека и по-големите експерти при сървърите да дадат мнението си.
 
От: Хостване на собствени сайтове върху дедикейтед - добри практики

Виж щом ще хостваш WP сайтове задължително ти препоръчвам http://coolicehost.com/vps-hybrid-plans.html хибридните планове на coolicehost много са добри все едно са създадени за wp :)
 
Здравейте,
имам намерение да в близко бъдеще да наема собствен сървър и бих се радвал ако колегите които разбират да споделят някои добри практики, било то сигурност, било то бързодействие.
Ще се хостват предимно WP сайтове.
Също така ме интересуват няколко други въпроса като важно ли е за СЕОто сървъра да се намира в БГ ИП зона.
Ще имам десетина сайта които нямат голяма посещаемост и два към които има по голям трафик и поради тази причина смятам върху един дедикейтед да кача три виртуални, като на единия ще сложа ниско натоварените сайтове със сПанела а на другите два по един натоварен сайт. Целта е ако дойде ден и трябва да ъпгрейдвам, просто ще сменя виртуалната машина на натоварения сайт към виртуална машина на собствен дедикейтед. Според вас добра ли е идеята или би било по добре ако кача всички сайтове без виртуални машини и като му дойде времето да му мисля как да преместя по натоварените сайтове.


за сеото има си да зададеш геолокация в гугъл уебмастър тулс...

това с виртуалните машини усолжнява сетъпа но ако си го изпълниш ще по-добре, освен това има екстри като снапшот бекъпи който направо нямат цена като удобство и скорост (стига да си подбрал виртуализацията правилно)...


Виж щом ще хостваш WP сайтове задължително ти препоръчвам http://coolicehost.com/vps-hybrid-plans.html хибридните планове на coolicehost много са добри все едно са създадени за wp :)

Мерси стараем се колкото можем :)
 
И аз давам глас за VPS, доста по-концентирарани са нещата. Сървъри на едно по-далечно ниво. Поне аз така бих направил. И това със SEO-то. Важното е да е бърз сайта и да е добре зададен всеки в GWT. Това с IP-тата, голяма работа. Много добре позициониращи се сайтове в тукашните резултати са хостнати в чужбина. ;)
 
От: Хостване на собствени сайтове върху дедикейтед - добри практики

Това за локацията в ГВТ не бях обърнал внимание :) досега.
Доколкото да ВПС хибридните планове на колегата изглеждат добре и ги имам в предвид, не се знае може и натам да се метна, но предпочитам собствена машина. Само дето цената на сПанела не ме радва, но смятам да ги прежаля, или пък друга алтернатива е да карам без сПанел но все още не съм решил. Това е един проект за близкото бъдеще. Гледам има доста добри оферти от ovh, имат също собствен CND на добра цена, анти ддос защита, все хубави работи. Само дето трябва да поразцъкам линукс администрацията.
И от вашите изводи стигам до заключение че ще е с няколко виртуализации.
 
От: Хостване на собствени сайтове върху дедикейтед - добри практики

Виж сега при coolice ще спестиш време за настройка на ВПС-то. Ще спестиш пари за cpanel освен това при него има Litespeed който ти е безплатен ако решиш да го използваш пак ще спестиш и от него. Ако се притесняваш за ресурсите мога да ти кажа, че при плана от 20 евро смествам сайтове на wp с над 100 000 дневни посещения и го използвам на 50%. Препоръчвам ти да го пробваш сигурен съм, че ще се откажеш от ВПС-то
 
От: Хостване на собствени сайтове върху дедикейтед - добри практики

За coolice ясно, колегата е добър спор няма, в неговите оферти единственото което не ми допада е доколкото разбирам домейните са аддон, преглеждам и друг вариант в контабо, имат добри впс услуги, с WHM cPanel, ама нещо гледам репутацията им е слаба, иначе за 30 евро на месец си шест точки с всички екстри.
Ще видим на къде ще се метнем.
 
От: Хостване на собствени сайтове върху дедикейтед - добри практики

За coolice ясно, колегата е добър спор няма, в неговите оферти единственото което не ми допада е доколкото разбирам домейните са аддон, преглеждам и друг вариант в контабо, имат добри впс услуги, с WHM cPanel, ама нещо гледам репутацията им е слаба, иначе за 30 евро на месец си шест точки с всички екстри.
Ще видим на къде ще се метнем.
Contabo не ти ги препоръчвам има много лоши отзиви за тях ..
 
За coolice ясно, колегата е добър спор няма, в неговите оферти единственото което не ми допада е доколкото разбирам домейните са аддон, преглеждам и друг вариант в контабо, имат добри впс услуги, с WHM cPanel, ама нещо гледам репутацията им е слаба, иначе за 30 евро на месец си шест точки с всички екстри.
Ще видим на къде ще се метнем.


Плащаш за това което получаваш :) при първия ддос като поседиш 12 часа даун ще си помислиш и за други оферти

кажи какво точно ти трябва CPU/RAM, HDD, SSD размер, виртуализация, и може и да ти измислим нещо къстъм...


ЕДИТ:

Забравих да добавя че хора който ползваха на контабо виртуалнита машинки сега са ми клиенти на хибридната услуга...
 
Последно редактирано от модератор:
Re: От: Хостване на собствени сайтове върху дедикейтед - добри практики

И от вашите изводи стигам до заключение че ще е с няколко виртуализации.

Сложи на няколко VPS-а с различни локации. И това къде си, гледай да имаш лесен достъп от някой дейта център, иначе все едно, че си в БГ, като ти скроли доста време. ;)
 
От: Re: Хостване на собствени сайтове върху дедикейтед - добри практики

Плащаш за това което получаваш :) при първия ддос като поседиш 12 часа даун ще си помислиш и за други оферти

кажи какво точно ти трябва CPU/RAM, HDD, SSD размер, виртуализация, и може и да ти измислим нещо къстъм...

Колко би се покачило цената на хибридните планове ако искам спанела да е ресилъски, с ВХМ, искам всеки домейн да е отделен. Също така, ако реша да добавя фиксирано ИП към някой от домейните каква ще е цената.
На този етап сайтовете ми са с минимално посещение и този план за 5 евро ще ми е в повече даже, смятам скоро да пусна онлайн магазин и ако има трафик ще бъде ли лесно да се премине към по висок план.
Диск спейса ако е ссд да кажем 15гб, това как ще се отрази на цената.
 
От: Хостване на собствени сайтове върху дедикейтед - добри практики

И аз се интересувам от цена, имам почти същите изисквания, като колегата горе.
 
@ Agent God не предлагам риселърски панел, поради особенсоти на CPU лимитите и ресурса който давам да се ползва... Другите лайт спиид доставчици предлагат подобни планове под името семи-дедикейтед хостинг и е доста по-различно от риселър плановете който някой от тях имат.... Гарантирам че хибридните планове са няколко пъти по-бързи от малките акаунтчета който може да създаваш с риселър план...

Ако държиш да е изолирано винаги може да вземеш няколко акаунта :) Няма да обяснявам как вържеш ли се на риселър и разбиеш ли си сайтовете по-акаунти ще може да преместиш само един сайт на 1 семидедикейтед, никоя хостинг фирма няма да свърши събирането на всички сайтове едно .... а другите трябва да си останат на един хостинг или ставаш клиент директно за цпанел впс

Фискирано IP мога да предоставя на цени от 2 евро до без пари в зависимот от плана който се ползва... цените са високи но ip-тата са фейл-овър може да се местят между разлини машини и са в основата на бъдещия ми клауд :)

Плановете от един тип може да се ъпдейтват лесно до по-големи, но за магазини препоръчвам ссд плановете ми (SSD ми е лесно да го бекъпвам ежедневно хдд - само седмично)


Засега нямам ссд хибридни планове, може да пусна, но ще се отрази на цената заради съотношението диск към ссд приблизително 10:1... но това съотношение нон стоп пада... в началото на годината давах 1-3-5-8 GB SSD, с последния сървър вече са 1 - 5- 8 -15 GB


ПП
Просто си нямате идея колко малко товарите на моя хостинг като си настроите скриптовете :) онзиден ми се похвалиха 180 едновременно онлайн (според аналитикс) на най-малкия ssd план с w3-totalcache (без w3 не ги държи)...
 
От: Re: Хостване на собствени сайтове върху дедикейтед - добри практики

Просто си нямате идея колко малко товарите на моя хостинг като си настроите скриптовете :) онзиден ми се похвалиха 180 едновременно онлайн (според аналитикс) на най-малкия ssd план с w3-totalcache (без w3 не ги държи)...

:D:beer:

От както почна с Nginx ме подпали и мен и не искам да чуя за Apache повече. Имам само 2 VPS-а на Apace от 15.
 
Последно редактирано:
От: Re: Хостване на собствени сайтове върху дедикейтед - добри практики

Искам това, искам онова и като му кажеш цена и ..."ама аз може и на шер да сепробвам"....айде по-сериозно колеги. :)

Объркал си се колега. Мен ме попитаха какво ми трябва и аз казах какво, щеше да ми е приятно и цена да чуя, но уви, за да има сделка и двете страни трябва да са доволни.
 
Re: От: Re: Хостване на собствени сайтове върху дедикейтед - добри практики

Объркал си се колега. Мен ме попитаха какво ми трябва и аз казах какво, щеше да ми е приятно и цена да чуя, но уви, за да има сделка и двете страни трябва да са доволни.

Дано да съм се объркал. ;) Успехи от мен.
 
Re: От: Re: Хостване на собствени сайтове върху дедикейтед - добри практики

Объркал си се колега. Мен ме попитаха какво ми трябва и аз казах какво, щеше да ми е приятно и цена да чуя, но уви, за да има сделка и двете страни трябва да са доволни.

Ами няма начин да кажа цена на нещо което не предлагам и няма да предлагам поради особености на цпу лимитите ми ... но ако ти трябват нещо друго (впси например) ако нямам може да те насоча..
 

Горе