Хост за сайтове с големи бази данни

Абсурдно е, в огромен грешен подход си значи. Аз на мои клиенти никога не бих дал админ достъп, ама никога. За това си поддръжка. Кво излиза, че те ти спъват работата ахахаха
Наскоро се разделих с 20-год приятелство, само защото някакъв тин-импекс (които наистина не знае дали му се боцка или цоцка) успал момичето да му дам админ достъп, че щял да й направи чудесии от храброст. Е те това беше, моментално резане.

Така че, временно решението ти е, да искаш допълнителен стимул да оправиш кашата, защото реално не е забъркана от теб. Не знам просто какво друго да ти напиша..в темата е написано всичко друго, какви са ти опциите, пък ти си решаваш, моите 5 стотинки са, че НИКОГА да не даваш на клиент админски права.
 
Пичове, сайтовете нямат проблеми на Шер хостинг. Щяха да си седят на jumpa, но собственика почнал да експериментира с плъгини, чупи сайта няколко пъти и почва да тормози спорта с тъпи въпроси. Това е причината от джъмпа да се сетят, че базите са му над 1гб.
То бате на никой съпорт не му е приятно да се занимава с идиоти, и много правилно са го отбичили. Логиката е проста, и ако и той не я разбере, ще удря греди постоянно - когато един клиент спира да е изгоден за бизнеса, бизнеса гледа да се отърве от него. Да седиш на план от някакви тънки кинти и да пускаш всеки ден тикети.....аз лично ще те изритам, каквато и услуга да предлагам, знаейки че всичко е наред по сървиса.

Клиенти са ми, поддържам им сайтовете. Те си плащат и избират какво искат.
Не че искам да кажа нещо, но ако си плащаше, нямаше ли да си плати и на някой да му води комуникацията със съпорта и по-скоро да му оправи мазаляка и чак като се налага да се стига до съпорта, тогава да им досажда. Аз лично щях да му дам цени за други решения и за поддръжка, нещо което явно Суперите са се сетили да вкарат - имат някаква поддръжка на WordPress като услуга.
 
Така че, временно решението ти е, да искаш допълнителен стимул да оправиш кашата, защото реално не е забъркана от теб. Не знам просто какво друго да ти напиша..в темата е написано всичко друго, какви са ти опциите, пък ти си решаваш, моите 5 стотинки са, че НИКОГА да не даваш на клиент админски права.
Нямаш право да му откажеш. Даваш му и му обясняваш, че от тук натам е той. Ако нещо има, това са ти цените на час. Точна по въпроса. ;) Ако е нужно подписвате нещо като приемо-предавателен, ако реши са се прави на Али Макбийл. И с този лист му пускаш и един друг - 1 час = ХХ лева, примерно. И леко му намекваш, че те чакат плащащи клиенти, които ще изгубиш, ако се занимаваш фри с него и вече той да си прави сметките. Всичко друго е затъвация. ;)
 
Нямаш право да му откажеш. Даваш му и му обясняваш, че от тук натам е той.

Е точно :) В момента в който дам права и си бия камшиците с 200. Имаше един пич мега-турбо настоятелен "да си имам ей така" иначе нямало да влиза, ама се беше фанал яко за версията. Накрая просто го излъгах, направих му мениджър, порезах всичко като дори тези с права, които има, и толкова "ето ти ок, ето ти админ акаунт" ахахахах И всичко е мирно и тихо, по-добре благородна лъжа, отколкото да обяснявам с часове защо не трябва да има админ права :)
 
Като нямате пари за хостинг къде сте тръгнали да правите база данни по 1гб? То проста заявка за търсене в базата данни и изпича процесора. Елементарна смяна на размер на поле от таблица може да спести доста място.
 
Ако още не си, питай ns1 за този entry cloud, който предлагат (https://www.ns1.bg/hosting/webhosting.php). Би трябвало да ти покрие и двете изисквания за малко над бюджета, с панел който много наподобява cPanel. Но пък не пише нищо за оперативна памет и vCPU.
 
Абе пич, не бях влизал в сайта на джъмп цифра време, ами те цените им смешни бре?? Нали са ти предложили впс? Ти като гледам в момента най-силния шаред, който е възможно да ползваш там е 21лв на месец. Пишеш, че бюджета ти е 400лв на година. Ами тогава каква е драмата с впс, като виждам, че има за 38лв месечно резачка?? Да не би случайно драмата при вас вече да е лична и сигурно шефката той самия иска да се маха? Защото пич, ако наистина проблема е са в глупавата драма, защо да се вкарваш в излишни галимации. след като изрично пишеш, че си доволен и сайтовете летят???
Аз не съм фен или още повече клакьор, ама едно нещо като работи, що да се вкарва излишен драматизъм...
Ако те оферират всичко служебно да бишнат на 38лв впс, стой си там (щом пък и не са твои сайтовете) и ич да не ти дреме на шмайзера :)

А ако наистина тръгнеш да се изнасяте, то гледай да си в бг, заради аудиторията, иначе каквито и оферти да вземеш, трябва да мислиш и задължително за цдн услуги. Все си мисля, а и още повече, че си нещо като поддръжка, че ще си вкараш един убав рунтав и бая бодлив таралежьонък у гащите ахахаха
 
Като нямате пари за хостинг къде сте тръгнали да правите база данни по 1гб? То проста заявка за търсене в базата данни и изпича процесора. Елементарна смяна на размер на поле от таблица може да спести доста място.
Щом и от тук взе да блика "експертиза" ...
 
Ако още не си, питай ns1 за този entry cloud, който предлагат (https://www.ns1.bg/hosting/webhosting.php). Би трябвало да ти покрие и двете изисквания за малко над бюджета, с панел който много наподобява cPanel. Но пък не пише нищо за оперативна памет и vCPU.
Ти бате къде го нашии. :) Мани ги тия смешки. Пълна греда.

Абе пич, не бях влизал в сайта на джъмп цифра време, ами те цените им смешни бре?? Нали са ти предложили впс? Ти като гледам в момента най-силния шаред, който е възможно да ползваш там е 21лв на месец. Пишеш, че бюджета ти е 400лв на година. Ами тогава каква е драмата с впс, като виждам, че има за 38лв месечно резачка?? Да не би случайно драмата при вас вече да е лична и сигурно шефката той самия иска да се маха? Защото пич, ако наистина проблема е са в глупавата драма, защо да се вкарваш в излишни галимации. след като изрично пишеш, че си доволен и сайтовете летят???
Аз не съм фен или още повече клакьор, ама едно нещо като работи, що да се вкарва излишен драматизъм...
Ако те оферират всичко служебно да бишнат на 38лв впс, стой си там (щом пък и не са твои сайтовете) и ич да не ти дреме на шмайзера :)

А ако наистина тръгнеш да се изнасяте, то гледай да си в бг, заради аудиторията, иначе каквито и оферти да вземеш, трябва да мислиш и задължително за цдн услуги. Все си мисля, а и още повече, че си нещо като поддръжка, че ще си вкараш един убав рунтав и бая бодлив таралежьонък у гащите ахахаха
Managed VPS за 38 лв. месечно не видях.
 
Съобразявам се с изискванията, а те не оставят много варианти. Да не кажа, че изобщо за нищо друго не се сещам, освен това което предложих. Нямам представа дали е читаво или не.
 
Не мога да схвана.. Аз ли взимам 1.5К на година?? Какво всъщност означава "поддръжка на сайт", да качваме статии ли???
Дай ми ги на мен тия сайтове за 2.5К на година, па аз ще му бера грижата къде, кво и що, няма да мислиш нито за хостинг, нито нищо, лайф ис лайф :)
Почнахме се с глупостите.. Бе не е ли много рано брат, още 7 няма хахахахах
 
Абе, хваща, тества няколко хоста и преценява. Но с тази база и тези айнодове, май ще е тежък всяко местене. Ама нали му се плаща поддръжка, ако това е включено, играе го този мач. ;)
 
Ясна е работата, най-изгодния вариант си остава просто да стъпче временно базите, пък по-натам ще се мисли, а и съобразено с дерзанията на шефката :)
При невъзможност за оставане в джъмпа, аз лично бих процедирал - стъпквам всеки сайт по отделно и местя всеки на различна хост компания..
 
Ясна е работата, най-изгодния вариант си остава просто да стъпче временно базите, пък по-натам ще се мисли, а и съобразено с дерзанията на шефката :)
При невъзможност за оставане в джъмпа, аз лично бих процедирал - стъпквам всеки сайт по отделно и местя всеки на различна хост компания..
При инфо сайт в с над 500К статии и да останеш на шер, това е доста оптимизъм, но както си преценят де, в крайна сметка който до където му се простира бюджета, после не може да се искаш нещо велико. Но пак ще напиша, зависи и колко трафик поема. Ако има по 10 човека на ден, всичко е точно, но ако държи по 100 онлайн постоянно, трудно ще му се получи. Все пак успехи от мен. ;)
 
Не знам как го правиш тоя номер със спането до 11ч., ама аз, за да стана в 11 трябва да изпия минимум едно кило ахахахах

Те, до колкото разбрах са общо три сайта, не се знае в кой - колко статии има. Също, мега съмнителна ми е на мен тази работа, защото в бг хората дето са виждали и преравяли повече сайтове от мен, се броят на пръсти, яко тру шур сър 😆
Та, аз нямам спомени да съм виждал, освен новинарските тупалки, сайт с над 200К статии. ........
 
Последно редактирано:
Отплеснахте се нещо.
Търси се хостинг с панел без броене на инодета за определена цена.

Малко трудна задачата... не съм чувал за цПанел хостинг без броене на инодета. И да има, вероятно върви с някое друго грубо ограничение.

VPS с някой фрий панел ще да е решението.
 

Горе