Хостинг за няколко сайта

tifany

New Member
Здравейте,

имам хостинг в Hostbulgaria.com,но понеже не разбирам много и вчера се опитах да се свържа с тях то може само по емайл,това е прекалено неудобно за мен,да попитам тук, към кои да си преместя сайтовете и вярно ли че мога с една такса примерно от 3-5 лева да имам няколко отделни сайтове но с различи домейни.
спрял съм се на ICN.bg и SuperHosting.bg според вашите гласувания,виждам че в първия има доста повече екстри вие какво ще ме посъветвате?
Благодаря
 
От: Хостинг за няколко сайта

Hostbulgaria.com са добра фирма. При тях също можеш да поддържаш няколко сайта с една такса.
 
Последно редактирано:
От: Хостинг за няколко сайта

да виждам че са добра но поддръжката им нещо май куца.или бъркам,в другите сайтове има телефони и тн,за един отговор от тях чаках 1 час на емайла а това е доста загуба на време според мен.
 
От: Хостинг за няколко сайта

напротив хостбългария имат една от най-качествените поддръжки

можеш да поддържаш 10 сайта с една такса при тях. тез другите също не са лоши и също са с много добра поддръжка но е много тъпо да тръгнеш да си сменяш хостинга за това че нямали телефон за връзка

по телефона можеш да разчиташ само на стандартна поддръжка (общи въпроси и тн) за всичко по-съществено си има тикет система навсякъде

да не говорим че един час е супер време за отговор - на много места се радваш ако на спешен тикет ти отговорят в рамките на 24 часа
 
От: Хостинг за няколко сайта

На мен досега 2 пъти ми се е налагало да пиша мейл до Хост България, и двата пъти са ми отговаряли в рамките на няколко минути.

Имам при тях 5-6 сайта(не големи) в един акаунт, и плащам 3.85 лв/месец, допреди няколко месеца 2.95лв
 
Последно редактирано:
От: Хостинг за няколко сайта

ок,но виждам че при другите има за гугле купони,и разни такива екстрички които изкушават такива като мен незнаещи,ако сменя хостинга какви са загубите според вас? и има ли такива?
 
От: Хостинг за няколко сайта

за 3.95 може да хостваш не 1 или 2 сайта, а цели 15

и аз съм им писал на мейла - дори късно вечера и са отговаряли бързо
само заради един купон според мен не си струва...в момента си в една от най-добрите фирми
тя не дразни с агресивни рекламни кампании и тъпи подаръчета за да привлече клиенти

а знаеш ли как се ползват гугле купоните? :mrgreen: защото тук от време на време има за подаряване и може да вземеш..
но мисля, че са (и тези където ги дават като бонуси?) само за нови акаунти
 
От: Хостинг за няколко сайта

Няма загуби и става лесно. Генерира ти се един cpmove архив и ICN или SH го разархивират при тях. Не променяш настройки по сайтовете (в най-общия случай, освен ако не ползваш нещо специфично) и влизаш в контролнияп нале със същите данни за вход - (cpanel username и password).
 
От: Хостинг за няколко сайта

Няма загуби и става лесно. Генерира ти се един cpmove архив и ICN или SH го разархивират при тях. Не променяш настройки по сайтовете (в най-общия случай, освен ако не ползваш нещо специфично) и влизаш в контролнияп нале със същите данни за вход - (cpanel username и password).

Лесно ти е на теб,но на мен ще ми е трудничко,ето за това ми трябва някаква поддръжка по телефон за да ми помогнат малко,вчера ги питах за джумла и те ми отговориха че не се занимават с програми......
 
От: От: Хостинг за няколко сайта

знам как се ползват,трябват ти само 30 лв и те ти дават 120 но трябва да си направиш нов акаунт в гуггле за всеки купон нов акаунт,което е неудобно според мен
 
От: Хостинг за няколко сайта

Лесно ти е на теб,но на мен ще ми е трудничко,ето за това ми трябва някаква поддръжка по телефон за да ми помогнат малко,вчера ги питах за джумла и те ми отговориха че не се занимават с програми......

Обновяването на Joomla и промени по нея не е в обсега на хостинг услугите. Изготвянето на cpmove архив се прави от тях, не от теб. От теб се иска да си направиш поръчка за хостинг и да изпратиш линка на този архив на новия доставчик за да си го изтеглят и да го разархивират при тях. И да уточня, че обновяване на Joomla е едно, а мигриране към нов release на платформата е съвсем друго, което в някой ситуации може да означава изграждане на сайта почти от нулата.

По телефона трудно се извършват каквито и да било системно администраторски операции или такива свързани с подръжката. Погледни го от тази гледна точка, обажда се някой иска достъп до даден сайт, диктува някакъв e-mail адрес и ти очакваш поддръжката да му изпрати данни за достъп на този e-mail адрес ли?!? В много ситуации проблемите изискват 1-2-3 проверки, преди да се каже с точност какво може да се направи, в повечето случаи се прави и се изпраща отговор на клиента след като проблема е решен. Отделно телефона не пази история на кореспонденцията и след като възникнат спорове и имаш всичко написано на мейл можеш да цитираш, а не да се чудиш кой и какво е говорил по телефона.
 
От: Хостинг за няколко сайта

Лесно ти е на теб,но на мен ще ми е трудничко,ето за това ми трябва някаква поддръжка по телефон за да ми помогнат малко,вчера ги питах за джумла и те ми отговориха че не се занимават с програми......

ама чеки ся - начи ти кабелния си оператор питаш ли го как да прайш пиле по провансалски с тигана от WS телешоп? работата на поддръжката на хостинга е да ти работи хостинга, ама кво, как и що ще слагаш вътре и как и дали то ще въри си е изцяло твоя работа. няма хостинг на тоя свят дето да се занимава да ти отговаря на въпроси за външни системи, софтуери и намкво още.

Ако някой ти отговори или си хванал някой админ на много голям кеф или е станало коледно чудо. За джумла си питаш по джумладжийските форуми, ако нещо вече съмненията са че сървъра не бачка като гората с джумлата тогав апиташ хостинга.
 
От: Хостинг за няколко сайта

прави сте,моя е грешката,но като незнам как да я къча тая програма какво да правя а камо ли да я ъпдейтна
 
От: Хостинг за няколко сайта

значи изглежда с моите познания ще трябва да инсталирам нова джумла и на двата сайта и да започна всичко отначало,снимки ,текстове и тн.но даже незнам как да я инсталирам знам за фтп,прехвърлял съм данни но примерно нова джумла не съм качвал.едва ли е само да я кача в някоя дириктория ,как ще виждам после админ панела,клиентската част и тн.
 
От: Хостинг за няколко сайта

значи изглежда с моите познания ще трябва да инсталирам нова джумла и на двата сайта и да започна всичко отначало,снимки ,текстове и тн.но даже незнам как да я инсталирам знам за фтп,прехвърлял съм данни но примерно нова джумла не съм качвал.едва ли е само да я кача в някоя дириктория ,как ще виждам после админ панела,клиентската част и тн.

еми за тва си в тоя форум - питаш (конкретно) и ти отговарят. съпорта на хостбълагрия не ми го занимавай с глу.... несвойствени въпроси, че имам там 20-25 кокошки и няколко пуяка и трябва да ми ги гледат
 
От: Хостинг за няколко сайта

ама чеки ся - начи ти кабелния си оператор питаш ли го как да прайш пиле по провансалски с тигана от WS телешоп? работата на поддръжката на хостинга е да ти работи хостинга, ама кво, как и що ще слагаш вътре и как и дали то ще въри си е изцяло твоя работа. няма хостинг на тоя свят дето да се занимава да ти отговаря на въпроси за външни системи, софтуери и намкво още.
.

Баце по принцип си прав, но Superhosting преди време ми настройха един OpenX, защото не искаше и не искаше да се инсталира, въпреки, че съм го правил десетки пъти. Хората търпеливо ми обясниха как се прави (въпреки, че аз знам, как се инсталира, то е елементарно ), след което видяха, че не от моя страна и оправиха нещата. Всичко е до съпорт, но да прави си, че не им е в работата да обясняват извън хостинга какво-що-как.
 
От: Хостинг за няколко сайта

Баце по принцип си прав, но Superhosting преди време ми настройха един OpenX, защото не искаше и не искаше да се инсталира, въпреки, че съм го правил десетки пъти. Хората търпеливо ми обясниха как се прави (въпреки, че аз знам, как се инсталира, то е елементарно ), след което видяха, че не от моя страна и оправиха нещата. Всичко е до съпорт, но да прави си, че не им е в работата да обясняват извън хостинга какво-що-как.

да бе, категорично има съпорт и съпорт, супера са си супер ама щото стана реч за хб а пък и те са много услужливи със съпорта и не веднъж и два пъти са били кат коледно чудо за това някси лично го приех

раничко още ма една биричка? :beer:
 
От: Хостинг за няколко сайта

Хостинг компаниите да не са Бърза помощ. Явно са дали приоритет и си останала на изчакване. Жумла имат съпорт в България. Записваш се там и питаш.
 

Горе