Хубав тул за измерване на трафик на сайтове

Buscape

Active Member
Здравейте,
искам да споделя един сайт, който за мен се откроява от останалите безброй подобни сайтове:

similarweb.com

Тествах го на мои сайтове и на чужди сайтове с публичен брояч и не успях да засека разлика по-голяма от 20%. Досега съм попадал само на сайтове, при които разликата между истинските и представените дани често не е в проценти, а в десетки пъти.

Надявам се да ви е от полза!
 
От: Хубав тул за измерване на трафик на сайтове

И при мен дава близки резултати, винаги ми е било интересно как този тип сайтове изчисляват трафика?
 
От: Хубав тул за измерване на трафик на сайтове

Thanks for adding reputation to this user. May you be lucky enough to receive the same Reputation back in turn.
 
От: Хубав тул за измерване на трафик на сайтове

При мен даде над 10000 за последният месец, докато от Аналитика са средно около 8500... Ходи, че разбери сега кое е вярното...?! :)

Естествено, че от Аналитика е по-вярно. Този инструмент е за да се ориентираш горе-долу какви са посещенията на сайтове, които НЕ СА ТВОИ.

Радвам се, че и в твоя случай отклонението е в рамките на 20% .
 
От: Хубав тул за измерване на трафик на сайтове

Втората най-търсена дума в google е google. :lol:
Между другото, на всичките ми сайтове показва с незначима разлика, и вади доста подробна информация като цяло, супер е!
 
От: Хубав тул за измерване на трафик на сайтове

Благодарско и от мен. Предполагам теглят данните от алекса, но са вкарали някаква тяхна си коригираща функция, даваща малко по-точни резултати.
 
От: От: Хубав тул за измерване на трафик на сайтове

Естествено, че от Аналитика е по-вярно. Този инструмент е за да се ориентираш горе-долу какви са посещенията на сайтове, които НЕ СА ТВОИ.

Радвам се, че и в твоя случай отклонението е в рамките на 20% .

ОК. Благодаря за Инфото. Успех! :roll:
 
От: Хубав тул за измерване на трафик на сайтове

Много добро! Благодаря!
 
От: Хубав тул за измерване на трафик на сайтове

Супер инструмент! До сега не бях попадал на подобно нещо! Е сега вече ще следим конкуренцията с лупа! :D
 
От: Хубав тул за измерване на трафик на сайтове

Еми...взема данните от Алекса. Ако се зададе, че на първо място седи гугъл и прави 2 млн. посещения на месец, то на №150 е нормално да има 800 хил. Сигурно ги изчислява на някаква база. Но почти съм сигурен, че взема данни от алекса.
 

Горе