Хубава работа ама Българска са казали хората ( Копиране на сайт от evroton.com )

bg-click

New Member
Здравейте колеги,

Днес не съм дошъл да коментирам други теми а да ви споделя следното.


Сигурно малко хора знаете за evroton.com за това целта на тази тема е да ви предупредя да внимавате кой избирате за ваш дизайнер.
------------------------------------------------------------------------

До преди 3 дни evroton.com бяха с уникално грозен шаблон с който по нищо не личеше с какво се занимават.

Тъй като в скайп имам добавен собственика на evroton.com към контактите ми видях подписа му. " Новият evroton.com" и реших от любопитство да погледна какво толкова ново има.

Какво да вида... нашите приятели копирали на 95% netimage-studio.com който са с този шаблон вече година.

Освен това взели голяма част от текста на netimage-studio.com включително част от заглавието " Уеб Дизайн и Интернет решения ".


След като останах изненадан от всичко това реших да пиша на уважаемия Крум Крумов.

Следва разговора по скайп :

Код:
[4:44:34 PM] Miros: Добре бе хора .. Вие грам идея си нямате
[4:44:41 PM] Miros: трябва да копирате други сайтове ли?
[4:44:58 PM] Miros: Не очаквах такова нещо от вас Крум Крумов
[4:45:04 PM] Крум  Крумов: за какво  става на въпрос
[4:46:09 PM] Miros: Айде да не се правим на ударени .  www.netimage-studio.com е с този шаблон 1 година вече вие за какво се мислите
[4:47:08 PM] Miros: Поздрави за уникалната ви идея още един път
[4:47:12 PM] Miros: (handshake)
[4:47:28 PM] Miros: Се така продължавайте ще стигнете далеч
[4:47:32 PM] Miros: Лек ден
[4:47:45 PM] Крум  Крумов: благодя  отново това е свободен шаблон
[4:48:18 PM] Miros: Въпреки това не е нужно да сте като останалите
[4:48:25 PM] Крум  Крумов: и  това е знакове че ни следите след негативните мнения за нас в foruma na joomla-bg
[4:48:27 PM] Miros: но ако щом така държите успех
[4:48:39 PM] Miros: напротив
[4:49:11 PM] Miros: Целта  беше да си поправите малко грешките
[4:49:26 PM] Miros: без негативен коментар нямаше да се мръднете
[4:49:32 PM] Miros: както и да е
[4:50:09 PM] Miros: и не ве следя просто видях подписа " Новия евротон.ком" и се заинтересувах
[4:50:24 PM] Miros: да си призная изненадахте ме отново
[4:50:32 PM] Miros: (y)
[4:51:10 PM] Miros: Айде лек ден и успех ви желая :)
[4:51:14 PM] Крум  Крумов: шаблоните са свободни и може да се изтеглят
[4:51:18 PM] Крум  Крумов: подобно
[4:51:31 PM] Miros: не са свободни а са платени ако знаете
[4:51:43 PM] Крум  Крумов: ако получите от нас спам да знаете или в се обадят от кол центъра
[4:52:00 PM] Miros: спам?
[4:52:03 PM] Крум  Крумов: има ги качени на free сървъри типично за бг
[4:52:09 PM] Крум  Крумов: :)
[4:52:15 PM] Miros: Това че са качени
[4:52:26 PM] Miros: не означава че можете да ги ползвате така
[4:52:38 PM] Miros: би трябвало да го знаете щом се занимавате с това
[4:52:41 PM] Miros: но както и да е
[4:52:46 PM] Miros: успех
[4:52:54 PM] Крум  Крумов: абе пич кажи какъв ти е проблема нямаш ли работа а се занимваш с мен
[4:52:58 PM] Крум  Крумов: лек ден


Освен всичко моля да обърнете внимание на това че продължава да твърди че този шаблон е свободен. Което не е вярно . Този шаблон е платен.

[4:52:03 PM] Крум Крумов: има ги качени на free сървъри типично за бг
[4:52:09 PM] Крум Крумов: :)

Очевидно е че ползват крадени шаблони както в сайта им така и при проектите им.



Още веднъж им желая успех


А на вас драги приятели ВНИМАВАЙТЕ с кои се захващате на работа :)
 
От: Хубава работа ама Българска са казали хората ( Копиране на сайт от evroton.com )

Шаблона си го бива :)
 
От: Хубава работа ама Българска са казали хората ( Копиране на сайт от evroton.com )

И к'во? Човека накрая правилно ти е казал. И аз не виждам къде е проблема. Хванало те е яд, че не си единствения в България, който е "намерил" този шаблон ли?

Знам, че следващия ти довод е, че техния е краден, но никъде човека не казва, че го е крал.
 
От: Хубава работа ама Българска са казали хората ( Копиране на сайт от evroton.com )

Не го казва но го намеква на 5 места.


Въпроса не е дали копират или не .. Нас това не ни интересува.. Свободна държава сме.. Но нали целта ни е да сме уникални всеки за себеси :)
 
От: Хубава работа ама Българска са казали хората ( Копиране на сайт от evroton.com )

И аз не разбрах защо точно се газира автора на темата. Има шаблон, използвали са го и какво от това???
Чакай бе - гледай си в твоето канче и ако си по-добър ще направиш много повече пари от тези от evroton.com. Щом си стигнал до тука да изскачаш с тема оплюваща колеги явно нещата ти не вървят на никъде и освен злоба и завист нищо друго няма в главата ти.

Толкова ли не можете да го преодолеете тоя манталитет да дърпате всички надолу в казана при себе си.

Гледай си работата стриктно, бъди професионалист и ще спечелиш много повече отколкото да оплюваш този и онзи. Тази тема освен петно върху твоето име не направи нищо повече... поне за мен.

Айде със здраве
wink.gif
 
От: Хубава работа ама Българска са казали хората ( Копиране на сайт от evroton.com )

Не го казва но го намеква на 5 места.


Въпроса не е дали копират или не .. Нас това не ни интересува.. Свободна държава сме.. Но нали целта ни е да сме уникални всеки за себеси :)

Добре де, аз ли съм прост, че не разбирам???

Като искаш да си уникален, плати 400-500лв да ти направят един свестен дизайн и си бъди уникален колкото щеш.

А още по-добре си направи дизайн сам, доколкото виждам на сайта е писано, че се предлага "Уеб дизайн" като услуга.
 
От: Хубава работа ама Българска са казали хората ( Копиране на сайт от evroton.com )

Колко си прав Fozzy. То нали не може да се копират всякакви шаблони днешно време :)
 
От: Хубава работа ама Българска са казали хората ( Копиране на сайт от evroton.com )

И аз не мога да разбера претенциите за уникалност при 35-доларов шаблон, който има 587 сваляния през клубната отстъпка на You, да не говорим колко прелитат и по сървърите за обмен. Предполагам, че ако бях дизайнерско студио бих се напънал поне шаблона на собствения си сайт да направя, а не само да променям името му, но това е друга тема. В случая има 2 студиа, които са с един и същи шаблон, и ако има някакъв проблем, то трябва да го кажат ютата. Но "що си с шаблона, който ползвам и аз?" е смешно в случая. Затова тези шаблони се продават за $35 поотделно (ако не си член на клуба, а ако си член за $55 можеш да си ги изтеглиш всичките) за разлика от тези, които са над $1000, ако искаш легално да е само за теб.
 
От: Хубава работа ама Българска са казали хората ( Копиране на сайт от evroton.com )

Колко си прав Fozzy. То нали не може да се копират всякакви шаблони днешно време :)

Да, могат да се копират, но ще имаш някакво основание да обвиняваш гореспоменатия господин Крумов. Даже ще можеш да го осъдиш, но при положение, че и двамата ползвате шаблон, който може да бъде закупен от всеки, не виждам защо и с какво право предявяваш някакви претенции.
 
От: Хубава работа ама Българска са казали хората ( Копиране на сайт от evroton.com )

Абе извинете но темата ми се струва крайно тъпа... Може и изказването ми да е такова ама...


Абе кви сте вие бе уж и двете сте студия за дизайн пък ползвате чужди теми ? И ся кво просто ще им давате готови теми на клиентите ви ? Ще кажеш е пазар тука... Щом вие УЖ Правите уникални дизайни за свойте клиенти защо не си направихте един дизайн за собствения ви сайт ? :D:D::D: HAHAHAHA
 
От: Хубава работа ама Българска са казали хората ( Копиране на сайт от evroton.com )

На мен пък акъла не ми побира, как Уеб Фирма ползва Joomla с купен темплейт. По добре някой семпъл HTML отколкото това.

Не бих си поръчал сайт в която и да е от двете фирми.
 
От: Хубава работа ама Българска са казали хората ( Копиране на сайт от evroton.com )

На мен пък акъла не ми побира, как Уеб Фирма ползва Joomla с купен темплейт. По добре някой семпъл HTML отколкото това.

Не бих си поръчал сайт в която и да е от двете фирми.
Дали обикновения човечец разбира от Joomla и HTML ?
 
От: Хубава работа ама Българска са казали хората ( Копиране на сайт от evroton.com )

Добре а защо не си направите сами сайта като уж вие правите сайтове а ползвате Темплейти които дори не са индивидуални а се продават масово..
 
От: От: Хубава работа ама Българска са казали хората ( Копиране на сайт от evroton.co

Дали обикновения човечец разбира от Joomla и HTML ?


То това ясно, че таргета им е най-смотаните клиенти. Обаче това е не морално и гадно. То по тая логика повечето тука сме потенциялни уеб разработчици и дизайнери. То не че не сме де, но поне не мамим хората.

Искам да попитам автора на темата дали информира клиентите си, че им инсталира CMS?
 
От: Хубава работа ама Българска са казали хората ( Копиране на сайт от evroton.com )

bg-click, в портфолиото има неработещи линкове и неактуална информация
 
От: Хубава работа ама Българска са казали хората ( Копиране на сайт от evroton.com )

на г-н Крумов студиото не се отваря -редиректнато към друг сайт с тема от джумла клуб

не иска импресии :)
 
Последно редактирано:
От: Хубава работа ама Българска са казали хората ( Копиране на сайт от evroton.com )

С тази тема само си изгубих 2 минути :) Аре у кофата. По смешно нещо не бях чувал. Да притесняваш човек че ползва готов темплейт само щото и ти го ползваш. Сори бате ама не си прав!
 
От: Хубава работа ама Българска са казали хората ( Копиране на сайт от evroton.com )

Те мнозинството български "студиа за уеб дизайн" са си просто Джумла-инсталатори с опит в цъкането из админ панела. Изпипан Джумла дизайн на български сайт съм виждал само от една тукашна юзърка, която я има 15 мения накръст, я не...

Не разбрах дали авторът на темата е аджеба собственик на http://netimage-studio.com? Не знам каква липса на самоуважение трябва да има един ужким вебдизайнер че да ползва готов темплейт за сайта, на който предлага услугите си.

Пък и барем да бяха платили 50 кинта за по-читав темплейт? По-умрял от тоя не можаха ли да намерят по "бг-сървърите"?
 
От: Хубава работа ама Българска са казали хората ( Копиране на сайт от evroton.com )

Както се казва - няма лоша реклама :)
 
От: Хубава работа ама Българска са казали хората ( Копиране на сайт от evroton.com )

АБЕ ПРОСТОТИЯ Е ДА СЕ КОПИРА ШАБЛОН ПРИ ПОЛОЖЕНИЕ ЧЕ Е КОНКУРЕНТНА ФИРМА ГО ПОЛЗВА - МОЖЕ ДА Е СВОБОДЕН АМА Е ПОМИЯРСКА РАБОТА :)

това като арабите илиенски дева
видят че единия продава китайски кецове и му върви бизнеса оп внесат и отворят още пет магазина до първия конкуренциите :) и турят подобни табели
 

Горе